Editörler : crops35
18 Temmuz 2018 01:29

Sorusturma

Herkese mrb.calistigim kurumun idaresini sikayet ettim.inceleme baslayildi ve bugun muhakkik e ifade verdim.amirim sahsim icin elinde 1 tane ceza sikayet uyari olmamasina ragmen huzur bozdugumu calistigim kurumda insanlara eziyet etigimi gruplasma cikardigimi vs gibi belgesiz suclamalarda bulunmus.ben de muhakkik e bugun 5 sayfalik ifade verdim.hepsi kanunlarla aciklamali bir sekilde.muhakkik en son cikarken sizi baristiralim dedi.bende gorev yerimin iadesini yazili bir sekilde ust kurumdan gelmedigi takdirde kabul etmeyecegimi savciliga da gidecegimi ifade ettim.mukakkik sorusturmaya izin vermezse reddi muhakkik ten baska savciliga verebilirmiyim.cunku dosyamda hakli olduguma 100 de 100 eminim.

18 Temmuz 2018 10:35

"Sizi barıştıralım" dediklerine göre kesin haklısınız. Umarım hakkınızı alırsınız. Genelde amirler kollanır. Silsile yoluyla gittikten sonra en üst makamlara kadar başvurabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ayse31
Aday Memur
18 Temmuz 2018 13:59

Silsile ile sikayetlerimi yaptim.muhakkik e ozellikle belirttim.hakli oldugumu biliyorum.ne var ne yok herseyi belgelriyle sundum.karsi tarafin elinde 1 tane belge yok.tamamen sahsi bir yer degisikligi yapti.eger tarafsiz karar vermezse kendisini de mahkemeye verecegimi muhakkik e ilettim.

techie officer
Genel Müdür
18 Temmuz 2018 21:54

sizin soruşturma adlimi idarimi yoksa ikisi birden mi devam ediyor. tam anlayamadım.

Ayse31
Aday Memur
18 Temmuz 2018 22:05

Idari sorusturma bu.ayrica idare mahkemsine de verdim.fakat surekli sureci sabote ediyorlar.mahkeme evrak istiyor farkli evrak gonderiyorlar.o kadar acizlerki herseyde son gunu bekliyorlar.ama allah sabredenin yanindadir.

techie officer
Genel Müdür
18 Temmuz 2018 22:53

acizliklerinden değilde kurumlar idari davalarda genelde kasıtlı olarak son güne bırakırlar. maksat süreç uzasın.

"baska savciliga verebilirmiyim" diye sormuşsunuzda onun için adli mi idari mi diye sordum. çünkü idari davada savcı olmaz. o zaman teyit etmek için soruyorum: muhakkik "soruşturmaya gerek yoktur" kararı verirse, buna itiraz edebilirmiyim. yanlış anlamadıysam bunu mu soruyorsunuz?

Ayse31
Aday Memur
18 Temmuz 2018 23:50

Evet aynen dediginiz gibi

techie officer
Genel Müdür
19 Temmuz 2018 19:00

konunun detayını bilmiyorum ama: darp, tehdit, hürriyetten yoksun bırakma, hakaret, şantaj vesair böyle şeyler var ise, deliliniz de var ise zaten şu anda bile savcılığa suç duyursunda bulunabilirsiniz. idari soruşturmanın devam edip etmemesi önemli değil. ayrıca soruşturma akabinde lehinize sonuçlanırsa hukuki tazminat davası da açabilrisiniz. hem böylece muhakkikden şüpheniz var ise bir gözdağı vermiş de olursunuz

fakat bu saydığım suçlar yok ise, sadece "sistemli mobbing vakası" tarzında meseleler ise, idare mahkemesine başvurulabilir. siz idare mahkemesine görevlendirmenin iptali içinmi başvurdunuz yoksa yaşadığınız olaylar içinmi?

techie officer
Genel Müdür
19 Temmuz 2018 19:11

deliliniz var ise muhakkik "soruşturmaya gerek yoktur" kararı bence biraz zor verir. ama velevki verdi, disipilin amiri de bunu onaylaması lazım. belki onaylamaz başka muhakkik atar. fakat dispilin amiride onaylarsa soruşturma biter. bu zaten size tebliğ edilir. bunun içinde idare mahkemesine başvurabilir. buda ayrı bir mesele.

Ayse31
Aday Memur
19 Temmuz 2018 23:52

Yurutmenin iptali icin basvurdum

20 Temmuz 2018 09:17

anlattıklarınıza bakılırsa, sadece mobbing uygulandığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsniz

techie officer
Genel Müdür
20 Temmuz 2018 12:48

görev yerinizin değiştirilmesinin iptali için Y.D davası açdınız yani.

Ayse31, 6 yıl önce

Yurutmenin iptali icin basvurdum

Ayse31
Aday Memur
20 Temmuz 2018 22:29

Y.d talepli yurutmenin iptali davasi actim

techie officer
Genel Müdür
21 Temmuz 2018 23:01

anladım. bundan sonraki aşamalarda Allah yardımcınız olsun.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi