Editörler : F16 Gökçen
25 Haziran 2018 21:34

Aöf 3 ders mağduriyeti - çözüm önerisi

Arkadaşlar bu gün Sayın Rektörün Özel Kalem Müdürüyle telefonda görüştüm.

Bu konu hakkında şu ana kadar benimki dahil sadece 2 defa başvuru yapılmış. Benden konuyu detaylı şekilde anlatan bir fax çekmemi istedi.

Bu konuda mağduriyet yaşayan bütün Arkadaşları Rektörlük Özel Kalemine başvurmaya davet ediyorum.

Özel Kalem Müdürlüğü

ŞENEL ŞENKAYA ŞUBE MÜDÜRÜ 0 222 335 05 80 1112

İletişim Bilgileri

Tel: 0 222 - 335 05 80 Dahili : 1112

Faks: 0 222 - 335 36 16

Adres: Anadolu Üniversitesi Rektörlük Ofisi, Yunus Emre Kampüsü 26470 ESKİŞEHİR

* 3 tane dersi kalan öğrenciler 1 yıl boş yere beklemesin diye getirilmiş bir sınav imkanı var.

* 3 ders sınavına katılmamız yönetmelikteki son yıl ifadesi sebebiyle engelleniyor.

* Son yıl ifadesinin kullanılmasının sebebi: Yıl sonu başarı notu formülünden kaynaklanıyor.

* Başarı Notu = Başarısız dersin vizesinin %30'u ve 3 ders sınav notunun %70'i toplanarak hesaplanıyor.

2017_2018 öğretim yılına kadar bu formül sebebiyle hiç kimse kısıtlanmadı ve mağdur edilmedi.

* Geçen yıl 05.09.2017 tarihli yönetmelikle üstten ders alma şartları değişti ve bu sayede üstten ders alarak mezun olma aşamasına geldik.

* Geçen yıl uygulamada problem oluşturmayan başarı notu formülü sebebiyle bu yıl mağduriyet yaşıyoruz. Şartlar değişince kurallar değişir hükmünce bu formülün güncellenmesi gerekmektedir.

Böylece 3 tane başarısız dersi kalan her öğrenci 3 ders sınavına katılabilir.

3 Ders sınavından 50 alan öğrenci o dersi geçmiş sayılmalıdır.

A) 3 Ders sınavından 50 alırsan başarı notu olarak 50 yazılır.

B) 3 Ders sınavı final gibi algılanıyorsa bile 50 alırsan , 50 x 0.7= 35 düşer. Bu dersi CC notuyla ya da ortalamayla geçmiş olursun.

Şu anki başarı notu formülü , başarısız dersin vize notunun %30'unu başarı notu formülüne katmakta ısrar ediyor. Ve bu yıl başarısız dersi olmayan öğrenciler bu sebeple 3 ders sınavına katılamıyor.

**

Bu yıl 3 dersten başarısız olan başka bir öğrenci, Vize sınavlarına KATILMAMIŞ olsa bile 3 ders sınavına katılma hakkına sahip. Bu öğrencinin vize notu 0 kabul ediliyor ve 3 ders sınavından 100 alırsa o dersi 70 başarı puanıyla geçmiş oluyor.

Biz de bu yıl Başarısız olduğumuz derslerin vizelerine katılmadık. Yönetmelik metninde yapılacak küçük bir düzenlemeyle biz de bu sınava katılabiliriz.

Torpil değil Adil bir muamele görmek ve 3 dersi kalan diğer öğrenciler gibi biz de bu sınava girip başarılı olursak mezun olmak istiyoruz.

Arkadaşlar, biz kader mahkumu değiliz. Pes etmeyin ve Umutsuzluğa kapılmayın. Yönetmelikte Senatonun öngöremediği bir aksaklık var. Sayın Rektör bu konuyu Senato gündemine taşıyıp kolayca bir çözüm üretebilir.

** Lütfen başvurularımızı Anadolu Üniversitesindeki diğer birimlere değil, Özel Kaleme yapalım.

miralaypatton
Şube Müdürü
25 Haziran 2018 21:58

Aslına bakarsan açıköğretim e olan algı belli. herkesin gözünde sadece çıkmış sorulara

bakılarak mezun olunan bir kurum olarak görülüyor açıköğretim fakültesi.

bu nedenle yönetmelikle ilgili olası bir değişkliğe gitmesi olası değil. şahsen bu yapılan 3

sınav daha çok son yıl herhangi bir terslik durumunda sınava giremeyen(hastalık, ulaşım vs)

kişiler için ekstra bir şans sunuyor o kadar. çok fazla bir beklentiniz olmasın değişiklik

yapılacağı ile ilgili.

Asitane17
Aday Memur
25 Haziran 2018 22:33

Açıköğretimin prestij algısı düşük olabilir. Biz burada daha yüksek prestij ya da iş imkanı aramıyoruz. Eşit durumda olduğumuz diğer öğrencilere verilen bir Haktan faydalanmak istiyoruz. Tek ders sınavının yapıldığı dönemlerden itibaren Başarı notu formülü değişmedi. Bu durum ilk defa bu yıl mağduriyete sebep oldu ve biz de bu durumu sayın Rektöre ulaştırıp çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Başvurularımızı üzerine alınan, bize standart metinle cevaplayan Anadolu Üniversitesindeki küçük adamlar bizi ve buradaki mağduriyetimizi önemsemiyorlar. Bunu biliyoruz. Yönetmelik yapma yetkisi olan Makamın , yönetmelikte bulunan aksaklıkları bilmeye hakkı vardır. Bu sebeple Rektöre ulaşmaya çalışıyoruz.

Hasbelkadar geçen yıldan kalan 2 dersim var. Yönetmelik değiştiği için bu yıl 22 tane ders aldım. Yıl ortalamam 3.43, İngilizce ve Ales notlarım iyi. Önümüzdeki yıl yüksek lisansa başlamak istiyorum.

Sevgili arkadaş, hakkımız olmadan ders geçmek istemiyoruz. Eşit durumdaki diğer öğrenciler gibi 3 ders sınavına katılıp başarılı olursak mezun olmak istiyoruz. Üniversiteden Eşit ve Adil muamele görmeyi talep ediyoruz. Konumuz bundan ibarettir.

rsnbyrk
Aday Memur
27 Haziran 2018 01:16

Yarın sabah ilk işim sizin gibi olan dururumu detaylı bir şekilde yazıp fax çekmek olacak teşekkürler.İnşallah bir cevap alabiliriz.

rsnbyrk
Aday Memur
29 Haziran 2018 18:00

Herangi bir dönüş var mı arkadaşlar.

Asitane17
Aday Memur
29 Haziran 2018 19:29

Telefonla aradığımzda bir şeyler öğreniyoruz. Mektuplara ve faxlara henüz cevap gelmedi. Senden ne haber?

rsnbyrk, 6 yıl önce
Herangi bir dönüş var mı arkadaşlar.

rsnbyrk
Aday Memur
01 Temmuz 2018 13:05

Ben de fax çektim herhangi bir dönüş yok daha.aofdekanlığa gönderdiğim maile cevap verdiler ama otomatik mesaj yeni yönetmelik maddesi ile cevapladılar.??
Asitane17, 6 yıl önce

Telefonla aradığımzda bir şeyler öğreniyoruz. Mektuplara ve faxlara henüz cevap gelmedi. Senden ne haber?

Asitane17
Aday Memur
01 Temmuz 2018 18:38

Evet bu eşitsizlik oluşturan yönetmeliği savunamıyorlar. Çünkü dayanakları yok. Sadece yönetmeliği kopyalayarak cevap verdiklerini düşünüyorlar. Artık şunu görüyorum. Açıköğretimden sorumlu Rektör yardımcısı Yücel Güney bu mağduriyet konusunda çözüm taraftarı değil, Argümanlarını kabul ederseniz Kendince haklı sebepleri var:

1) Bazı derslerin adı değişmiş. Eski isimli dersten başarısız olan öğrenci şimdi hangi dersin sınavına girecek?

**aynı dersin yeni isimli olanından sınava girsin

2) 3 ders sınavı için öğrenciden para alınmıyor: Ektra her öğrenci ekstra maliyet demek. Bütün para Dekanlık kasasından çıkıyor.

** Bunun çözümü kolay: sınava girmek isteyen herkes 20 lira versin Dekanlık zarar etmesin.

Pazartesi /Salı günü Rektörün bu konudaki fikrini öğrenip ona göre hareket ederiz. Çözüm konusunda Dekandan daha yetkili bir otoritenin irade göstermesi gerekiyor.

Şunu hatırlayalım, 3 Ders sınavı ne için vardır?

3 tane dersi kalıp mezun olacak olan öğrenci, gereksiz yere bir yıl kaybetmesin diye vardır.

232 kredisi olup 2 dersi kalan kişiyle 232 kredisi olup 2 dersi kalan kişi arasında ne fark vardır??

Şu anki yönetmelik esas itibariyle güncellenmediği için EŞİTLİK ilkesine aykırı işlem yapılıyor.

Sayın Dekan şu ana kadar Açıköğretim için faydalı işler yapmış olabilir. Üstten ders alma ve tek ders sınavının 3 derse çıkarılması konularında OLUMLU katkı sağlamış olabilir. Öyleyse kendisine teşekkür ediyorum. Ama buradaki EŞİTSİZLİĞİ gidermek konusunda herhangi bir çaba içinde değil. Bunu da görüyoruz.Mezun olacak durumda çok sayıda öğrenci Yücel Güney sebebiyle mezun olamıyor. Yetkisi dahilinde olan bir yönetmeliği güncellemek yerine bahaneler üreten ve kulağının üstüne yatan Sayın Dekan'a Günah olarak bu olay yeter.

Daha yetkili bir Otorite, savunduğu bu yönetmeliğin EŞİTLİK İLKESİNE aykırı olduğu gerekçesiyle değiştirilmesini talep ettiğinde utanır mı? Bence Utanmalı!

rsnbyrk, 6 yıl önce
Ben de fax çektim herhangi bir dönüş yok daha.aofdekanlığa gönderdiğim maile cevap verdiler ama otomatik mesaj yeni yönetmelik maddesi ile cevapladılar.??

kenuts
Aday Memur
02 Temmuz 2018 21:25

Bu dönem almadığın derslerden 3 ders sınavına girmek istemeni anlıyorum

Ama şartlardan birisi olarak "FF harf notu alınmış derslere, sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olması." diye dönem başlamadan önce belirtmişler.

Bu yüzden bu durumda bir eşitsizlik göremiyorum. Şu an bu herkes için geçerli bir kural, yani eşitlik ilkesine uyuyor.

Diğer öğrenciler dediğin öğrenciler ile aynı durumda değilsin. Diğer öğrenciler, önceden kaldıkları dersleri bu dönem almışlar ve bu derslerden 3 ders sınavına girmeye hak kazanmışlar, sen bu önceden kaldığın dersleri almamış veya alamamışsın.

Bu kuralı, önceki veya sonraki dönemlerdeki uygulamalar ile ya da başka üniversitelerin uygulamaları ile karşılaştırarak, ya da farklı durumdaki öğrencileri ele alarak bir eşitsizliği ya da adaletsizliği ispatlamış olmuyorsun.

rsnbyrk
Aday Memur
02 Temmuz 2018 21:32

İşte o bahsettiğimiz "Sınavın yapılacağı yılda kayıt yaptırmış olması" şartı mart ayında yani güz döneminden sonra kondu. Sıkıntı da burada bence bahar döneminde ders seçimi yapan ile güz döneminde ders seçimi yapan arasında adaletsizlik var.Bahar döneminde kayıt yaptırıan bunu bile bile kayıt yaptırdı ama güz
kenuts, 6 yıl önce

Ama şartlardan birisi olarak "FF harf notu alınmış derslere, sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olması." diye dönem başlamadan önce belirtmişler.

Bu yüzden bu durumda bir eşitsizlik göremiyorum. Şu an bu herkes için geçerli bir kural, yani eşitlik ilkesine uyuyor.

Diğer öğrenciler dediğin öğrenciler ile aynı durumda değilsin. Diğer öğrenciler, önceden kaldıkları dersleri bu dönem almışlar ve bu derslerden 3 ders sınavına girmeye hak kazanmışlar, sen bu önceden kaldığın dersleri almamış veya alamamışsın.

Bu kuralı, önceki veya sonraki dönemlerdeki uygulamalar ile ya da başka üniversitelerin uygulamaları ile karşılaştırarak, ya da farklı durumdaki öğrencileri ele alarak bir eşitsizliği ya da adaletsizliği ispatlamış olmuyorsun.

Asitane17
Aday Memur
02 Temmuz 2018 22:59

Evet sen böyle düşünüyorsun. Dekanlık da seninle aynı şekilde düşünüyor.

Biz farklı düşünüyoruz.

Farkındaysan " Acil mezun olmak lazım, lütfen sınava katılmama izin verin" demiyoruz. Yonetmelikteki ifadenin ve başarı notu formülünün değişmesini istiyoruz.

3 ders sınavının yapıldığı diğer üniversitelerde son yıl anlamina gelecek bir ifade yok.

Diğer üniversitelerde başarı puanını hesaplamak için başarısız dersin %30'unu 3 ders sınav notunun %70'ine eklemek diye bir şey de yok.

Sen, bu tür ifadelerle adeta marjinal bir hale gelen Anadolu Üniversitesini savunuyorsan biz de bu konuda itirazımızı dile getiriyoruz.

05.09.2017 tarihli yönetmelik cikmasaydi bu gün bu konudan bahsetmemize gerek kalmazdı.

O yönetmelik çıktığı anda 3 ders sınav yönetmeliği ve başarı notu formülünün de güncellenmiş olması gerekirdi.

Şimdi o yönetmeliği hazırlayan sayın Recep Okur ve sayın Yücel Güney bu durumu öngöremediler diye neden bir yıl kaybedelim?

Şöyle sorayım: Şu an sınava katılmasına izin verilmeyen, mezun olmak için 3 dersi kalmış binlerce AÖF öğrencisi 3 ders sınavına katılsa ve mezun olsa bu kötü bir şey midir?

Senin savunduğun, bizimse mağduriyet sebebi gördüğümüz bu ifadelerin Yönetmelikte olması, onların Anayasaya uygun olduğunun delili değildir. Bunu, bu konuda Mahkemeye basvurulmadı ya da Mahkeme henüz kararını açıklamadı şeklinde anlamak lazım.

3 ders sınavı varsa , 3 tane dersi kalan herkesin bu sınava katılmaya hakkı vardır . Bunun aksi şeyler yönetmelik maddesinde yazıyor olsa bile iptal edilmesi ve güncellenmesi gerekecektir.

kenuts, 6 yıl önce

kenuts
Aday Memur
03 Temmuz 2018 01:44

Sınavın yapılacağı yılda kayıt yaptırmış olması ifadesi başından beri vardı diye biliyorum.

Hatta 2016/2017 dönemindeki 3 ders sınavı duyurularında bile var:

https://www.anadolu.edu.tr/uploads/anadolu/files/aof_kilavuz/594d097184358.pdf

https://www.mymemur.com.tr/d/file/3-ders-duyuru.pdf

rsnbyrk, 6 yıl önce
İşte o bahsettiğimiz "Sınavın yapılacağı yılda kayıt yaptırmış olması" şartı mart ayında yani güz döneminden sonra kondu. Sıkıntı da burada bence bahar döneminde ders seçimi yapan ile güz döneminde ders seçimi yapan arasında adaletsizlik var.Bahar döneminde kayıt yaptırıan bunu bile bile kayıt yaptırdı ama güz

Asitane17
Aday Memur
03 Temmuz 2018 02:16

26 Nisan 2017 tarihinde alt dönemden iki dersi kalmış öğrencinin 3 ders sınavına katılması , metinde geçen" ilgili öğretim dönemlerinde kayıt yaptırmışsa" ifadesi sebebiyle değil, Üst dönem derslerini alamayacağı için imkansızdı.

"Anadolu Üniversitesi öğrencisi olmayanlar ve mezunlar 3 ders sınavına katılamaz." ifadesi ne kadar boş ve etkisizse , "ilgili öğretim dönemlerinde kayıt yaptırmışsa" ifadesi de o kadar boş , ilgisiz , etkisiz ve saçma bir ifadedir. 6-7 dersi kaldığı için 3 ders sınavına katılamayan hiç bir öğrenci, metindeki bu ifade sebebiyle dilekçe vermemiş ya da dava açmamıştır.

Eylül 2017'de çıkan yönetmelikte üstten ders alma şartları değişmeseydi biz de sesimizi çıkarmazdık.

2017 - 2018 öğretim yılına kadar kimseyi etkilemeyen ve kimseyi kısıtlamayan bu ifade, mana olarak güncellenmediği için bu yıl mağduriyete sebep olmaktadır.

kenuts, 6 yıl önce

Sınavın yapılacağı yılda kayıt yaptırmış olması ifadesi başından beri vardı diye biliyorum.

Hatta 2016/2017 dönemindeki 3 ders sınavı duyurularında bile var:

https://www.anadolu.edu.tr/uploads/anadolu/files/aof_kilavuz/594d097184358.pdf

https://www.mymemur.com.tr/d/file/3-ders-duyuru.pdf

gencturk30
Daire Başkanı
03 Temmuz 2018 09:07

Zamanında ders çalışsaydınız da mağdur olmasaydınız

Asitane17, 6 yıl önce

26 Nisan 2017 tarihinde alt dönemden iki dersi kalmış öğrencinin 3 ders sınavına katılması , metinde geçen" ilgili öğretim dönemlerinde kayıt yaptırmışsa" ifadesi sebebiyle değil, Üst dönem derslerini alamayacağı için imkansızdı.

"Anadolu Üniversitesi öğrencisi olmayanlar ve mezunlar 3 ders sınavına katılamaz." ifadesi ne kadar boş ve etkisizse , "ilgili öğretim dönemlerinde kayıt yaptırmışsa" ifadesi de o kadar boş , ilgisiz , etkisiz ve saçma bir ifadedir. 6-7 dersi kaldığı için 3 ders sınavına katılamayan hiç bir öğrenci, metindeki bu ifade sebebiyle dilekçe vermemiş ya da dava açmamıştır.

Eylül 2017'de çıkan yönetmelikte üstten ders alma şartları değişmeseydi biz de sesimizi çıkarmazdık.

2017 - 2018 öğretim yılına kadar kimseyi etkilemeyen ve kimseyi kısıtlamayan bu ifade, mana olarak güncellenmediği için bu yıl mağduriyete sebep olmaktadır.

Asitane17
Aday Memur
03 Temmuz 2018 13:50

Evet geçen sene bütün dersleri geçmek konusunda başarısız olduk.

buna rağmen 3. senede onur öğrencisi olarak mezun olmaya hazırız. gecen yıl 2 tane basarısz dersim vardı yönetmelik değiştiği için bu yıl 22 tane ders aldım. yıl ortalaması 3.43 genel ort:3.12 yds ve ales notlarım yüksek lisansa başlamak için gayet yeterli.

sevgili arkadaş, 3 dersi kalan diğerleri gibi sınava girip başarılı olursak mezun olmak istiyoruz.

Adı üstünde 3 DERS SINAVI.

3 dersi kalan öğrenci bir yıl kaybetmesin diye üretilen bir çözüm.

3 dersi kalan herkesin 3 ders sınavına katılma hakkı vardır. Yönetmeliği hazırlayanlar bu durumu öngöremediler diye mezun olma hakkımızdan vaz geçmeyeceğiz.

gencturk30, 6 yıl önce

Zamanında ders çalışsaydınız da mağdur olmasaydınız

kenuts
Aday Memur
03 Temmuz 2018 14:48

Bana, asıl sen bu durumu öngörememişsin gibi geliyor.

Yönetmelik değiştiği için zaten bu kadar fazla ders alabildin, ve aynı yönetmelik sana sadece kayıt yaptırdığın derslerden 3 ders sınavına girebileceğini söylemiş ta başından. Aksini sana vaad etmemiş hiçbir zaman. Neyin kavgasını veriyorsun?

Evet, 3 dersi kalan öğrenci zaman kaybetmesin diye üretilmiş bir çözüm. Sen bir yılda 25 ders alabilesin diye değil.

Kimlerin 3 ders sınavına katılmaya hakkı olduğunu yönetmelik belirliyor. Sen değil.

Asitane17
Aday Memur
03 Temmuz 2018 17:32

Yönetmelik değiştiğinde önce başarısız dersleri almak yerine geri kalan diğer dersleri seçtim. Sistem 90 kredilik derse izin veriyordu ve 90 kredilik ders seçtim.

Üst dönemden ders alma şartlarını değiştiren , Tek ders sınavını Üç derse çıkaran ve bu konuda emek veren herkese teşekkür ediyorum. Yapılan iyi şeyleri iyi deyip takdir ediyorsak , yapılan yanlışlara da yanlış demeye hakkımız vardır.

Senato çok güzel bir hareket yaparak Üst dönemden ders alma şartlarını değiştirdi. Ve 3 tane başarısız dersi kalıp mezun olmaya hazır öğrenciler için tek ders sınavını 3 derse çıkardı.

Yönetmeliğin sınırları içinde ders alıp mezun olmak için 1 , 2 ya da 3 tane dersi kalan öğrenciler 3 ders sınavına katılmaz deniyor. Sen bu duruma, Yönetmelikte yazıldığı için bu yasak hukukidir diyebilirsin. Bu, bana Animal Farm'dan birinin geceleyin duvara yazdığı bir şeyi anımsatıyor: "All animals are equal but SOME ANIMALS ARE MORE EQUAL!"

232 kredisi olan ve 2 dersi kalan öğrenciyle 232 kredisi olup 2 dersi kalan öğrenci eşittir.

3 ders sınavı varsa, 3 tane dersi kalan herkesin bu sınava katılmaya hakkı vardır. Açıkça görünüyor ki yönetmelikte bu durum öngörülmemiş.

3 Dersi kalan ve sınava katılmasına izin verilmeyen Arkadaşlar,

twitterdan bir çalışma başlatalım. YÖK Başkanını ve Cumhurbaşkanı bu durumdan haberdar edelim .BİMER CİMERLE uğraşıp zaman kaybetmeyin. Dekanlık ve rektörlük kendi başlarına çözüm üretmiyorsa yetkili birileri onları zorlasın.

Birilerinin sözüne takılıp umudunuzu kaybetmeyin. 3 dersi kalanlar için 3 ders sınavı var. 3 tane dersiniz varsa sizin de 3 ders sınavına katılmaya hakkınız var demektir. Yönetmelik güncellenmeli.

Bu konuda mağduriyet yaşayan herkesi twitterdan gündem oluşturmaya davet ediyorum. Siyasi tanıdığı olanlar da o kanaldaN sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalışsınlar.

kenuts, 6 yıl önce

Bana, asıl sen bu durumu öngörememişsin gibi geliyor.

Yönetmelik değiştiği için zaten bu kadar fazla ders alabildin, ve aynı yönetmelik sana sadece kayıt yaptırdığın derslerden 3 ders sınavına girebileceğini söylemiş ta başından. Aksini sana vaad etmemiş hiçbir zaman. Neyin kavgasını veriyorsun?

Evet, 3 dersi kalan öğrenci zaman kaybetmesin diye üretilmiş bir çözüm. Sen bir yılda 25 ders alabilesin diye değil.

Kimlerin 3 ders sınavına katılmaya hakkı olduğunu yönetmelik belirliyor. Sen değil.

carlito1981
Aday Memur
05 Temmuz 2018 10:26

ARKADAŞLAR MERHABA,

KONUYLA İLGİLİ ŞİKAYETLERİNİZİ KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMUNA YAPIN. BİZLERİ DİKKATE ALMALARI DAHA KOLAY.

AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ŞİKAYET DİLEKÇENİZİ DOLDURUN SADECE 5 DAKİKANIZI ALIR.

https://ebasvuru.ombudsman.gov.tr/Giris.aspx

Asitane17
Aday Memur
05 Temmuz 2018 13:35

Merhaba,

Kdk'nin bu konuda öğrenci lehinde tavsiye vermesi gerekiyor. Haklı olarak böyle bir karar bekliyoruz. Ama mağduriyet henuz gerçekleşmediği için olumlu bir tavsiye cikmayabilir. Hem tavsiye çıksa bile üniversite çeşitli bahanelerle yönetmeliği güncellemekten kaçınabilir.

1. Ders isimlerinin değişmesi

2. Ekstra öğrenci ekstra maliyet oluşturur bahanesi

Sayin Dekan ve Rektörün şişkin egosu bu konuda en büyük problem. kendilerine aylar önceden haber verdiğimiz halde çözüme dair herhangi bir güncelleme yapılmadı.

Eşitlik ilkesine aykırı muameleye sebep olan bir yönetmelik ve yanlışında ısrar eden bir yönetim var.

Bu konuda daha güçlü ve yaptirim gücü olan bir iradenin varlığı gerekiyor.

Cumhurbaşkanımız'a ve danismanlarina Twitter aracılığıyla ulaşalım. Yönetmeliği hazırlayanlarin öngöremedikleri bir durumdayiz ve mezun olmaya hazırız. Kendilerine defaatle hatırlatmamiza rağmen binlerce öğrencinin 1 yıl kaybetmesine sebep olacak bir uygulamayı guncellemeyen, sayın Recep Okur , sayın Yücel Güney ve sayın Rektör; Kamuoyu ve Cumhurbaşkanımız tarafindan ayıplanmayi ve tekdiri hakediyorlar.

Kdk'ya başvuru yapalim. Gene de Önceliğimiz Cumhurbaşkanımız'a ulaşmak olsun.

carlito1981, 6 yıl önce

ARKADAŞLAR MERHABA,

KONUYLA İLGİLİ ŞİKAYETLERİNİZİ KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMUNA YAPIN. BİZLERİ DİKKATE ALMALARI DAHA KOLAY.

AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ŞİKAYET DİLEKÇENİZİ DOLDURUN SADECE 5 DAKİKANIZI ALIR.

https://ebasvuru.ombudsman.gov.tr/Giris.aspx

carlito1981
Aday Memur
05 Temmuz 2018 13:59

KDK'YA BAŞVURURKEN ÜNİVERSİTENİN BİZİ REDDETME GEREKÇESİNİDE YAZMAYI UNUTMAYIN ARKADAŞLAR. KDK BU TARZ DURUMLARDA YANİ ÖĞRENCİ İLE KURUM ARASINDAKİ DURUMLARDA BÜYÜK ÇOĞUNLUKLA ÖĞRENCİDEN YAZANA TAVIR ALMAKTADIR.

BU ARADA TWİTTER ' DAN MAİL ATMAYI UNUTMAYIN.

Asitane17
Aday Memur
07 Temmuz 2018 00:44

#AnadoluUniversitesi3DersMagduriyeti

@asitane17

Arkadaşlar, Twitter'dan konuyu başlattım ve YÖK Başkanımızı ve Cumhurbaşkanımızı etiketledim.

Mağdur olan arkadaşları ve destek olmak isteyen herkesi bu konuda paylaşım yapmaya davet ediyorum . Teşekkürler

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi