Editörler : metin_alkan
«101102103104105106107108109110111112»
02 Mart 2021 11:01

Hayrullah Yazar
Aday Memur

Bu durumda olan arkadaşları bekleyen diğer sorunlar:

-2 yıl sonra aklandınız, diyelim, akabinde yeni jüriler ve ünvanı aldınız, bu sürede yaptığınız yayınlar ne oluyor?

-Profluk için 5 yıl bekleme süresi ise size 7 yıl olarak yansıyor.

Çözüm; 5 yıllık süre için "Doç.ünvanı alınan başvuru tarihi" esas alınır. Olmalı...Lütfen YÖK"e iletelim.

Teşekkürler

03 Mart 2021 20:31

etik abone
Memur

Hocam; çok geçmiş olsun

inanın benzer hikayeler yaşıyoruz

Ben UAK denilen saçma sistemde başınıza gelebilecek tüm aksilikleri yaşadım

Asgariden kaldım

Aynı başvuruda 2 kez Etik kurula verildim.

Bilirkişiler kendilerine sorulan etik sorusu yerine başka etik problemler belirttiler

Toplam 5 kez savunma yazdım

Sonuçta ;Hiç suçlanmadığım ve hiç savunma vermediğim süpriz bir etik ihlal kararı ile suçlandım

Bu süpriz Etik ihlali belirtmediğim için en son başvurum da iptal edildi.

Bu uzun sürede oğlum mezun olup mühendis oldu :) ben hala doçent olamadım

Puan mı ? çok yüksek

Etik mi ? asla yok ! bu konuda sertifika sahibiyim ve Biilimsel Yayın Etiği derslerini ben anlatıyorum.

ama gelin görün ki jüri üyesi beni ' Aday tez danışmanı olduğu çalışmaları neden tezden üretilmiş yayınlar bölümüne koymadı' diye etiğe verebiliyor . Tabii koskoca prof ya.....hiç bir denetleme mekanızması olmadığı için bir Allah ın kulu da çıkıp 'Bu adayın kendi tezi değil ki ' demediği için oturup uzun uzun savunma yazdım.

Çok sıkıntı yaşadım ama Kendimi en huzurlu ve mutlu hissettiğim dönemi yaşıyorum şu an.

Çünkü Davamı açtım ....

03 Mart 2021 22:16

dcaday
Aday Memur

Sağlık Bilimleri etik komisyon toplantısı yapıldı mı, bilgisi olan var mı

03 Mart 2021 23:24

Memurdoktor
Memur

Yarın sağlık etik toplantı var mı ?

03 Mart 2021 23:30

Memurdoktor
Memur

Ekim 2020 başvurusu yapıp, halen jüri sürecinde olanların etik inceleme sürecine girmiş olma ihtimalleri artıyor sanırım, yarın ki sağlık etik toplantıda görüşülecek dosyalar etik inceleme ibaresine yarın mı düşer veya 17 Mart yönetim kurulunda bu kararın onaylanması sonucu mu dbs de belirtilir ? Bazen de memurun insafına kalıyor sanırım, savunma yazısı adayın eline geçip savunmayı gönderdikten sonra da dbs de durum ancak değişiyor.

04 Mart 2021 10:47

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür

Hocalarım merhaba. Burada dert yakınıyoruz, peki bundan ÜAK'ı yönetenlerin haberi var mı? Lütfen mağdur olduğunuz konuları ÜAK başkanı ve genel sekreterine iletiniz. Sorunlardan haberleri olmaz ise nasıl düzeltecekler?

ÜAK Başkanı, Prof. Dr. FATİH SAVAŞAN: fsavasan@sakarya.edu.tr

ÜAK Genel Sekreteri, Prof. Dr. ABDULKERİM ÇALIŞKAN: abdulkerim.caliskan@hbv.edu.tr

Jürilerin keyfi kararlarını, ÜAK kriterleri dışında bizleri değerlendirmelerini ve diğer sorunlarınızı lütfen belirtiniz. Akademisyen olarak bir e-posta atmaktan imtina ediyorsak sorunların çözümüne katkı sağlamıyoruz demektir.

Başvurudan sonra aylarca beklemekten rahatsız olmuyor musunuz? Haksız yere asgariden bırakılmaktan, etiğe verilmekten rahatsız olmuyor musunuz? Şartları fazlası ile sağladığınız halde başarısız bulunmak ağrınıza gitmiyor mu?

O halde derdinizi anlatınız lütfen.

04 Mart 2021 11:42

DocentDoktorAday
Aday Memur

Ekim 2020 başvurusu yapıp, halen jüri sürecinde olanların etik inceleme sürecine girmiş olma ihtimalleri artıyor sanırım, yarın ki sağlık etik toplantıda görüşülecek dosyalar etik inceleme ibaresine yarın mı düşer veya 17 Mart yönetim kurulunda bu kararın onaylanması sonucu mu dbs de belirtilir ? Bazen de memurun insafına kalıyor sanırım, savunma yazısı adayın eline geçip savunmayı gönderdikten sonra da dbs de durum ancak değişiyor.

Memurdoktor, 2 ay önce - Alıntıya git

Etik birimi DBS deki guncellemeyi yapmiyor.

Gerekli guncelleme diger birim tarafindan yapiliyor.

04 Mart 2021 16:12

etik abone
Memur

Hocalarım merhaba. Burada dert yakınıyoruz, peki bundan ÜAK'ı yönetenlerin haberi var mı? Lütfen mağdur olduğunuz konuları ÜAK başkanı ve genel sekreterine iletiniz. Sorunlardan haberleri olmaz ise nasıl düzeltecekler?

ÜAK Başkanı, Prof. Dr. FATİH SAVAŞAN: fsavasan@sakarya.edu.tr

ÜAK Genel Sekreteri, Prof. Dr. ABDULKERİM ÇALIŞKAN: abdulkerim.caliskan@hbv.edu.tr

Jürilerin keyfi kararlarını, ÜAK kriterleri dışında bizleri değerlendirmelerini ve diğer sorunlarınızı lütfen belirtiniz. Akademisyen olarak bir e-posta atmaktan imtina ediyorsak sorunların çözümüne katkı sağlamıyoruz demektir.

Başvurudan sonra aylarca beklemekten rahatsız olmuyor musunuz? Haksız yere asgariden bırakılmaktan, etiğe verilmekten rahatsız olmuyor musunuz? Şartları fazlası ile sağladığınız halde başarısız bulunmak ağrınıza gitmiyor mu?

O halde derdinizi anlatınız lütfen.

nickbulmakzorazizim, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben kendi adıma söylediğiniz her yere yazdım hocam . Twiter hariç..

Uak Genel sekreterinden de 2 kez telefon ile geri dönüş de aldım.

Ancak sadece UAK ın değil jüri ve bilirkişilerin de rol aldığı bir olay ...

Başvuru şartlarını bilmeyen, okumayan,pervasızca etik ihlal kararı verebilen jürilerimiz var ne yazık ki ,

UAK hiç bir insiyatif kullanmadan yazışmaları oradan oraya gönderiyor sadece :(

ve bu olay çalışan memurlar aracılığı ile yürüyor.(üniversite mezunu olduklarını da sanmıyorum )3 kez UAK a gittim ve tüm personelle tanıştım neredeyse:(

O yüzden gelen yazıların ne dediğini anlayamıyoruz

işin ilginci koskoca Uak diye ilk gelen yazıları anlamadığım için kendimi suçladım.

sonra uyarım dikkate alındı da yazılar imzayı atan kişiler tarafından tekrar okunur oldu

Amacım burada sadece kendi paçamı kurtarıp doçent olmak değil.

Sistemin hakkaniyetli bir şekilde yeniden kurgulanmasını istiyorum.

çok zorlu bir süreç ile doçent olan Ayşegül hocamız hala burada ve bizleri destekliyor.

Arkasını dönüp gitmedi yani...

Bizler de birbirimizden sorumluyuz.

Bana dokunmayan sorun, sorun değildir mantığından vazgeçme zamanı geldi

04 Mart 2021 16:58

sad35
Aday Memur

Yarın sağlık etik toplantı var mı ?

Memurdoktor, 2 ay önce - Alıntıya git
Sayin hocalarim etik komisyon toplantilari hakkinda bilgisi olan ya da haerhangi bir duyum alan var mi? Bugün saglik bilimleri etik komisyonu toplandi mi acaba?
04 Mart 2021 19:09

Arif2323
Aday Memur

Bugün sağlık etik toplantısı yapıldı arkadaşlar

04 Mart 2021 20:12

Hasan0268
Aday Memur

Arif2323, 2 ay önce - Alıntıya git

Sosyal bilimlerle ilgili toplantı hakkında bilgisi olan arkadaş var mı? Ne zaman yapılacak?

04 Mart 2021 20:13

Fırtına11
Memur

Arif2323, 2 ay önce - Alıntıya git

Kesin mi hocam?

04 Mart 2021 20:54

associatetobe
Aday Memur

Hocalarım, üak?tan bilirkişilerden dosyamın durumu hakkında bilgi istedim. İncelemenin devam ettiğini, sonuçlandığında tarafıma posta ile tebliğ edileceği cevabını aldım. Bilirkişi cevapları ulaşmış mı ya da ne aşamada onun hakkında bir bilgi yok. Mart2020 başvurusuyum. Kasım ayında savunmamı göndermiştim. 8 Ocaktaki toplantıda bilirkişilere gönderilmişti. Sanırım yeni mühendislik etik toplantısı henüz yapılmadı. Benim dosyam yapılacak toplantıya yetişir mi, bilirkişi cevapları gelir mi çok emin değilim. Herkesin süreci farklı ama dosyaları veya toplantı tarihi ile ilgili bilgi alan hocalarım buraya yazabilir mi?

04 Mart 2021 20:57

associatetobe
Aday Memur

Hocalarım, üak?tan bilirkişilerden dosyamın durumu hakkında bilgi istedim. İncelemenin devam ettiğini, sonuçlandığında tarafıma posta ile tebliğ edileceği cevabını aldım. Bilirkişi cevapları ulaşmış mı ya da ne aşamada onun hakkında bir bilgi yok. Mart2020 başvurusuyum. Kasım ayında savunmamı göndermiştim. 8 Ocaktaki toplantıda bilirkişilere gönderilmişti. Sanırım yeni mühendislik etik toplantısı henüz yapılmadı. Benim dosyam yapılacak toplantıya yetişir mi, bilirkişi cevapları gelir mi çok emin değilim. Herkesin süreci farklı ama dosyaları veya toplantı tarihi ile ilgili bilgi alan hocalarım buraya yazabilir mi?

associatetobe, 2 ay önce - Alıntıya git

Düzeltme: Üak.tan bilirkişilerdeki dosyamın durumu hakkında bilgi istedim olacaktı.

04 Mart 2021 20:58

kıravatlı_amele
Daire Başkanı

Sayın hocalarım merhaba! Aklıma takılan birkaç soruyu sormak istiyorum. Bilgisi ve fikri olan hocalarım paylaşırsa sevinirim.

1. Doçentlik başvurularında yüksek lisans ve doktora tezleri de etik ihlal kapsamında inceleniyor mu?

2. Tezlerden etik ihlal alınırsa yeniden başvuru yapılabiliyor mu?

3. Tez hariç diğer yayınlar için sonraki başvuruda "etik ihlal alınmıştır" ibaresi eklenebiliyor. Aynı ibare tezlerde de var mı?

4. Eğer yok ise her başvuruda etik ihlal alınabilir ve sürecin tamamlanması mümkün olmaz, sanırım.

Bu durum ile ilgili sürecin nasıl işlediği hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz? Teşekkürler...

05 Mart 2021 14:57

obi1kenobi
Aday Memur

Merhaba hocalarım,

Ben de 2020 Ekim başvurucularındanım. Umutla beklerken 2 hafta kadar önce az daha bekle dediler. Etik incelemeye alınmışım. Çözebildiğim kadarıyla 6 ay uzayacak süreç. Daha inceleme sebebini bilmiyorum ama forumlarda yazan hocalar üzülmeyin işinize gücünüze bakın diye yazıyorlar. Ben de artık toparladım. Takmıycam kafaya. Savunma istemi gelinceye kadar işimde gücümdeyim.

Herkese selam ederim

05 Mart 2021 16:19

Arif2323
Aday Memur

Kesin

05 Mart 2021 16:20

Aday-doçent
Memur

Merhaba hocalarım,

Ben de 2020 Ekim başvurucularındanım. Umutla beklerken 2 hafta kadar önce az daha bekle dediler. Etik incelemeye alınmışım. Çözebildiğim kadarıyla 6 ay uzayacak süreç. Daha inceleme sebebini bilmiyorum ama forumlarda yazan hocalar üzülmeyin işinize gücünüze bakın diye yazıyorlar. Ben de artık toparladım. Takmıycam kafaya. Savunma istemi gelinceye kadar işimde gücümdeyim.

Herkese selam ederim

obi1kenobi, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam üzmeyin kendinizi. Ben çok yıprattım kendimi. Olan bize oluyor. Yazı gelince de bu muymuş diyorsunuz. Etik konusu çığırından çıktı bence. Canı isteyen saçma sapan tutarsız çelişkili biçimde ya tutarsa diye gerekçesiz birşey atıyor ortaya. Hiç değmez gerçekten, çünkü etiğe veren çok jüri üyesi niteliksiz. Ben de uzun bir savunma yazdım işime bakıyorum. Şuan etiğe vermek çok olağan bunun farkına varmalıyız. UAK da inisiyatif almıyor anladığım kadarıyla. Geçmiş olsun hocam.

05 Mart 2021 16:40

Arif2323
Aday Memur

Sağlık etik dün yapıldı. Kesin bilgi

05 Mart 2021 16:52

obi1kenobi
Aday Memur

Hocam üzmeyin kendinizi. Ben çok yıprattım kendimi. Olan bize oluyor. Yazı gelince de bu muymuş diyorsunuz. Etik konusu çığırından çıktı bence. Canı isteyen saçma sapan tutarsız çelişkili biçimde ya tutarsa diye gerekçesiz birşey atıyor ortaya. Hiç değmez gerçekten, çünkü etiğe veren çok jüri üyesi niteliksiz. Ben de uzun bir savunma yazdım işime bakıyorum. Şuan etiğe vermek çok olağan bunun farkına varmalıyız. UAK da inisiyatif almıyor anladığım kadarıyla. Geçmiş olsun hocam.

Aday-doçent, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam.

Ben Ekim'den beri beklendiği üzere jürilerle hiç bir kontak kurmadım. Süreci akışına bıraktım. Hiç bir hocadan da yardım istemedim. Çünkü forumda bir çok kişi jürilerinden aracılar yolu ile haberler aldığını, raporlarının gittiğini geldiğini bildiklerini yazıyorlar. Ben açıkçası jüri adlarından başka hiç bir şey bilmiyorum. ÜAK'ı da hiç aramadım yazmadım.

Bu şekilde acaba sahipsiz etlik tavuk mu olduk? Umarım jürilerimiz bu davranışımızı bizim aleyhimize yormuyorlardır ve adaletli değerlendirilerek etliğe gitmişizdir. Çünkü hakkatten sahapsızım :)

Toplam 2457 mesaj
«101102103104105106107108109110111112»