Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Haziran 2018 21:20

2. Il Dışı yapılacakmış

Müsteşar sosyal medyadan açıkladı çalışma yapıldığını. Hayırlı olsun.

BjkTalisca
Şef
22 Haziran 2018 21:38

Oy için 5. il dışı da yapılır, tayinler iptal de edilir, devamsızlıktan kalanlar mezun edilir..

Mehmet mert444
Aday Memur
22 Haziran 2018 23:06

2.il içi olur mu peki hocalarim ?

akarakas78
Memur
22 Haziran 2018 23:10

Oy için yapıldığını söyleyen şahıs geçen sene 2.il dışı yapıldı oy içinmi yapıldı ulan adam 2.il içi yapar bir kulp takarsınız il dışı yapar oy için yapıldığını iddia edersiniz..istese yapmaz

tayin dönemi bitmiş adam öğretmenimin

talebini dikkate alıp yapıyorsada teşekkür

etmek lazım..herşeyi siyasete yormayın

politize etmeyi bırakın...

türkdili30
Daire Başkanı
22 Haziran 2018 23:22

sayın hocalarım doğrusunu yapıyorlar akarakas78 hocama katılıyorum senede 2 kez yapılan özüre hiç kimse karşı çıkmazken il içi ve il dışına nedendir bu tepki anlayamıyorum herkese AAllah gönlüne göre versin

staridvan
Memur
23 Haziran 2018 00:54

Hayırlı olsun

ayopnet
Kapalı
23 Haziran 2018 01:37

son 2 yıldır yapıldı. bu yılda yapılması güzel oldu. hayırlı olsun.

aymud
Kapalı
23 Haziran 2018 07:13

Doğru olanı yapıyorlar. Atama ve yer değiştirme sayısının arttırılmasının kimseye bir zararı olmaz. Aksine mutlu öğretmen kaliteli eğitim ve halinden memnun öğrenci/veli demektir. Öğretmenin bulunduğu yerde kendini iyi hissetmesi ülkenin ve toplumun yararınadır. Bu nedenle fazla sayıda il içi/il dışına itiraz edilmeemlidir. Konuyu sadece doğudan batıya gelmek olarak sınırlamak gerçeği kavrayamamaktır. Ben en çok istenecek bir yerleşim biriminde en güzel kurumdan daha az muteber bir yere gideceğim örneğin hiç az değil bu durumda olan. İtirazlar yersiz.

Bundan sonraki konu sürekli söylediğim tabloya engel olmaya çabalamak olmalıdır. Sosyal medyada başarıya ulaşan sayın meslektaşlarım rehavete kapılmamalılar. Çok az münhal kadro ilan edilip yaptık mı yaptık denmesi riskini ciddiye alınız. Zira olmuştur bundan sonra da olabilir. Taarruza devam edilmelidir ;)

ayopnet, 6 yıl önce

son 2 yıldır yapıldı. bu yılda yapılması güzel oldu. hayırlı olsun.

23 Haziran 2018 10:42

geçen yıl da referadum vardı

akarakas78, 6 yıl önce

Oy için yapıldığını söyleyen şahıs geçen sene 2.il dışı yapıldı oy içinmi yapıldı ulan adam 2.il içi yapar bir kulp takarsınız il dışı yapar oy için yapıldığını iddia edersiniz..istese yapmaz

tayin dönemi bitmiş adam öğretmenimin

talebini dikkate alıp yapıyorsada teşekkür

etmek lazım..herşeyi siyasete yormayın

politize etmeyi bırakın...

cinirakani
Aday Memur
23 Haziran 2018 12:25

2. İl içi ve ildışı beraber yapılır hocam. Geçen yıl öyle olmuştu

Mehmet mert444, 6 yıl önce

2.il içi olur mu peki hocalarim ?

bulaşıkkk
Yasaklı
23 Haziran 2018 12:40

3. İldışı olur mu?

geo41
Memur
23 Haziran 2018 12:44

İl dışına tayini çıkıp da ilişik kesmemiş olan biri önce iptal ardından yeniden il dışı başvurusu yapabilir mi? Benzer bir örnek ile karşılaşan oldu mu acaba?

justlike
Müsteşar Yardımcısı
23 Haziran 2018 13:28

Darısı 3.il dışına

aymud
Kapalı
23 Haziran 2018 18:14

2. İl dışı duyusunda şimdiye kadarki uygulamalarda "iptal edenler başvuramaz" denmedi. Yani hem iptal eder hem başvurursunuz. Ha ilkinden dolayı hak yemiş olursunuz ama yasal olara hakkınız. Kimse mani olamaz.

geo41, 6 yıl önce
İl dışına tayini çıkıp da ilişik kesmemiş olan biri önce iptal ardından yeniden il dışı başvurusu yapabilir mi? Benzer bir örnek ile karşılaşan oldu mu acaba?
23 Haziran 2018 22:06

ya her sene yapılıyor zaten de mesele eylüle kadar beklemekte! zehir olacak bu yaz yine!!

websql
Aday Memur
24 Haziran 2018 01:54

2016 senesinde iptal ettirenlere 2. il dışı hakkı verilmemiş, 2017 senesinde de kimse bu konudan bahsetmemiş sorulmasına rağmen. Umarım bu sene de verilmez, başka insanların hakkına girmeye kimsenin hakkı yok.. Sen şansını denedin kazandın, senin beğenmediğin yere atanmayı bekleyen bir sürü insan vardı.

inşallah iptal ettirenlere bu hak verilmez önceki senelerdeki gibi..

aymud, 6 yıl önce

2. İl dışı duyusunda şimdiye kadarki uygulamalarda "iptal edenler başvuramaz" denmedi. Yani hem iptal eder hem başvurursunuz. Ha ilkinden dolayı hak yemiş olursunuz ama yasal olara hakkınız. Kimse mani olamaz.

aymud
Kapalı
24 Haziran 2018 02:33

Ben hem iptal ettiler hem de başvurdular diye hatırlıyorum. Umarım hak vermezler bu sefer

websql, 6 yıl önce

2016 senesinde iptal ettirenlere 2. il dışı hakkı verilmemiş, 2017 senesinde de kimse bu konudan bahsetmemiş sorulmasına rağmen. Umarım bu sene de verilmez, başka insanların hakkına girmeye kimsenin hakkı yok.. Sen şansını denedin kazandın, senin beğenmediğin yere atanmayı bekleyen bir sürü insan vardı.

inşallah iptal ettirenlere bu hak verilmez önceki senelerdeki gibi..

aymud
Kapalı
24 Haziran 2018 02:42

Son 2 yılın 2. Yer değiştirrme duyurularına tekrar baktım. İptal edenlerin yeniden baivuramayacakları yönünde bir hüküm göremedim. Sanırım doğru hatırlıyorum. Başvurabiliyorlar.

aymud, 6 yıl önce

Ben hem iptal ettiler hem de başvurdular diye hatırlıyorum. Umarım hak vermezler bu sefer

websql
Aday Memur
24 Haziran 2018 03:05

2016 yılı ikinci il dışı atama;

Geçen yıl yani 2016 yılında Eylül ayında yapılan ikinci il içi ve il dışı atama başvurularında il dışını iptal ettirenlere ikinci il dışı atama başvuru hakkı verilmedi. 2016 yılı Haziran il dışı isteğe bağlı yer değiştirme sonucunu iptal ettiren öğretmenler 2.il dışı atama başvurusu yapamadılar.

Bir haber sitesinde yazan bu, google'da arayarak bulabilirsiniz.

aymud, 6 yıl önce

Son 2 yılın 2. Yer değiştirrme duyurularına tekrar baktım. İptal edenlerin yeniden baivuramayacakları yönünde bir hüküm göremedim. Sanırım doğru hatırlıyorum. Başvurabiliyorlar.

aymud
Kapalı
24 Haziran 2018 10:10

Dediğim gibi. Duyurulsrı okudum tekrar. İnternette de var hepsi. Ben göremedim. Bakalım bu seneki yayınlansın görelim ne olacak.

websql, 6 yıl önce

2016 yılı ikinci il dışı atama;

Geçen yıl yani 2016 yılında Eylül ayında yapılan ikinci il içi ve il dışı atama başvurularında il dışını iptal ettirenlere ikinci il dışı atama başvuru hakkı verilmedi. 2016 yılı Haziran il dışı isteğe bağlı yer değiştirme sonucunu iptal ettiren öğretmenler 2.il dışı atama başvurusu yapamadılar.

Bir haber sitesinde yazan bu, google'da arayarak bulabilirsiniz.

Mehmet mert444
Aday Memur
24 Haziran 2018 11:24

Gecen sene iptal ettirenlere tercih hakki tanindi ama ondan onceki yil tercih yapamadilar.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi