Editörler :
«63646566676869707172737475
20 Mart 2019 11:50

hakan.kn
Memur

Birbirimizi yıpratmayalım arkadaşlar. Bu platform süreci daha iyi anlamak ve birbirimize yardımcı olmak için kurduğumuz bir süreç.

UAK şaibeli dergiler diye bir liste çıkarmış ve bunu çıkarırken de çok tartışmış olmalılar. Çünkü mesele her yönüyle çok tartışmalı. Son noktada dergiden çok yayının kalitesine bakmaları lazım. Ve bunu da jüri üyeleri yapmalı. Fakat her makale için bunu yapacak zamanları var mıdır bilemiyorum.

Bunun yerine indexler üzerinden bir kriter koysalar iyi olurdu. Fakat bu da tatmin edici bir noktaya ulaştırmayabilir.

Örneğin bu avcı dergilerden bazıları SCOPUS indeksli olabilir. Öyleyse SCOPUS'u işlem dışına almaları lazım. Eğer SCOPUS'u dışarı alırlarsa ISI dışındaki bütün indexleri de dışarı almaları lazım. Sorunu görüyorsunuz.

SCOPUS'un bile ayırt edemediği avcı dergileri UAK kendi başına nasıl ayırt edebilsin. Teknik olarak mümkün olmamalı.

Fakat bütün bunların yerine jüri üyeleri makale ve diğer yayınları eline almalı ve içerik ve nitelik olarak kendileri değerlendirmeli nerde yayınlandığına bakmaksızın.

ABD ve İngiltere'de bu işi temiz yapıyorlar. ISI indeksli olmayan yayınlarını birçok akademisyen CVsine bile koymuyor. Ve belki doçentlik için saymıyorlardır bile.

Hikaye uzayıp gider. Özetle bu tarz dergileri az çok hepimiz biliyoruz zaten. Ben genelde öğrencilere tavsiye ediyorum bu tarz dergileri. En azından bir-iki yayını olsun diye.

20 Mart 2019 12:41

BiAkademikBilinc35
Aday Memur

Birbirimizi yıpratmayalım arkadaşlar. Bu platform süreci daha iyi anlamak ve birbirimize yardımcı olmak için kurduğumuz bir süreç.

UAK şaibeli dergiler diye bir liste çıkarmış ve bunu çıkarırken de çok tartışmış olmalılar. Çünkü mesele her yönüyle çok tartışmalı. Son noktada dergiden çok yayının kalitesine bakmaları lazım. Ve bunu da jüri üyeleri yapmalı. Fakat her makale için bunu yapacak zamanları var mıdır bilemiyorum.

Bunun yerine indexler üzerinden bir kriter koysalar iyi olurdu. Fakat bu da tatmin edici bir noktaya ulaştırmayabilir.

Örneğin bu avcı dergilerden bazıları SCOPUS indeksli olabilir. Öyleyse SCOPUS'u işlem dışına almaları lazım. Eğer SCOPUS'u dışarı alırlarsa ISI dışındaki bütün indexleri de dışarı almaları lazım. Sorunu görüyorsunuz.

SCOPUS'un bile ayırt edemediği avcı dergileri UAK kendi başına nasıl ayırt edebilsin. Teknik olarak mümkün olmamalı.

Fakat bütün bunların yerine jüri üyeleri makale ve diğer yayınları eline almalı ve içerik ve nitelik olarak kendileri değerlendirmeli nerde yayınlandığına bakmaksızın.

ABD ve İngiltere'de bu işi temiz yapıyorlar. ISI indeksli olmayan yayınlarını birçok akademisyen CVsine bile koymuyor. Ve belki doçentlik için saymıyorlardır bile.

Hikaye uzayıp gider. Özetle bu tarz dergileri az çok hepimiz biliyoruz zaten. Ben genelde öğrencilere tavsiye ediyorum bu tarz dergileri. En azından bir-iki yayını olsun diye.

hakan.kn, Dün - Alıntıya git

Makale ve doçentlik derdi olmayan insanın bu platformda pek işi olmaz zaten hocam.

Ve maalesef sosyal medyada bilen de bilmeyen de yorum yapıyor, yapacak bir şey yok.

Dediğiniz gibi her şeyden öte olay döner dolaşır makalenin kalitesine gelir.

20 Mart 2019 15:58

dr.xyz
Aday Memur

ÜAK ayın kaçında toplanıyordu arkadaşlar?

20 Mart 2019 16:57

dijital53
Aday Memur

Buradaki kimse yetkili değil, dolayısıyla suçlanacak konumda da değiller. İsteyen dikkate alır istemeyen almaz.

Neyse, ben size güzel bir haber vereyim.

Jüri rapor sonuçları gelenler olmuş, gayrı resmi olarak telefonda bilgi verilmiş. Bilgi verilen alan sosyal bilimler. Sadece bir tane duydum.

Bütün bildiğim bu kadar !!!.

Herkese gönlünce sonuçlar dilerim.

20 Mart 2019 17:25

hakan.kn
Memur

Buradaki kimse yetkili değil, dolayısıyla suçlanacak konumda da değiller. İsteyen dikkate alır istemeyen almaz.

Neyse, ben size güzel bir haber vereyim.

Jüri rapor sonuçları gelenler olmuş, gayrı resmi olarak telefonda bilgi verilmiş. Bilgi verilen alan sosyal bilimler. Sadece bir tane duydum.

Bütün bildiğim bu kadar !!!.

Herkese gönlünce sonuçlar dilerim.

dijital53, Dün - Alıntıya git

Çok heyecanlandık! Peki arkadaşın raporları nasılmış acaba? Geçmiş mi kalmış mı?

20 Mart 2019 17:43

dijital53
Aday Memur

Çok heyecanlandık! Peki arkadaşın raporları nasılmış acaba? Geçmiş mi kalmış mı?

Geçmiş

20 Mart 2019 17:56

BiAkademikBilinc35
Aday Memur

Geçmiş

hayırlı olsun arkadaşa

iki dosyalılara da 1 ay kaldı o zaman :)

20 Mart 2019 18:36

kabutosama
Aday Memur

bugün fen bilimlerinden bir hoca yarın rapor giriş için son gün demiş, sanırım tek dosya gidenler için süreç bu şekilde. Allah hakkımızda hayırlısını versin, tüm haber bekleyenlere başarılar dilerim.

20 Mart 2019 19:22

dr.egis
Şef

Geçen arkadaşa gıyabında hayırlı olsun. 27 mart tarihine ne oldu, ben oraya takıldım. jüri bir hafta erken mi tamamlamış raporları. arkadaş ballıymış yalnız :) mart yönetim kuruluna bile girebilir bu şekilde, adalet bakanlığı da jet hızıyla sonucunu gönderirse tabi, bence gönderecek gibi :)

20 Mart 2019 19:31

BiAkademikBilinc35
Aday Memur

Geçen arkadaşa gıyabında hayırlı olsun. 27 mart tarihine ne oldu, ben oraya takıldım. jüri bir hafta erken mi tamamlamış raporları. arkadaş ballıymış yalnız :) mart yönetim kuruluna bile girebilir bu şekilde, adalet bakanlığı da jet hızıyla sonucunu gönderirse tabi, bence gönderecek gibi :)

dr.egis, Dün - Alıntıya git

Benim içimden şöyle geçerdi hep doçentlik olunca çalışma motivasyonum azalır mı diye, şuanda bu kadar bu konu üstüne stres olmasına rağmen (ki bende neredeyse hiç bir zaman stres olmaz) yayın sayımı ikiye katladım. Hayırlısıyla unvanı da alıp vatana millete daha fazla katkımız olsun isterim.

20 Mart 2019 19:32

dr.egis
Şef

Geçmiş

bilgi için tşkler, darısı bizim başımıza artık.. olasılık dışı demiştik 7 jürinin de eksiksiz son günü beklemeden raporlarını girmelerine. demekki mart yönetim kuruluna girebilecek şanslı arkadaşlar olabilecek..ne mutlu...sanırım kıskandım :))

20 Mart 2019 19:35

dr.egis
Şef

Benim içimden şöyle geçerdi hep doçentlik olunca çalışma motivasyonum azalır mı diye, şuanda bu kadar bu konu üstüne stres olmasına rağmen (ki bende neredeyse hiç bir zaman stres olmaz) yayın sayımı ikiye katladım. Hayırlısıyla unvanı da alıp vatana millete daha fazla katkımız olsun isterim.

BiAkademikBilinc35, Dün - Alıntıya git

hocam o nasıl motivasyon öyle, ikiye katlamak filan :) motor ısındı ya ondandır, doçentlik için çalışmalar hızlandı, motor devrini aldı bir kere :) duramaz artık. naçizane benim de var 3-5 bişey üstünde çalıştığım :)

20 Mart 2019 19:54

drccc
Aday Memur

İnşallah bizlerinki de hayırlısıyla hızlıca olumlu sonuçlanır.

20 Mart 2019 20:04

drccc
Aday Memur

ne zaman sonuçlanacak. merak içerisindeyim..

20 Mart 2019 20:41

merschenn
Aday Memur

Bizde iki hoca tek dosya son tarih 27si.

20 Mart 2019 22:00

kadersiz44
Aday Memur

BiAkademikBilinc35, Dün - Alıntıya git

Sanırım çalışmak alışkanlık oldu. Yayınlarınız için tebrikler hocam. Benim de şükür aynı durum. 4 kitap bölümü, bir editörlük , iki Ulakbim yayını, bir tam metin bildiri ve sıradakiler derken ikiye yaklaşıyor benimki de . Rabbim vatanımıza hayırlı olmayı nasip eylesin. Hepimize daha nice güzel işler nasip etsin.

21 Mart 2019 10:05

BiAkademikBilinc35
Aday Memur

hocam o nasıl motivasyon öyle, ikiye katlamak filan :) motor ısındı ya ondandır, doçentlik için çalışmalar hızlandı, motor devrini aldı bir kere :) duramaz artık. naçizane benim de var 3-5 bişey üstünde çalıştığım :)

Motivasyon niye öyle arttı bilmiyorum ki :) ama hoşuma gitti bu performans

21 Mart 2019 10:09

BiAkademikBilinc35
Aday Memur

Sanırım çalışmak alışkanlık oldu. Yayınlarınız için tebrikler hocam. Benim de şükür aynı durum. 4 kitap bölümü, bir editörlük , iki Ulakbim yayını, bir tam metin bildiri ve sıradakiler derken ikiye yaklaşıyor benimki de . Rabbim vatanımıza hayırlı olmayı nasip eylesin. Hepimize daha nice güzel işler nasip etsin.

kadersiz44, Dün - Alıntıya git

Size de maşallah hocam,

10 yıldır aralıksız çalışma, içimiz çürüdü evet ama işi de öğrenince insan keyif alarak yapıyor, hayatta en iyi yapabildiğim şey de bu zaten :D, başka yetenek de yok :D

21 Mart 2019 10:15

çilekeşdoçadayı
Aday Memur

Bu ayki yönetim kurulu toplantııs yapıldımı bilgisi olan arkadaş varmı, üak a ulaşamıyorum üak sağlık bilimleri departmanına hangi numaran ulaşabilirim bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.

21 Mart 2019 10:19

khfburak
Aday Memur

Bu ayki yönetim kurulu toplantııs yapıldımı bilgisi olan arkadaş varmı, üak a ulaşamıyorum üak sağlık bilimleri departmanına hangi numaran ulaşabilirim bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.

çilekeşdoçadayı, 27 dk. önce - Alıntıya git

Hocam genelde toplantı her ayın 3. haftası oluyormuş. Eğer ulaşabilirseniz belki memur size bilgi verebilir. Ben de fen bilimleri için arıyorum ama telefon çalmıyor bile.

Umarım siz ulaşabilirsiniz.

Hocam bu linkten telefon rehberine ulaşabilirsiniz.

http://www.uak.gov.tr/iletisim/saglik_tel_221117.pdf

Toplam 1500 mesaj
«63646566676869707172737475

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?