Editörler :
16 Temmuz 2018 15:03   

Büyük şirketlerin yeni mezun için hazırladığı programlar var mı?
THY başvurumda baya aşama kaydetmişken şehir sıkıntısı yaşamaktan korktum. Rönesans Holding'in Pusula Programına başvurdum fakat asgari ücret olması üzdü. Açıkçası ücret beklentim biraz yüksek; Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünü 1. Olarak, 3 senede bitirdim. Akıcıda ingilizcem var. Bir çok projede yer aldım. Büyük şirketlerin aradığı özelliklere sahip olduğumu düşünüyorum. Fakat nerden başlayacağımı, nasıl işe başvuracağımı bilmiyorum. Pusula Programı gibi ilanlar var mı bildiğiniz? Ya da ne önerirsiniz her fikire açığım şu an.
16 Temmuz 2018 17:16

oknchdrr
Aday Memur
Ben pusula programına başvurdum inşaat mühendisiyim. Alacağım ücretten çok çalışacağın şirketin büyüklüğü ve şirketn sana katacağı değer önemli bence buna dikkat ederek seçim yapmalısın
16 Temmuz 2018 17:32

selçuk34.
Aday Memur
Ben pusula programına başvurdum inşaat mühendisiyim. Alacağım ücretten çok çalışacağın şirketin büyüklüğü ve şirketn sana katacağı değer önemli bence buna dikkat ederek seçim yapmalısın
oknchdrr, 1 yıl önce - Alıntıya git
Kesinlikle katılıyorum
16 Temmuz 2018 17:33

selçuk34.
Aday Memur
Big 4 lara bakabilirsin ama onlarında ne yaptığı belli değil. Olumsuz da mı dönülmüyor olumlu da süreçler mi uzun asla anlayamadım.
16 Temmuz 2018 17:43

oknchdrr
Aday Memur
Kesinlikle katılıyorum
selçuk34., 1 yıl önce - Alıntıya git
Pusula programından herhangi bir olumlu veya olumsuz bildirim gelmedi bana bekliyorum Temmuz'un ilk haftası yollamıştım video ve belgeleri
16 Temmuz 2018 17:56

nolifewithoutyouu
Aday Memur

özel düsünüyosanız cok bi beklentiniz olmasın acıkcası.İse alım programları cogu bitti.Zaten ise alım yapan ve yüksek maas veren firmaların cogu da maalesef okul seciyor;Koc,Bogazici,Bilkent,Odtü mezunlarını alıyorlar

16 Temmuz 2018 18:24

gamzevural97
Aday Memur
Pusula programından herhangi bir olumlu veya olumsuz bildirim gelmedi bana bekliyorum Temmuz'un ilk haftası yollamıştım video ve belgeleri
Bende aynı şekil temmuzun ilk haftasında göndermiştim, forumda okuduklarıma göre 1 ay içinde anca dönüş yapılıyormuş.
16 Temmuz 2018 18:28

gamzevural97
Aday Memur

özel düsünüyosanız cok bi beklentiniz olmasın acıkcası.İse alım programları cogu bitti.Zaten ise alım yapan ve yüksek maas veren firmaların cogu da maalesef okul seciyor;Koc,Bogazici,Bilkent,Odtü mezunlarını alıyorlar

nolifewithoutyouu, 1 yıl önce - Alıntıya git
Devlet için sınava girmek için yorgunum 4 senelik üniversiteyi 3 senede bitirmek yordu ve yıprattı özel sektörde şansımı denemek istiyorum şu an ki önceliğim bu. Yinede görüşünüz için teşekkürler ??
16 Temmuz 2018 18:30

nolifewithoutyouu
Aday Memur

rica ederim,sadece gözlemlediğim şeyleri söyledim size,başarılar diliyorum çalışma hayatınızda

16 Temmuz 2018 18:46

selçuk34.
Aday Memur

nolifewithoutyouu, 1 yıl önce - Alıntıya git
Çoğu bitmedi aslında tekrar tekrar açılıyor ve ucu bucağı geniş özellikle iktisat işletme okuyorsanız her yere başvurabilirsiniz. Okul seçtikleri konusuna katılıyorum özellikle dediğim big four lar bilkent odtü ağırlıklıdır ama belli de olmaz
16 Temmuz 2018 18:47

selçuk34.
Aday Memur
Haziranın ortasında yükledim geçen hafta döndüler size de bu ay sonuna en geç dönerler
16 Temmuz 2018 20:35

oknchdrr
Aday Memur
Haziranın ortasında yükledim geçen hafta döndüler size de bu ay sonuna en geç dönerler
Rönesans pusulada üniversiteye dikkat ediyorlarmı ben bide erasmus yaptım çok etkisi olurmu?
16 Temmuz 2018 20:44

selçuk34.
Aday Memur
Rönesans pusulada üniversiteye dikkat ediyorlarmı ben bide erasmus yaptım çok etkisi olurmu?
Rönesansın baktığını düşünmüyorum. Erasmus bende yaptım ve girdiğim mülakatlatda en çok o ilgilerini çekti kesinlikle yararlı bişey.
16 Temmuz 2018 20:45

selçuk34.
Aday Memur
Rönesansın baktığını düşünmüyorum. Erasmus bende yaptım ve girdiğim mülakatlatda en çok o ilgilerini çekti kesinlikle yararlı bişey.
Üniversiteye baktığını*
Toplam 13 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?