Editörler : oto-danisman-expert
27 Haziran 2018 00:44

Astra 111.yıl dizel 1.3 cdti ve peugeot 301 hdi araçlar konusunda desteklerinizi bekliyorum

Arkadaşlar öncelikle merhaba. 2 ay önce inşaat halinde olan bir ev aldım ve eylül gibi teslim edilecek. Hazır kredi çekmişken, 2005 model benzinli clio aracımı da değiştirmek istedim. Arkadaşımda da astra 1

3 cdti 111.yıl araç var. Bana 48 bine bırakacak. Ancak kafamda bazı sorular var. Astranın çok iyi bir modeli tamam ama bazen aklıma Peugeot 301 de giriyor. Sizden bu ikisini bilenler varsa, aralarında kıyaslama yapmanızı ve 50 bin tl'ye kadar bana az yakan, yere sağlam basan dizel araç tavsiyelerine de açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

hsn.adgzl
Kapalı
27 Haziran 2018 01:29

pejo 301 in yere sağlam bastığını düşünmüyorum yanlış bilmiyorsam 1.6hdi motor kullanıyorlar 92bg lik 220nm lik bir tork gücü vae motor beygir tork yeterli yakit olarak ortalama 4.3olmasi lazm ama bu araba( citroen c-eelsey le hemen hemen aynı) astra yere daha sağlam basar daha konforludur(iki aracıda kullanmadm ama pejo 301 ve c eelseyi almayı düşündük o yüzden o araçları biliyorum). eger konfor ve yol tutuşu istiyorsanız kesinlikle Astra derim

ingilizceöğretmeni33
Şube Müdürü
27 Haziran 2018 09:16

Hocam ülkemizde yakıt fiyatları ortada. Dizel araç bile artık cebe ciddi dokunur oldu. Astra çok yakar be bunu herkes bilir. 1.3 dizel çekişi ve performansı iyi değil diye biliyorum. 50 bine ben size Fransız dizelerini tavsiye ederim akaryakıt istasyonunun yolunu unutturur yüzünüzü güldürür. Çok sürat yapmayacaksınız yere sağlam basmış basıp basmamaasi çok önem arz etmiyor emin olun. Ben clio 4 dci kullanıyorum eksikleri var elbette. Hafif 120 den sonra pek güven vermiyor ama otobanda bile azami hız 120 olduktan sonra hız yapmanın bi anlamı yok.

hsn.adgzl, 6 yıl önce
pejo 301 in yere sağlam bastığını düşünmüyorum yanlış bilmiyorsam 1.6hdi motor kullanıyorlar 92bg lik 220nm lik bir tork gücü vae motor beygir tork yeterli yakit olarak ortalama 4.3olmasi lazm ama bu araba( citroen c-eelsey le hemen hemen aynı) astra yere daha sağlam basar daha konforludur(iki aracıda kullanmadm ama pejo 301 ve c eelseyi almayı düşündük o yüzden o araçları biliyorum). eger konfor ve yol tutuşu istiyorsanız kesinlikle Astra derim

sarikolaicermisin
Aday Memur
27 Haziran 2018 14:01

Ben de zaten 100 km'nin üzerine çok çıkmam. Ama bazen çıkmak gerekiyor ve şuanki clio aracım beni korkutuyor. Arkadaşın astrası ortalama şehir dışında 4 lt harcıyor. Bu iyi değil mi?
ingilizceöğretmeni33, 6 yıl önce

Hocam ülkemizde yakıt fiyatları ortada. Dizel araç bile artık cebe ciddi dokunur oldu. Astra çok yakar be bunu herkes bilir. 1.3 dizel çekişi ve performansı iyi değil diye biliyorum. 50 bine ben size Fransız dizelerini tavsiye ederim akaryakıt istasyonunun yolunu unutturur yüzünüzü güldürür. Çok sürat yapmayacaksınız yere sağlam basmış basıp basmamaasi çok önem arz etmiyor emin olun. Ben clio 4 dci kullanıyorum eksikleri var elbette. Hafif 120 den sonra pek güven vermiyor ama otobanda bile azami hız 120 olduktan sonra hız yapmanın bi anlamı yok.

ingilizceöğretmeni33
Şube Müdürü
27 Haziran 2018 22:25

Clio 4 dci şehir dışı 3.3 lt yakıyor ve karma yakıt ortalaması 4 lt. Parçası ve bakım gideri renault her türlü önde hocam.

sarikolaicermisin, 6 yıl önce
Ben de zaten 100 km'nin üzerine çok çıkmam. Ama bazen çıkmak gerekiyor ve şuanki clio aracım beni korkutuyor. Arkadaşın astrası ortalama şehir dışında 4 lt harcıyor. Bu iyi değil mi?

ingilizceöğretmeni33
Şube Müdürü
27 Haziran 2018 22:26

Bu arada haftaya 80 krs zam geleceği bilgisi var dizel 6.5 TL olacak. Az yakması çok önemli artık.

mhrrmk
Kapalı
28 Haziran 2018 00:20

Astra arabadır nokta. Diger bahsettiğiniz arac astranin yaninda kağıt gibi bence

ingilizceöğretmeni33
Şube Müdürü
28 Haziran 2018 09:03

Astra çok yakıyor nokta. Zam geldiğinde de rahat rahat binersiniz çok yaktıran sağlam arabanıza.

mhrrmk, 6 yıl önce
Astra arabadır nokta. Diger bahsettiğiniz arac astranin yaninda kağıt gibi bence

sarikolaicermisin
Aday Memur
28 Haziran 2018 10:58

Clio 4 pahalı değil mi ama. O fiyatlar zor benim için. Zaten 50 bin bandını bile zorlayarak görüyorum. Peugeot 301 ile çok arada kaldım. Aslında dacia sandero'ları da çok beğenirdim ama onlar da pahalı

Clio 4 dci şehir dışı 3.3 lt yakıyor ve karma yakıt ortalaması 4 lt. Parçası ve bakım gideri renault her türlü önde hocam.

sarikolaicermisin
Aday Memur
28 Haziran 2018 10:59

Astra 1.3 de mi çok yakar? 111.yıl özel serisi bu araç.

Astra çok yakıyor nokta. Zam geldiğinde de rahat rahat binersiniz çok yaktıran sağlam arabanıza.

m@earsln
Şef
28 Haziran 2018 12:35

2010 yılının aralık ayında 2011 model 1.3 cdtı astra h aldım ve hala biniyorum. araç şu an 125000 km de. ufak tefek bir iki şey haricinde hiç bir sıkıntı yaşamadım. eminim 250 000 km ye kadar da yaşamam. çok uzun süre olmasa da clio 1,5 dcı icon kullandım. pejo 301 kullanmadım ama bindim. öncelikle konfor yol tutuş sağlamlık gibi konularda astra ile diğerlerini karşılaştıramazsınız bile. astra 6 ileri vitestir. 1. vitesi hantaldır. klima açılınca bu hantallık bariz hissedilir. ama 2. vitese takınca diğer araçlarla arasında nerdeyse hiç fark yoktur. çok yakıyor diyen arkadaş belki de astra h ın koltuğuna hiç oturmamıştır. bakımlı bi astra h 1.3 cdtı şehir içi trafiğinde dikkat etmeden(abartmamak kaydıyla) en fazla 6-6,2 yakar. eğer dikkat ederseniz bu değer 5,5 litrelere düşer. uzun yolda 5,0 rahat yakalarsınız. 6. viteste 180 km hızla giderken motor sesini duymassınız(5 vites dizller 140 dan sonra bağırmaya başlar) ben ankara çevre yolunda 210 gördüm.euro4 motor olduğu için dpf yok. euro 5 motorlar en fazla 100-150000 km sonra size en az 2000 ile 5000 arası dpf arızası açacaktır.

sarikolaicermisin
Aday Memur
28 Haziran 2018 22:43

Benim alacağım sedan 1.3 cdti enjoy plus. Full paket yani. Araca arkadaşımla bindiğimde şehirlerarası giderken tüketimi 4 lt oluyor. Bunu eminim daha da düşürebilir veya yükseltebiliriz. Bir de ben zaten 2005 model clio kullandığım için zaten bana bayağı bir fark hissettirecek. İnşallah pişman olmam. Peugeot 301 görünüş olarak çok hoşuma gidiyor. Ama astranın güvenlik hissi daha önemli
m@earsln, 6 yıl önce

2010 yılının aralık ayında 2011 model 1.3 cdtı astra h aldım ve hala biniyorum. araç şu an 125000 km de. ufak tefek bir iki şey haricinde hiç bir sıkıntı yaşamadım. eminim 250 000 km ye kadar da yaşamam. çok uzun süre olmasa da clio 1,5 dcı icon kullandım. pejo 301 kullanmadım ama bindim. öncelikle konfor yol tutuş sağlamlık gibi konularda astra ile diğerlerini karşılaştıramazsınız bile. astra 6 ileri vitestir. 1. vitesi hantaldır. klima açılınca bu hantallık bariz hissedilir. ama 2. vitese takınca diğer araçlarla arasında nerdeyse hiç fark yoktur. çok yakıyor diyen arkadaş belki de astra h ın koltuğuna hiç oturmamıştır. bakımlı bi astra h 1.3 cdtı şehir içi trafiğinde dikkat etmeden(abartmamak kaydıyla) en fazla 6-6,2 yakar. eğer dikkat ederseniz bu değer 5,5 litrelere düşer. uzun yolda 5,0 rahat yakalarsınız. 6. viteste 180 km hızla giderken motor sesini duymassınız(5 vites dizller 140 dan sonra bağırmaya başlar) ben ankara çevre yolunda 210 gördüm.euro4 motor olduğu için dpf yok. euro 5 motorlar en fazla 100-150000 km sonra size en az 2000 ile 5000 arası dpf arızası açacaktır.

m@earsln
Şef
29 Haziran 2018 09:51

hb nin sedan dan yol tutuşu ve fren performansı daha iyidir. sedan ın bagajı geniştir. 111. yıl ile benim arabamdaki tek fark piano black ön konsoldur. donanım vs fark yok(hız sabitleme iklim kontrol klima,yağmur sensörü far sensörü vs vs) bakımlı bir araba ise memnun kalırsınız

er-form
Müsteşar
29 Haziran 2018 10:48

cliodaki sıkıntıları 301 de de çekersiniz

benzer araçlar

astra gayet mantıklı

1.3 motor h ve j kasayı da 2 yıl kullandım uzun yolda 3.2 lere kadar tüketiminin düştüğü oluyordu

turbo ve enjektörleri çok sağlamdır arıza vermez, fiat 1.3 multijet ile aynı motordur taksicilerin en çok kullandığı araçtır, motoru ellenmemiş 7-8 yüz bin kmde bir çok taksiyi gözümle görmüşlüğüm vardır

yalıtım, yol tutuş, tüketim, frenleme, konfor ve donanım olarak harika bir araç vergisi düşük, sağlam araç, ikinci eli de çok güçlü.

sarikolaicermisin
Aday Memur
29 Haziran 2018 11:08

Peki Dacia Sandero'lar için ne düşünüyorsunuz?

er-form
Müsteşar
29 Haziran 2018 13:30

1.5 dci motor olarak harika bir motor, tüketim, sağlamlık, performans iyi

iç mekan kalitesi, yol tutuş, sağlamlık, konfor ve yalıtım vasat

cliodan çok da farklı bir araç değil bence

hatta clio bazı yönlerden daha iyidir

5 yaşında bir dacia bir clio bir de astra bulun ve sırayla binin ne demek istediğimi anlayacaksınız

sarikolaicermisin
Aday Memur
29 Haziran 2018 21:21

Çok teşekkür ederim düşüncelerinize
er-form, 6 yıl önce

5 yaşında bir dacia bir clio bir de astra bulun ve sırayla binin ne demek istediğimi anlayacaksınız

ingilizceöğretmeni33
Şube Müdürü
30 Haziran 2018 08:34

5 yaşını doldurmuş clio kullanıyorum ufak tefek trim sesleri dışında hiçbir sorun yaşamadı ve malzeme olarak bir eskime ya da yıpranma yok henüz. Ayrıca yıllık bakımı 20 bin km de bir.

er-form, 6 yıl önce

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi