Editörler : smtvs
07 Temmuz 2018 13:06   

Kapalı
Yaptığım bir hata memurluğuma engel olur mu?

Öncelikle herkese merhabalar. Uzman yardımcılığı isteyen bir üniversite 3.sınıf öğrencisiyim.

KPSS ve kurum sınavlarına çalışmaya başladım fakat aklımı sürekli kurcalayan bir soru var. Benim iki sene önce yaptığım bir hata oldu;

2016 yılında üniversitede kamudan ihraçlarla alakalı bir eyleme arkadaş dolduruşuyla katıldım.

Çok şükür olay çıkmadı ben de ne savcılıktan ne de karakoldan çağrılmadım. Fakat tabi polis kamerasında kabak gibi gözüktüm.

Yukarıda arkadaş dolduruşu dedim ama hatamı kabul ediyorum, cahilliğin verdiği cesaretle yanlış bir hareket yaptım acaba bu hata benim geleceğimi çöpe atmış mıdır? Ne ailemde ne de çevremde ihraç edilen yok neden gittiğimi de anlayabilmiş değilim.

07 Temmuz 2018 22:42

police88
Şef

Yani sadece polis kamerasında silüetiniz var diye mi endişe ediyorsunuz :) İlahi..Hiç bişey olmaz bundan kardeş rahat ol :)

08 Temmuz 2018 01:14

mckr
Memur
İş sınavlarına girip kazandığınızı varsaydığımızda hakkınızda yapılacak güvenlik soruşturmasında bu durum ortaya çıkarsa size sıkıntı yaratacaktır. Diyeceksün kü nasıl çıkacak. Güvenlik soruşturması sadece kaydi hususlarla yapılmaz. Polis kişinin komşu ve çevresine bu tür durumları sorar. Eğer sizin eyleme kayıldığınız çevrenizce biliniyorsa. Ola ki bir komşu veya sizi sevmeyen birisi bu hususu dillendirise güvenlik soruşturmanız olumsuz çıkacaktır.
08 Temmuz 2018 01:37

amalur
Aday Memur

bir şey olmaz dostum rahat ol kafanı bulandırma. otur ders çalış yolun başındayken, erteleme.

08 Temmuz 2018 01:52

police88
Şef
İş sınavlarına girip kazandığınızı varsaydığımızda hakkınızda yapılacak güvenlik soruşturmasında bu durum ortaya çıkarsa size sıkıntı yaratacaktır. Diyeceksün kü nasıl çıkacak. Güvenlik soruşturması sadece kaydi hususlarla yapılmaz. Polis kişinin komşu ve çevresine bu tür durumları sorar. Eğer sizin eyleme kayıldığınız çevrenizce biliniyorsa. Ola ki bir komşu veya sizi sevmeyen birisi bu hususu dillendirise güvenlik soruşturmanız olumsuz çıkacaktır.
mckr, 1 hafta önce - Alıntıya git

Bir komşunun lafıyla insanın geleceğiyle oynanmaz,sonuçta hepimizi seven var sevmeyen var..eğer ki eyleme katıldığı resmi tutanaklarla kayıt altına alınsaydı evet ama bu durumda hiç bir şey olmaz ispat yok çünkü ;)

08 Temmuz 2018 17:43

gençlerbirlikli keyn
Memur

sen yinede yakın çevrene dahi dillendirme bu durumu

08 Temmuz 2018 19:58

mckr
Memur

Bir komşunun lafıyla insanın geleceğiyle oynanmaz,sonuçta hepimizi seven var sevmeyen var..eğer ki eyleme katıldığı resmi tutanaklarla kayıt altına alınsaydı evet ama bu durumda hiç bir şey olmaz ispat yok çünkü ;)

police88, 1 hafta önce - Alıntıya git
Güvenlik Soruşturmasında çevreden edinilen bilgiler başkaca verilerle teyit edilmeye muhtaç olabilir. Tamamen şifahi bilgiler dedildiği gibi yeterli olmayabilir. Bu elde edinilen istihbari veri ile alakalıdır. Eğer net tespite yarayan hususlar var ise katılım sağlanan eylemeki kamera kayıtlarından tespit mümkün olabilirse durum farklı olacaktır. Bu tamamen kişinin özel durumuyla alakalıdır. Hülasa Güvenlik Soruşturması sonucunun kesin olarak olumlu ve olumsuz çıkacağını söylemek doğru olmayacaktır.
10 Temmuz 2018 18:28

BeccaMoody
Aday Memur

Sanki suç işlediniz hocam öyle bir anlatmışsınız ki hata yaptım falan.

Toplam 7 mesaj

ANKET
Bedelli askerlikte, 25 yaş ve 15 bin TL bedel, sizce nasıl?