Editörler : uzmantarik
08 Temmuz 2018 23:01   

İki tane maaş haczi olur mu

Mrb. 2017 ağustosta ihraç edildim. Ohal komisyonu iade etti, 2018 haziranda göreve başladım. Maaş müşterisi olduğum Vakıfbank ben ihraç olduktan sonra göreve başlamama bir ay kala kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabından (ek hesap) ötürü icraya verdi. Tabi ben göreve başlayınca gidip hesabımın artık maaş hesabı olduğunu söyledim. Bloke varsa kaldırmalarını söyledim. Onlarda 1/4 oraninda kesinti yapacaklarını söyledi. Ben, borçlardan dolayı beni icraya verdiklerini, maaş haczini icra kanalı ile yapmaları gerektiğini söyledim. Çünkü üzerimde bir icra dosyasından maaş haczi var. Elinde emsal karar olan varsa, yardımcı olsun lütfen. Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacaklara.

09 Temmuz 2018 01:20

veba1982
Daire Başkanı
vakifbank icra koydu şu an tekrar ordan maaş alıyorsun heralde. tekrar 4/1 kesme sebebi YARGITAY 13. HUKUK DAİRESİ ESAS NO: 2014/31871 KARAR NO: 2015/1258 KARAR TARİHİ: 26.1.2015 bu karar buna dayanak olarak kesiyorlar.Allah kolaylık versin adı şerefsiz bunlar tek çıkar yolun mahkemeye vermek oda nasıl karar verir bilinmez
11 Temmuz 2018 22:40

efsane74
Aday Memur
devrem bu konuyla alakali bir arkadasimiz tuketici mahkemesi asamasinda 11 ayda mahkeme.,hakem heyetini kazandi itiraz ettiler vakifbank serefsizi yapiyor bunu sadece.bende haken heyetine verdim su an sende bir an once ver bence
27 Ocak 2019 14:56

e.akbey
Aday Memur

Konuyla ilgili Yargıtay kararı bulup, nihayetinde ilk kesintinin ardından kesintiyi durdurdum. İlk kesintiyi iade etmediler, ancak hukuk mahkemesine dava açıp iadesini talep etmeye hazırlanıyorum.

27 Ocak 2019 22:10

İcra Memuruuu
Kapalı

Konuyla ilgili Yargıtay kararı bulup, nihayetinde ilk kesintinin ardından kesintiyi durdurdum. İlk kesintiyi iade etmediler, ancak hukuk mahkemesine dava açıp iadesini talep etmeye hazırlanıyorum.

e.akbey, 5 ay önce - Alıntıya git
Dava mı açtın yoksa şubeye dilekçe mi verdin ?
27 Ocak 2019 22:12

İcra Memuruuu
Kapalı
vakifbank icra koydu şu an tekrar ordan maaş alıyorsun heralde. tekrar 4/1 kesme sebebi YARGITAY 13. HUKUK DAİRESİ ESAS NO: 2014/31871 KARAR NO: 2015/1258 KARAR TARİHİ: 26.1.2015 bu karar buna dayanak olarak kesiyorlar.Allah kolaylık versin adı şerefsiz bunlar tek çıkar yolun mahkemeye vermek oda nasıl karar verir bilinmez
veba1982, 12 ay önce - Alıntıya git
o yargıtay kararının bir anlamı bir hukuki geçerliliği yok. takipe düştükten sonra takipten önceki tüm sözleşmelerin bir vasfı kalmıyor. birincisi ne olursa olsun maaş hesabına bloke koyulamaz ikincisi icraya düştükten sonra sadece ve sadece icra dairesinin müzekkeresi ile 1/4 kesilir ikinci bir kesilme asla olamaz. Şikayet edildiği taktirde kazanır kesintiyide geri alır.
27 Ocak 2019 23:37

veba1982
Daire Başkanı
o yargıtay kararının bir anlamı bir hukuki geçerliliği yok. takipe düştükten sonra takipten önceki tüm sözleşmelerin bir vasfı kalmıyor. birincisi ne olursa olsun maaş hesabına bloke koyulamaz ikincisi icraya düştükten sonra sadece ve sadece icra dairesinin müzekkeresi ile 1/4 kesilir ikinci bir kesilme asla olamaz. Şikayet edildiği taktirde kazanır kesintiyide geri alır.
İcra Memuruuu, 5 ay önce - Alıntıya git
bir anlamı yok dediğin karara istinaden banka işlem yapıyor. hakkı bilen bu aksi yargıtay kararlarını da bulup parasını geri alır
15 Nisan 2019 09:32

asbadayı
Yasaklı
Güncel
02 Mayıs 2019 10:32

debug
Daire Başkanı

Maaş hesabına bloke konulamaz... Maaşın 1/4'ünü keser o kadar. 20 tane icra dosyan olsa da bunlar sıraya konulur ve her ay maaşının 1/4'ü kesilir. İcra dairesine intikal etmiş bir borç için daha önce yapılan sözleşmeler geçersizdir!!! Yani icraya düşmeyen gecikmiş borç için banka maaşınız yatar yatmaz borca istinaden bütün maaşınızı borçlara mahsup edebilir. Ancak borç icra dairesine intikal ettikten sonra böyle bir hakları yok

Toplam 8 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?