Editörler :
«24252627282930313233343536
20 Ekim 2018 00:57

h.t.a.
Aday Memur

Arkadaşlar Tarihte çıkmış soruları barındıran kitap var mı? (Mesela konsensus gibi) Bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim hepimiz için

Av.mert34, 2 gün önce - Alıntıya git
Kaldıraç var. Ama tarihte de pek çıkmış soru tarzında gelmiyor sanırım artık.
20 Ekim 2018 12:56

iustitiae
Aday Memur

Arkadaşlar sınav ilanının H/2-a-ab maddesi ile ilgili yardıma ihtiyacım var.

" 2) Avukatlık Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavına başvuranların yazılı sınav tarihi itibariyle fiilen üç yıl avukatlık yaptığını tespit etmek amacıyla,

a-)Serbest Avukatlık Yapanlar İçin:

aa) Fiilen avukatlık yapılan tarihleri gösteren kayıtlı olunan barodan alınacak baro yönetim kurulu kararının aslını,

ab) Baro kaydı devam etmekle birlikte herhangi bir kurum veya kuruluşta çalışanlar, ayrıca çalıştıkları kurum ve kuruluştan alacakları hizmet belgesi aslını, (Bu belgenin çalışma süresinin başlangıcını, çalışma bitmiş ise bitiş tarihini ve hangi unvanda çalışıldığını göstermesi gerekmektedir.) "

şeklinde bir ifade yer alıyor.

Üç yıldan fazla olacak şekilde fiili çalışmam var. Bunun bir kısmı sigortalı bir kısmı vergi mükellefliği şeklinde. Halihazırda ise bir şirkette sigortalı çalışan avukatım. Ancak bu en son sigortalılık süresi henüz bir yıl. Bu bir yıldan önce vergi mükellefi olarak çalışıyordum.

Şimdi kafamı karıştıran şey şu; zaten barodan fiili çalışma süresini gösterir belge isterken ayrıca çalışılan kuruluştan hizmet belgesi aslını istemeleri ne anlama gelmektedir? Verilecek hizmet belgesinin sadece son bir yılı kapsayacak olmasının olumsuz bir etkisi olacak mıdır? Olmayacaksa bu belge neden istenir?

Şimdiden teşekkürler.

20 Ekim 2018 13:09

ofarukilic
Aday Memur

Merhaba Arkadaslar

Elimde Hakimlik Kampinin Adli Hakimlik kitapları mevcuttur.

Anayasa 1.baski

Icra Iflas 8.baski

Medeni Hukuk 4.baski

Ticaret Hukuku 7.baski

Idari Yargilama Usulu 3.baski

Medeni Usul Hukuku 9.baski

Borclar Hukuku Ozel 6.baski

Borclar Hukuku Genel 5.baski

Idare Hukuku 2.baski

Ceza Hukuku 10.baski

Almak isteyen arkadaslar ozelden ulasabilir.

20 Ekim 2018 16:15

Metin.akar
Aday Memur

Arkadaşlar sınav ilanının H/2-a-ab maddesi ile ilgili yardıma ihtiyacım var.

" 2) Avukatlık Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavına başvuranların yazılı sınav tarihi itibariyle fiilen üç yıl avukatlık yaptığını tespit etmek amacıyla,

a-)Serbest Avukatlık Yapanlar İçin:

aa) Fiilen avukatlık yapılan tarihleri gösteren kayıtlı olunan barodan alınacak baro yönetim kurulu kararının aslını,

ab) Baro kaydı devam etmekle birlikte herhangi bir kurum veya kuruluşta çalışanlar, ayrıca çalıştıkları kurum ve kuruluştan alacakları hizmet belgesi aslını, (Bu belgenin çalışma süresinin başlangıcını, çalışma bitmiş ise bitiş tarihini ve hangi unvanda çalışıldığını göstermesi gerekmektedir.) "

şeklinde bir ifade yer alıyor.

Üç yıldan fazla olacak şekilde fiili çalışmam var. Bunun bir kısmı sigortalı bir kısmı vergi mükellefliği şeklinde. Halihazırda ise bir şirkette sigortalı çalışan avukatım. Ancak bu en son sigortalılık süresi henüz bir yıl. Bu bir yıldan önce vergi mükellefi olarak çalışıyordum.

Şimdi kafamı karıştıran şey şu; zaten barodan fiili çalışma süresini gösterir belge isterken ayrıca çalışılan kuruluştan hizmet belgesi aslını istemeleri ne anlama gelmektedir? Verilecek hizmet belgesinin sadece son bir yılı kapsayacak olmasının olumsuz bir etkisi olacak mıdır? Olmayacaksa bu belge neden istenir?

Şimdiden teşekkürler.

iustitiae, 2 gün önce - Alıntıya git
Baronuzdan alacağınız yazı yeterli olur diye düşünüyorum. Bende avukatlıktan gireceğim. Sınava müracaat tarihinde mi istiyorlar bu belgeyi yoksa mülakat tarihinde mi bir bilginiz var mı?
20 Ekim 2018 16:30

öznurh
Aday Memur

Medeni usul için elimde 2014 basımı icra müdürlüğü konu anlatımı var,450 sayfa ismail ercan .Sizce bu iyi mi sanki fazla ayrıntı gibi gelıyor bana zaman kısa mehmet kodakoğlu calısan varsa hangisi daha iyi sizce yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı bu konuda?

21 Ekim 2018 17:49

Metin.akar
Aday Memur
Arkadaşlar merhaba. Anayasa hukuku için güncel kimin kitabını tavsiye edersiniz. Murat yayınlarının setini almıştım ama güncellenmemiş baskısıymış :(
21 Ekim 2018 18:36

Sadher
Aday Memur
Arkadaşlar merhaba. Anayasa hukuku için güncel kimin kitabını tavsiye edersiniz. Murat yayınlarının setini almıştım ama güncellenmemiş baskısıymış :(
Metin.akar, 11 saat önce - Alıntıya git
hemen hemen herkesin kullandığı Ahmet Nohutçu alabilirsiniz. Anayasa idare iyuk 3 ü içinde şiddetle tavsiye edebilirim.
21 Ekim 2018 19:33

Metin.akar
Aday Memur
hemen hemen herkesin kullandığı Ahmet Nohutçu alabilirsiniz. Anayasa idare iyuk 3 ü içinde şiddetle tavsiye edebilirim.
Sadher, 10 saat önce - Alıntıya git
Çok teşekkür ederim
21 Ekim 2018 21:38

Umut987
Aday Memur
Arkadaşlar tarih sorularının "kültür medeniyet" olarak belirtilen kısmında kültür medeniyet dışında soru sorulduğu oluyor mu bilginiz var mı ? İlk Devletlerden veya Osmanlı döneminin kültür medeniyet dışında kalan genel konularından mesela ?
21 Ekim 2018 21:38

Emir Karahan
Aday Memur
Üniversite'de "KINAMA" cezası almış olmak hakimliğe engel midir arkadaşlar??
21 Ekim 2018 22:19

Sadher
Aday Memur
Emir Karahan, 7 saat önce - Alıntıya git
Kanunen engel bir durum yok. Ama haliyle güvenlik soruşturmasında sıkıntı yaratabilir. Adam bir tweet yüzünden alınmıyor, gerisini siz düşünün. Hem tertemiz olacaksınız, hemde sağlam bir referansıniz olacak.
21 Ekim 2018 22:20

Sadher
Aday Memur
Emir Karahan, 7 saat önce - Alıntıya git
Tabiki siz çalışmaya devam edin. Kesin olmaz diye birşey yok, sadece sıkıntı yaratabilir diyorum yaratır diyip sizin moralinizi bozmak istemem.
21 Ekim 2018 22:48

ayhanistan
Aday Memur

bu hakimlik kampı tek kitap mı yoksa devasa bir kitap mı :D ayrı ayrı almayı düşünüyorum monopolden

21 Ekim 2018 23:58

Umut987
Aday Memur
Arkadaşlar tarih sorularının "kültür medeniyet" olarak belirtilen kısmında kültür medeniyet dışında soru sorulduğu oluyor mu bilginiz var mı ? İlk Devletlerden veya Osmanlı döneminin kültür medeniyet dışında kalan genel konularından mesela ?
Umut987, 7 saat önce - Alıntıya git
Arkadaşlar şimdi öğrendiğime göre tamamından çıkıyormuş. Kimsenin aklında kafasında yanlış bir soru işareti bırakmış olmayım.
22 Ekim 2018 00:01

Umut987
Aday Memur

bu hakimlik kampı tek kitap mı yoksa devasa bir kitap mı :D ayrı ayrı almayı düşünüyorum monopolden

ayhanistan, 6 saat önce - Alıntıya git
Her ders için ayrı kitaplardan oluşan bir set. Kamu hukuku dersleri belirgin şekilde daha uzun olmakla birlikte, örneğin borçlar genel 120 sayfa civarında, medeni 180 sayfa civarında gibi.
22 Ekim 2018 03:07

aty06111
Memur

Arkadaşlar merhaba. Çok tereddütteyim lütfen yardımcı olur musunuz? Benim elimde 2016 araralık sınavına çalışmak için aldığım hakimlik kampı seti var. Ve birde hakimim soru bankası var. Tamam anayasa zaten değişti yani onu geçiyorum ama diğer dersler aynen devam olarak bu setten çalışılabilir mi?

Toplam 716 mesaj
«24252627282930313233343536

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?