Editörler : uzmantarik
13 Temmuz 2018 22:26

truestar
Memur

Devlet olaya aklanmış, berat etmiş veya edememiş gözüyle bakmıyor. Devlet dedi ki 2013'den sonra FETÖ ile maddi veya manevi herhangi bir iletişimde bulunan veya iletişime devam eden kişiler her şekilde ihraç edilmeli. Dolayısıyla küçük bir kanıt da olsa bu bir banka hesabı olabilir, telefon görüşmesi olabilir sendikal çalışma veya toplantıda bulunma olabilir affedilmedi. Bunun sebebi de devlet yargıya güvenemiyor.

Daha dün TV de tartışılıyordu Fetö en büyük darbeyi asker ve polislikte değil mahkemelerde yapmış. Bütün adli kurumlar FETÖ hakimleri var aynı suçtan bazıları serbest kalırken bazıları müebbet yemiş. Dolayısıyla mahkeme kararlarının doğruluğu şüphede, adamını bulan bir şekilde sıyrılmış. Bu da gösteriyor ki ben berat ettim diye sevinmemek lazım. Hele de sizi aklayan hakim daha sonra ifadeye alındıysa suçsuz iken suçlu duruma da düşmüş olabilirsiniz. Sonuç olarak mahkemee sonuçlarına çok güvenmemek lazım arkadaşlar.

Sormanız gereken adalet nerede ? sorusu değil. sormanız gereken Allah'ın adaleti neden böyle oldu ? Allah'ın izni olmadan hiçbir kimse sizin hakkını yiyemez, size zarar veremez. Bu düşünceye sahip insan başkalarına beddua etmektense kendine edilen bedduayı araştırır. Saygılar.

cuveyriye, 5 gün önce - Alıntıya git
Eee arkadaşım benim eşim neden sadece 2012 de tarafına yapılan ankesor araması yüzünden tutuklandı.6 ay hapis yattı.tahliye oldu.hain oldu terösristoldu.701 le ihraç da oldu.kıme neye göre haşn terörist söylermısın .kim verecek bu kadar insanın vebalini.hani 17 25 milattı .
13 Temmuz 2018 22:57

S.holmes
Aday Memur

yani çoçukların memurluk hayatı başlamadan bitti öylemi ?

Jeramin, 5 gün önce - Alıntıya git

su an oyle ama bır ıkı yıla ne olur ulkede bılmem ıns olur ne deyım allah buyuk cocukların hıc bırseyden haber yok oturdugu yerde bela gelıyo onları buluyor . Acı ama suan memurluk onlar ıcın zor be abi

13 Temmuz 2018 23:00

Jeramin
Aday Memur

su an oyle ama bır ıkı yıla ne olur ulkede bılmem ıns olur ne deyım allah buyuk cocukların hıc bırseyden haber yok oturdugu yerde bela gelıyo onları buluyor . Acı ama suan memurluk onlar ıcın zor be abi

S.holmes, 5 gün önce - Alıntıya git

:(

ne diyelim ki Allah Devletimize Zeval vermesin

14 Temmuz 2018 11:15

dunyadanbiriyim
Aday Memur

:(

ne diyelim ki Allah Devletimize Zeval vermesin

Jeramin, 5 gün önce - Alıntıya git

Biz ya ? tamam devlete zeval gelmesin kabul ediyorum, adam senin çocuklarının torunlarının hayat bir kalemde silen yok eden bir devletin sana ne faydası var? Neden benim hayatımı insanlar kendi keyfleri için feda etsin? buna rıza gösteriyor musun. Artık o sözden tiksiniyorum!

14 Temmuz 2018 17:16

Jeramin
Aday Memur

Biz ya ? tamam devlete zeval gelmesin kabul ediyorum, adam senin çocuklarının torunlarının hayat bir kalemde silen yok eden bir devletin sana ne faydası var? Neden benim hayatımı insanlar kendi keyfleri için feda etsin? buna rıza gösteriyor musun. Artık o sözden tiksiniyorum!

dunyadanbiriyim, 4 gün önce - Alıntıya git

ben tiksinmek istemiyorum kardeşim sen tiksinebilirsin ha bu durumdan bende memnum değilim ama konuyu farklı yerlere çekme

14 Temmuz 2018 20:40

S.holmes
Aday Memur

Arkadaşlar herkes sıkıntılı stresli zaten boş verin tartışmayı gerektirecek bi şey yok. Kimse istemez zaten vatanına zeval gelsin. Sakin olalım

15 Temmuz 2018 11:30

ülkeminsanı
Aday Memur
hükümet ve devlet iktidarinda herkes değişir baki olan devlet vatan olması gerek.Herkesin pişmanlığı var ama sen garipsin diye pişmanlığın olamaz kandirilmisligin olamaz.Adalet bu ya benimle aynı ifadade olanlar 2 kişi halen çalışıyor ben eylül 17 'de açık bu khk da ihraç.Adamlar açığa bile alınmadı ve hasitlik fesatlık peşinde olan çok çekemeyen. böyle bir insanın gidip şikayeti üzerine.Ihbar bu ermeni tohumlarının ihaneti yaptıktan 8 gün sonra verilmiş ben 1.5 yıl sonra aliniyorum.Yav yok çıkmaz ki birşey poliste dedi birşeyin yok diye ama birinin ifadesi var dedi.Kimse kimsenin iyi olmasını istemez.Ulkede iyi olan insan olduğu kadar kötü de var böyle ihbarlari degerlendir tmm ancak 1.5 yıl sonra neden ilk başta al.Adam beraat almış halen işine dönmüyor.Hak yiyenin Allah da hakkını çıkarsın.Resmen birileri tarafından soykırıma uğruyoruz.Coluk çocuk akraba bune adalet bu mu.Ohale müracaat etmedim halen.ifadede polislik soruları verilmiş deniyor ben uzman cavusum. böyle düz mantikla o zaman o da verildi olur mu yedekten kazandım universitede kazandım lisans.Bunlar salak olmadigimin kanıtı.Uzmanım.girim şimdi de kazanırım.Sanki kurmaylık sınavına girdim. yazık böyle şeylere inanıp ekmeğinden edene allah çıkarsın ne deyim hakkimizi belki bizi bu duruma düşürenler de sıkıntılı ancak tespit edilemedi daha nerden bileceğiz
16 Temmuz 2018 17:35

S.holmes
Aday Memur

bu sayfa ölmüş ya

16 Temmuz 2018 19:04

randomj
Aday Memur

şimdi kafadaki soru işaretleri ;

ohal kalkıyor.

bir kanun teklifi sunulmuş meclise.tam metni bulamadım.okuyanlar olduysa ya da bilgisi olanlar cevap verebilir mi,

ohal kalkınca ihraç olanlar kurumunu direk mahkemeye verebiliyor mu?

yoksa her halükarda şimdiye kadarki gibi ohal komisyonundan gelecek cevabı mı beklemeliyiz???

16 Temmuz 2018 20:13

randomj
Aday Memur

şimdi kafadaki soru işaretleri ;

ohal kalkıyor.

bir kanun teklifi sunulmuş meclise.tam metni bulamadım.okuyanlar olduysa ya da bilgisi olanlar cevap verebilir mi,

ohal kalkınca ihraç olanlar kurumunu direk mahkemeye verebiliyor mu?

yoksa her halükarda şimdiye kadarki gibi ohal komisyonundan gelecek cevabı mı beklemeliyiz???

randomj, 2 gün önce - Alıntıya git

bizim durumdakilerden başka (ihraç olanlar) herkes yeni kanun tasarısını kendilerini nasıl

etkileyeceğini yazıyor,tartışıyor fikir alışverişi yapıyor.

burdan ise ses seda yok.

enteresan

17 Temmuz 2018 22:21

ülkeminsanı
Aday Memur

bizim durumdakilerden başka (ihraç olanlar) herkes yeni kanun tasarısını kendilerini nasıl

etkileyeceğini yazıyor,tartışıyor fikir alışverişi yapıyor.

burdan ise ses seda yok.

enteresan

randomj, 2 gün önce - Alıntıya git
millet nerde bi 3 4 kişi mı ihraç oldu
Toplam 71 mesaj

ANKET
Bedelli askerlikte, 25 yaş ve 15 bin TL bedel, sizce nasıl?