Editörler :
01 Temmuz 2018 11:36   


Engelli tayini için yardim talep ediyorum

Arkadaşlara merhaba %42 engelliyim ailem ile yaşıyorum ailem başka ile taşınmak zorunda kaldı ve bende o il için 2 defa tayin dilekçesi gönderdim fakat cevap gelmedi geçen hafta benim tayn istediğim ile kadro açarak.1 personel aldılar Benim çalıştığım kurumda üst kadro yok sadece alt var bulunduğum ilin kadrosu yeterli gitmek istediğim ilde şöyle bir durum var 4 yıldır iş yükü aynı olmasına rağmen 4 personel gerekçesiz olarak tayin edildi.ve ben bu gitmek istediğim ilde yüksek lisans öğrencisiyim çünkü yaşadığım ilde fakültem bulunamamakta bunu zaten mazeret olarak görmüyorlar okuma diyorlar :) hem engelliyim hem ailemden ayrı kalacağım hem eğitim hakkımı engelliyorlar ama gerekçesiz 4 personel tayin edildi insan çok üzülüyor ne yapmalıyım dava açsam kazanabilir miyim nasıl bir süreç takip etmeliyim ailemden ayrı yaşamak benim için zulüm olur . Bizim kurumumuzda tayin yönergesi var yönetmelik yok bu negatif etki eder mi.

-------------

Editör; konu başlıklarını büyük harfle yazmamaya dikkat edelim lütfen!

01 Temmuz 2018 15:38

bordo9090
Aday Memur
Engelli olduğun için kurumunun muvafakat vermek durumunda. Eğitim hakkı engellemez maddesi var diye biliyorum ana Yasanın. Bir üst amir olmadı bir üst amirle görüşerek uzlaşabilirsin. Kanun maddelerini de yazarak tayin dilekçesi yazabilirsin belki. Olmadı mahkeme haklı bulur seni diye düşünüyorum.
02 Temmuz 2018 11:44

trust.111
Şef

Kimse sizin Anayasal haklarınızı (aile bütünlüğü, eğitim ve öğrenim görme hürriyeti vs) yönerge yönetmelik vs ile ekarte edemez. Dava açabilirsiniz. Kendiniz de açabilirsiniz, bir avukatla anlaşarak da dava açtırtabilirsiniz. Ama hak kaybına uğramamak için idari yargı üzerine çalışan bir avukata vekalet vererek dava açtırmanızı öneririm.

21 Temmuz 2018 14:03

HCZCI
Aday Memur

teşekkür ederim cevabınız için

22 Temmuz 2018 10:29

trust.111
Şef

teşekkür ederim cevabınız için


HCZCI, 7 ay önce - Alıntıya git

rica ederim oldu mu tayininiz?

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?