Editörler : Pangaea
27 Haziran 2018 11:07

2018/1 Mak.Müh. Terciler ve Puanlar

88,9 ankara, ist, izmir öncelikli gelirmi.

ingenieurinnn
Aday Memur
27 Haziran 2018 13:10

88.7 ile her yeri yazmayı düşünüyorum hocam, bendeki durum bu

troyka01
Aday Memur
27 Haziran 2018 22:23

Arkdaşlar benim puanımda 88,5, bende şimdi kurumları araştırıyorum, şimdilik sadece vakıflardan bilgi alabildim, sizde diğer kurumlardan bilgi alıp paylaşım yapabilir misiniz

glsmakinemüh
Aday Memur
28 Haziran 2018 00:07

BENİM DE 73 puanım var kpss2016. 2018e de hazırlanıyorum ama sizce şimdi tercih yapmalı mıyım?

28 Haziran 2018 00:15

hayır paranı çöpe atma.

glsmakinemüh, 6 yıl önce

BENİM DE 73 puanım var kpss2016. 2018e de hazırlanıyorum ama sizce şimdi tercih yapmalı mıyım?

ingenieurinnn
Aday Memur
28 Haziran 2018 00:24

Yds'siz kaç puana düşer arkadaşlar, yorumunuz nedir?

Beyaz0006
Şef
28 Haziran 2018 08:37

88.5 in altını görmez hocam belki ağrı olabilir ama oda 88 altı kesinlikle olmaz malesef

ingenieurinnn, 6 yıl önce

Yds'siz kaç puana düşer arkadaşlar, yorumunuz nedir?

vayo
Aday Memur
28 Haziran 2018 08:57

Makine mühendis. alımı bundan sonra 88 ve üzerimi atanır arkadaşlar.

Beyaz0006
Şef
28 Haziran 2018 09:04

hocam 2018 daha çetin gececek gibi daha 88 puanlıların hepsi atanmadı bile 2016 kpss ile ben çok şansa atandım 88.167 ile eğer hazırlanıyorsanız 90 üstü hedefleyin kafanız rahat olur

vayo, 6 yıl önce

Makine mühendis. alımı bundan sonra 88 ve üzerimi atanır arkadaşlar.

mak2012
Aday Memur
28 Haziran 2018 11:17

Arkadaşlar Merhaba; 89.404 rize yazacağım sadece.

ingenieurinnn
Aday Memur
28 Haziran 2018 12:54

1/1/2018 tarihinden sonra yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri neticesinde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamazlar. Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz.

Arkadaşlar bu konu beni tereddüt ettiriyor. Bilgisi olan var mi?

Beyaz0006
Şef
28 Haziran 2018 14:22

hocam öyle bir sistem var artık eğer 2018/1 ile atanırsanız 3yıl atandığınız yerdesiniz yeni kpss ye girmek falan ifade etmez

1/1/2018 tarihinden sonra yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri neticesinde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamazlar. Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz.

Arkadaşlar bu konu beni tereddüt ettiriyor. Bilgisi olan var mi?

ingenieurinnn
Aday Memur
28 Haziran 2018 14:47

Evet hocam, şu kadro gelir mi gelmez mi stresi ayrı, bu durum da geriyor. Ben de 2018 kpss ye hazırlanıyorum ama ola ki yüksek puan elde etsek o da yanacak. Boşuna çaba gibi resmen.

Beyaz0006
Şef
28 Haziran 2018 15:19

her şeyin hayırlısı hocam puanınız kaçtı ben zar zor atandım

Evet hocam, şu kadro gelir mi gelmez mi stresi ayrı, bu durum da geriyor. Ben de 2018 kpss ye hazırlanıyorum ama ola ki yüksek puan elde etsek o da yanacak. Boşuna çaba gibi resmen.

ingenieurinnn
Aday Memur
28 Haziran 2018 15:36

88.7 hocam her yeri yazmayı düşünüyorum

Beyaz0006
Şef
28 Haziran 2018 16:14

puanınız iyiymiş hocam bence gelir size ben 88.167 ile atandım

88.7 hocam her yeri yazmayı düşünüyorum

troyka01
Aday Memur
28 Haziran 2018 18:28

Üniversiteleri aradım bilgi almak için tayin,maaş,lojman ve çalışma yoğunluğuyla ilgili. Önceliklehepsi diyorki tayini unut, lojman ise en az 2 sene sonra sana sıra gelir diyorlar, maaş ise aşağı yukarı tüm kamu kurumlarıyla aynı net 4200 civarı bekar için. Çalışma koşulları ise rahat, iş yoğunluğu az diyorlar, bide üniversite ortamı genç, böyle bir avantajıda var. Tayin olayı dışındaki diğer faktörler benim için cazip, diğer kurumlarda nasıl acaba tayin olayı

troyka01
Aday Memur
28 Haziran 2018 18:33

Arkadaşlar vakıflar grubundan alıntıdır.

Mekanikfb

Arkadaşlar benim de en çok merak ettiğim kurumlardan biri de vakıflardı, bu yüzden hem telefonla aradım hem de bilgi almak için direk kuruma gidip makineci arkadaşla görüşme fırsatım oldu. Öncelikle söylenen şu tayin olayını en az 5 sene unutun diyorlar, araya milletvekili bakanda koysanız çok zor diyorlar. Maaş konusunda ise aşağı yukarı tüm kurumlardakiyle aynı bekar için net 4200 civarı diyorlar, yan ödeme olarakda arazi tazminatı varmış 3 ayda bir 600tl veriliyormuş. Lojman konusunda ise 3 seneden önce sıra gelmez diyorlar. Çalışma koşulları ise öncelikle çalışmayı seven kişilerin gelmesini istiyorlar, iş yoğunluğunun fazla olduğu mühendislik dışında angarya işlerinde(yazışma, veri girişi vb) çok olduğu söylendi, bide sadece o Şehirde görev yapılmıyormuş, bağlı olduğu başka şehirlerde varmış. Örneğin hatay bölge sadece hataya bakmıyor osmaniye ilinede bakıyormuş. Ayda 1-2 sefer günü birlik gidip geliniyormuş bağlı olunan diğer İle. Bide çalışma yeri olarak da her şehrin tam merkezindeymiş binaları, bu iyiymiş. Açıkçası çalışmayı seven ve tayin düşünmeyenler için fena sayılmaz

Sinsis
Aday Memur
28 Haziran 2018 19:54

84.5 puana gelirmi biryer

M.k.cı
Aday Memur
28 Haziran 2018 21:42

Kimse sizin bu yazdıklarınıza bakmaz zaten alımlar azaldı ve son alım puanlar yanacak herkes her yeri yazar ve puanlarda 88 in altına düşmez
troyka01, 6 yıl önce

Arkadaşlar vakıflar grubundan alıntıdır.

Mekanikfb

Arkadaşlar benim de en çok merak ettiğim kurumlardan biri de vakıflardı, bu yüzden hem telefonla aradım hem de bilgi almak için direk kuruma gidip makineci arkadaşla görüşme fırsatım oldu. Öncelikle söylenen şu tayin olayını en az 5 sene unutun diyorlar, araya milletvekili bakanda koysanız çok zor diyorlar. Maaş konusunda ise aşağı yukarı tüm kurumlardakiyle aynı bekar için net 4200 civarı diyorlar, yan ödeme olarakda arazi tazminatı varmış 3 ayda bir 600tl veriliyormuş. Lojman konusunda ise 3 seneden önce sıra gelmez diyorlar. Çalışma koşulları ise öncelikle çalışmayı seven kişilerin gelmesini istiyorlar, iş yoğunluğunun fazla olduğu mühendislik dışında angarya işlerinde(yazışma, veri girişi vb) çok olduğu söylendi, bide sadece o Şehirde görev yapılmıyormuş, bağlı olduğu başka şehirlerde varmış. Örneğin hatay bölge sadece hataya bakmıyor osmaniye ilinede bakıyormuş. Ayda 1-2 sefer günü birlik gidip geliniyormuş bağlı olunan diğer İle. Bide çalışma yeri olarak da her şehrin tam merkezindeymiş binaları, bu iyiymiş. Açıkçası çalışmayı seven ve tayin düşünmeyenler için fena sayılmaz

The makinaA
Aday Memur
29 Haziran 2018 11:42

Vakıflar konusunda tüm yazılanlar doğru...

M.k.cı, 6 yıl önce
Kimse sizin bu yazdıklarınıza bakmaz zaten alımlar azaldı ve son alım puanlar yanacak herkes her yeri yazar ve puanlarda 88 in altına düşmez
Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi