Editörler : metin_alkan
«979899100101102103104105106107108»
15 Şubat 2021 13:13

Fırtına11
Memur

Doğru

1. aşamada 7 raporun tamamlanması bekleniyor. 7 rapor içinde etik asgari diyen varsa önce etik ile ilgili süreç başlıyor. Aday aklanırsa bu sefer asgari raporu devreye giriyor.

Etik ihlal süreci başlasa dahi adaya jüri ekranı kapanıyor Etik incelemede bilgisi yansıyorken. arka planda 2. aşamada etik veya asgari vermeyen kalan jüriler raporlamaya devam ediyor.

Dean_CORSO, 2 ay önce - Alıntıya git

Aday etikten aklanırsa ve asgari yoksa nasıl ilerliyor hocam? Yani, 6 jüri başarı demiş, 1 jüri etik demiş ve aday aklanmış...

15 Şubat 2021 13:41

Dean_CORSO
Şube Müdürü

Aday etikten aklanırsa ve asgari yoksa nasıl ilerliyor hocam? Yani, 6 jüri başarı demiş, 1 jüri etik demiş ve aday aklanmış...

Fırtına11, 2 ay önce - Alıntıya git

Sayın hocam sizin dediğiniz gibi bir süreçte diğer tüm raporlar da tamam ise o önce etik asgari komisyonundan adaya ait aklanmıştır kararı çıkıyor . Bu karar adaya bildiriliyor akabinde doçentlik komisyonuna da bu karar iletiliyor. Ancak burada şu süreç başlıyor bildiğiniz üzere ana komisyon ortalama 45 günde bir toplanıyor. Etik asgari komisyonundan çıkan karar yani bir kapıdan diğer kapıya geçiş süresi hariç ilk toplantıya yetişmiş oluyor. Hayırlısı ile.

ama etik asgari ihlal şüphesi vermemiş 4 dosyalı bir jürinin 4. dosyası siz iseniz süre aynen ötelenmiş oluyor.

15 Şubat 2021 14:33

Fırtına11
Memur

Sayın hocam sizin dediğiniz gibi bir süreçte diğer tüm raporlar da tamam ise o önce etik asgari komisyonundan adaya ait aklanmıştır kararı çıkıyor . Bu karar adaya bildiriliyor akabinde doçentlik komisyonuna da bu karar iletiliyor. Ancak burada şu süreç başlıyor bildiğiniz üzere ana komisyon ortalama 45 günde bir toplanıyor. Etik asgari komisyonundan çıkan karar yani bir kapıdan diğer kapıya geçiş süresi hariç ilk toplantıya yetişmiş oluyor. Hayırlısı ile.

ama etik asgari ihlal şüphesi vermemiş 4 dosyalı bir jürinin 4. dosyası siz iseniz süre aynen ötelenmiş oluyor.

Dean_CORSO, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam

15 Şubat 2021 21:41

associatetobe
Aday Memur

Benim durum soyle oldu:

-2020 mart donemi basvuru

-2020 haziran sonuna pandemi dolayisiyla erteleme

-Agustos sonu gibi juri uyesi rapor girip etik diyor.

-Eyluldeki etik toplantisi sonrasi ekim basi gibi bana tek jurinin etik raporu posta ile geliyor.

-Ekim basi gibi savunma yazip gonderiyorum

-ekim sonu gibi sistemde juriler kayboluyor ve adayin basvurusu etik incelemede diye yaziyor.

-kasim 20 de bilirkisilere gidiyor.

-Su asamada hala bilirkisi sonuclarini bekliyorum.

Bu donemde UAK telefon edip durumu sordum ve bir kisi etik verirse sistem kapaniyor ve etikten kurtulunca digerlerinin sisteme raporlarini girmesi bekleniyor diye bilgi aldim.

DocentDoktorAday, 2 ay önce - Alıntıya git

Sayın hocam ben de mart2020de başvuruda bulundum. Kasım ayında etik için bildirim aldım ve savunma gönderdim. 8 ocaktaki etik toplantısında bilirkişiye gönderilme kararı çıkmış. Forumda sonraki iletilerde bilirkişilerin raporlarının şubat-mart toplantısına yetişmesi yönünde görüş olduğu belirtilmiş. Bütün dosyalar için geçerli midir ki? Bu bilgiyi nereden öğrendinizacaba? Saygılar

16 Şubat 2021 00:24

energydata
Aday Memur

Sayın hocam ben de mart2020de başvuruda bulundum. Kasım ayında etik için bildirim aldım ve savunma gönderdim. 8 ocaktaki etik toplantısında bilirkişiye gönderilme kararı çıkmış. Forumda sonraki iletilerde bilirkişilerin raporlarının şubat-mart toplantısına yetişmesi yönünde görüş olduğu belirtilmiş. Bütün dosyalar için geçerli midir ki? Bu bilgiyi nereden öğrendinizacaba? Saygılar

associatetobe, 2 ay önce - Alıntıya git

aynı durumdayız. Bilirkişilere (3 kişiye) dosya ulaştıktan sonra 2 hafta veriliyor. Eğer 3 bilirkişi de dosyayı kabul ederse, sonrasında ilk toplantıda belli oluyor sonuç. Tahminim Mart 8-15 arası belli olur.

16 Şubat 2021 11:03

associatetobe
Aday Memur

aynı durumdayız. Bilirkişilere (3 kişiye) dosya ulaştıktan sonra 2 hafta veriliyor. Eğer 3 bilirkişi de dosyayı kabul ederse, sonrasında ilk toplantıda belli oluyor sonuç. Tahminim Mart 8-15 arası belli olur.

energydata, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler hocam. Umarım en kısa sürede, olumlu olarak sonuçlanır hepimizin dosyası.

16 Şubat 2021 12:19

blueDr
Aday Memur
Arkadaşlar merhaba güncel durumum etik inceleme oldu bugün. Bu aşamada jürinin gerekçesine ulaşabiliyor muyuz? Yoksa kurul sonrası etik ihlal şeklinde karar çıkarsa mı görüyoruz!?
16 Şubat 2021 14:46

mbarisyilmaz
Aday Memur

Sayın hocalarım bir konuyu çok merak ediyorum bilgilendiriseniz sevinirim. Etik ihlal yaptığı sabit görülen bir adayın soruşturma ve cezalandırma sürecini (tüm ihlaller için) ÜAK veya YÖK mü yürütüyor yoksa çalıştığı kuruma mı sevk ediliyor? (sürecin durdurulması dışındaki cezalandırma ve soruşturmadan bahsediyorum. Teşekkür ederim.

16 Şubat 2021 15:24

DocentDoktorAday
Aday Memur

energydata, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben kasim 20 den beri bekliyorum.

Dosyam bilirkisilere gonderildi 20 kasimda. 10 gun posta ve gorev kabulu surse.

2.5 aydir bilirkisilerde ve hala sonuc cikmadi.

o yuzden 2 hafta durumu biraz muallak.

ek sure talep ediyorlar vs yada gorev iadesi vs vs.

edindigim bilgiye gore su asamada bilirkisilere ulasip raporlari gonderin diyor uak.

son toplanti 8 ocakta oldu muhendslik ve fen.

50-60 gunde bir toplandigini dusunursek, 38-40 gun oldu. yani onumuzdeki bir 10 gun icerisinde toplanma ihtimali var etik alt komisyonun muhendislik ve fen icin konusuyorum.

16 Şubat 2021 16:13

blueDr
Aday Memur

Ben kasim 20 den beri bekliyorum.

Dosyam bilirkisilere gonderildi 20 kasimda. 10 gun posta ve gorev kabulu surse.

2.5 aydir bilirkisilerde ve hala sonuc cikmadi.

o yuzden 2 hafta durumu biraz muallak.

ek sure talep ediyorlar vs yada gorev iadesi vs vs.

edindigim bilgiye gore su asamada bilirkisilere ulasip raporlari gonderin diyor uak.

son toplanti 8 ocakta oldu muhendslik ve fen.

50-60 gunde bir toplandigini dusunursek, 38-40 gun oldu. yani onumuzdeki bir 10 gun icerisinde toplanma ihtimali var etik alt komisyonun muhendislik ve fen icin konusuyorum.

DocentDoktorAday, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam geçmiş olsun. Savunmanız alındı mı yoksa doğrudan mı bilirkişilere gitti?
16 Şubat 2021 23:16

support
Aday Memur

Bir çalışmamı etik sıkıntı olarak görüyorum. O nedenle puanlamıcam. Correspınding author hocam herşeyi o yönetmişti süreçte. Özgeçmişe koyacağım. Ama yine de juri puanlamadığımız birşey için etik ihlal sorunu yaratır mı? Merak ettiğimden soruyorum

17 Şubat 2021 14:52

veteriner06
Aday Memur

Sayın Hocalarım merhaba 2020 mart dönemi yapanlardanım. Tek jürim ağustos ayında etiğe vermiş. Bütün jürilerimin sonuç girme tarihi 16 eylüldü. Eylül 26 da yapılan üak toplantısından sonra savunmam istendi. Ekim başında savunmamı yolladım. Hala beklemedeyim. Dosyam ne durumda nerede kimde hiçbir bilgim yok? Sistemde hala etik sürecinde gözüküyor. Sizce sonucum direkt başarılı yada başarısız olarak mı gelir? Yoksa Jüri sürecine mi döner? Bu durumu yaşayan hocalarım varsa bilgilendirirse sevinirim.

17 Şubat 2021 20:13

Lycurgus
Memur
Arkadaşlar merhaba güncel durumum etik inceleme oldu bugün. Bu aşamada jürinin gerekçesine ulaşabiliyor muyuz? Yoksa kurul sonrası etik ihlal şeklinde karar çıkarsa mı görüyoruz!?
blueDr, 2 ay önce - Alıntıya git

Öncelikle geçmiş olsun hocam, kısaca: Alanınızla ilgili etik kurul toplanacak, jürinin/jürilerin iddiasını inceleyecekler. Eğer sizden savunma istenirse size posta ile tebligat yapılacak. İçeriğini ancak o zaman öğrenebileceksiniz.

18 Şubat 2021 11:00

climated
Aday Memur

Sayın Hocalarım merhaba 2020 mart dönemi yapanlardanım. Tek jürim ağustos ayında etiğe vermiş. Bütün jürilerimin sonuç girme tarihi 16 eylüldü. Eylül 26 da yapılan üak toplantısından sonra savunmam istendi. Ekim başında savunmamı yolladım. Hala beklemedeyim. Dosyam ne durumda nerede kimde hiçbir bilgim yok? Sistemde hala etik sürecinde gözüküyor. Sizce sonucum direkt başarılı yada başarısız olarak mı gelir? Yoksa Jüri sürecine mi döner? Bu durumu yaşayan hocalarım varsa bilgilendirirse sevinirim.

veteriner06, 2 ay önce - Alıntıya git
Merhaba Hocam. Etik ihlal gerekçelerini merak ediyorum açıkçası. Paylaşabilecek durumda olan hocalar olursa yol gösterir, henüz açıklanmamakla riskli bir durumum olduğunu öğrendim ya asgari ya etik ihtimali olabileceği icin okumaya başladım sizleri
18 Şubat 2021 11:51

veteriner06
Aday Memur
Merhaba Hocam. Etik ihlal gerekçelerini merak ediyorum açıkçası. Paylaşabilecek durumda olan hocalar olursa yol gösterir, henüz açıklanmamakla riskli bir durumum olduğunu öğrendim ya asgari ya etik ihtimali olabileceği icin okumaya başladım sizleri
climated, 2 ay önce - Alıntıya git

yüksek lisans tez öğrencimin tezinden yaptığımız yayını kendi tezimden üretilen bölümde puanlamamışım :) tez benim değil ki öğrencimin bununla alakalı dönmüş durmuş sayın hocam sağolsun 6 aydır beni bekletiyor boş yere....

18 Şubat 2021 11:54

climated
Aday Memur

yüksek lisans tez öğrencimin tezinden yaptığımız yayını kendi tezimden üretilen bölümde puanlamamışım :) tez benim değil ki öğrencimin bununla alakalı dönmüş durmuş sayın hocam sağolsun 6 aydır beni bekletiyor boş yere....

İnanılmaz. Kendi tezinden makale yazdığı icin etiğe sevkedilen bir hoca vardı, onun paylaşımı ile yarışır bu da.
18 Şubat 2021 12:21

veteriner06
Aday Memur

Alıştım artık hocam 2016 yılında da başvuru yapmıştım. Onda da 3 e 2 kaldım. Üniversitemizde BAP yok ve verdiğim Tübitak projeleri geçmemesine rağmen 3 hocamızda yeterli proje yürütücülüğüm olmadığı için red vermiş. Sisteme gülüyorum artık az da canım sıkılmıyor değil....

18 Şubat 2021 13:05

Fırtına11
Memur

Bundan dolayı sizden savunma mı istendi hocam???!!!

18 Şubat 2021 14:20

veteriner06
Aday Memur

Sayın hocam bunu 3 madde de evirip çevirince savunma istediler( projeden olduğunu beyan etmemiş demiş ettim hatta ilişkilendirdim ama bakmaya lütuf etmemiş... bunun gibi şeyler bende her şeyi ayrıntısıyla yazıp gönderdim) bende şaşırdım hatta bilirkişiye bile gitmiş herhalde 6 aydır ses yok ..... Allah'a havale ediyorum herkesi bu kandil gününde ... neyse hocalarım herkese kolay gelsin

18 Şubat 2021 14:30

Ydocent
Şef

Sayın hocam bunu 3 madde de evirip çevirince savunma istediler( projeden olduğunu beyan etmemiş demiş ettim hatta ilişkilendirdim ama bakmaya lütuf etmemiş... bunun gibi şeyler bende her şeyi ayrıntısıyla yazıp gönderdim) bende şaşırdım hatta bilirkişiye bile gitmiş herhalde 6 aydır ses yok ..... Allah'a havale ediyorum herkesi bu kandil gününde ... neyse hocalarım herkese kolay gelsin

Beni de yayinlarin projeden olduğunu anlayamadım demiş asgari den birakmis bir juri uyesi. Yayinlarin icinde proje ye atif dolu bakan yok.

Yayınlar proje ile iliskilendirilmis bakan yok. Bunun faturasını bizlere çıkartıyorlar. Gercekten su kandil gününde Allah bildiği gibi yapsın bunlara sebep olanlari

Toplam 2389 mesaj
«979899100101102103104105106107108»