Editörler : crops35
«78910111213141516171819

6880memur
Aday Memur
23 Temmuz 2018 14:37

Mem lere gelen bakanlığın il dışı tayin ile ilgili yazısının altında bilgi için dahili numaralar vardı arkadaşlar ben oradan ulaşmıştım.

Kehanett, 6 yıl önce

denedim ama hep meşgul çaldı

revi1903
Aday Memur
23 Temmuz 2018 14:42

http://ikgm.meb.gov.tr/www/icerik_goruntule.php?KNO=117

Taşra atama çalışma bölümüne ulaşmak isteyenler buraya bakabilir

Kehanett
Aday Memur
23 Temmuz 2018 14:57

+ aradım, ne zaman açıklanacak dıyorum klavuzdaki tarih diyor. öğretmenlerin 3 günde açıklandı bizim neden 3 hafta sürüyor ?

- sözleşmelilerin ataması il dışı yer değiştirmeleri vs. olduğundan karışmasınlar diye şimdilik onları yapıyoruz sizinkiler belirtilen tarıhte açıklanıyor diyorlar.

+daha önceden erken açıklanma durumu olmuştu yıne var mı böyle bir ihtimal diyorum.

-tamam hocam iyi günler diyor.

Çok enteresan walla çook. cevaplar enteresan, kafalar enteresan..

prezeus
Aday Memur
23 Temmuz 2018 15:29

yazık gerçekten yazık

alibrtc
Şube Müdürü
23 Temmuz 2018 16:16

Arkadaşlar bende bunu anlamıyorum. Neden arıyorsunuz? Kılavuz belli mi belli. Tarih de belli. Ne gerek var? Yine dua edelim sistem üzerinden atamamız yapılıyor. Ya önceleri gibi amca/dayı arıyor olsaydık? Kılavuzun belirttiği tarihte açıklanmaz da ararsak haklıyız ama yani ilginciz. Çoğunuz bana şimdi kızıyordur ama gerek yok yani.

Kehanett
Aday Memur
23 Temmuz 2018 16:41

Kim ve neden sana kızsın ki, olur mu öyle şey.

Niye dua edelim yahu? varsın sistem üzerinden olmasın ama herkes için olmasın, neden itirazımız olsun ki diğerlerinden ne farkımız var der gıkımız çıkmaz. Ama böyle bir imkan varsa da herkes aynı olması gerekmez mi, neden sadece bize tanınmış bir lütufmuş gibi görmemiz gerektiğini düşünüyorsun ki ?

Bana göre bir tarafa bu kadar ilgi,alaka ve çaba sarfedilirken aman tatillerinden olmasın aman bayramdan önce sonuçları işleri hallolsun, aman işlerini hızlı yapalım diye gayret gösterip ötekilerine ise hep bunun katbekat daha aşağısı ilgi gösterilmesi. Hazmedilemeyen bu. Madem bir sınav sonucunu 3 günde sonuçlandırabiliyorsun öyle bir imkana sahipsin hadi bizim aynısı olmasın 1 hafta olsun 10 gün olsun ama 3 hafta sonrası niye, neden öbür tarafın işlerini önce halledecez önce onlar siz bekleyin gibi bir bahane sunuluyor olay bu tamamen. Bu durum kimisini rahatsız eder alışkın değildir, kimisini ise hiç rahatsız etmez alışmıştır 2. sınıf muamelesi görmeye. Tek farklılık bu.

alibrtc, 6 yıl önce

Arkadaşlar bende bunu anlamıyorum. Neden arıyorsunuz? Kılavuz belli mi belli. Tarih de belli. Ne gerek var? Yine dua edelim sistem üzerinden atamamız yapılıyor. Ya önceleri gibi amca/dayı arıyor olsaydık? Kılavuzun belirttiği tarihte açıklanmaz da ararsak haklıyız ama yani ilginciz. Çoğunuz bana şimdi kızıyordur ama gerek yok yani.

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
23 Temmuz 2018 17:39

ağzına sağlık

Kehanett, 6 yıl önce

Kim ve neden sana kızsın ki, olur mu öyle şey.

Niye dua edelim yahu? varsın sistem üzerinden olmasın ama herkes için olmasın, neden itirazımız olsun ki diğerlerinden ne farkımız var der gıkımız çıkmaz. Ama böyle bir imkan varsa da herkes aynı olması gerekmez mi, neden sadece bize tanınmış bir lütufmuş gibi görmemiz gerektiğini düşünüyorsun ki ?

Bana göre bir tarafa bu kadar ilgi,alaka ve çaba sarfedilirken aman tatillerinden olmasın aman bayramdan önce sonuçları işleri hallolsun, aman işlerini hızlı yapalım diye gayret gösterip ötekilerine ise hep bunun katbekat daha aşağısı ilgi gösterilmesi. Hazmedilemeyen bu. Madem bir sınav sonucunu 3 günde sonuçlandırabiliyorsun öyle bir imkana sahipsin hadi bizim aynısı olmasın 1 hafta olsun 10 gün olsun ama 3 hafta sonrası niye, neden öbür tarafın işlerini önce halledecez önce onlar siz bekleyin gibi bir bahane sunuluyor olay bu tamamen. Bu durum kimisini rahatsız eder alışkın değildir, kimisini ise hiç rahatsız etmez alışmıştır 2. sınıf muamelesi görmeye. Tek farklılık bu.

karaborsadan
Memur
23 Temmuz 2018 23:35

eşim öğretmen eş durumundan benim gittiğim yere gelecek ama ben daha gidemedin onların kılavuzu yayımlandı insan hayret ediyor cuma günü dedikleri zamanda açıklasalar ve hemen kararnameleri yollasalar bari bırak erken açıklanmasını da

revi1903
Aday Memur
24 Temmuz 2018 09:32

https://www.memurlar.net/haber/764348/meb-memur-personelin-tayinlerini-hala-aciklamadi.html

6880memur
Aday Memur
24 Temmuz 2018 09:46

amaçları 15 gün mehil müddetini kullandırmamak mı acaba. sonuçta hemen ilişik kesilip gidilirse maaşta sıkıntı yaşıcaz. Önümüz bayram kimse maaşlarda sıkıntı yaşamak istemez.

keyworks01
Aday Memur
24 Temmuz 2018 09:49

Sanki bilerek yapılmış klavuz da 27 temmuz açıklanacaktır denilmekte. Memurlar.net 21 temmuzda açıklanması gereken il dışı atamaları açıklanmadı deniliyor. Arkadaşlar bana göre haberin altına sürekli yorumlar yapılsa daha iyi sesimizi duyururuz gibi hangi konuda milli eğitim bakanlığının sadece öğretmenlerden ibaret olmadığını dile getirmek için.

revi1903, 6 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/764348/meb-memur-personelin-tayinlerini-hala-aciklamadi.html

keyworks01
Aday Memur
24 Temmuz 2018 09:59

pardon 24 temmuz

keyworks01, 6 yıl önce

Sanki bilerek yapılmış klavuz da 27 temmuz açıklanacaktır denilmekte. Memurlar.net 21 temmuzda açıklanması gereken il dışı atamaları açıklanmadı deniliyor. Arkadaşlar bana göre haberin altına sürekli yorumlar yapılsa daha iyi sesimizi duyururuz gibi hangi konuda milli eğitim bakanlığının sadece öğretmenlerden ibaret olmadığını dile getirmek için.

karaborsadan
Memur
24 Temmuz 2018 10:02

aynen öyle maaş almak istiyorsak o ay en geç ayın 10unda falan iş bazı yapmamız gerekecek ki ben öyle yapmak zorunda kalıcam. İyi hoş öğretmenlerle bi sıkıntımız yok tabi ama onların atamalarını kılavuz yayımlayarak öne çekiyorsun rahat ev falan bulup taşınma işlerini halletsinler diye de biz neciyiz bizi neden sıkıştırıyorsun. 20 gün son düğünüm var ortada ne tayin belli ne ev ne köy karmankarışık oldu her şey. İl dışı tayin isteyen meb memurları eminim 500ü geçmez ya nesi zor bu işin

6880memur, 6 yıl önce

amaçları 15 gün mehil müddetini kullandırmamak mı acaba. sonuçta hemen ilişik kesilip gidilirse maaşta sıkıntı yaşıcaz. Önümüz bayram kimse maaşlarda sıkıntı yaşamak istemez.

meb-programci
Aday Memur
24 Temmuz 2018 10:04

Kılavuzda 27 temmuz yazıyor yapacak bir şey yok. bari yazan tarihte açıklasınlar yeterli. bundan sonraki yıllarda da sonuç açıklama tarihini bu kadar ileri atmamaları gerekiyor. her şey teknolojiyle yapılıyor artık milleti süründürmeye gerek yok

keyworks01
Aday Memur
24 Temmuz 2018 11:36

İlgili haber kaldırıldı

revi1903, 6 yıl önce

gzgn0782
Aday Memur
24 Temmuz 2018 17:04

Atamanın erken geç durumundan geçtim ben eşim eş durumu isteyecek eş durumuna yetisse bari 27 temmuzda yaparlarsa kararname hemen gelir inşallah

karaborsadan
Memur
25 Temmuz 2018 09:49

aynı durumdayım. Cuma açıklandı diyelim kararnameler ne zaman elimize ulaşır acaba

gzgn0782, 6 yıl önce

Atamanın erken geç durumundan geçtim ben eşim eş durumu isteyecek eş durumuna yetisse bari 27 temmuzda yaparlarsa kararname hemen gelir inşallah

6880memur
Aday Memur
25 Temmuz 2018 10:23

bu durumdaysanız en azından arayıp belirtin hocam bilgileri de olsun ki kararnameler çabuk ulaşsın zaten belirlenmiş kimin nereye tayini çıktığı ama bizlere cuma günü açıklanacakmış. anlıcanız boşuna 27 sini bekliyoruz herşey belliymiş zaten.

karaborsadan, 6 yıl önce

aynı durumdayım. Cuma açıklandı diyelim kararnameler ne zaman elimize ulaşır acaba

karaborsadan
Memur
25 Temmuz 2018 10:27

öğretemenlerin kararnameleri mebbisten alınıyordu bizimkide öyle olursa sorun değilde bakalım

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
25 Temmuz 2018 10:39

1 ay oldu lan artık açıklayın şu tayinleri bu ne sefalettir

Toplam 377 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi