Editörler : ayşegül bgm
17 Temmuz 2018 21:18

Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik

Merhaba arkadaşlar,

Ben önlisans makine bölümü mezunuyum fakat bölümümün memuriyette karşılığı olmadığı için tercih imkanım çok kısıtlı dolayısıyla memur alımının çok olduğu bir bölümü açıktan ikinci üniversite ile okumaya karar verdim. Biliyorsunuz memur olabilmek için istihdam alanına göre bölüm okumak gerek biraz da. Bu benim için uzun vadeli bir süreç olacak, 2 yıl okuyup 2020 kpss sınavına girip atanmaya çalışacağım. Yaptığım araştırmada Tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümü için geniş kadro sayısı açıldığını gördüm. Siz ne tavsiye edersiniz? Başka alımı çok olan bir önlisans bölümü var mıdır? Başka hangi bölümleri okuyabilirim atama kolaylığı açısından?

İyi forumlar.

kayseri204
Genel Müdür
17 Temmuz 2018 21:57

2yıllık bölümlerden artık pek bir şey bekleme ortada kalma ihtimalin fazla ama 2020 Kpss'de 90 civarı alırım KPSS sorun değil diyorsan Ağız ve Diş Sağlığı,Paramedik,TDS düşünebilirsin.

ermnshnoglu
Aday Memur
17 Temmuz 2018 22:11

Bahsettiğin bölümler ikinci üniversite bölümleri arasında yok maalesef. Ben Anadolu üniversitesi veya Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesi sınavsız ikinci üniversite okumayı düşünüyorum.

kayseri204, 6 yıl önce

2yıllık bölümlerden artık pek bir şey bekleme ortada kalma ihtimalin fazla ama 2020 Kpss'de 90 civarı alırım KPSS sorun değil diyorsan Ağız ve Diş Sağlığı,Paramedik,TDS düşünebilirsin.

kayseri204
Genel Müdür
18 Temmuz 2018 07:20

Ozaman Tıbbi Sekreterliğe gitmekten başka çaren yok dediğim gibi yüksek puan alırsan atanırsın.

ermnshnoglu, 6 yıl önce

Bahsettiğin bölümler ikinci üniversite bölümleri arasında yok maalesef. Ben Anadolu üniversitesi veya Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesi sınavsız ikinci üniversite okumayı düşünüyorum.

infinite29
Şef
18 Temmuz 2018 07:56

Tds okuyacaksaniz bu kpss den iyi puan alıp son atamaya yetişmeye bakın açıkçası 2020 den sonra makina bölümünden farkı olmaz

istifaedenmemur
Aday Memur
19 Temmuz 2018 09:24

deneme netleriniz kaç çıkıyor paylaşalım

20 Temmuz 2018 17:13

Önlisans sivil savunma ve itfaiyecilik bölümünü tavsiye ederim. Önlisans itfaiyecilik bölümü iyidir. Dhmi veya belediyerde istihdam edilebilirsin. Fakat önlisans itfaiyecilik bölümü çok muteber bir bölüm olduğundan üniversite bölüm taban puanları yüksektir.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi