Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
26 Haziran 2018 10:55

Memurlar net'ten öğrendiklerim

İnsanların karanlık taraflarını,menfaatlerini,zaaf kullanacak kadar yalnız oluşlarını ve bir çok şeyi burdan öğrendik;

Burası bir okulsa;

Sana en güzel öğretilen şeyi yaz...

xves
Kapalı
26 Haziran 2018 11:08

kimseye güvenme..

sokaktaki o kedi
Yasaklı
26 Haziran 2018 11:13

Gerçek hayatta göremediysem bile, sosyal mecrada veya en azından memur olmuşların toplandığı bu sitede akıllı, cesur ve ne istediğini bilen güzel kadınların olabileceğini düşünüyorken her seferinde hayal kırıklığına uğramamın adına "maalesef kalmamış" diyen esnaf hali diyorum.

Kesinlikle annelerimiz evlat ayırımı yapmış olmalı ki, oğullarını ana sütüyle, kızlarını sığır sütü ile beslemişler olmalı ki bu kadar beyin/mantık/kabiliyet farkı ortaya çıkmış.

Ya da kadınların beslenmede aşırı ot tüketimi sığırlaşmalarına sebebiyet de vermiş olabilir.

Belki de mutasyona uğramış bir yaşam formuna evrilmişlerdir.

Genetik kod havuzumuzu darmadağın eden bir şey ortaya çıkmış olmalı ki, kadının insan formundaki kabiliyetleri tamamen yok edilmiş.

Kaynak:https:www.memurlar.net'teki ara yaşam formuna evrilmiş kadınlar.

:)

Buradan öğrendiklerime bir örnek...

Pozii
Kapalı
26 Haziran 2018 11:14

Kimseye güvenmemek öğretilmiş en kötü olgu...

Pozii
Kapalı
26 Haziran 2018 11:16

Sokakta ki kedi hiç güleceğim yoktu ,iyi güldürdün beni :)) Ne makam sahipleri gördü bu gözler saçmalıkların alasına sahip :)

Evrilmişler mi bilemeyeceğim ama bizi evirdikleri kesin :P

sokaktaki o kedi, 6 yıl önce

Gerçek hayatta göremediysem bile, sosyal mecrada veya en azından memur olmuşların toplandığı bu sitede akıllı, cesur ve ne istediğini bilen güzel kadınların olabileceğini düşünüyorken her seferinde hayal kırıklığına uğramamın adına "maalesef kalmamış" diyen esnaf hali diyorum.

Kesinlikle annelerimiz evlat ayırımı yapmış olmalı ki, oğullarını ana sütüyle, kızlarını sığır sütü ile beslemişler olmalı ki bu kadar beyin/mantık/kabiliyet farkı ortaya çıkmış.

Ya da kadınların beslenmede aşırı ot tüketimi sığırlaşmalarına sebebiyet de vermiş olabilir.

Belki de mutasyona uğramış bir yaşam formuna evrilmişlerdir.

Genetik kod havuzumuzu darmadağın eden bir şey ortaya çıkmış olmalı ki, kadının insan formundaki kabiliyetleri tamamen yok edilmiş.

Kaynak:https:www.memurlar.net'teki ara yaşam formuna evrilmiş kadınlar.

Buradan öğrendiklerime bir örnek...

sokaktaki o kedi
Yasaklı
26 Haziran 2018 11:25

Daha durun, daha durun yazacağım onca şey var.

14 yıllık birikim, bendeki memurlar.net tecrübesi ve üyeliğimin getirmiş olduğu son radde. ;)

Kelimeler ile yapılana da şiddet deniliyor ise, açık seçik itiraf ediyorum ben bir kadın düşmanı olup çıkmışım, kadınların arasında ve vaveylasında...

Pozii, 6 yıl önce

Sokakta ki kedi hiç güleceğim yoktu ,iyi güldürdün beni :)) Ne makam sahipleri gördü bu gözler saçmalıkların alasına sahip :)

Evrilmişler mi bilemeyeceğim ama bizi evirdikleri kesin :P

Pozii
Kapalı
26 Haziran 2018 11:29

Mikrofon sizde buyrun kedi :)

Lakin talihsizce karşılaştığınız öğrendiğiniz şeyler için tüm kadınları ezmenize izin vermem :)

sokaktaki o kedi
Yasaklı
26 Haziran 2018 11:58

Benim kastettiğim ve kast edeceğim kesim, kadınların 95%'lik bölümü.

Ne âlâ kendilerini 5%'lik dilime sokanlara, zaten benim sözlerimin dışında olanlar kendilerini pek iyi bilirler.

Akıl denilince bize hep skolastik felsefe ile efendim erkekler düz mantık ve düz bakış açısı ile bakıyor hâlbuki kadınlar tamamen detaylı ve etraflıca bakıyorlar diye öğretildi. Yalanın daniskası.

Şu sitede çıkarım yapan hatun kişisi olanların yazdıklarına bir bakın. Ben okuyunca kendimi ya burası Antarktika mı, bunlar da penguen mi acaba diye düşünmeden edemiyorum. Bir çoğu sofistike düşünceler ile ve bir o kadar korku kültürü ile ne olduğunun farkına bile varamamış. Zaten iki sohbet ediyorsun konu anında evliliğe geliyor. Neyini alsınlar senin ha dinozor kılıklı?

Aşığım der erkeğe meyleder. Arkasından erkek kendini düğün alışverişinde bulur. Erkeği bir ton borca sokup evlenir. Daha bir yıl geçmeden boşanmak ister. Arkasından ölene dek nafaka. Öde Allah öde bitmez. Bunu bütün erkeklerin yiyeceğini mi düşündün ha dinozor kılıklı seni? :)

Teknoloji ve fabrikasyon imalat kadının değerini düşürdüğünü göremeyecek kadar da basit hücreli yapıda bu düşüncede olan kadınlar. Bundan yirmi yıl evvel emek yoğun bir iş dünyası ve geçim derdi vardı. İnsanların çoğu evlenirken çocuk dünyaya getirme sevdasıyla hareket ederlerdi. Neticede sürülecek bir o kadar tarla tapan vardı. Kadın bu şemada değer arz ediyordu, çünkü çocuk üretebilme vasfı vardı. Ve doğurganlığı sebebiyle aileleri tarafından evlendirileceği kişiye bir meblağ karşılığında eş tayin ediliyordu.

Zaman geçti, emek yoğun iş sektörleri teker teker yerini teknoloji yoğun iş sektörlerine bıraktı. Teknolojik gelişme beraberinde insan gücü kullanımını azalttığı gibi insana olan gereksinimini de azalttı. Hizmet sektörü de bundan dolayı gelişti büyüdü. İnsanların kolay para kazanabilmesi, kazandığını istediği şekilde harcayabilmesi ve özgür davranış modellemesi ile her istediklerini yapabildikleri yanılgısı ile en büyük kaybeden kadın denen canlı oldu...

Detaylı bilgi ve paylaşım gerektiren bir konu ancak benim zamanım kısıtlı. Kısaca etrafımızda olan bitenlere bir bakın. Ağlayan, zirlayan, huzursuz ve mutsuz bir kadın toplumu var. Bunun sebebi hep ağzına aldıkları gibi erkekler değil, kendileri. Daha geçen gün Habertürk kanalında bir programa 4'ü kadın, 1'i erkek olmak üzere toplam beş konuşmacı katılmıştı. Konu nafaka. Konuşmacıların hepsi avukat. Ve beş dakika seyrettikten sonra dedim ki bu avukatlar da don meraklısı. Siyah don giysem belki fantezi yaparlardı ama ben kırmızı son giyiyorum yaaaa. :)))

Devam edecek, şimdi Ankara'ya gelişimi kutlama zamanı, bekleyenler var. :)

Pozii, 6 yıl önce

Mikrofon sizde buyrun kedi :)

Lakin talihsizce karşılaştığınız öğrendiğiniz şeyler için tüm kadınları ezmenize izin vermem :)

Pozii
Kapalı
26 Haziran 2018 14:13

"Detaylı bilgi ve paylaşım gerektiren bir konu ancak benim zamanım kısıtlı. Kısaca etrafımızda olan bitenlere bir bakın. Ağlayan, zirlayan, huzursuz ve mutsuz bir kadın toplumu var. Bunun sebebi hep ağzına aldıkları gibi erkekler değil, kendileri." Bakın buna katılıyorum kendisini mutsuz eden çok kadın var.Hemcinslerimin çoğu özellikle de özgürlüğe ve maddi rahatlıpa alışmış kadınların çoğu mutsuz.

Bu mecrada çok örneğini gördüm.Rahatlık batıyor derlee ya tabiri caizse işte o hesap.:)

Hayatlarına giren insana da hayatı dar ediyorlar.Evlilik isteyip aynı zamanda da özgür olmak istiyorlar.Hiç bir şeylerine karışılmasın istiyorlar.Bunlar sağlanırken ilgi de istiyorlar.Merak edilmek istiyor ama kıskanılmak kısıtlanmak istemiyorlar.benim de burada karşılaştığım manzara bu oldu :)

sokaktaki o kedi
Yasaklı
26 Haziran 2018 15:57

Hay ağzınıza sağlık.

Bakın hem evet hem hayır diyen bir kadın modeli, bahsettiğiniz tip! Neden böyle bir kadın modeli doğdu? Çünkü dünyaya gelen kız çocuklarına babaları prenses gibi davrandı. Erkeklerin bir gün gelip kızlarını kandırıp yatağa atıp iğfal edeceğini düşündü. Ama bunu dile getirmedi ve hep baba kızını çok sever de yok efendim üstüne çok düşer de onun için baba kızına düşkün lafının altına gizlendi. Ulan şerefsiz baba, sen böyle düşünüyorsun da sen elin kızını yatağa atıp, kız çocuk dünyaya getirmeyi nereye koyuyorsun diye kimse sormadı. Ne de olsa kızının biricik babası, baba da kızının bir numaralı bankamatik kartı ve özgürlükler koruyucusuydu.

Kızların çoğu hayal kurdu; babam gibi bir erkek istiyorum diyerek... Kendisine hem bankamatik kartı olacak, hem de istediği kıyafeti giyerken, istediği alkolü içerken, istediği erkekle konuşurken özgür davranabileceği bir alan kendisine sunulacaktı. Yeter mi? Yetmez. Sonra pişkin pişkin gribe girip ya adam beni sevmiyor mu, bunları yapıyorum kıskanmak şöyle dursun sormuyor bile kavgaya neden arayacaktı. Kavga ettiği gibi soluğu önce baba evinde, sonra mahkemenin karşısında ağlarken bulacaktık. Çünkü bu canlı kadının ne olduğu ve sorumluluğunun ne olup olmadığı noktasında bilinçlendirilmemişti. Bir insan, bir kadın ve bir birey olarak bu topluma, bulunduğum aileye (ister bekar, baba evine, ister evli kendi evine) ve kendime karşı sorumluluklarım neler diye bir gün sorgulamadı. Hayal kurdu cüzdanı kalın, yakışıklı, karizmatik bir erkekle yaşamak için... Sonra yakışıklı, hali vakti yerinde olan bir erkekle birlikte oldu, hayaliydi çünkü. Sonra erkek kullanıp atınca hoooop "orkoklorun hopsu boylo" diye şırfıntılık yapmaya kalktı. Çünkü kendine öğretilen prenseslikte kadının yapacakları değil, kadına yapılması gerekenler öğretildi. Kalın cüzdan bunun ilk kriteriydi. Ulan cüzdan düşünüyorsan o kadına düpedüz "or..bu" gözüyle bakılabilir mi? Bence kesinlikle evet. Çünkü insanlık ancak insan olanlarc aranılan önemli bir maddedir.

Her neyse...

Kadın bulunduğu her topluma ayrı bir güç katan varlıktır ama Türkiye'dekilerin %95'lik bir kesimi eşektir. İhtiyaç hasıl olunca binilir, iş bitimi ait olduğu yere yollanır.

Yani babalar maalesef kız evlatlarını doğru yetiştirmedikleri gibi erkekleri potansiyel düşman olarak gören bir anlayışla kız çocuklarını büyütüyorlar. O kız büyüyünce de babasının kendisine öğrettiği yoldan ilerlemeye devam ediyor. Bu büyük bir başarı. Ama bu toplumda hala kadınlar taciz ediliyor, tecavüze uğruyor, öldürülüyor. Bu bakış açısı kimseyi kurtarmadığı gibi mutlu da etmiyor.

Empati yapayım.

Kadın olsam acaba ne yapar, nasıl olmak isterdim.

1. Eşit düzeyli bir işbirliğini sağlayacağım ve kendi kültür ve kategorimde ayakları benim gibi sağlam yere basan bir erkeğe ilgi duyardım.

2. Babamın prensesi olmak kadar zavallı bir durum olamaz diyerek, her konuda herkesle ters düşeceğimi bilsem de fikirlerimi savunur, gitmek görmek gezmek istediğim yerlere giderdim. Ben böyle bir kız çocuğu tanıyorum, daha 18 yaşında ve ülkenin dört bir yanını gezdiği yetmezmiş gibi yurtdışına da dört kere çıkmış. Ama bir konuşmasını dinleyin, konuşan ansiklopedi mübarek. Yani kimse biz kadınız, işte tecavüze uğrarız yalanın altına saklanmasın. Kıza soruyorum, hiç sana tacizde bulunan oldu mu? Hayır hatta Aydın'da daha iki hafta tanımış olduğum bir erkeğin evinde zorunlu (aşırı yağmur) kaldım, adam evden gitti dedi. Yani uydurduğunuz veya geçmişte de bir elin parmakları kadar olan meseleleri kadınların büyüttüğüne defaetle şahit oldum, oluyorum.

3. Kendimi her konuda geliştirirdim. En az bir sanat dalı, en az bir spor dalı ve en az bir bilim dalında konu uzmanı olacak şekilde geliştirmek ve becerilerimi artırmak derdinde olurdum.

4. Erkeğe yük olmamak için kazanç sahibi ama kazanç sahibi oldum diye k.çı kalkık davranan yeni yetmelere benzemezdim. Bir olmayı, beraber olmayı ve aynı şekilde karşımdakinin de benim gibi düşünmesini sağlardım. Baktım, olmuyor olsun diye değiştirmeye kalkmaz, ayrılırdım.

5. Fiziğime, özellikle meme, bel ve basen genişliğime dikkat ederek yememi içmemi kontrol altında tutardım. Sağlıklı yaşamak adına kendime uyguladığım hal ve programları erkeğe de zorunlu uygulatırdım.

6. Ne istediğimi bildiğim gibi, istediklerimi yaptırma konusunda hem cesaret hem de bilgi sahibi olurdum.

7. Akademik eğitime önem verirdim.

Daha yazacağım bir dolu düşünce var da, kadınların bunu okuyup anlamaları imkansız. Çünkü eşeğe altın semer vurmuşlar eşek yine ...

Ha diyelim ki, bu ülkede doktoru, mühendisi, valisi, kaymakamı var... Onlara ne diyeceksin kedi deseler? Elime sadece 1 haftalığına verin, bakın ne "mal" olduklarını size ispatlayarak geri göndereyim.

Çünkü her kesimden kadınla tanıştım ama daha intelijansını görmedim...

Görürsem kaçıracağım o kişiyi, anam avradım olsun. :)))

Pozii
Kapalı
26 Haziran 2018 18:23

Bunca tespite karşın aklıma takılan soru şu oldu ki;

Kaç kadın tanıdı bu kedi?:)

Babalarımız tarafından prenses olarak büyütülüyoruz mu ?:) O işler parayla gözüm , misal benim babam işçiydi tek maaşla ev geçindirmeye gayret eden bir baba.Zamanı olmazdı bizimle vakit geçirmeyr çünkü hababam mesai dayardı patronu kuş kadar para için.

Göremediğimiz babamızdan göremediği para ile prenseslik göremedik biz lakin.:)

Yani dolayısı ile babasının evinde prenses olamayan o eve çalışarak para getiren evlatgillerden olduk biz.

Bu prenses genellemesini kabul etmiyorum bu paralı babaların biricik kızları için bir söylem...

Ve de kendini geliştirmek gezmek tozmak okumak bunlar da mangır istiyor.

Hem oku hem çalış hem ailene destek olan bir kız ol bakim bu dediklerinin kaçını yapabileceksin...

Burada tanıyıp iş güç mevki sahibi olmuş ama içi boş kadınların ya ailesi varlıklıdır ya da sonradan görmüşlerdir emin olun.

Yoksulluk görmüş hiç bir kadın şu söylemlerinizin yakınına ikamet etmez...

cesaretinbedeli
Müsteşar
26 Haziran 2018 18:49

Bu yazıların sonunu getirebilen var mı

Özellikle kedinin

Madalya takılacak da:p

Pozii
Kapalı
26 Haziran 2018 19:08

Durun daha yeni başladık lakin genellikle açtığım konulara noktayı ben koyarım,bükemediğim bir bilek olursa o eli öperim

cesaretinbedeli
Müsteşar
26 Haziran 2018 19:11

Yazmanıza lafım yok

Bir kere de çoook uzun yazmanızadır sözüm

Anlatmak istediklerinizi

5 satırlık entryler halinde yazarsanız

Okuyabilirim:p

Pozii
Kapalı
26 Haziran 2018 19:17

Kedi çok dolmuş kıyamadım ben de dökülsün dedim.Ve ben de ona uydum :P

beriki siyah.
Kapalı
26 Haziran 2018 20:37

Yahu kedi burada kadınları inceleyeceğine dışarı çıkıp bir hava alsaydın belki daha sağlıklı sonuçlara varabilirdin

.

beriki siyah.
Kapalı
26 Haziran 2018 20:41

Buradan tek öğrendiğim

İnsanlar çok yalnız

Çok içe dönük

Kimse masaya vurup da ben varım deme cesaretinde değil

Burada işte yarattıkları karakteri oynuyorlar

Herkes çok mükemmel

.

sokaktaki o kedi
Yasaklı
27 Haziran 2018 00:35

Sevgili hanımlar, üyeleri hedef alan daha açık konuşmak gerekirse şahsıma yönelik ifadelerinizin hiçbir anlamı ve ederi bulunmamakla beraber kişileri eleştireceğinize konuya yönelik fikirlerinizi konuşturun. İşte Allah size laklak yapacak ağzı vermiş vermesine, dedikodu yapacak zamanı da vermiş fakat düşünecek beyin ile yazacak eli sanırım es geçmiş. Fizikten geçtim, neden aklını kullanabilen, ne istediğini bilen, cesur bir kadın yok, bu cevabı oluyor işte. :)

beriki siyah.
Kapalı
27 Haziran 2018 00:48

Dışarı demiştim hava demiştim ama vazgeçtim

Pencere var mı pencere havayı soluma hiç düşünmeden atla;)

Ben fizikte takılı kaldım yahu bir ara resmini koymuştun az buçuk hatırlıyorum

Pek fit olduğun söylenemez

Bu durumda fit arayışında olman haksızlık olmuyor mu

Kendin homini gırtlak yemek ye karşındaki de seni izlesin öyle mi

Ne güzel dünya

.

sokaktaki o kedi
Yasaklı
27 Haziran 2018 00:53

Allah bir çift de göz verseymiş. :)

Beni resmettiği fotoğraf hangisiyse...

beriki siyah.
Kapalı
27 Haziran 2018 01:03

Hangi resim hatırlamıyorum ama o zaman da yine böyle bir durumda spor yap demiştim

Ondan aklımda kalmış

Ben hoşlanmam insanların fiziki durumundan bahsetmeyi

Ama sen kadınları çok yeriyorsun bu da hiç hoş bir durum değil

.

Herkes kötü olamaz ki

Belki sen nasıl davranacağını bilmiyorsundur

Dur sana bir formül vereyim

Bir kadına olmasını istediğin gibi davran sadece bunu sözle dile getirme

Bak o zaman her şey değişir

.

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular