Editörler :
26 Haziran 2018 14:05   


İngiltere'de Mühendislik şirketi Kuruyorum

Arkadaşlar merhaba 14 senedir Türkiye de iş hayatındayım en sonunda dayanamadım 3 ay önce ECAA business vizeye başvurdum ingiltere de mühendislik yapmak için. vizem çıktı. cebimde 5 bin pound var. ne yapacam bilmiyorum. gidip de oralarda bu parayla rezil de olmak var iş bulup devam etmek te bu riski almak zorundayım çünkü gerçekten bu ülkede mühendis olarak işimi yapamıyorum. Ama beni vatan toprağımdan ayrı kalmak zorunda bırakanlar şunu iyi bilsin ingiltere de sürünsem de ingiltere de rezil bir dönem de geçirsem Türk ün adını oraya yazıp geleceğim vatan toprağıma. bunu da mühendisleri bu ülkede iki paralık adam edenler duysun. ülkedeki ekonomik sıkıntının baş sebebi mühendislerin yaşadığı sıkıntılardır. hiç bir meslek dalında tıpla beraber bu kadar beynin yorulduğu bi meslek yoktur. mühendisliği çay kahve getirmek olarak gören insanlara şunu derim ki adımı ingiltere ye yazıp geleceğim. vatanımdan gidiyorum ama gelişim çok şaşalı olacak onu da buradan diyim. bana yapılanları da unutmadım. unutmayacam da....

25 Temmuz 2018 18:32

ArturFrenkAsabiyovic
Aday Memur
başarılar.ara ara neler yaptıgını yaz hocam.
25 Temmuz 2018 18:38

muhendis199
Aday Memur
Hocam aranan şartlar nedir?
25 Temmuz 2018 19:46

2Ohy
Şube Müdürü

quahahaha engineer0 SeemsGood

26 Temmuz 2018 11:26

engineer0
Genel Müdür

geldik hocam ingiltere deyim 3 haftadır şirketimizi kurduk iş görüşmeleri yapıyorum. Allah hayırlısı ile bir iş nasip eder inşallah. şu an diğer başlığımda yazdığım gibi aldığım hapis cezaasının şokunu yaşıyorum. ben ülkeden çıkınca zaten hapis cezası veriliyor. ben oradayken niye cezayı kesmediniz. ben gidince mi meydanı boş buldunuz.

26 Temmuz 2018 11:33

engineer0
Genel Müdür

arkadaşlar burada mühendislerin saatlik mühendislik danışmanlık ücretleri tecrübeye göre 25 sterlinden başlıyor 300 sterline kadar çıkıyor. burada yazılımcılara çok ihtiyaç var. mühendis açığı çok fazla. çalıştıracak mühendis bulamıyorlar. şu an iş bulmam için erken. 3 4 yerle mülakat yaptım. haber beklediğim yerler de var. türkiye deki tecrübeleriniz burada geçerli. ingilizceniz iyi ise 5 6 bin poundla gelebilirsiniz ama ben 15 bin sterlinden aşağı gelmeyin derim hayat kaliteniz açısından. şu an bi ingiliz ailenin yanında kalıyorum iyi kötü anlaşıyoruz. inşallah tez sürede iş bulurum. Türkiye ye geri dönmek hiç istemiyorum. ülkede mühendislere verilen para ortada. ankara antlaşması ile başvururken sizlere tavsiyem danışmanlarla kesinlikle çalışmayın sizi yalan yanlış yönlendiriyorlar. buradaki bi kısım türkler türkiyeden ingiltereye insan göç etmesin diye lobi kurmuş insanları vize vaadi ile kandırıyorrlar uyanık olun. ben kendim başvurdum bu vizeye. siz de kendiniz başvurun. burada 3 önemli şey var birincisi dil ikinicisi para üçünücüsü tecrübe ve yabancı dil. ben biraz uyum sorunu yaşadım. burada ingilizler sosyal. ingilizce konuşmayan yabanacı göçmen gözüyle bakıyorlar. sürekli aktif konuşan olmak zorundasın ki adamlar seni içlerine kabul etsinler. durum bu. hayırlısı inşallah.

26 Temmuz 2018 11:37

engineer0
Genel Müdür

burada da bazı şeyler kolay değil. çok göçmen var. çok hintli pakistanlı vs var. adamlar da bizi onlardan sanıyor. buraya gelirseniz sosyal olun bi de kimseye nereye gidecem diye sormayın. adamlar sokak ağzı ile konuşuyor ne dediğini anlamıyorsun 1 kelimeyi yakalasan cümleyi anlıyorsun :D bize öğretildiği gibi akademik ingilizce sosyal hayatta yok. ama akademisyenlerle de konuşuyorum onlarla iyi anlaşıyorum 3 tane mülakata gittim hepsinde de konuşmalarım iyi geçti. 1 saat sürdü ortalama.

26 Temmuz 2018 12:09

engineer0
Genel Müdür

ingiltere de recruitement firmaları arıyorsunuz veya onlar sizi arıyor adamlara nasıl cv hazırlamam gerektiğini soruyorum adamlar anlatıyor yardımcı oluyor. ben türkiye de bi tane recruitment firmasının beni arayıp ve ben aradığımda cv nizi düzeltelim şöyle yapalım dediğini görmedim duymadım.

09 Mayıs 2019 18:57

AleksUK
Aday Memur

ingiltere de recruitement firmaları arıyorsunuz veya onlar sizi arıyor adamlara nasıl cv hazırlamam gerektiğini soruyorum adamlar anlatıyor yardımcı oluyor. ben türkiye de bi tane recruitment firmasının beni arayıp ve ben aradığımda cv nizi düzeltelim şöyle yapalım dediğini görmedim duymadım.


engineer0, 11 ay önce - Alıntıya git

Arkadaslar ben de ayni sekilde basvurumu yaptim ,sonuc bekliyorum. Ne yazik ki Muhendislerin kazanclari cok cok dustu. Surada goreceksiniz ciddi bir basvuru artisi var: www.ukngc.com/blog/aa-rekor-kirdi

09 Mayıs 2019 18:58

AleksUK
Aday Memur

https://www.ukngc.com/blog/aa-rekor-kirdi

Toplam 9 mesaj
 
ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?