Editörler :
18 Temmuz 2018 11:45   

Kadrolu Mühendisim, eşim sözleşmeli öğretmen, TAYİN DURUMU HAKKINDA !!!

Kadrolu mühendisim, eşim sözleşmeli öğretmen. Geçen ay eş durumundan tayin dilekçesi verdim fakat tayinimin çıkmama ihtimali çok yüksek. Bu durumda kanuni olarak neler yapabilirm ve olumlu bir sonuç alabilirmiyim acaba ?

19 Temmuz 2018 15:21

microfaj
Aday Memur

Eşinizin yanına gidersiniz.

19 Temmuz 2018 17:38

2018kpsss
Şube Müdürü

çalıştığın kuruma bağlı o durum eşinin olduğu şehirde de var mı çalıştığın kurum

20 Temmuz 2018 20:27

41ışık41
Aday Memur
Kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmenin memur olan eşi aile birliği tayinlerinde sözleşmeli öğretmene tabidir diye madde konuldu. Eğer kurumunun eşinin bulunduğu ilde teşkilatı varsa yapmak zorunda.
20 Temmuz 2018 22:51

liverpool27
Aday Memur
Kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmenin memur olan eşi aile birliği tayinlerinde sözleşmeli öğretmene tabidir diye madde konuldu. Eğer kurumunun eşinin bulunduğu ilde teşkilatı varsa yapmak zorunda.
41ışık41, 1 yıl önce - Alıntıya git
Teşkilatı yoksa nolacak
21 Temmuz 2018 10:24

2018kpsss
Şube Müdürü
Teşkilatı yoksa nolacak
liverpool27, 1 yıl önce - Alıntıya git
Teşkilat yoksa kalır
21 Temmuz 2018 12:32

liverpool27
Aday Memur
Teşkilat yoksa kalır
2018kpsss, 1 yıl önce - Alıntıya git
Bende de benzer bi durum var teşkilatı var kurumun ama gideceğim yerde kendi bölümümün kadrosu yok
21 Temmuz 2018 13:57

2018kpsss
Şube Müdürü
Bende de benzer bi durum var teşkilatı var kurumun ama gideceğim yerde kendi bölümümün kadrosu yok
Kurumunuz diğer şehirde varsa yardımcı olurlar bence
21 Temmuz 2018 21:37

41ışık41
Aday Memur
Teşkilatı yoksa nolacak
O durumda malesef ayrı kalmak dışında yapacak bir şey yok. Öğretmen orada 6 sene çakılı olacak çünkü.
22 Temmuz 2018 16:19

frknglgn
Aday Memur
Kurumum var eşimin çalıştığı yerde,fakat benimle aynı durumda olup tayini çıkmayan 1-2 sene sorun yaşayan personel arkadaşlar var
22 Temmuz 2018 16:21

frknglgn
Aday Memur
41ışık41, 1 yıl önce - Alıntıya git
Ama tayini verilmeyen benimle aynı durumda olan arkadaşlarda var,işte böyle bir durumda kanuni olarak hakkımı nasıl arayabilirim
23 Temmuz 2018 02:02

çetele
Aday Memur

2017 nisan'da karayollarına atanıp bir yıl çalışma süresini dolduran ve eş durumu tayini için dilekçe veren var mı acaba?

23 Temmuz 2018 15:03

41ışık41
Aday Memur
Ama tayini verilmeyen benimle aynı durumda olan arkadaşlarda var,işte böyle bir durumda kanuni olarak hakkımı nasıl arayabilirim
frknglgn, 1 yıl önce - Alıntıya git
Kurumunun el durumu TAYİN talebini reddetme kararına idare mahkemesinde itiraz edebilirsin diye düşünüyorum
05 Şubat 2019 11:15

rantabl
Aday Memur
frknglgn, 1 yıl önce - Alıntıya git

Hocam bende muhtemelen benzer bir durum yaşayacağım önümüzdeki günlerde şuan herhangi bir sonuç alabildiniz mi? Nasıl bir yol izlediniz?

30 Nisan 2019 11:19

R3-3516
Memur

Bende de aynı durum söz konusu, herhangi bir bilgi alabilen var mı? 668 Saylı Ohal Khk'sının "Ek Madde 4 - 3"e göre sözleşmeli öğretmen olan eşimizin yanına atanabiliyor muyuz?

25 Haziran 2019 10:23

selcuk.21
Aday Memur

Benim eşim Mardin Mazıdağına sözleşmeli öğretmen olarak atandı. Ben de başka bir şehirde üniversitede 657 ye tabi tekniker pozisyonunda çalışıyorum. Eş durumu ile alakalı olarak ben mesela mardin artuklu üniv. tayin istesem bu üniversite beni kabul etmek zorunda mı yani daha açık ifadeyle sorayım benim eş durumu özrüm artuklu üniversitesini ne kadar ilgilendirebilir. Çünkü ben şöyle biliyorum eş durumundan faydalanabilmem için benim de MEB teşkilatında çalışıyor olamam gerekli diye biliyorum bu konuda varsa bir bilginiz siz ne düşünürsünüz.

25 Haziran 2019 14:41

akademisyen 64
Genel Müdür

Benim eşim Mardin Mazıdağına sözleşmeli öğretmen olarak atandı. Ben de başka bir şehirde üniversitede 657 ye tabi tekniker pozisyonunda çalışıyorum. Eş durumu ile alakalı olarak ben mesela mardin artuklu üniv. tayin istesem bu üniversite beni kabul etmek zorunda mı yani daha açık ifadeyle sorayım benim eş durumu özrüm artuklu üniversitesini ne kadar ilgilendirebilir. Çünkü ben şöyle biliyorum eş durumundan faydalanabilmem için benim de MEB teşkilatında çalışıyor olamam gerekli diye biliyorum bu konuda varsa bir bilginiz siz ne düşünürsünüz.

selcuk.21, 4 hafta önce - Alıntıya git

Üniversite personeli için başka bir üniversiteye atama olmuyor. Eş durumundan sadece meb personeli değil diğer kurumlar da faydalanabilir.

25 Haziran 2019 14:58

selcuk.21
Aday Memur

Üniversite personeli için başka bir üniversiteye atama olmuyor. Eş durumundan sadece meb personeli değil diğer kurumlar da faydalanabilir.

akademisyen 64, 4 hafta önce - Alıntıya git

Biraz daha açar mısınız çok anlamadım.

25 Haziran 2019 15:03

selcuk.21
Aday Memur

Biraz daha açar mısınız çok anlamadım.

selcuk.21, 4 hafta önce - Alıntıya git

Yani ben eş durumundan faydalanamam doğru mu hocam.

26 Haziran 2019 10:23

eem.evo
Aday Memur

bendede aynı durum var eşimin çalıştığı yerde benim kurumumun teşkilatı yok istifa edip başka bir kuruma başvurucam eski kurumumda güvenlik soruşturması yaptılar ama 1 yılı geçti tekrar güvenlik soruşturması olur mu acaba

Toplam 19 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?