Editörler : hopaliSafak Vaktii
21 Temmuz 2018 18:19   

Yeni bakanımızdan becayiş istiyoruz

Nacizane bir istek

21 Temmuz 2018 19:12

ulubahtlıı
Şef
Demokrat ve insanın refahını on plana alan bır ızlenim verdi yeni bakanımız bana.. InsAllah ilerleyen zamanlarda gundeme gelır ve bakanlık bu işin ustesınden gelerek ogretmenlerin yuzunu güldurur
21 Temmuz 2018 22:58

yusuf furkan naharcı
Memur

Etik degil sanki.padisah değişti cülus ister gibi.bir kurum ayrıcalık istemesi.her kuruma eşit yapil

08 Ağustos 2018 11:31

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı

Becayiş hakkı verilirse yer değiştirme çok büyük oranda rahatlayacaktır.

Eskiden varmış. Benim başladığım dönemde yoktu. Bence çok yararlı olacaktır.

08 Ağustos 2018 13:47

ivan.snath
Şube Müdürü

Etik degil sanki.padisah değişti cülus ister gibi.bir kurum ayrıcalık istemesi.her kuruma eşit yapil

yusuf furkan naharcı, 4 hafta önce - Alıntıya git

Ne alaka? Ayrıcalık mı bu? Pek çok kurumda var?

08 Ağustos 2018 21:05

hugo.almeida
Memur

Uygunsuz bir istek. Sen memleketinden birisi ile anlaştın diye puanın 50 olmasına rağmen benim 300 puanımla gelemediğim yere geleceksin? Adalet bunun neresinde?

08 Ağustos 2018 22:28

bulaşıkkk
Şef

Sistem üzerinden kimse kimseyi görmeden ve tanımadan yapılabilir.

09 Ağustos 2018 13:01

oogguuzz-fenci
Şef

Uygunsuz bir istek. Sen memleketinden birisi ile anlaştın diye puanın 50 olmasına rağmen benim 300 puanımla gelemediğim yere geleceksin? Adalet bunun neresinde?

hugo.almeida, 2 hafta önce - Alıntıya git

becayiş de tam bunun için var neden en iyi yerlerde puanı yüksekler olsun ki?sebep

09 Ağustos 2018 14:56

kowalsky55
Aday Memur

becayiş de tam bunun için var neden en iyi yerlerde puanı yüksekler olsun ki?sebep

oogguuzz-fenci, 1 hafta önce - Alıntıya git
O ne demek ya. O puan parayla mı satın alınmış, torpille mi puan eklenmiş? Kötü yerlerde yıllarca çalışmanın verdiği, alınteriyle kazanılmış puanla olmasın da parayla satın alınmış becayişle mi tayin olsun? Bu mu isteğiniz?
09 Ağustos 2018 20:51

hugo.almeida
Memur

Nasıl olsam hocam? Sorduğunuz soruya cevap veremedim ben.

09 Ağustos 2018 21:15

oogguuzz-fenci
Şef
O ne demek ya. O puan parayla mı satın alınmış, torpille mi puan eklenmiş? Kötü yerlerde yıllarca çalışmanın verdiği, alınteriyle kazanılmış puanla olmasın da parayla satın alınmış becayişle mi tayin olsun? Bu mu isteğiniz?
kowalsky55, 1 hafta önce - Alıntıya git

benimde puanım düşük sayılmaz hocam fakat alan razı veren razı bence mantıklı ki zaten birçok kurumda var bildiğim kadarı ile

10 Ağustos 2018 01:47

hugo.almeida
Memur

Ya Hu ne demek alan razı veren razı? Ben razı değilim? İki kişiyi ilgilendiren bir şey mi bir okuldaki kadro? Ne güzel alan razı. Diğer kurumlarla nasıl karşılaştırıyorsunuz? Bizim kurumda hiç bir mantıklı tarafı yok!

10 Ağustos 2018 08:18

kowalsky55
Aday Memur

benimde puanım düşük sayılmaz hocam fakat alan razı veren razı bence mantıklı ki zaten birçok kurumda var bildiğim kadarı ile

İzmir'den Antalya'ya Samsun'dan Balıkesire veya Batman'dan Mardin'e becayişe belki kimse birşey demez , ama İzmir'e gitmek isteyen binlerce yüksek puanlı kişi varken kadronuzu parayla satıp 30 40 puanlı birisinin İzmir'e gitmesine neden olmak pek de hoş bir şey değil. Zaten mebde becayiş için yüksek paralar döndüğü için becayiş kalktı.
10 Ağustos 2018 12:38

oogguuzz-fenci
Şef

seni puanla yaptığını adam para ile yapıyor

10 Ağustos 2018 21:49

hugo.almeida
Memur

seni puanla yaptığını adam para ile yapıyor

Bunu söylerken de hiç bir rahatsızlık duymuyorsunuz. En kötüsü de bu.

11 Ağustos 2018 00:17

meram42
Müsteşar Yardımcısı

https://forum.memurlar.net/konu/1378544/1.sayfa

Yıllar önce bu durumu dile getirmistim

Toplam 15 mesaj