Editörler : swat3410

Izmir candir
Memur
11 Temmuz 2018 10:22

Polis in gucu sadece meslektasina yetiyor hakim savci amir müdür milletvekili veya vekil oglu daha bir cok sayabilecegim kişiye malesef yetemiyor ceza yazar yazma bilemem ama meslektasini tutmadiktan ve meslektasina ceza yazıp baskalarina yazamadim tan sonra oyle meslektaslar kusura bakmasin ama olmaz olsun...

angarabebesi060606
Daire Başkanı
11 Temmuz 2018 13:59

Adam sana nereye demiş haklı niye polisim diyorsun kimliksiz karaktern yok mu senin ayrıca otobanda niye dolaştığınıda Mersin'de çalışanlar bilir hikaye okuma :)
kamil2727, 6 yıl önce

yav arkadaş bu meslekte her türlü insan var işte mersinde otoban yolunda arkadaşla geziyorum gecenin 01.30 u adam bizi durduruyor nereye diyor diyorumki abi polis memuruyuz bi çıkıp turlayalım dedik adam diyorki ben size ne iş yaptığınızı sordummu kardeşim gecenin bu saatinde ne işiniz var burda diyor yeminle aşşağı indim 20 yılın üstünde trafikçi dedim bak aracı sorgula eksiğim yoksa çok konusmasenin amk o,çoçuğu kimsinlan sen sananeylan ne işim varsa birbirimize giriyorduk araya girdiler ağzının payını bildirdim arkadaş benim düşüncem eğer bir trafikçi hakime savcıya millet vekilini bırak m.vekilinin dıdısının dıdısına yazamaz yemez yok o beyaz şapkayı giy vs vs dışarıdan küpe takmaya benzemezmiş arkadaş sen ilk başta adil ol yazıyosan herkese yaz kralıda olsa yaz ama herkese yazmıyosan ilk başta meslektaşına yazmaman lazım ama dikkat edin bu trafikçiler adamına göre muamele yaptıkları için gidin konuşun ya ailesiyle arası kötüdür ya eşinden boşanmıştır yada huzuru yoktur neden adil değiller Allah bi şekilde bi yerden çıkarıyor ama halada bildiklerinden şaşmıyorlar...

angarabebesi060606
Daire Başkanı
11 Temmuz 2018 14:01

Hem o trafikçinin herkese yazmadığını nerden biliyorsun gördün mü yazmazken görmedin. tipik ezik polis psikolojisi

angarabebesi060606
Daire Başkanı
11 Temmuz 2018 14:02

Zamanın birinde araba durdurduk Hemen polis kılıklı soysuzun biri atladı devrem bende polisim vs şef dedi biliyorum kardeş bagajı aç sonucu yazmaya gerek yok

itfaiyeci05
Kapalı
11 Temmuz 2018 14:56

lafa bakar mısın "polis kılıklı soysuzun biri"

bunu diyen de polis memuru....gerisini siz düşünün.....

eğer imkanları olsa burada birbirlerine ana avrat sövecekler

hey yavrum bi de birlik beraberlikten, özlük haklarından, dayanışmadan, sendika kurmaktan, hak aramaktan bahsediyorsunuz

bu tekerlek bu tümsekte kalır da 1 arpa boyu yol alamaz.....vesselam

yazık

angarabebesi060606, 6 yıl önce
Zamanın birinde araba durdurduk Hemen polis kılıklı soysuzun biri atladı devrem bende polisim vs şef dedi biliyorum kardeş bagajı aç sonucu yazmaya gerek yok

Serseri60
Memur
11 Temmuz 2018 15:12

Bu zihniyetli insanlardan bi cacık olmaz.polis polisi düdükledikçe acımıyorum meslektaşlarıma süründüğünü gördükçe.sen birbirne parmak atmaya çalışıyosun elin adamı gelip atmış zoruna gitmesin
itfaiyeci05, 6 yıl önce

hey yavrum bi de birlik beraberlikten, özlük haklarından, dayanışmadan, sendika kurmaktan, hak aramaktan bahsediyorsunuz

yazık

kamil2727
Şube Müdürü
11 Temmuz 2018 15:51

bu angarabebesi gibi bi tanesi bana denk gelmiyorki onu arabanın bagajına atayım la kardeş kimliğimde varda trafikçi nerenin k... ği oluyorki kimlik göstereyim

MesutPolis
Aday Memur
11 Temmuz 2018 16:59

Radardan ceza yemiş... yazılmasa o görevli, suç işlemiş olacak ... üç kuruş için, meslektaşını ateşe atanları kınıyorum!! Görevini yapan meslektaşımı kutluyorum ...

Tsubasa84
Kapalı
11 Temmuz 2018 17:41

Çok yüzsüz meslektaşlarımız var maalesef.Bigün ekipteyiz anons geldi bi aracın plakasinin yanlış hatırlamıyorsam harf grubu kapatılmış.Aracin başına gittik harf grubunu açtık sahibine ulaştık.Tahmin edin kim? Polis.Neymiş Otobandan gelmiş HGS simi ne yokmuş plakasını kapatmış. Yazıklar olsun yaa böyle yüzsüzlere yapıştıracan cezayı ama her olayı aynı tutmamak lazım bence.

nuri-01
Aday Memur
11 Temmuz 2018 18:28

Polis ne demek olduğunu hala bilmeyen veya polis olmayan birçok kişi aşmış ve kesmiş ...İlk önce sen örnek olacaksın...Bana kanunları uygulama gariban Mehmet ağaya yaz demek yanlış...Yöneticilerin Milletvekili vs..olan kişilersin zaten geçiş üstünlüğü var..Bir ilin Valisi bile başka bir ile aracı ile gittiğinde o ilin Tedarikçileri eskortluk yapar..Senin üstünü bilmiyorsan zaten polis değilsin..Polis arkadaş mersin otobanında şöyle bir gezintiye çıkıyor ..Ya sen polis değilsin yada sallıyorsun ..Polisin çalışmaktan anası ağlıyor dinlenecek vakit bulamıyor ..Ama bizim polis otobanda ne için turluyosa hemde buna vakit bulmuş anlaşılan..Polisim demek görevini yapan meslektaşına küfür etmek vs.. yapmak değildir hele sen bunu yapıyorsan polis değilsin veya sokakta çalışmayan 8 ..5 masa başında sallayan tipsin...Ben kagenel hizmetim trafikçide olsam başka bölümde de olsam görevimi yaparım ..Bir polis gelecek bana trip yapacak ha ..Onun ağzının payını veriririm..İlk önce efendi olacak...Hiçbir polisin diğerinden üstünlüğü yok...Kanunlara ilk önce polis uyacak ...Oldu polisim diye her halktı ye sonra meslektaşım de...HATAYI YAPTIĞIN ZAMAN İLK ÖNCE KENDİNİ SORGULA...Trafikçi meslektaşım gerekeni yapmış..Öyle polislik her kapıyı açmaz...Kimliğin yanında KAREKTER lazım..Tıfıllara küpe olsun...

nuri-01
Aday Memur
11 Temmuz 2018 18:55

İkinci bir husus..Poliis akıllı zeki olmak zorundadır.. Vatadaş gözüyle yolda trafikte ve olayda farklı bakmasını bileceksin..Radar diye yolun sağ tarafında levha yazmak zorunda bunu görmedin diyelim..Radar saçın ne yönde nasıl durduğunu farketmelisin..Vatandaş bunu bilmeyebilir ama polis bir bakışta bunu anlar...İlk önce kendini geliştir sonra trafikte sağına soluna bakmasını bil...Hiçbirşey bilmiyorsan seyir halinde araçların nasıl gittiğini gör..Düz yolda otobanda araçlar hızını düşürüyorsa tek usta şöfür sen değilsin..Bunları da bilmiyorsan her zaman radar düşersin ve ceza ödersin..Polissen farklı olacaksın senin yaptığın normal insanların yaptıklarıyla aynı.Bırak bu cezayı bu şekilde sokak olaylarına bile gidemezsin.Etrafına bakmayı bileceksin.Trafikçi senin aracının polis aracı olduğunu anlamaz ceza sonradan gelir...

0smanoglu
Aday Memur
11 Temmuz 2018 22:22

Sahi ya şırnak havalimanında arabasi aranmak istenen il saglik müdürüne işlem yapmak istenen sonra ilçeye sürülen bayan komiser kardesimiz ve öncesinde istanbulda emniyet şeridini ihlal eden il milli egitim müdürüne ceza kestikten sonra açığa alınan polis kardeşimizin akibeti ne oldu ?

demir6665
Memur
11 Temmuz 2018 22:36

Hem hız sınırlarına uymuyorsun hem de görevini yapan arkadaşı burda hedef gösteriyorsun. Yedigin ceza yüzünden belki hayatın kurtuldu yada bundan sonra daha dikkatli olup başına gelebilecek kazalardan kurtulmuş oldun. Şimdi burda trafikçi arkadaşa hakime savcıya milletvekiline ceza yazabiliyormusun diyen arkadaş sen hayatında hiç savcının ifadesini aldınmı hakimi tutup hakkında şikayet var düş önüme diyebildin mi milletvekili aracını durdurup arayabildinmi, bunları yaptıysan trafikçi arkadaşını eleştir eğer yapmayıp bu saydıklarımı gördüğünde hazır ola geçiyorsan burda meslektaşlıktan bahsetme.

McOnr
Aday Memur
12 Temmuz 2018 08:45

ceza kesen memuru tebrik ederim.

mertdogru17
Aday Memur
12 Temmuz 2018 08:46

Birde polis olacaksin kendine torpil ariyorsun. Senin derhal atilman lazim bu meslekten.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
12 Temmuz 2018 08:52

Konuyu editörün seçiminde görünce; polisin polise ceza yazamayacağına ilişkin mevzuatta düzenleme yapıldığını sandım. Konuyu ve devamındaki bazı yorumları okuyunca, tipik Türkiye hadisesi diye geçirdim içimden.

Polisin polis mesleğinden dolayı benim hakkıma girmeyip o polise gereken cezayı tebliğ eden o polisi alnından öpüyorum.

Hakime veya savcıya cezadan bahsedilen yorumlar olmuş, arkadaşım mevzuatta hakim ve savcıya cezanın nasıl yazılacağı usulleri düzenlenmiş, hal böyle olunca hangi mevzuatta polise ceza yazılmayacağı düzenlenmiştir?

angarabebesi060606
Daire Başkanı
12 Temmuz 2018 09:36

Polis kılıklı soysuzun arabasında uyuştrucu çıkıyor Şimdi konuş aslanım
itfaiyeci05, 6 yıl önce

yazık

angarabebesi060606
Daire Başkanı
12 Temmuz 2018 09:41

Oooo beyimiz kralmış trafikçiye neden kimlik gösterecekmiş anlaşıldı yeni nesil özel harekatçı bu :)
kamil2727, 6 yıl önce

bu angarabebesi gibi bi tanesi bana denk gelmiyorki onu arabanın bagajına atayım la kardeş kimliğimde varda trafikçi nerenin k... ği oluyorki kimlik göstereyim

KIRIK KALPLİ
Kapalı
12 Temmuz 2018 10:01

polis polise ceza yazamaz diye bir kanun yok aksine bu olay polisin nekadar adil çalıştığının bir göstergesi.Polis hakim, savcı, milletvekili,konsolos gibi kişilere direk yüzüne yazamaz,tutanağını düzenler ilgili kurumlara yazı gider,bu da yasayla sabittir.ayrica bu ceza işleri öyle kolay değildir,hem adli,hem idari yönü vardır bol keseden bana ceza yazdı diye serzenişte bulunan zatı 1hafta trafikte istihdam edelim nasıl yürüyormuş işler,(sorumluluk),öğrenmiş olur.halkın uyması gereken kurallara polis haydi,haydi uymalı görevini yapan kişileri sıkıntıya sokmamalı , kimse bulunduğu mevkiyi kötüye kullanmamalı. ben biliyorum polis durdurunca bende polisin devrem deneyen çok meslektaşımızın var ,yine bazısınoda biliyorum camı açıp ben şuyum buyum diyeni de var herşey elektronik bir ortamda denetime tabi artık, sen kurallara uyma, hata yap hemde sonucunda faturayı görevini yapmaya çalışan meslektaşının kes oh ne ala.
12 Temmuz 2018 11:05

Arkadaşlar kusura bakmayın ama yazılmalı. Radara giren arkadaş o anlık kendini kurtarmanın derdinde. Sonra biz sıkıntı yaşıyoruz.. Ayrıca hakim, savcı,vekile yazılmıyor diye kim diyor. Sadece yüzüne yazamıyoruz. Tutanak tutup çalıştığı birime gönderiliyor.

Toplam 104 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi