Editörler : supporters.
«656667686970717273747576»

drhsnhsyn
Aday Memur
01 Mart 2019 19:21

Merhaba;

5 asil 2 yedek üyenin tamamından rapor isteniyor. Yedeklerden biri asgari şartı sağlamıyor sonucunu derse yedekte olsa görüşü dikkate alınıyor (tecrübeyle sabit). itiraz ediyorsunuz haklı bulunuanız süreç kaldığı yerden devam ediyor. Asillerden biri ayrılırsa 1. yedek geçiyor 5 asil 1 yedek kaldı . Yine asilerden biri ayrılırsa 2. yedek geçiyor 5 asil oldu. 5 tanesi de rapor yazmışsa sonuçlanıyor. Tecrübem buraya kadar bende 2 asil ayrıldı 2 yedek yerine geçti beş kişiyle sonuçlandı.

dijital53, 5 yıl önce

Merhaba Hocalarım;

Alanım FenBilimleri. 2018 Ekim döneminde başvurdum. Yedeklerden biri ayrılmış. Yeni yedek konulur mu acaba? Bu da zaman kaybı demek.

Herkese gölünce sonuçlar dilerim

academix
Aday Memur
01 Mart 2019 22:07

Herkese iyi akşamalar. Benim Jurilerimde 5 şubatta açıklandı . Ancak Bende 3 asıl 1 yedek görünüyor. Yönetmelikte şu şekilde

"Üniversitelerarası Kurul, Doçentlik Sınav Komisyonunun önerisi üzerine, doçentlik başvurusunda bulunan adaylardan her biri için beş kişilik bir jüri ve bu jüri için iki yedek üye belirler. Jüri için asıl ve yedek üyeler, adayın başvurduğu alan göz önünde bulundurularak belirlenir. Adayın başvurduğu alanda yeterli öğretim üyesinin bulunmaması halinde, istisnai olarak, jüri üç asıl ve iki yedek olmak üzere beş üye ile teşkil edilebilir"

benim 3 asil 1 yedek toplam 4 kişi ,yönetmelik 5 yada 7 olabilir diyor. diğer yedek bile yok. yani 2. yedek yok. Ziraat alanından başvuru yapmıştım. Aynı şekilde olan var mı acaba yoksa bende mi sadece böyle?

academix
Aday Memur
01 Mart 2019 22:12

Herkesten özür dilerim yanlış bilgilendirme yapmışım, Yeni yayınlanan yönetmelikte (15.04. 2018)

"Başvurunun eksiksiz olduğu ve gerekli şekil şartlarını taşıdığı tespit edilen adayların her biri için, Doçentlik Komisyonunca, başvurulan bilim/sanat alanı göz önünde bulundurularak beş asıl ve iki yedek üyeden müteşekkil bir jüri oluşturulur. Adayın başvurduğu bilim/sanat alanında yeterli öğretim üyesi yoksa jüri, en yakın bilim alanından, mümkün olmaması durumunda üç asıl ve bir yedek üye ile tamamlanır."

drccc
Aday Memur
02 Mart 2019 08:15

DBS de sıkıntı var. belki güncelleme falandır. sonuç açıklanacağını sanmıyorum ama..

akademixyen
Memur
02 Mart 2019 10:04

Yok hocam daha neler sonuç açıklama işi en iyi ihtimalle Mayıs'ı bulur. Jürilerden gelse bile güvenlik soruşturması var kurula girecek ...
drccc, 5 yıl önce

DBS de sıkıntı var. belki güncelleme falandır. sonuç açıklanacağını sanmıyorum ama..

dr.iur.
Aday Memur
02 Mart 2019 13:01

Mart dönemi başvuruları için güncelleme yapılıyor sistemde. Sonuç açıklama için daha çok erken.

drccc, 5 yıl önce

YÖK55
Aday Memur
03 Mart 2019 13:20

Doçentlik başvurusunda lisansüstü eğitim belgesi olarak geçici mezuniyet belgesi kabul ediliyor mu?

dr.egis
Şef
04 Mart 2019 15:17

Merhaba sayın hocalarım,

dosya sürecinden sonraki ilk ayı devirdik. 5 mart elinde tek dosya olan jürilerimiz için son rapor tarihi. bildiğim kadarıyla jüri 1 ay ek süre isteyebiliyor. kendi jüri dağılımımdan tahminim 2 yedek ve 2 asil jürimde tek dosyanın olacağını düşünüyorum. 2 jüri üyemde en az 2 ve 1 jüri üyemde en az 3 dosyanın olabileceğini düşünüyorum. bu tahminlerim sadece yöksis üzerinden hocaların prof.luk tarihleri ve alandaki tanınırlık, bilinirliliklerine dayanıyor.

ÜAK keşke her jüri üyesinin karşısına son rapor girme tarihlerini belirtse ya da en azından her jüri için olmasa bile aday için son rapor girme tarihlerini görebilsek ve kendimizce bilimsellikten uzak tahminler yapmasak :))

tüm jüri üyelerine tek dosya gitme şansına erişmiş hocalarımız varsa, nisan ayında sonuçlarının açıklanabilirliği teorik olarak var, uygulamadaki durumu ise hep birlikte tecrübe edeceğiz. sabrın sonu selamettir, diyerek kapatayım.

drccc
Aday Memur
04 Mart 2019 17:30

inşallah en kısa sürede hayırlısıyla sonuçlarımızı öğreniriz.... gerçekten yorucu bir süreçmiş.. inşallah kazasız belasız olumlu sonuçlanırda, kurtuluruz...

dr.egis, 5 yıl önce

Merhaba sayın hocalarım,

dosya sürecinden sonraki ilk ayı devirdik. 5 mart elinde tek dosya olan jürilerimiz için son rapor tarihi. bildiğim kadarıyla jüri 1 ay ek süre isteyebiliyor. kendi jüri dağılımımdan tahminim 2 yedek ve 2 asil jürimde tek dosyanın olacağını düşünüyorum. 2 jüri üyemde en az 2 ve 1 jüri üyemde en az 3 dosyanın olabileceğini düşünüyorum. bu tahminlerim sadece yöksis üzerinden hocaların prof.luk tarihleri ve alandaki tanınırlık, bilinirliliklerine dayanıyor.

ÜAK keşke her jüri üyesinin karşısına son rapor girme tarihlerini belirtse ya da en azından her jüri için olmasa bile aday için son rapor girme tarihlerini görebilsek ve kendimizce bilimsellikten uzak tahminler yapmasak :))

tüm jüri üyelerine tek dosya gitme şansına erişmiş hocalarımız varsa, nisan ayında sonuçlarının açıklanabilirliği teorik olarak var, uygulamadaki durumu ise hep birlikte tecrübe edeceğiz. sabrın sonu selamettir, diyerek kapatayım.

05 Mart 2019 11:07

Şı ivedi sistemde ortalama 7 aylık bekleme süresi yaşanıyorsa, eskiden sözlü vs nerden baksanız en az 2 yıl çekermiş

çok şanslıyız cidden

drccc, 5 yıl önce

inşallah en kısa sürede hayırlısıyla sonuçlarımızı öğreniriz.... gerçekten yorucu bir süreçmiş.. inşallah kazasız belasız olumlu sonuçlanırda, kurtuluruz...

drccc
Aday Memur
05 Mart 2019 11:49

öyle. doğru söylüyorsunuz..

ama eskilerde bu kadar aktif kullanılan otomasyon bilgisayar sistemleri falan yoktu sanırım. süreci bir nebze azaltan olayın bu olduğunu düşünüyorum.

yine de insan sabredemiyor :))))

hayırlısıyla tez vakitte açıklansın...

BiAkademikBilinc35, 5 yıl önce

Şı ivedi sistemde ortalama 7 aylık bekleme süresi yaşanıyorsa, eskiden sözlü vs nerden baksanız en az 2 yıl çekermiş

çok şanslıyız cidden

akademisyen85
Aday Memur
05 Mart 2019 16:13

Sayın hocalarım,

Aklıma takılan bir soru var tecrübeli hocalarım cevaplarsa çok sevinirim. Alanım matematik ve

alan indeksi konusuna takıldım. Tarafıma yapılan bir atıfın şu an alan alan indeksinde mi yoksa diğer indekslerde mi tarandığına karar veremedim. Şüpheye düştüm. Ben alan indeksi diye beyanda bulunmuştum acaba değillse yalan beyanda mı bulunmuş oluyorum. Süreç nasıl işler?

Saygılarımla

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
05 Mart 2019 18:14

Yok 2 yıl sürmüyordu. Ön kabul ve dosya gönderme süresi ve dosya sonucu açıklanma süresi biraz kısaldı. Dosya açıklandıktan 1 ay sonra sözlüye giriyorduk.

BiAkademikBilinc35, 5 yıl önce

çok şanslıyız cidden

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
05 Mart 2019 18:21

Jüri üyeleri alanlarındaki tanınırlık bilinirliklerine göre atanmıyor. Başvuru yaparken belirlediğiniz anahtar sözcüklerle jüri üyelerinin yöksiste çalışmaları için girdikleri anahtar sözcüklerin çakışmasına göre belirleniyor zannederim.

dr.egis, 5 yıl önce

Merhaba sayın hocalarım,

dr.egis
Şef
05 Mart 2019 21:36

1 yıllık bir prof.la 20 yıllık prof'a eşit sayıda dosya gitmiyordur anlamında söyledim. zira örneğin benim 2. yedeğim 1. yedeğimden sonra prof. olmuş hoca. asil üyelerimden birisi çooook eski prof., 2 asil eski, 2 asil orta kıdemde, sonra 1. yedek ve en yenisi 2. yedek :)))) dosya gönderilirken kıdemin dikkate alındığını düşünüyorum. tabiki bu dağılım yapılırken de anahtar kelimeler esas alınıyor. sizlerin ki nasıl? inşallah hepsine tek dosya gitmiştir, amin :)

akademisyen 64, 5 yıl önce

Jüri üyeleri alanlarındaki tanınırlık bilinirliklerine göre atanmıyor. Başvuru yaparken belirlediğiniz anahtar sözcüklerle jüri üyelerinin yöksiste çalışmaları için girdikleri anahtar sözcüklerin çakışmasına göre belirleniyor zannederim.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2019 09:21

Yeni prof. arkadaşlara da epey dosya geliyor pek ayırım yapmıyorlar bu konuda.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
06 Mart 2019 09:23

Benim jürimde oldukça kıdemli prof. yedek, kıdemsiz asildi.

06 Mart 2019 10:09

başvuru sonucunu alan arkadaş varmı ? ekim 2018

seniorconsultant
Aday Memur
06 Mart 2019 10:55

Farz edelim bir dosya gitti herbirine, ve 5 Mart'ta (en erken 5 Mart deniliyor idi), sonucu girdiler

06 Mart 2019 12:32

yaprak kıpırdamıyor

sonat33, 5 yıl önce

başvuru sonucunu alan arkadaş varmı ? ekim 2018

Toplam 3506 mesaj
«656667686970717273747576»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi