Editörler :
«37383940414243444546474849
29 Kasım 2018 18:03

Sadher
Memur

Geçen seneki sınavda olay tarzı soruların, doğrudan kanun maddesini işaret edenlere göre daha fazla olduğunu anımsıyorum. Elbet tecrübeli adaylar daha iyi bilir fakat denemenin, cevabı daha dolambaçlı yollarla örülü sorularla istemesindense doğrudan bilgi sorularından ibaret olması hoşuma gitmedi. Bununla birlikte soruların kolay olduğunu söyleyemem. Mevzuat odaklılık, ayrıntıları da beraberinde getirdiğinden kafa karışıklığı yaşatan birçok soru mevcut.

Önermiyor değilim. Zaten piyasada pek fazla deneme de olduğu söylenemez.

raikkonen7, 2 hafta önce - Alıntıya git
teşekkür ederim
29 Kasım 2018 18:47

Turbokiller
Memur

Herkese merhaba,

Konsensus'un kasım ayı baskılı 10'lu denemesini kullanan var mı ? Ben birkaç deneme çözme fırsatı buldum ve sorular daha çok salt mevzuata dayalı bir şekilde hazırlanmış gibi görünüyor. Bu bakımdan sınava olan paralelliğini çok yeterli bulmadım. Konsensus veya bir başka yayının denemesi konusunda fikri, önerisi olan yorum yazabilirse memnun olurum.

selam. ilk denemeyi çözüyorum. birinci sorunun cevabı tali kurucu iktidar olması gerekmiyor mu? bir de 24. soru cevap anahtarı "B" demiş ama o da "D" olacak.

29 Kasım 2018 18:49

Turbokiller
Memur

Tamam yeni bir anayasa yapılıyor ama yapan da sivil iktidar. hukuksal boşluk yok.

29 Kasım 2018 18:54

raikkonen7
Aday Memur

selam. ilk denemeyi çözüyorum. birinci sorunun cevabı tali kurucu iktidar olması gerekmiyor mu? bir de 24. soru cevap anahtarı "B" demiş ama o da "D" olacak.

Turbokiller, 2 hafta önce - Alıntıya git

Ben de günümüz koşullarıyla sınırlı düşünüp aynı yanılgıya düşmüştüm :) Yine de denemenin geri kalan kısmında da yer yer göreceğinizi üzere, bazı soruların yeteri kadar açık olmadığını düşünüyorum.

29 Kasım 2018 18:56

raikkonen7
Aday Memur

24.soru içinse evet hata yapılmış. Cevabı çok net.

29 Kasım 2018 19:03

Turbokiller
Memur

Ben de günümüz koşullarıyla sınırlı düşünüp aynı yanılgıya düşmüştüm :) Yine de denemenin geri kalan kısmında da yer yer göreceğinizi üzere, bazı soruların yeteri kadar açık olmadığını düşünüyorum.

Hevesle kargoyu bekledim, bugün geldi, umarım o kadar kötü değildir, belki biraz aceleye getirilmiş olabilir :))

29 Kasım 2018 19:28

raikkonen7
Aday Memur

Hevesle kargoyu bekledim, bugün geldi, umarım o kadar kötü değildir, belki biraz aceleye getirilmiş olabilir :))

Soru bankası olarak Monopol'le Konsensus'u çözdüm ve hiçbiri kusursuz değil. Her birinde benzer hatalar var, yönelecek başka bir alternatif de ne yazık ki yok.

Ben şimdiye kadar 4 deneme çözdüm, endişeye kapılmayın, hatalarla dolu değil.

Zorluk kolaylık açısından nasıl buldunuz ?

29 Kasım 2018 20:29

Turbokiller
Memur

Soru bankası olarak Monopol'le Konsensus'u çözdüm ve hiçbiri kusursuz değil. Her birinde benzer hatalar var, yönelecek başka bir alternatif de ne yazık ki yok.

Ben şimdiye kadar 4 deneme çözdüm, endişeye kapılmayın, hatalarla dolu değil.

Zorluk kolaylık açısından nasıl buldunuz ?

ilkini çözdüm, kolay-orta gibi geldi. ticaret hukuku kötü benim biraz. ama diğerleri kolaydı sanki.

30 Kasım 2018 11:05

197200
Aday Memur

Arkadaşlar

Kanunları en az bir defa okumanızı tavsiye ederim.Özellikle anayasayı güncel hali ile mutlaka gözden geçirin

30 Kasım 2018 12:12

SantavikBant
Aday Memur

Kibar adıyla referans çalışmalarınız da devam etsin arkadaşlar. Referansınız yoksa mülakatı geçmeniz imkansız.

30 Kasım 2018 12:24

197200
Aday Memur

Sizce kaç kişi müracaat etmiştir avukatlıktan geçme sınava

01 Aralık 2018 18:18

afillibere
Aday Memur

avukatlık ve adli yargıya 19 bin civarı idari yargıya 15 bin civarı başvuru yapılmış biri Bilgi edinme kapsamında sormuş ona gelen cevap bana mesaj olarak bir arkadaştan geldi benim bildiğimbu şekilde

03 Aralık 2018 17:04

Hilal850
Aday Memur

arkadaşlar bir sorum olacak. çıkmış sorular için konsensus yayını yerine Tensip yayını kullanmamız da bir eksiklik olacak mıdır. konsensus'un soru çözümleri çok övülüyor. tensip yayını hakkında da bilgisi olan var mıdır? bilgisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim.

04 Aralık 2018 21:28

raikkonen7
Aday Memur

arkadaşlar bir sorum olacak. çıkmış sorular için konsensus yayını yerine Tensip yayını kullanmamız da bir eksiklik olacak mıdır. konsensus'un soru çözümleri çok övülüyor. tensip yayını hakkında da bilgisi olan var mıdır? bilgisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim.

Hilal850, 2 hafta önce - Alıntıya git

Tensip'i inceleme fırsatı bulamadım fakat Konsensus'ta adli yargı sınavıyla beraber, diğer sınavlardan da soru örnekleri bulunuyorken Tensip'te bunun yalnızca adli yargıyla sınırlı olduğunu söylemişlerdi. Bu nedenle çeşitlilik açısından Konsensus tercih edilebilir.

Toplam 974 mesaj
«37383940414243444546474849

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri