Editörler : cihan27E.Kayı Han
30 Haziran 2018 01:44

90 Günlük kredi gecikmesi

arkadaşlar bir sorum olacak, umarım bu konuyla ilgili deneyimi olan birileri yol gösterebilir. bir yakınımın sağlık sorunları nedeniyle 4 kredi ve 2 kredi kartı borcu batağına saplanmıştım. tek maaş üzerine ek işler yaparak 2 sene boyunca ayda 5600 tl ödeyerek 1 kredi hariç hepsinden kurtuldum. sorum şu;ödemeler zorladığı için akbank a olan kredimi iki taksit geriden takip ediyordum. bugün tahsilat merkezinden arandım ve pazartesi günü ödeme yapmazsam dosyamın avukata devredileceği ve haciz işlemi yapılacağı söylendi. kendilerine ayın 15 inde ödeme yapabileceğim söylense de bir şey yapamayacaklarını söylediler. 3 nisan'da ödemem gereken taksiti ödemem gerekiyormuş.taksit tarihinden itibaren 90 gün içinde ödeme almadıklarında akbank ın uygulaması bu şekildeymiş. bu süreyi 15 temmuz'a kadar uzatmamın herhangi bir yolu var mı?bilgilendirme yapanlara şimdiden teşekkürler

veba1982
Genel Müdür
30 Haziran 2018 09:12

bankaya gidin kredi yapılandırması talep edin onlarda %1 peşinatla yapılandırır güncel faiz ile

alperduysak
Aday Memur
30 Haziran 2018 11:01

aynen bende onu söyliyecektim

veba1982, 6 yıl önce
bankaya gidin kredi yapılandırması talep edin onlarda %1 peşinatla yapılandırır güncel faiz ile

imladris
Aday Memur
30 Haziran 2018 14:34

daha önce iki kez yapılandırma yapmıştım,bunu belirtmeyi unutmuşum. yeniden yapılandırma hakkınız yok deniyor.işin aslı banka çalışanlarına da pek güvenmiyorum. bu doğru mudur?üçüncü kez yapılandırma yapma hakkım yok mudur?

enerji01
Memur
01 Temmuz 2018 13:32

kardeşim neyin nerdindesin zaten kredi sicilin en düşük notta onlar sana boşuna panik yaptırıyor 3 ay geçikme birşey değil durumun yoksa benim o bankaya olan borcumdan gecikme 12 ay olduktan sonra icra takibine başladı 1,5 yıl sonra avukat arayıp ana parayı verin tüm faizi silelim dedi. o zaman durumum yoktu yok dedim bu yıl varlık fonuna satarlar eski alacaklarını varlık fonu ne kopartırsa ona kapatıyor dosyayı. arkadaşın denizbanka olan 8 yıl önceki 9000 tl ana borcu parayı varlık fonu 4000 tl ye dosyasını kapattı.4 ay önce orda 1 yıl boyunca aylık 5600 tl ödedim demişsin bu kadar takma bu kan emici vampir bankaları borcun varsa bırak varlık fonuna düşsün anaparanın 4 te birine dosya kapatıyorlar...bir takım şeyleri öğrendikte başımıza olay geldikten sonra sıkıntılı durumu olan banka denilen pislikleri takmasın.....bankalar şuan yasalı tefecilerdir bir de okumuş avukat denilen bazı kişliler bu şerefsiz toplumun üstünde kambur ve kene olan bu pislikleri savunuyor....hayırlı günler dilerim.

enerji01
Memur
01 Temmuz 2018 13:52

son cümle düzeltmesidir şerefsiz kelimesi bankalar için söylemiştir yazımın sonunda kelime yazım hatası oluşmuştur. yakın gözlüğüm yanımda olmadığı için..

enerji01, 6 yıl önce

kardeşim neyin nerdindesin zaten kredi sicilin en düşük notta onlar sana boşuna panik yaptırıyor 3 ay geçikme birşey değil durumun yoksa benim o bankaya olan borcumdan gecikme 12 ay olduktan sonra icra takibine başladı 1,5 yıl sonra avukat arayıp ana parayı verin tüm faizi silelim dedi. o zaman durumum yoktu yok dedim bu yıl varlık fonuna satarlar eski alacaklarını varlık fonu ne kopartırsa ona kapatıyor dosyayı. arkadaşın denizbanka olan 8 yıl önceki 9000 tl ana borcu parayı varlık fonu 4000 tl ye dosyasını kapattı.4 ay önce orda 1 yıl boyunca aylık 5600 tl ödedim demişsin bu kadar takma bu kan emici vampir bankaları borcun varsa bırak varlık fonuna düşsün anaparanın 4 te birine dosya kapatıyorlar...bir takım şeyleri öğrendikte başımıza olay geldikten sonra sıkıntılı durumu olan banka denilen pislikleri takmasın.....bankalar şuan yasalı tefecilerdir bir de okumuş avukat denilen bazı kişliler bu şerefsiz toplumun üstünde kambur ve kene olan bu pislikleri savunuyor....hayırlı günler dilerim.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi