Editörler : E.Kayı Han

truestar
Kapalı
13 Temmuz 2018 22:26

Eee arkadaşım benim eşim neden sadece 2012 de tarafına yapılan ankesor araması yüzünden tutuklandı.6 ay hapis yattı.tahliye oldu.hain oldu terösristoldu.701 le ihraç da oldu.kıme neye göre haşn terörist söylermısın .kim verecek bu kadar insanın vebalini.hani 17 25 milattı .
cuveyriye, 6 yıl önce

Devlet olaya aklanmış, berat etmiş veya edememiş gözüyle bakmıyor. Devlet dedi ki 2013'den sonra FETÖ ile maddi veya manevi herhangi bir iletişimde bulunan veya iletişime devam eden kişiler her şekilde ihraç edilmeli. Dolayısıyla küçük bir kanıt da olsa bu bir banka hesabı olabilir, telefon görüşmesi olabilir sendikal çalışma veya toplantıda bulunma olabilir affedilmedi. Bunun sebebi de devlet yargıya güvenemiyor.

Daha dün TV de tartışılıyordu Fetö en büyük darbeyi asker ve polislikte değil mahkemelerde yapmış. Bütün adli kurumlar FETÖ hakimleri var aynı suçtan bazıları serbest kalırken bazıları müebbet yemiş. Dolayısıyla mahkeme kararlarının doğruluğu şüphede, adamını bulan bir şekilde sıyrılmış. Bu da gösteriyor ki ben berat ettim diye sevinmemek lazım. Hele de sizi aklayan hakim daha sonra ifadeye alındıysa suçsuz iken suçlu duruma da düşmüş olabilirsiniz. Sonuç olarak mahkemee sonuçlarına çok güvenmemek lazım arkadaşlar.

Sormanız gereken adalet nerede ? sorusu değil. sormanız gereken Allah'ın adaleti neden böyle oldu ? Allah'ın izni olmadan hiçbir kimse sizin hakkını yiyemez, size zarar veremez. Bu düşünceye sahip insan başkalarına beddua etmektense kendine edilen bedduayı araştırır. Saygılar.

S.holmes
Aday Memur
13 Temmuz 2018 22:57

su an oyle ama bır ıkı yıla ne olur ulkede bılmem ıns olur ne deyım allah buyuk cocukların hıc bırseyden haber yok oturdugu yerde bela gelıyo onları buluyor . Acı ama suan memurluk onlar ıcın zor be abi

Jeramin, 6 yıl önce

yani çoçukların memurluk hayatı başlamadan bitti öylemi ?

Jeramin
Aday Memur
13 Temmuz 2018 23:00

:(

ne diyelim ki Allah Devletimize Zeval vermesin

S.holmes, 6 yıl önce

su an oyle ama bır ıkı yıla ne olur ulkede bılmem ıns olur ne deyım allah buyuk cocukların hıc bırseyden haber yok oturdugu yerde bela gelıyo onları buluyor . Acı ama suan memurluk onlar ıcın zor be abi

dunyadanbiriyim
Aday Memur
14 Temmuz 2018 11:15

Biz ya ? tamam devlete zeval gelmesin kabul ediyorum, adam senin çocuklarının torunlarının hayat bir kalemde silen yok eden bir devletin sana ne faydası var? Neden benim hayatımı insanlar kendi keyfleri için feda etsin? buna rıza gösteriyor musun. Artık o sözden tiksiniyorum!

Jeramin, 6 yıl önce

:(

ne diyelim ki Allah Devletimize Zeval vermesin

Jeramin
Aday Memur
14 Temmuz 2018 17:16

ben tiksinmek istemiyorum kardeşim sen tiksinebilirsin ha bu durumdan bende memnum değilim ama konuyu farklı yerlere çekme

dunyadanbiriyim, 6 yıl önce

Biz ya ? tamam devlete zeval gelmesin kabul ediyorum, adam senin çocuklarının torunlarının hayat bir kalemde silen yok eden bir devletin sana ne faydası var? Neden benim hayatımı insanlar kendi keyfleri için feda etsin? buna rıza gösteriyor musun. Artık o sözden tiksiniyorum!

S.holmes
Aday Memur
14 Temmuz 2018 20:40

Arkadaşlar herkes sıkıntılı stresli zaten boş verin tartışmayı gerektirecek bi şey yok. Kimse istemez zaten vatanına zeval gelsin. Sakin olalım

ülkeminsanı
Aday Memur
15 Temmuz 2018 11:30

hükümet ve devlet iktidarinda herkes değişir baki olan devlet vatan olması gerek.Herkesin pişmanlığı var ama sen garipsin diye pişmanlığın olamaz kandirilmisligin olamaz.Adalet bu ya benimle aynı ifadade olanlar 2 kişi halen çalışıyor ben eylül 17 'de açık bu khk da ihraç.Adamlar açığa bile alınmadı ve hasitlik fesatlık peşinde olan çok çekemeyen. böyle bir insanın gidip şikayeti üzerine.Ihbar bu ermeni tohumlarının ihaneti yaptıktan 8 gün sonra verilmiş ben 1.5 yıl sonra aliniyorum.Yav yok çıkmaz ki birşey poliste dedi birşeyin yok diye ama birinin ifadesi var dedi.Kimse kimsenin iyi olmasını istemez.Ulkede iyi olan insan olduğu kadar kötü de var böyle ihbarlari degerlendir tmm ancak 1.5 yıl sonra neden ilk başta al.Adam beraat almış halen işine dönmüyor.Hak yiyenin Allah da hakkını çıkarsın.Resmen birileri tarafından soykırıma uğruyoruz.Coluk çocuk akraba bune adalet bu mu.Ohale müracaat etmedim halen.ifadede polislik soruları verilmiş deniyor ben uzman cavusum. böyle düz mantikla o zaman o da verildi olur mu yedekten kazandım universitede kazandım lisans.Bunlar salak olmadigimin kanıtı.Uzmanım.girim şimdi de kazanırım.Sanki kurmaylık sınavına girdim. yazık böyle şeylere inanıp ekmeğinden edene allah çıkarsın ne deyim hakkimizi belki bizi bu duruma düşürenler de sıkıntılı ancak tespit edilemedi daha nerden bileceğiz

S.holmes
Aday Memur
16 Temmuz 2018 17:35

bu sayfa ölmüş ya

randomj
Aday Memur
16 Temmuz 2018 19:04

şimdi kafadaki soru işaretleri ;

ohal kalkıyor.

bir kanun teklifi sunulmuş meclise.tam metni bulamadım.okuyanlar olduysa ya da bilgisi olanlar cevap verebilir mi,

ohal kalkınca ihraç olanlar kurumunu direk mahkemeye verebiliyor mu?

yoksa her halükarda şimdiye kadarki gibi ohal komisyonundan gelecek cevabı mı beklemeliyiz???

randomj
Aday Memur
16 Temmuz 2018 20:13

bizim durumdakilerden başka (ihraç olanlar) herkes yeni kanun tasarısını kendilerini nasıl

etkileyeceğini yazıyor,tartışıyor fikir alışverişi yapıyor.

burdan ise ses seda yok.

enteresan

randomj, 6 yıl önce

şimdi kafadaki soru işaretleri ;

ohal kalkıyor.

bir kanun teklifi sunulmuş meclise.tam metni bulamadım.okuyanlar olduysa ya da bilgisi olanlar cevap verebilir mi,

ohal kalkınca ihraç olanlar kurumunu direk mahkemeye verebiliyor mu?

yoksa her halükarda şimdiye kadarki gibi ohal komisyonundan gelecek cevabı mı beklemeliyiz???

ülkeminsanı
Aday Memur
17 Temmuz 2018 22:21

millet nerde bi 3 4 kişi mı ihraç oldu
randomj, 6 yıl önce

bizim durumdakilerden başka (ihraç olanlar) herkes yeni kanun tasarısını kendilerini nasıl

etkileyeceğini yazıyor,tartışıyor fikir alışverişi yapıyor.

burdan ise ses seda yok.

enteresan

varmibirgelisme
Aday Memur
18 Temmuz 2018 22:58

701 sayılı KHK yasalaştı mı arkadaşlar bilgisi olan var mı

S.holmes
Aday Memur
24 Temmuz 2018 23:53

arkadaslar burda iş yok bilgi paylaşımlarını twıtter veya face den falan yapalım

ghostrider933
Aday Memur
28 Temmuz 2018 12:10

Gölcük Donanmada idim. Mart ayında açığa alındım. Hiçbir savunma ifade, mahkeme olmadan 701 ile ihraç listesinde adımı gördüm. ohal bürosuna dilekçemi verdim. bundan sonra nasıl bir yol izleneceği hakkında bilginiz varsa söyler misiniz. ohal komisyonundan cevap gelmeden idare mahkemesinde dava açabılır mıyım­­

coraz41, 6 yıl önce

Kocaelide ikamet edenlere veya tanıdığı olanlara süreç ile ilgili yardım edebilirim.Haksız yere ihraç edilen herkese tekrar geçmiş olsun. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

elainci41
Aday Memur
28 Temmuz 2018 20:23

Kocaeli'de yım. herkese sabır versin inşallah Rabbim
coraz41, 6 yıl önce

Kocaelide ikamet edenlere veya tanıdığı olanlara süreç ile ilgili yardım edebilirim.Haksız yere ihraç edilen herkese tekrar geçmiş olsun. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

randomj
Aday Memur
29 Temmuz 2018 17:03

701 ile tsk'dan ihraçların büyük kısmı için ankesör diyorlar.

randomj
Aday Memur
29 Temmuz 2018 17:07

701 ile tsk'dan ihraçların büyük kısmı için ankesör diyorlar. Ve hakkında bir işlem başlamayan gözaltı vs. olmayan birçok kişi var.Ben de dahil tanıdığım birçok ihraç var hiç kimse için herhangi bir işlem başlamadı.

İlerleyen zamanlarda ne olur, çat kapı bir gün gelirler mi yoksa daha önceki khklarla ihraç olanlar ve 2 yıl olmasına rağmen hiç bir işlem olmayanlar gibi mi olur?

tabi kimse bir şey bilemez, bir şey diyemez ama tahmini son listedekilerin akıbeti ne olur?

randomj, 6 yıl önce

701 ile tsk'dan ihraçların büyük kısmı için ankesör diyorlar.

RedJohn59
Aday Memur
30 Temmuz 2018 15:53

Mrb arkadaslar

RedJohn59
Aday Memur
30 Temmuz 2018 15:55

701 sayılı Khk 'lı olup, Cimer'e yazarak ihraç sebebini öğrenebilen var mı ?

Hasan TALAS
Aday Memur
31 Temmuz 2018 08:55

8 temmuz ihrac öğretmenim ohal komisyonuna müracaat dışında , neler yapmam gerekiyor, mal beyanında bulunmalımıyım nereye ne zaman ve nasıl,bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Toplam 117 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi