Editörler :
09 Temmuz 2018 13:22   

Aski abonelik parasinin geri alinmasi

ASKİ ye evimizi ilk satın aldığımız sırada abonelik için ödediğimiz paralar geri alınıyormuş . Bilginiz var mı?

-----------

Editör; konu başlıklarını büyük harfle yazmamaya dikkat edelim lütfen!

09 Temmuz 2018 13:38

ist.handan
Aday Memur

mehmet bey böyle bir duyum aldım kanalizasyon katılım paylarından mı bahsediyorsunuz?

09 Temmuz 2018 13:50

mehmet42.1
Aday Memur

Evet aynen bu paralar. Aski ye ödediğimiz kanal katılım paylarını geri alabilecekmişiz başvuran alan oldu mu hiç acaba??

09 Temmuz 2018 14:27

hakim29
Aday Memur

mehmet bey ilk su aboneliğimi yaparken aski beden 868 tl kanal katılım 858 tl şebeke hissesi diye yaklasık 1800 civarında para aldı. bende bu haberi duydum geri almak için araştırma yapıyorum burdan mutlaka haberleşelim alan arkadaşlar varsa onlara ulaşalım. siz ne kadar ödediniz

09 Temmuz 2018 15:31

mehmet42.1
Aday Memur

Ben çayyolunda ikamet ediyorum siz nerede ikamet ediyorsunuz? benden 3 bin lira aldı ASKİ 2011 yılında. Çok fazla olduğu o zamanda söyledik konuştuk Altından tesisatla sanki su veriyorlar!

Şimdi de alınan bu paraların fazla olması nedeniyle iade edildiğini duyduk ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

09 Temmuz 2018 16:22

hakim29
Aday Memur

Batıkentte ikamet ediyorum bizim sitede komşularımızdan da yaklaşık 1700-1800 tl alındı. Çayyolunda çok yüksek kanal katılım bedelleri alındığını duymuştum. Bu gün öğrendiğime göre ikamet ettiğimiz yer Hakem Heyetine dilekçe verip talep edebileceğiz.Başvuru yapıp Geri alan var mı bize konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar?

10 Temmuz 2018 11:00

ist.handan
Aday Memur

dünden beri araştırıyorum ASKİ nin aldığı kanalizasyon katılım payı haksız bulunmuş ve iade ediliyormuş su ana kadar alan hiç var mı lütfen bize yazsın ne yapmamız gerektiğini.......

10 Temmuz 2018 11:10

mehmet42.1
Aday Memur

arkadaşlarrrr alan yok muu???

10 Temmuz 2018 16:05

osman.yalçın
Aday Memur

mehmet kardeşim bende ANKARA da yaşıyorum bundan 8 yıl önce evimi aldım. evimin su aboneliğini yaparken ASKİ benden 2 bine yakın para aldı.

ozaman da dedik çok diye kimse dinlemedi bende haberleri takip ettim geri alınacağını öğrendim başvurularımı yaptım ASKİ ye ödediğim tüm parayı geri aldım çok uğraştırdı ama değdi inşallah sizde alırsınız. fazla olduğunu düşünüyorsanız alın durmayın!

10 Temmuz 2018 16:52

mehmet42.1
Aday Memur

Çok şükür parasını allan var artık aramızda! osman bey çok saolun yazdığınız için

bizde haberi duyduktan sonra çok sevindik. çok fazla ücretler alındı su aboneliğinde benım gibi çok komşum var 5 bine yakın ödeme yapan var mağduruz bu konuda nasıl alacağız sadece haberi okuduk ama ne yapmamız gerekiyor siz nasıl aldınız lütfen bizi de aydınlatır mısınız

11 Temmuz 2018 15:05

osman.yalçın
Aday Memur

Kardesim işlerin yoğunluğunda çok sık giremiyorum mazur görün..siz sorun aklınıza takılanları ben hepsini cevaplarım ASKİ ye ödediğiniz kanal katılım ücretlerinin belgesi var mı elinizde? eğer yoksa bunu hemen ASKİ den temin edin veriyorlar abone işlerinden aldım ben

11 Temmuz 2018 15:27

osman.yalçın
Aday Memur

normalde bu ucretlerin en fazla 300 400 u gecmiyormus ama benden alınan bedel 2 bin küsürdü. bende dilekçe yazdım Kaymakamlık Hakem Heyetine başvurdum yaklaşık2 ay sonra Hakem heyeti beni haklı buldu ama ASKİ dava açtı

11 Temmuz 2018 15:48

ist.handan
Aday Memur

osman bey! paranızın tamamını almışssınız hayırlı olsunn iyi varsınız bende almak istiyorum belgelerımde var eşim hepsini muhafaza etmiş bende kanal katılım şebeke hisse bedeli kdv işçilik toplam 1804 tl hakem heyetine mi başvurayım??? lütfen cevap

11 Temmuz 2018 15:49

ist.handan
Aday Memur

aski dava açtı demişssiniz ama almıssınız paranızı bende almak istiyorum ne yapmamız gerekiyor

12 Temmuz 2018 11:07

osman.yalçın
Aday Memur

evet tamamını çokk şükür aldık şimdi komşularımızda başladı müracaat etmeye , ASKi dava açınca ben avukata verdim dosyamı 4 ayda sonuçlandırdı 2 BİN LİRA paramın tamamını geri aldım hiç zaman kaybetmeyin ama dikkat edin kanal katılım bedeli olacak evin ilk su aboneliğnde şimdi eniştem mamaktaki evi için müracaat etti

16 Temmuz 2018 12:01

mehmet42.1
Aday Memur

arkadaşlar bugun ASKİ den aldım ödediğim para dekontunu . 1440 tl kanal katılım payı 1400 tl şebeke hissesi ve güvence parası işçilik kdv toplam 3 bine yakın para ödemişim.

Osman bey şimdi hangilerini geri alıyoruz güvence parası dahil mi? nasıl müracaat edicez??

18 Temmuz 2018 12:10

osman.yalçın
Aday Memur

çok güzel kardeşim şimdi hemen bir dilekçe yazacaksın ve nerde ikamet ediyorsan oranın kaymakamlığı hakem heyetine vereceksin hakem heyeti inceleyecek 2 bilemedin 3 ay içinde sonuçlanır olumlu karar üzerine ASKİ dava açabilir benim açtı dediğim gibi bende avukata verdim kazandım geri aldım tüm paramı

18 Temmuz 2018 12:20

mehmet42.1
Aday Memur

iş yerim kızılayda ama çayyolunda ikamet ediyorum o zaman Çankaya Hakem Heyeti ne başvuru yapıcam inşallah az para değil 3 bin küsür insallah geri alırız

18 Temmuz 2018 12:27

ist.handan
Aday Memur

bende internetten araştırdım haksız bulunmuş abonelik paraları ve millet baya başvuru yapmaya başlamış işyerinden arkadaşımın abisi hakem heyetinde görevli yardımcı oldu saolsun gittim form doldurdum sadece ödediğiniz makbuz olsun ve kimliğiniz yanınızda

Toplam 18 mesaj

Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri