Editörler :
20 Temmuz 2018 21:48   


Havuzda ünvan durumu

TRT ?de İstanbulda yapım ve yayın elemanı ünvanında (8/1 gih)çalışıyorum.703 sayılı khk ile TRT de çalışan personellerin bazıları havuza yollanacak .Madde:Kurumda nakle tabi ihtiyaç tabi ihtiyaç fazlası personel ,hangi ilde görev yapıyor ise aynı ile ataması gerçekleştirilir.Bu ilde söz konusu personelin atanacağı kadro bulunmaması halinde talep ettikleri 3 ili sırayla belirleyerek TRT Genel Müdürlüğü ne verir.Kurum aracılığıyla Devlet Personel Başkanlığı an gönderilen bu tercihler söz konusu atama teklifinde dikkate alınır.1.Merak ettiğim husus :Çalıştığım yer İstanbul ama İzmirliyim Dbpbeni İstanbula mı atar yoksa farklı il seçme hakkı verir mi ?2.Ünvanım yapım ve yayın elemanı başka kurumda yok beni hangi ünvanla diğer kuruma atar ? 3.Belediye ve üniversitelere atar mı İstanbul olursa (Koekum üniversiteye atanmak İzmire hiç gidemem çakılı kadro)4.Genelde hangi kurumlar devlet personel havuzundan personel alır ? 5.Sorum Kadro karşılığı sözleşmeliyim geçtiğim kurumda kadrolu statüye mi düşerim.

20 Temmuz 2018 22:09

halklailişkilerci
Aday Memur

En çok cevabını merak ettiğim konu ünvanım olan Yapım ve Yayın Elemanı sadece TRT?de olup başka hiçbir kurumda yok .Sınıfım ise Genel idari Hizmetler Program Haber.Kanun maddesinde kişinin ataması çalıştığı ile yapılır kadro bulunmaması halinde ili kendisi seçer diyor burada kadro bulunmamasından kasıt yapım ve yayın elemanı ünvanlı bir kadronun olup olmadığı mı kısacası Devlet Personel başkanlığı beni İstanbula mia yar yoksa İstediğim illere mi atar ?

09 Ağustos 2018 14:55

ayçam0935
Kapalı

selam.. ifp yasayan bırı olarak sıze cevaplarımı yazabılırım..3 ıl belırlıyorsunuz . ılk gıtmek ıstedıgınız ıl 1. sırada olmalı..3 ıl belırlıyorsunuz...

2...devlet memurlugunda yapım ve yayın elemanı yok sanırım böle bır kadro.. sızı bır kuruma atar. orda memur olarakta calısabılırsınız..

3...beledıye atanmanız zor ama unıversıteye atayabılır...

4.tüm devlet kurumları bos kadro ıhdası varsa alır. beledıye. ptt zor gıbı..

5. sözlesmelı ısenız ptt . sözlesmlı yerlere gecme durumuda var.. ama memur olarak gecmenız en mantıklısı.. gecyıkten sonra baska kuruma nakıl olursunuz..

6. dpb.. tanıdık varsa ıstedıgınız yerede gecebılırsınız..

7. devlet hava meydanları maaşı yuksekk. tercıh olursa gecersenız süper olur... maası yuksek kurumlar var.. tespıt edın. tanıdıkta olursa dpb .. süper olur.. basarılar hayırlı olsun..

Toplam 2 mesaj