Editörler : Pangaea
12 Temmuz 2018 10:38

Yeni bakanın memur öğretmenlere bakış açısı nedir?

Yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, hemen hemen her kesimden olumlu tepkiler aldı. Görüşler farklı da olsa insanlar kendisinin işin ehli olduğu konusunda hemfikir.

Acaba kendisi memur öğretmenler ile ilgili ne düşünüyor ? 2011 yılında yapılan mevzuat değişikliği ile oluşan durumun değiştirilmesi söz konusu olabilir mi? Konunun bütün muhataplarının fayda sağlayacağı bir çözüm üretilecek mi?

eltciii
Kapalı
12 Temmuz 2018 11:59

Su durumda halihazirda baska iste calismayip meslegini yapmak isteyen ogretmenler kendine atamada yer bulamazken sizin isiniz oldugu halde kendinize yer bulmaya calismanizi cok bencilce buluyorum.Ha olmaz mi derseniz her sey olabilir ama en azindan 300 bin ogretmenin sinava girip 1 yil sonra 20 bin atamanin gerceklestirildigi bir yilda bunlari yazmayin bari...

amastrist1
Daire Başkanı
12 Temmuz 2018 12:00

Ne olabilir ki ? Farkli olacagini mi saniyosunuz

Akrep233
Daire Başkanı
12 Temmuz 2018 12:14

Sevgili memur arkadasım . KPSS dışında atama olmamalı . Ben de memurum öğretmenliği cok seviyorum oturup KPSS çalıştım ve 81 aldım olur olmas Allah bilir . Ama KPSS siz atamaya hayır .

kermejin
Şef
12 Temmuz 2018 13:27

halihazırda öğretmenler sözleşmeli olarak alınıyor. mevcut 4b li memur öğretmenler belirli şartları taşıyorsa öğretmenliğe alınmalı.

ücretliler alınıyor, dershaneciler alınıyor da memurlar neden alınmasın?

eltciii
Kapalı
12 Temmuz 2018 13:52

Ucretliye kontenjan acilmasi da dogru bir sey degil, alimlar kpssye gore yapiliyorsa bu sinavda herkes esit olmali.Ona veya buna pastadan ayri bir pay ayirmak iste boyle karisikliklari doguruyor.Halihazirda sozlesmeli ogretmen alindigini ben de biliyorum ama bu alinan ogretmenlerin cogunun memurluk gibi garanti bir isi yok.Memurlukta calisip da ogretmenlige gecmek isteyen kpssye girsin alsin puanini, bunca insan bosuna mi calisiyor?

eltciii
Kapalı
12 Temmuz 2018 13:55

Ama bizim ulkemizde neyin hak neyin haksizlik oldugunu kendi durumumuza gore belirliyoruz.En basitinden arabada sofor koltugundaysaniz yolda bekleyen yayalara gecis hakki vermek istemezsiniz, yol hakkinin sizin oldugunu dusunursunuz.Eger yayaysaniz da yolun sizin hakkiniz oldugunu dusunursunuz.Memur ogretmen diye bir kavram da ancak bu dusuncedeki insanlardan cikiyor maalesef.Gonul ister ki herkes mutlu olacagi isi yapsin ama her zaman tek bir dogrudan yana olalim, o zaman islerimiz yolunda gider iste...

aycaa88
Aday Memur
12 Temmuz 2018 14:07

memur öğretmenlere bakış açısı kişiler değişse de aynıdır diye düşünüyorum, burada 2016'dan beri mağdur olan binlerce insan var. az biraz gündemi takip ederseniz anlayabilirsiniz. insanlar yüksek puanlarıyla ya atanamadı ya da bir iki yıl bekledi. ama sizler zamanında öğretmenlik için üç sınava girmek yerine(son 2 yıldır mülakat da var tabi) memurluğu tercih etmişsiniz ve şuan hali hazırda bir işiniz ve maaşınız var. bahsettiğim insanlar yeri geldi beş parasız bunlara katlandı. gk gy ,eğitim bilimleri, alan sınavı ve mülakata girerek bir puan alıp sizler de hayallerinizdeki öğretmenliğe (!) tabi ki geri dönebilirsiniz :)

gıdıklı
Şef
27 Temmuz 2018 08:43

vicdanidir değildir yorum yapmayacağım, ama son 10 yılda kpss şartı olmadan, dersane, belediye sözleşmelileri, taşeron ve bildiğimiz bilmediğimiz alımlar yapıldı, vicdan bunlarda da konuşulmalıydı.

Bana saçma gelen tek şey, sözleşmeli olayı, sınavı kazanmışım P10 dan yeterli puanı almışım, devlet işinden devlet işine geçerken istifa ettirmek nedir, hangi mantıktır. sanki sınırsız istifa hakkımız var, o zaman istifa hakkı kısıtı kaldırılsın.

yeterli p10 puanı alan memur, muvafakatını alarak öğretmenliğine atanabilmeli.

27 Temmuz 2018 10:54

memur öğretmeler atama bekliyor

ays muş
Şef
10 Ağustos 2018 09:58

Her forumda hakkını arayanlara karşı çıkan sürekli muhalefet kişiler var. Onları hiç anlamış değilim bizler hakkımızın peşindeyiz. Kimin ne mağduriyet yaşadığını, ne şartlarda çalıştığını bilemezsiniz. Varsa sizin de bir talebiniz siz de onun peşine düşün, çabalayın. Başkasına muhalet olmakla elinize bir şey geçmez.kendin için arzu edip istediğin şeyi din kardeşin için de arzu edip istemedikçe sen de muvaffak olamazsın. Allah herkesin yardımcısı olsun...

10 Ağustos 2018 10:06

memur öğretmeler atama bekliyor

Acarparmdk
Kapalı
10 Ağustos 2018 10:38

çokmu istyrsnz öğretmen olmak, basit yolu var, gir kpssye yüksek puanı al mülakatı geç ve atan, bencillik yapmayın daha fazla, işiniz var direk geçiş istyrsn, 300-400 bin öğretmen atama beklerken hali hazırda işi olanlar onca emek gösteren öğretmen adayları yerine hcibisi yapmadan emek harcamadan öğretmen olmak istiyor, el vicdan ya, zaten kontenjanlar sınırlı millet yıllardr ıssız bırakın da hakkıyla emeğiyle atanabilen atansn biri daha iş sahibi olsun evine ekmek götürsün, hep bana hep bana olmaz ki!!
ays muş, 6 yıl önce

Her forumda hakkını arayanlara karşı çıkan sürekli muhalefet kişiler var. Onları hiç anlamış değilim bizler hakkımızın peşindeyiz. Kimin ne mağduriyet yaşadığını, ne şartlarda çalıştığını bilemezsiniz. Varsa sizin de bir talebiniz siz de onun peşine düşün, çabalayın. Başkasına muhalet olmakla elinize bir şey geçmez.kendin için arzu edip istediğin şeyi din kardeşin için de arzu edip istemedikçe sen de muvaffak olamazsın. Allah herkesin yardımcısı olsun...

nicksosyal
Şef
10 Ağustos 2018 11:03

yıllarca devletime hizmet ettim ve bu sınava da girdim. atanacak puanı alabileceğimi düşünüyorum. adalet diyorsunuz yıllarca hakkımla kazandığım kadromu yakıp ilk defa memur olacak öğretmenlerle eşit şekilde 4b li olmam isteniyor bu mu adalet ..sizin adaletinize göre niye emeğimin yakılmasına göz yumayım. illa kpss diye tutturuluyorsa al şimdi atama puanım gelecek. illa nitelik tutturuluyorsa yap beni alan sınavı... ilk atamacılarla yarıştırma (yarıştırılacaksa da iddialıyım) zaten gk gy ile memur oldum. tekrar bu nitelikten beni niye sorguluyorsun. hakeza ben asla ve kattiyen ilk atamacılarla yarıştırılacak biri değilim. övünmek için değil zaten kendimi kanıtlamışım 1. kısımda ..sonuçta kurumların hepsinde görevde yükselme unvan değişikliği ve nakil yoluyla atama mevcut. biz kanunun bize de uygulanmasını istiyoruz. sizinle yarışacak ya da sataşacak boyutta da değiliz. Adalet bir gün yerini bulacak.

Geleyim başka bir konuya... işimiz olduğu halde öğretmenlik yapmak istemek bencillikmiş. Arkadaşlar biz ticari kaygı gütmüyoruz sadece biz de öğretmeniz. ve mesleğimizi icra etmek istiyoruz. zengin olmadığımız için memurluk yapıyoruz.

Acarparmdk
Kapalı
10 Ağustos 2018 11:25

zamanında memurluğa girmeyip neden öğretmenliğe yönelmednz acaba? şuan gençler bukdr zor iş bulurken atanmaya clsrken sizin bir işinz varken hiçbir sınava tabi tutulmadan geçiş yapma istediği bencilliktr, sizin şuan clstgnz yere girmek için can atan yüzbinlerce memur adayı var, keşke biraz onların gözünden bakabilseniz, siz hersyn sahibi olun ordan oraya geçiş yapin hatta direk öğretmenlge clstgnz ilde devam edin 6 yıl çakılı doğuyada gitmeyin, diğer gençler ıssız sürünmeue devam etsin
nicksosyal, 6 yıl önce

yıllarca devletime hizmet ettim ve bu sınava da girdim. atanacak puanı alabileceğimi düşünüyorum. adalet diyorsunuz yıllarca hakkımla kazandığım kadromu yakıp ilk defa memur olacak öğretmenlerle eşit şekilde 4b li olmam isteniyor bu mu adalet ..sizin adaletinize göre niye emeğimin yakılmasına göz yumayım. illa kpss diye tutturuluyorsa al şimdi atama puanım gelecek. illa nitelik tutturuluyorsa yap beni alan sınavı... ilk atamacılarla yarıştırma (yarıştırılacaksa da iddialıyım) zaten gk gy ile memur oldum. tekrar bu nitelikten beni niye sorguluyorsun. hakeza ben asla ve kattiyen ilk atamacılarla yarıştırılacak biri değilim. övünmek için değil zaten kendimi kanıtlamışım 1. kısımda ..sonuçta kurumların hepsinde görevde yükselme unvan değişikliği ve nakil yoluyla atama mevcut. biz kanunun bize de uygulanmasını istiyoruz. sizinle yarışacak ya da sataşacak boyutta da değiliz. Adalet bir gün yerini bulacak.

Geleyim başka bir konuya... işimiz olduğu halde öğretmenlik yapmak istemek bencillikmiş. Arkadaşlar biz ticari kaygı gütmüyoruz sadece biz de öğretmeniz. ve mesleğimizi icra etmek istiyoruz. zengin olmadığımız için memurluk yapıyoruz.

10 Ağustos 2018 11:32

bizim tek bir isteğimiz var hocam ilk atamacı olsun memur olsun ücretli olsun tüm öğretmelerimizin kendi işlerini yapması baska bir istediğimiz yok. biz sadece %3 lük dilimi bile alsak bize yeterde artar bile. inşallah hepimiz atanırız .

Acarparmdk, 6 yıl önce
zamanında memurluğa girmeyip neden öğretmenliğe yönelmednz acaba? şuan gençler bukdr zor iş bulurken atanmaya clsrken sizin bir işinz varken hiçbir sınava tabi tutulmadan geçiş yapma istediği bencilliktr, sizin şuan clstgnz yere girmek için can atan yüzbinlerce memur adayı var, keşke biraz onların gözünden bakabilseniz, siz hersyn sahibi olun ordan oraya geçiş yapin hatta direk öğretmenlge clstgnz ilde devam edin 6 yıl çakılı doğuyada gitmeyin, diğer gençler ıssız sürünmeue devam etsin

Acarparmdk
Kapalı
10 Ağustos 2018 11:37

tamam kardeş yap yapma diyen yok, bu yıl sınavı kacirdysan gir seneye atan bunu diyor herkes ama siz bunu istemiyorsnz sınav clsmak KPSS'de yüksek puan almak için strese girmek istemiyorsnz, bu gençlerin ne çektiğini asla bilmiyorsnz
kalbim04062012, 6 yıl önce

bizim tek bir isteğimiz var hocam ilk atamacı olsun memur olsun ücretli olsun tüm öğretmelerimizin kendi işlerini yapması baska bir istediğimiz yok. biz sadece %3 lük dilimi bile alsak bize yeterde artar bile. inşallah hepimiz atanırız .

hatay merkez
Yasaklı
10 Ağustos 2018 14:12

büyük ihtimallet milli eğitim bakanlığına geçişleri olur bence

nicksosyal
Şef
10 Ağustos 2018 17:02

hocam sen de bi zahmet çalış ve öğretmenliğe atan .. yazımı iyi okuduysanız neden zamanında memurluğu tercih ettiğimi anlarsınız üstüne bastırarak bencillikten bahsediyorsunuz siz sağlıkçısınız sanırsam yani mesleksiniz o zaman atandığınızda sağlık alanı dışında anlamadığınız bir işle başlarsanız daha iyi anlarsınız ama şimdilik siz olayı maddi yönden görüyorsunuz bakın ben ne diyorum yapın beni de sınav .. yazımda da bahsettim zaten sınava girdim ve bölümümden iddialı bir puan alacam. kalbim hocamıza bu yerden vurdun bana nasıl vuracaksınız hadi o zaman sizin tabirinizle yüzbinlerce memur adayı benim öğretmenlik branşımı bitirsin ve benimle yarışsın hiç bana kitabı yok defteri yok onun bunun gibi dersane imkanı yok neyle çalışsın edebiyatı filan da yapmayın herkes kendi sosyal medya gruplarından çok güzel akademik kaynak deneme vb birçok kaynak paylaşıyor (çalışıp da olamayabiliyor neticede bilgi ölçmüyor biliyorum ama çalışma imkanı her türlü var) her türlü kaynağı çalışıp yapabilir.

Kalbim hocam ne kadar uğraşırsanız uğraşın anlamayacaklar

Acarparmdk, 6 yıl önce

Englishtch
Aday Memur
11 Ağustos 2018 13:07

ya sizi zorla mı memur yaptılar?anlamıyorum ki bu durumunuz ne.bi siz eksiktiniz bu karışıklıkta!!

Demdir
Kapalı
11 Ağustos 2018 13:50

Yeni Bakanın bu durumdan haberi bile olmadığını düşünüyorum.

Toplam 111 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi