Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Haziran 2018 10:05

Kadrolu öğretmenin tüm 8.sınıflara girmesi zorunlu mu?

Merhaba arkadaşlar. Çalıştığım okulda tek kadrolu öğretmen ben kaldım. İdare tek kadrolu olduğum için bütün 8.sınıflara girmemi istiyor, ancak ben geçen sene girdiğim sınıflarımı bırakmak istemiyorum. Bu durumun yönetmelikte vs bir yeri var mı? 8lerin tamamına girmek zorunda mıyım? İtiraz hakkım olur mu?

yalnizzlink
Genel Müdür
21 Haziran 2018 11:16

ders dağıtımı, sınıf dağıtımı idarenin görevidir. Öğretmenin görüşünü alır ama uymak zorunda değildir. Müdür bey ile konuşup almak istemediğinizi söyleyin, yapacağınız başka birşey yok

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
21 Haziran 2018 14:40

8. sınıflar sınava hazırlandığı için kadrolu öğretmene vermek istemekte müdür haklı. ücretli ya da görevlendirme gelen öğretmen yeterli özveri sağlamayabilir . anlayışlı olmakta fayda var

justlike
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2018 16:08

Benzerdurumu ben de yaşamıştım. Sonuçta idarenşn insiyatifindedir. Ben 8 lere girmek istemediğimi söylemiştim müdüre sağolsun o da ricamı kırmamış ve 8 leri vermemişti. 5,6,7 lere girmiştim. 8 lere görevlendirme yoluyla başka bir okuldan yine kadrolu bir öğretmen gelip girmişti.

varolhasan
Memur
21 Haziran 2018 20:19

girecek sınıf bulmuşsunuz girmesem olmazmı peşindesiniz. bi bekleyin eylülde öğretmn gelmiyeceği nerden biliniyor.

justlive4life
Müsteşar Yardımcısı
28 Haziran 2018 14:21

@e166503

Hocam 8. leri bence boş bırakmayın. Zaten sistemdeki belirsizlik onları yıpratıyor, birde üstüne geçici öğretmen stresini yüklemeyin üstlerine. Öğrenci velisi olarak düşünün kendinizi.

Her halukarda birileri mağdur olacak ama 8. sınıf dışındakilerin toparlanmak için en az 1 yılları olacak.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi