Editörler : crops35

27 Haziran 2018 14:15

Artvin ve üniversite memurluğu hakkında bilgiler

Herkese merhaba,bu forumda yaklaşık 2-3 yıldır aktif şekilde sizlerle iletişim halindeyim.Beni bilenleriniz aranızda çoktur.Geri sayım postumdada belirttiğim gibi üniversite kadrosu ve Artvin hakkında bilgi vericeğimi aktarmıştım.Şimdi başlıyorum :

Öncelikle kendimi tanıtayım, Antalyalıyım yaşım 29 ve Artvin Çoruh Üniversitesinde Memurum.2017/2 tercihinde 92.98 ile yerleştim buraya.

Artvin ile ilgili yorumlarımla başlıyorum.

Eğer ki sahil şeridinde doğup büyüdüyseniz buralar size göre olmayabilir.Doğayı çok seviyor sakin yerlerin aşığıysanız tam sizlik diyebilirim.Ama tabiki uyarımı yapayım; artvin merkezde doğa falan yok 4-5 dağın arasında kalmış nehirin ortadan geçtiği şehir merkezinin saçma sapan bir dağın üstünde olduğu yolların tek olduğu şehirde sadece 1 adet trafik ışığının varlığını belirteyim :) Şehir pahalı (Antalya,Bursaya nazaran) sebze meyve buralara uzak olduğundan bir tık pahalı oluyor.Ama buranın kurtarıcısı bim a101 migros gibi mağazalar.şehre girerken aşşağıda düzlük alanda Çoruh üniversitesinin şehir yerleşkesi var.Bu yerleşkenin etrafında kafeler ve marketler bulunuyor (3 market, 3 cafe ,3 yemek yeri) buradan yukarı dağa çıkarken heryere ev dikmişler.merkez o dağın tepesinde.dolmuşla 15 dk da çıkılıyor.Çoruh üniversitesinin diğer yerleşkeside bir başka dağda Seyitlerde.Orayada özel bi dolmuş var köprüden kalkar ve 15 dkda ulaştırır (2.5 tl )Yani seyitler yerleşkesinden merkeze gitmek için 2 dolmuş kullanır 4.5lira verirsiniz.Kiralık ev bulmak zor arkadaşım 2 aydır arıyor ben 40 gün sonra buldum.Yakıt olarak kömür kullanılır doğal gaz yoktur.Kömür pahalı olduğundan yalıtımlı bina tutmazsanız yıllık 2500 lira ortalama yakıt ödersiniz.

Gelelim Üniversite kadrosuna;Üniversitenin hangi birimine yerleştiğiniz önemli.Merkez kampüsteki başkanlıkların iş yoğunluğu biraz fazladır(personel daire başkanlığı-yazı işleri-yapı işleri gibi gibi.Ama fakülte birimleri daha rahat ve iş yükü daha azdır çabuk kavrar çabuk hakim olursunuz.Artvin Çoruh Üniversitesine gelicek olursam :Örneğin Arhavi ve Hopa ilçeleri sahil şeridindedir ve birim kadrosu olduğu için hem rahattır hemde sahilde olduğunuz için ulaşımınız daha kolaydır.2 seneye rize artvin havaalanı yapıldığında Hopa ya da Arhaviye 45 dk olucak.Trabzon havaalanıda zaten 2 saat.Ama diğer ilçeler; Yunuseli Şavşat Ardanuç ,bunlar bölge olarak zor ama iş olarak kolaydır.Bu alımda merkeze alım ihtimali yüksek ilçe olucaksada Hopa düşünülebilir.Ama tabi emin değiliz.Merkeze gelicek olursak burada yapı işleri personel daire yazı işleri gibi başkanlıklar bulunur işleri birimlere göre daha zorlu olup yapıcağınız iş çeşidi daha fazladır.Tabiki zorlu diyorum ama özel sektördeki çalışmalarınızın 5 te 1 i dir :) ...Üniversitenin servisi vardır sizi sabah alır 5 te götürür bırakır.Evinizi bu servisin indirdiği duraklara yakın seçmekte fayda var.Yemekte şuan 3.72 tl .Ucuz ama lezzetsiz :D .Eğer Artvin çoruh 3001 i tercih ederseniz ben sizlere yardımcı olucam şüpheniz olmasın.Ekstra sorularınız varsa altına yazınız.

nezivf
Şef
27 Haziran 2018 14:48

Hocam dhmiyi beklemeyip tercih yapmakla en iyisini yapmışsınız bizim için Artvin dahi hayal artık

antalyam1003
Kapalı
27 Haziran 2018 15:14

Uzun süredir pişmanlık yaşarken bir nebze kendim için rahatladım.Ama sizler için üzgünüm cidden.Ülke içinde üzgünüm bu atama sayılarından dolayı.

nezivf, 6 yıl önce
Hocam dhmiyi beklemeyip tercih yapmakla en iyisini yapmışsınız bizim için Artvin dahi hayal artık

neco3846
Şef
27 Haziran 2018 16:58

geçen sene nüfus alımını kaçıranlar çok üzüldü

dangertwet
Aday Memur
27 Haziran 2018 17:19

Üniversite memurluğunda tayin olayı çok zor diyorlar. Bu konuda bilgi verir misin?

ozan288
Memur
27 Haziran 2018 17:21

evet eş durumu tayini vs olmuyormuş, bir de ek görev vs de pek nadirmiş. Ek gelir getirecek ekstraları bulunuyorsa bilgi alabilir miyiz? Çok teşekkür ediyorum.

dangertwet, 6 yıl önce

Üniversite memurluğunda tayin olayı çok zor diyorlar. Bu konuda bilgi verir misin?

K.A.H.İ.N
Aday Memur
27 Haziran 2018 17:40

Arkadaşlar bende 5 yıldır artvindeyim hiç tavsiye etmiyorum keşke 5 yıl önce biri bana bunu deseydi artvinin tek geçim kaynağı bizim gibi çaresizlikten atanan memurlar düşük puanla yerleşen üniv öğrencileri askerliği artvin çıkan tek tesellisi en azından burda ölmem diyen askerler anasını satayım karı koca profesör lojmanda kalıyor evlerini kiraya vermişler bizim gibi memurlarda beş para etmez evlere bin tl kira ödüyor yeşilliğine tüküreyim 5 metre düz yol yok oraya giriş var çıkış yok ben daha çıkamadım

kemalarikana
Aday Memur
27 Haziran 2018 17:47

Kardeşim ünilerde tekniker maaşı ne kadar?

ikmrtbysl
Aday Memur
27 Haziran 2018 19:02

Antalya1003 hocam,üniversitede calısan bekar bir memurun maaşı ne kadar, ekstra bır doner sermaye oluyor mu?

antalyam1003
Kapalı
27 Haziran 2018 19:46

Bu üniversiteden üniversiteye değişir ama şöyle aktarayım tayin işi zor bizim üniversitedede imkansız.ancak eşiniz polis asker ise yada babanız yatalak ve çok ağır hasta olup o şehirden üniversiteden teklif gelirse ihtimaliniz %50 lerde olur..Üniversite kadrosuna atanıyorsanız eğer tayini unutun diyebilirim rahatlıkla

dangertwet, 6 yıl önce

antalyam1003
Kapalı
27 Haziran 2018 19:48

eş durumunda çok fazla dava gördüm reddedilen .hatta şöyle reddedilyor diyorlarki: eşiniz buraya gelsin :) bu yüzden tayin çok zor.ek gelir olarak ösym ve açıköğretimlerin sınavlarında görev alabiliyorsunuz.tabiki gözetmen değil ama diğer görevler (sınav soruları koruma memuru gibi bişeyler) olabilirsiniz.Ama bu da üniversiteden üniversiteye görev alma olasılığınız değişir.Bazı üniversitelerde tanıdıklara görev dağıtıldığını duydum.yani aranızı iyi yapasınızki alabilesiniz

ozan288, 6 yıl önce

evet eş durumu tayini vs olmuyormuş, bir de ek görev vs de pek nadirmiş. Ek gelir getirecek ekstraları bulunuyorsa bilgi alabilir miyiz? Çok teşekkür ediyorum.

antalyam1003
Kapalı
27 Haziran 2018 19:49

çoğuna katılıyorum :) ama ben rezidans isimli lüx bir dairede 800e kalıyorum :) Zor burada hayat çok zor tabiki.

K.A.H.İ.N, 6 yıl önce

Arkadaşlar bende 5 yıldır artvindeyim hiç tavsiye etmiyorum keşke 5 yıl önce biri bana bunu deseydi artvinin tek geçim kaynağı bizim gibi çaresizlikten atanan memurlar düşük puanla yerleşen üniv öğrencileri askerliği artvin çıkan tek tesellisi en azından burda ölmem diyen askerler anasını satayım karı koca profesör lojmanda kalıyor evlerini kiraya vermişler bizim gibi memurlarda beş para etmez evlere bin tl kira ödüyor yeşilliğine tüküreyim 5 metre düz yol yok oraya giriş var çıkış yok ben daha çıkamadım

antalyam1003
Kapalı
27 Haziran 2018 19:51

2745 tl başlangıç maaşı.BES adındaki sigortadan çıkış yaparsan 2813 civarı oluyor.temmuzda gelicek zam ile 3000 i bulucaktır

ikmrtbysl, 6 yıl önce
Antalya1003 hocam,üniversitede calısan bekar bir memurun maaşı ne kadar, ekstra bır doner sermaye oluyor mu?

ikmrtbysl
Aday Memur
27 Haziran 2018 20:16

Anladim hocam sagolun, tesekkur ederim
antalyam1003, 6 yıl önce

2745 tl başlangıç maaşı.BES adındaki sigortadan çıkış yaparsan 2813 civarı oluyor.temmuzda gelicek zam ile 3000 i bulucaktır

ozan288
Memur
27 Haziran 2018 20:51

eyvallah hocam, o da bana gelmez. :)

antalyam1003, 6 yıl önce

eş durumunda çok fazla dava gördüm reddedilen .hatta şöyle reddedilyor diyorlarki: eşiniz buraya gelsin :) bu yüzden tayin çok zor.ek gelir olarak ösym ve açıköğretimlerin sınavlarında görev alabiliyorsunuz.tabiki gözetmen değil ama diğer görevler (sınav soruları koruma memuru gibi bişeyler) olabilirsiniz.Ama bu da üniversiteden üniversiteye görev alma olasılığınız değişir.Bazı üniversitelerde tanıdıklara görev dağıtıldığını duydum.yani aranızı iyi yapasınızki alabilesiniz

dangertwet
Aday Memur
28 Haziran 2018 08:30

Atanıp sonra tekrar kpss girip başka şehirler düşünülebilir.

antalyam1003
Kapalı
29 Haziran 2018 08:40

evet.6+1 aylık bir bekleme sürecinden sonra atanılabilir.Ama git gide alımlar sıfıra yaklaşıyor...

dangertwet, 6 yıl önce

Atanıp sonra tekrar kpss girip başka şehirler düşünülebilir.

antalyam1003
Kapalı
01 Temmuz 2018 17:21

up

skyblue.july
Kapalı
02 Temmuz 2018 23:17

merhaba, GS ne kadar sürdü başlatılmanıza kadar ki süreç nasıl işledi?

antalyam1003, 6 yıl önce

up

antalyam1003
Kapalı
02 Temmuz 2018 23:34

sonuç açıklandıktan 3 gün sonra artvin çoruh üni personel başkanlığında ilan yayınlandı gerekli evraklarımı 10 gün içinde teslim etmemi istediler.Evraklarımı yetiştirdiğim gün güvenlik soruşturma formlarımı gerekli yerlere ilettiler.18 aralık ta evrak teslimi yaptım 16 şubatta arandım soruşturmanız bitti bekliyoruz 15 günlük yasal süreciniz var dediler.2 martta göreve başladım

skyblue.july, 6 yıl önce

merhaba, GS ne kadar sürdü başlatılmanıza kadar ki süreç nasıl işledi?

hygge
Şef
02 Temmuz 2018 23:36

bu ne demek hocam?

antalyam1003, 6 yıl önce

evet.6+1 aylık bir bekleme sürecinden sonra atanılabilir.Ama git gide alımlar sıfıra yaklaşıyor...

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi