Editörler : Doğuş.
15 Temmuz 2018 23:10

paloks
Aday Memur

yahu anlamıyorum bizim bu beleşçilik sevdamızı.Hastaneye gideriz en önden girmek isteriz,hangi kurumda işimiz olursa olsun hemen bir çakallık bulmaya çalışırız,nereye gitsek cebimizde paramız olmasına rağmen bedava yemek derdine düşeriz,ramazanda aşevine yamanınırız,cezaysa ceza herkese yazılıyor bir sana değil ki nasıl bir mantık anlayışı bu?

cenksozen, 2 ay önce - Alıntıya git
Bence sizin polislikle alakanız yok veya kendinizi polis olarak görüyorsunuz.Siz hiç hafta sonu olmasına rağmen hastaneye götürdüğünüz çocuğunuza kucağınıza alıp işe gitmemişsinizdir veya hastaneye gittiğinizde defalarca nerde kaldın diye aranmamışsınızdır. Sürekli dışarda çalışarak her gün lokantada yemek parası vermemişsinizdir diğer yiyecek içecekleri katmıyorum bile ayrıca kimse masaya vurupta bana yemeği bedava vereceksiniz demez veya siz evde ailenizle iftar açarken o ramazan çadırında iftar açabilen polislerin durumuna düşmemişsinizdir polis kendi için bunları yapmaz bundan emin olun burda bu tarz yazılar yazarak sadece kendinizi düşürürsünüz ama polis olmayanlarda böyle bir algı oluşturmanıza izin veremem trafikçi arkadaşlara gelince herkese ceza yazılabilir ama el insaf diyerek devamını getirmek istiyorum geçenlerde havalimanında ceza yazılmış 100 tl insanlar havalimanına tatile veya eğlenmeye veya dinlenmeye gitmiyor uçağın indikten sonra dolanarak insanlara ceza yazmanın mantığı nedir ikinci bir olayım ise evimin bulunduğu sokağa radar uygulaması koyulmuş bildiğin mahalle arası sokak işte hız limiti 50 abilerimde sivil aracı galerinin önüne koymuş aynı günün hem sabahında hem akşamında radara girmişim hani kul hakkından bahsediyorsunuz ya bu yaptığınız ne peki ve işin garibi ortada ceza tebliği bile yok aylar sonra tesadüfen öğreniyoruz itiraz hakkın yok oh mis değilmi kimsenin başıda ağrımaz. Neyse işin özü yazın ama herkese yazın,yazın ama adil olun birileri için değil hak hukuk neyi gerektiriyorsa ona göre yazın.Polisi polis bile anlamıyor baksana adam neler yazmış o yüzden o konuda size pek bir şey diyemem zaten biz ne yapıyorsak kendimize yapıyoruz her şeyin sorumlusu biziz üstlerimizin hiç bir kabahati yok çekememezlik vurdumduymazlık adam gelmiş burda uygulamanın tamamını yazmış ceza nasıl iptal olur yazılmayan ceza sonra müfettiş denetimine girince nasıl yazılır sanki polnet foruma yazıyor yazdın da ne geçti eline kime neyi ispatlıyorsun be adam sonra polis olmayan birileri arar e abi böyleymiş diye sonra işte böyle düzülürsün
19 Temmuz 2018 22:25

musas27
Aday Memur

Basit bir olay anlatacağım. sene 2014 x ilinde bölge trafikte çalışıyoruz. Baş müdürün yazılı talimatı da olmak suretiyle emniyet mensubu meslektaşlara tölerans gösterilmeyecek gereği yapılacak falan filan diye tebliğ de yaptılar toplantıda bizzat müdür de söylemişti dün gibi hatırlıyorum. polis arkadaşın biri radara girer, devrem polisim der, arkadaşlar da durumu izah eder bilgilerini alır yaz derlerse de arar sana haber ederiz diye de söyler. sonra şube müdürüne söylediklerinde bir güzel fırça yerler. radara giren arkadaşı arayıp böyle böyle yazıyoruz kardeş bilgin olsun diye söylerler buna şahit oldum. olay bundan sonra gelişiyor. o radara giren arkadaş gider bimere yazar radara girdim durdurdular yanımda arkadaşım da vardı şahittir. radara girdiğimi söylediler sonra bıraktılar ceza adresime geldi, durdurdukklarında neden yazmadılar benim arabamın muayenesi de yoktu diye de ekler. sonuç olarak tabiki soruşturma geçiren arkadaşlarımızın ikisi de soruşturma sonu İHRAÇ.... Şimdi size tek diyeceğim o güzelim şubelerinizi, birimlerinizi, sivil takılıp saç uzatıp şekil şükül tiplerinizi ve büyük polisliğinizi bırakarak trafikte çalıştığınızı hayal ederek empati yapın... Bu olaya şahit oldunuz ve meslektaşlarınız meslektaşınız yüzünden ihraç ediliyor. kıytırık bir 170 liralık ceza için. Kendinizi o beyaz kepin içinde düşünerek elinizi vicdanınıza koyarak ne yapardınız bi sorun..? Bunu size şimdiye kadar hiçbir meslektaşına ceza yazmayan ama kodamandı, a partiliydi, b partiliydi, yok müdürün tanıdığıydı diye ayırt etmeyip yazarak dik duran bir trafikçi olarak soruyorum. O lanet trafik kuralları ihlal edildiği için yerden yüzlerce insan, meslektaş ve yakını cesetleri de görmüş biri olarak bu trafiği ve 2918i bu kadar hafife almayın diye küçük bir ricada bulunuyorum... Yarım saat bak çok değil sadece yarım saat o serzenişte bulunan arkadaşlarla beraber kavşak çekelim. Sadece yarım saat birlikte çalışalım.. Ne demek istediğimi ancak o zaman anlarsınız.

Küçük bir dipnot : trafikte çalışan herkes de bilir ki bir trafikçiyi en çok yoran da bizzat yine kendi meslektaşıdır... Çok garip değil mi ? Vardır elbet tanıdığınız bir trafikçi, inanmıyorsanız sorun...

20 Temmuz 2018 00:54

cebir001
Aday Memur

Yorum yazanlardan birisi tebrik edenlerin arabasının olmadığını iddia etmiş. Şakamısınız siz yahu. Hakikaten ben bu mesleği sizin gibi kişilerle birlikte mi yapıyorum. Bu kadar basit düşünce olmamalı. Allah rızası için mesleğin bir etiğinin olduğunun farkına varın artık. Burada abuk subuk konular açıpta dışardan bakan için içi boş bir teşkilat izlenimi verilmesini hiç ama hiç arzu etmiyorum. Birisi çıkar her ay maaş farkı yatacak mı diye sorar, öbürü çıkar polisin polise ceza yazdığı nerde görülmüş der, diğeri çıkar 3600 den banane der, bir başkası 20 yıllık polise burada alenen hakaret eder hemde sinkaflı şekilde. Şu forumu alışkanlık olmuş diye her defasında açar okurum ama mesleğe ait bilgisi olmayanın mesleğe olan saygınlıgını sorgulattıracak kadar, ana okulu düzeyinde fikir alışverişi yapılması size bize mesleğe ozluk haklarimiza ne kazandırıyor. Birlik için öncelikle bilgi lazım. Şuradan soracağın bir soruyu mevzuatta oku eğer anlamadıysan sor bilen arkadaşlar yardımcı olsun adınada fikir alışverişi diyelim. Diger turlu sen meslegi ve icinde ki durust polisleri göm adina da benim yorumum de. Bizde sizin gibiler meslege ve polise kufur edince izleyelim oylemi. Ve kendine polis susu verip burada ana avrat polise kufredenlere sesimizi cikarmayip, yasal haklarimizi aramayalim.

20 Temmuz 2018 01:32

angarabebesi060606
Aday Memur
Hep dertli olanlar trafikçilere laf edenler yazılarının sonunda yediği cezayı dökülüyorlar Ceza yeyincce trafikçiler kötü yazmazsa kral bence utanın biraz 100 tl ceza yedin diye trafikçileri vatan haini ilan etceksiniz
Toplam 104 mesaj