Editörler :
21 Temmuz 2018 22:06   


İtü ve ytü mühendislik tamamlama

Merhaba Arkadaşlar,

Ben İTÜ ve Yıldız Teknik Üniversitesinde Mühendislik tamamlama programlarından mezun olan ve devam eden arkadaşlardan biraz bilgi almak istiyorum. Şehir dışından gelecek olan biri derslerin ne kadarını 1 güne toplayabilir? Hazırlık sınıfı mecburi mi? Dersler diğer Kocaeli, Bursa, Sakarya ve Eskişehir gibi şehirlerdeki derslerden daha mı ağır?

Şimdiden teşekkürler

01 Ağustos 2018 17:21

baranaltinkopru
Aday Memur

SEN TERCİH YAPTIN MİKİ YADA NE ZAMAN TERCİHLER BİLGİN VAR MI

06 Ağustos 2018 02:58

Lacivert1
Aday Memur

Henuz tercihler baslamadi ama alesten 78 puan aldigim icin kazanacağını dusunuyorum.

Itu yada YTÜ de okumuş arkadaşlar yardimci olurlarsa sevinirim.

Iyi gunler

09 Eylül 2018 01:23

iyimser
Memur

Lacivert Hocam... Hele siz yeter ki gelin İstanbul'a... Haftada bir gün ne demek... İtü'de hocalar size yılda bir gün gelseniz bile kolaylık sağlarlar... Hatta siz istediğiniz günü söyleyin... O güne toplanıyor dersler... Hele ki ingilizce hazırlık sınıfında %90 devam zorunluluğu dediklerine zaten inanmayın... Sınavlarda da sadece vat is yor neym diyorlarmışş ve geçiyormuşsunuz... Okulda damping var... Herkese itü diploması dağıtıyorlar bedavadan... fırsatı kaçırmayın derim ben... :)

Herhalde aldığınız puana bakarsak yukarıda yazdıklarımın az çok şaka olduğunu anladınız hocam... İtü örneğini biliyorum en çok... Bir çok arkadaş bıraktı gitti... Ben de itüyü kazanmak isterim... Yalnız bildiklerim der ki hazırlık sınıfı var... Çok ağır. İngilizce eğitim. Devamsızlık hakkınız yok gibi... Sonra dört yıllık mühendislik eğitimi... Hocaların toleransı sıfır... Devamsızlık konusunda bizim alışık olduğumuz gibi rahatlıkları bulamazsınız... Adam gibi okulu okuyacaksanız diyor hocalar... Yani aynı kazananlar nasıl okuyor... O niyet varsa olabilir... Ben ay sonunda işsizim zaten. İtüyü kazanırsam bir sene daha işsiz şekilde sadece okula odaklanacağım... Hazırlık sınıfını bitirip iş hayatına öyle geri döneceğim... evden iş alma veya ders verme falan olursa o da... yoksa okulu bitirmeden iş hayatı da olmayacak benim için... Bilginize...

12 Eylül 2018 19:13

iyimser
Memur

http://www.ydy.itu.edu.tr/programdan-muaf-olma/

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?