Editörler : E.Kayı Han
08 Temmuz 2018 11:39

8 Temmuz yayımlanan khk ile ihraç olanlar

8 Temmuz yayımlanan KHK ile ihraç olanların itiraz için başvuru merci ohal komisyonları mı olmalı yoksa ohalin kalkmasını mı beklemeli?

çaresizlikkötü
Aday Memur
08 Temmuz 2018 12:49

Ne yapacaz onuda bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun

08 Temmuz 2018 18:44

Geçmiş olsun.

60 gün içinde ohal komisyonuna bașvuru yapmanız gerekiyor .

çaresizlikkötü
Aday Memur
08 Temmuz 2018 18:53

red gelme durumu varmı gelirsede neden gelir

DarkWorld
Aday Memur
09 Temmuz 2018 01:34

İstanbul valiliğine mi gideceğiz yoksa bazı yerlerde büroları var mı?
Muallim844, 6 yıl önce

Geçmiş olsun.

60 gün içinde ohal komisyonuna bașvuru yapmanız gerekiyor .

death-24
Memur
09 Temmuz 2018 01:36

Ohal komisyonundan red gelme olasılığı var. Şansınız %50. Ya iade ya red. Her tarafa yazı yazıyorlar araştırıyorlar. Kurumuna soruyorlar kanaatin nedir bu kişiyi alalım mı tekrar ve niye ihraç ettin diyorlar. E kurum da olumlu görüş bildirmiyor. Attığı adamı savunur mu hiç ? Red gelirse Ankara 19 ve 20 idare mahkemelerinde dava açıyorsun. Komisyon banka,sendika, bylock gibi durumlarda genelde red veryo. Ha çoğu kritersiz arkadaşlara da red geldi. Açıkçası neye göre red kabul kimse bilmiyor.
çaresizlikkötü, 6 yıl önce

red gelme durumu varmı gelirsede neden gelir

death-24
Memur
09 Temmuz 2018 01:39

İkamet ettiğiniz yerde valilik var ise oraya gidip ohal bürosundan göndereceksiniz. Yok ise en yakın valiliğe başvuru yapacaksınız. En başta ohal komisyonu sitesine girip orada ön başvuru yapıyorsunuz. Herşeyi orada tamamlayıp çıktıyı alıyorsunuz. Sonra ekleyeceğiniz evraklar var ise her bir sayfası Aslı gibidir yapılacak mühürlenecek. Her sayfasını da imzalayın. Hepsini toplu halde valiliğe teslim edin. Aman ha Aslı gibidiri unutmayın iade edilir. Teslim ettiğinizde size başvuru alındı belgesi verecekler. Hepsi bu. Sonra ohal komisyonu sitesinde başvurunu takip edersin.
DarkWorld, 6 yıl önce
İstanbul valiliğine mi gideceğiz yoksa bazı yerlerde büroları var mı?

salih2014
Aday Memur
09 Temmuz 2018 05:16

başvuru yapan var mı komisyona internet üzerinden

aLic0
Aday Memur
09 Temmuz 2018 12:31

OYAK ile görüşebilen arkadaş varmı?

S.holmes
Aday Memur
09 Temmuz 2018 17:56

herkese geçmiş olsun ohal komısyonu vasıtasıyla 2 arkadasım dondu darısı basımıza 701 sayılı khk nın buyuk cogunlugu kurum kanaatı ımıs arkadaslar

S.holmes
Aday Memur
09 Temmuz 2018 17:58

artık ısımız yok guzel ıs fıkırlerı olanlar varmı en kotu bu surec 1 yıl alır kımse daha erkenıı beklemesın ınsallah erken olur ama olursa ıste

osmanlıcı
Yasaklı
09 Temmuz 2018 22:42

Kesinlikle kurum kanaati. Yoksa 15 aydır suç olsa zaten işlem yapıyorlar. Ohal bitiyor diye ya iade edecekti ya da ihraç. Kurum ihraç seçeneğini seçti. Bunun adı da idari tasarruf oldu. 26 nisancıların büyük çoğunluğu ne adli ne de idari işlem görmeyecektir
S.holmes, 6 yıl önce

herkese geçmiş olsun ohal komısyonu vasıtasıyla 2 arkadasım dondu darısı basımıza 701 sayılı khk nın buyuk cogunlugu kurum kanaatı ımıs arkadaslar

mkop
Aday Memur
09 Temmuz 2018 23:08

müdürle görüştüğümüzde olumlu yazı yazdık şeklinde bilgi vermişti bana başka bir şey olabilir mi acaba

S.holmes, 6 yıl önce

S.holmes
Aday Memur
09 Temmuz 2018 23:26

kardesım hayırlı olsun kısa zaman sonra işindesin bence

mkop, 6 yıl önce

müdürle görüştüğümüzde olumlu yazı yazdık şeklinde bilgi vermişti bana başka bir şey olabilir mi acaba

mkop
Aday Memur
09 Temmuz 2018 23:34

ihraç edildim işte sıkıntı orada sizin yazınızı okuduktan sonra müdürle görüştüm olumlu görüş bildirmiştik dedi. Anlayamadım neden ihraç olduğumu bir sebep gerekçe yok.

S.holmes, 6 yıl önce

kardesım hayırlı olsun kısa zaman sonra işindesin bence

ZCNTRHN
Aday Memur
10 Temmuz 2018 01:50

Ohal komisyonu başvurusuna ekleyeceğimiz belgelere "Aslı Gibidir" damgasını noterde mi yapmamız gerekiyor ?
death-24, 6 yıl önce
İkamet ettiğiniz yerde valilik var ise oraya gidip ohal bürosundan göndereceksiniz. Yok ise en yakın valiliğe başvuru yapacaksınız. En başta ohal komisyonu sitesine girip orada ön başvuru yapıyorsunuz. Herşeyi orada tamamlayıp çıktıyı alıyorsunuz. Sonra ekleyeceğiniz evraklar var ise her bir sayfası Aslı gibidir yapılacak mühürlenecek. Her sayfasını da imzalayın. Hepsini toplu halde valiliğe teslim edin. Aman ha Aslı gibidiri unutmayın iade edilir. Teslim ettiğinizde size başvuru alındı belgesi verecekler. Hepsi bu. Sonra ohal komisyonu sitesinde başvurunu takip edersin.

salih2014
Aday Memur
10 Temmuz 2018 05:35

ohal komisyonuna başvururken dilekçeyi avukatınız mı hazırlıcak ? avukat tuttunuz mu)

Fenerli3045
Aday Memur
10 Temmuz 2018 11:36

İyi günler.

Öncelikle haksız yere ihraç edilen herkese geçmiş olsun.

Ben kara kuvvetleri personeliydim. 2012 yılında gelen ankesörlü telefon aramaları nedeniyle önce Geçici Olarak Görevden Uzaklaştırma Kararı aldım. İki gün önce de ihraç edildim.

Konuyla ilgili GGU kararı olduğu için gerekli araştırmaları önceden yapmıştım. Her ihtimali değerlendirerek ihraç olursam ne yaparım? Tutuklanırsam eşim ne yapabilir? hangi avukata gitmem gerekiyor? nereye nasıl başvurulur? gibi soruların cevabına hazırlıklıydım. Denizli'de oturmama rağmen Ankara'dan bir avukat tuttum. İhraçla ilgili tüm konularla ilgileniyor. Sağolsun çok ilgili. Vekaletimi dün gönderdim. Bugün hemen OHAL Komisyonuna dilekçemi vermiş. OHAL Komisyonundan gelecek karara göre dava da açacağım ve en geç bir iki sene içinde geri döneceğim inşallah.Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Alpinestars
Şube Müdürü
10 Temmuz 2018 11:41

Aynı kaderi paylaşıyoruz sizinle. Bende hvkk ayni sebepten ihraç. Avukatlık ücretleri hakkında özele bilgi atabilir misiniz
Fenerli3045, 6 yıl önce

İyi günler.

Öncelikle haksız yere ihraç edilen herkese geçmiş olsun.

Ben kara kuvvetleri personeliydim. 2012 yılında gelen ankesörlü telefon aramaları nedeniyle önce Geçici Olarak Görevden Uzaklaştırma Kararı aldım. İki gün önce de ihraç edildim.

Konuyla ilgili GGU kararı olduğu için gerekli araştırmaları önceden yapmıştım. Her ihtimali değerlendirerek ihraç olursam ne yaparım? Tutuklanırsam eşim ne yapabilir? hangi avukata gitmem gerekiyor? nereye nasıl başvurulur? gibi soruların cevabına hazırlıklıydım. Denizli'de oturmama rağmen Ankara'dan bir avukat tuttum. İhraçla ilgili tüm konularla ilgileniyor. Sağolsun çok ilgili. Vekaletimi dün gönderdim. Bugün hemen OHAL Komisyonuna dilekçemi vermiş. OHAL Komisyonundan gelecek karara göre dava da açacağım ve en geç bir iki sene içinde geri döneceğim inşallah.Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

çaresizlikkötü
Aday Memur
10 Temmuz 2018 11:50

Aslı gibidiri valilik mi mühürlüyor

death-24, 6 yıl önce

death-24
Memur
10 Temmuz 2018 12:36

Kardeşim noterde hepsini Aslı gibidir yaptırırsan çok para tutar. Sayfa başı para alıyorlar. Belgeler hangi kurum tarafından verildi ise oraya aslı gibidir yaptır mühürlet.
ZCNTRHN, 6 yıl önce
Ohal komisyonu başvurusuna ekleyeceğimiz belgelere "Aslı Gibidir" damgasını noterde mi yapmamız gerekiyor ?
Toplam 117 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi