Editörler :
01 Temmuz 2018 11:14   

Kapalı
İnsan çoğunlukla kendisi ile baş başa kalmak, kendi kendisine arkadaş olmak zorunda?

Bu durumda bazen insanlar kendilerini çiçek yetiştirmeye, bazıları evcil hayvanlara, benim gibiler ise müziğe verirler. Sizce hiçbiri bizi gerçekten anlayan bir insanın yerini alabilir mi? Nadiren de olsa bazı insanlar bizi anlar, önemser, saygı duyar. Tam da aradığımız bu değil midir aslında. Günlük hayatta bunu sevdiklerimizden neden esirgeriz. Hayat gailesi ise sebep bu dert hepimizde var. Bu da pek mazeret gibi gözükmüyor. İşte tüm bu zorluklara rağmen o bazı insanlardan birine rastladığınızda onları da üzmememiz gerekiyor. Sanki elimizde kristal bir bardak taşıyormuşuzcasına hassas olmamız gerekiyor. Siz bu tip insanlara rastladıysanız dinlemek isterim. Belki benim de vardır bir hikayem, ben de anlatırım.

02 Temmuz 2018 15:21

Manfair
Kapalı
Sizin hikayenizi dinlemek isterim.
02 Temmuz 2018 22:03

yıldızlarınaltında
Kapalı
Sizin hikayenizi dinlemek isterim.
Manfair, 1 yıl önce - Alıntıya git

Benim bir kaç tane biraz güzel, biraz acıklı, biraz komik hikayem var ama şu an anlatasım yok :)

02 Temmuz 2018 22:04

Manfair
Kapalı

Benim bir kaç tane biraz güzel, biraz acıklı, biraz komik hikayem var ama şu an anlatasım yok :)

yıldızlarınaltında, 1 yıl önce - Alıntıya git
Ne zaman istersen. Dinlemeye hazırım.
03 Temmuz 2018 00:27

TME3
Şef

Her insan kendini ifade etmek ister, bazısı diğer insanlara bazısı tanriya, dogaya,.

Bazı insanların içinde çok büyük bir sevgi bulunur bunu yaymak isterler ama diğer insanların bu sevgiyi hak etmediklerini düşündükleri için bu sevgiyi hayvanlara, çiçeğe suya yayarlar.

Şahsen bir kedi gördüğüm zaman hissettiklerimi bana hissettirebilecek bir insan yoktur.

03 Temmuz 2018 15:49

yıldızlarınaltında
Kapalı

Her insan kendini ifade etmek ister, bazısı diğer insanlara bazısı tanriya, dogaya,.

Bazı insanların içinde çok büyük bir sevgi bulunur bunu yaymak isterler ama diğer insanların bu sevgiyi hak etmediklerini düşündükleri için bu sevgiyi hayvanlara, çiçeğe suya yayarlar.

Şahsen bir kedi gördüğüm zaman hissettiklerimi bana hissettirebilecek bir insan yoktur.

TME3, 1 yıl önce - Alıntıya git

Ben rastladım öyle bir insana, Tam da kendim gibi bir insana rastladım ve ona çok ihtimam gösteriyorum o da bana.

Milyonda bir rastlanır birşey olsa gerek.

03 Temmuz 2018 23:10

TME3
Şef

Ben rastladım öyle bir insana, Tam da kendim gibi bir insana rastladım ve ona çok ihtimam gösteriyorum o da bana.

Milyonda bir rastlanır birşey olsa gerek.

Sanslisiniz o zaman

03 Temmuz 2018 23:19

yıldızlarınaltında
Kapalı

Sanslisiniz o zaman

TME3, 1 yıl önce - Alıntıya git

Evet ve tam umutlarımın kırıldığı bir zamanda rastladım.

Hayata bakış açım değişti.

Herhangi bir konuda canım sıkıldığında onunla konuşunca ferahlarım, beni sakinleştirir, dinginleştirir ve o kadar ilginçtir ki sadece benle değil benimle ilgili her konuyu sorar. Şu günlerde bir hastam var, düzenli olarak sorar, sınava giren yakınlarımı bile sorar.

Bu zamanda böyle biri enteresan.

03 Temmuz 2018 23:25

Manfair
Kapalı

Evet ve tam umutlarımın kırıldığı bir zamanda rastladım.

Hayata bakış açım değişti.

Herhangi bir konuda canım sıkıldığında onunla konuşunca ferahlarım, beni sakinleştirir, dinginleştirir ve o kadar ilginçtir ki sadece benle değil benimle ilgili her konuyu sorar. Şu günlerde bir hastam var, düzenli olarak sorar, sınava giren yakınlarımı bile sorar.

Bu zamanda böyle biri enteresan.

Kusursuz dost olmaz derler ama varmış demekki:)
03 Temmuz 2018 23:27

yıldızlarınaltında
Kapalı
Kusursuz dost olmaz derler ama varmış demekki:)

Kusursuzluk değil ki aradığımız, sevgi saygı, yalansızlık gibi kavramlar. Demek ki bunlara riayet edenler de varmış.

03 Temmuz 2018 23:28

Manfair
Kapalı

Kusursuzluk değil ki aradığımız, sevgi saygı, yalansızlık gibi kavramlar. Demek ki bunlara riayet edenler de varmış.

Güzel tespit.
03 Temmuz 2018 23:31

yıldızlarınaltında
Kapalı
Güzel tespit.

zor değil dimi ama bunu başarmak

03 Temmuz 2018 23:39

Manfair
Kapalı

zor değil dimi ama bunu başarmak

Bence siz bu özellikleri taşıyorsunuz ki karşınızdaki de size öyle davranmak zorunda kalıyor.
03 Temmuz 2018 23:42

yıldızlarınaltında
Kapalı
Bence siz bu özellikleri taşıyorsunuz ki karşınızdaki de size öyle davranmak zorunda kalıyor.

Bak bu bile güzel bişey bu zamanda, ya hoyratça davransaydı amannnn salla gitsinciler var ya, .:(

Neyse işte kendime bir daha kötü muamele yaptırmayacağıma dair söz verdim, müsaade etmeyeceğim kimsenin kötü davranmasına.

Biraz geç oldu gerçi ama olsun :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

04 Ağustos 2018 04:15

narodnick
Müsteşar Yardımcısı

Müthiş bir başlık,editör arkadaş mutlaka derinliği farketmiş olmalı ki,tutuyor burada:)

Neyse

Buralarda eskiden bağ budayan adamlar,şarap yapan kadınlar vardı...

Şimdi hepsi memurlar net in kapitalist ahlâkına dayanmayıp pes etti..

Ya da bana öyle geliyor,

Öğreneceğimiz,tartışacağımız insanların hepsi gitti...

Tıpkı şiirdeki gibi;

Demirin tuncuna,

İnsanın piçine kaldık...

Eskiden üzüm bağları falan değildi burası,bildiğin ev yapımı rakı yapılırdı lan buradan..

22 Ağustos 2018 03:24

narodnick
Müsteşar Yardımcısı

Başlığa benden başka yazan bir kişi hariç hepsi kapalı,muhtemelen kendileriyle baş başa kalmak ve arkadaş olmaya gittiler...

23 Ağustos 2018 23:41

Siradanbirmarjinal
Aday Memur

guzel konu

12 Kasım 2018 13:56

ostresund42
Yasaklı
O bazı insanlardan birine herkes mutlaka rastlar, onu üzer. Kristal bir bardak taşırcasına özenle davranmamız gereken insanlara öylesine özensiz davranırız ki...Sonrası malum kendinle arkadaş olmak zorundasındır.
Toplam 17 mesaj

ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;