Editörler : metin_alkan
«102103104105106107108109110111112113»
05 Mart 2021 18:06

elfkap
Memur

Bugün sağlık etik toplantısı yapıldı arkadaşlar

Arif2323, 2 ay önce - Alıntıya git

Asgariye itirazlar da görüşüldü mü hocam? Sadece etik mi?

05 Mart 2021 19:57

Arif2323
Aday Memur

Asgariyi bilmiyorum hocam. Sağlık etik kesin bilgi

05 Mart 2021 20:55

sad35
Aday Memur

Asgariyi bilmiyorum hocam. Sağlık etik kesin bilgi

Sayin hocalarim bilirkisi degerlendirme sureci en fazla kac ay surer? Bunun icin 6 ay 1 yil gibi bir sinirlama var mi? Yoksa atanan 3 bilirkisi raporlari ne zaman tamamlarsa o zaman mi nihai karar cikar etikten? Bilirkisi raporlarini tamamlanana kadar aylarca yillarca beklemek zorunda kalir miyiz? Deneyimli hocalarim cevap verirlerse cok memnun olurum.
05 Mart 2021 22:18

Fırtına11
Memur
Sayin hocalarim bilirkisi degerlendirme sureci en fazla kac ay surer? Bunun icin 6 ay 1 yil gibi bir sinirlama var mi? Yoksa atanan 3 bilirkisi raporlari ne zaman tamamlarsa o zaman mi nihai karar cikar etikten? Bilirkisi raporlarini tamamlanana kadar aylarca yillarca beklemek zorunda kalir miyiz? Deneyimli hocalarim cevap verirlerse cok memnun olurum.
sad35, 2 ay önce - Alıntıya git

Deneyimli değilim ama Yönetmeliğe göre bilirkişilere 3 hafta süre veriliyor. Pek uygulandığı söylenemez ama sizin bahsettiğiniz kadar da uzun sürmez. 3 bilirkişi raporundan sonra sonuçlanıyor.

05 Mart 2021 22:25

sad35
Aday Memur

Deneyimli değilim ama Yönetmeliğe göre bilirkişilere 3 hafta süre veriliyor. Pek uygulandığı söylenemez ama sizin bahsettiğiniz kadar da uzun sürmez. 3 bilirkişi raporundan sonra sonuçlanıyor.

Fırtına11, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam kasim sonundan beri yaklasik 3,5 aydir bilirkisilerde dosyam. Raporlar tamamlandi mi tamamlanmadi mi bilgim yok ancak tamamlanmamis olma ihtimali endise veriyor. Eger tamamlanmadiysa daha ne kadar bekleyecegimi merak ettigim icin sordum hocam. Beklemek gercekten cok zor. Bekleyen herkese sabir dilerim.
05 Mart 2021 22:32

Fırtına11
Memur
Hocam kasim sonundan beri yaklasik 3,5 aydir bilirkisilerde dosyam. Raporlar tamamlandi mi tamamlanmadi mi bilgim yok ancak tamamlanmamis olma ihtimali endise veriyor. Eger tamamlanmadiysa daha ne kadar bekleyecegimi merak ettigim icin sordum hocam. Beklemek gercekten cok zor. Bekleyen herkese sabir dilerim.

Allah bu süreçte herkese sabır versin.

Hocam, bilirkişi raporlarının hepsi geldikten sonra ilk komisyon toplantısı bekleniyor ve sonuç orada belli oluyor. Raporlar tamamlansa bile komisyonu beklemeniz gerekiyor. Komisyon toplantıları ortalama olarak 1,5 ayda oluyor.

06 Mart 2021 14:35

hesabınıbilen
Aday Memur
06 Mart 2021 14:40

hesabınıbilen
Aday Memur

İntihal programları da çok güvenilir değil. İntihale sokma şartı varsa bu şartla intihalden geçerek tezler YÖKe teslim edilmişse YÖK intihale sokmamışsa veya sokup farklı sonuç bulmuşsa bunu hemen bildirmesi gerekir. Bu saatten sonra yapılması gereken intihal tespit sistemlerini standart hale getirme ve tüm YÖK tez sisteminde intihal tarama programlarının aynı standartta olmasıdır. Asıl sorun intihal programlarının ayarlarının değiştirilebilmesidir. Ben intihale sokunca 5 çıkıyor Enstitü sokunca 10 çıkıyor YÖK sokunca 15 çıkıyorsa burada asıl sorun intihal programları ve bu programlara bunların nasıl sokulduğudur. Yapılması gereken bu an itibari ile iyi bir sistemin kurulması ORCİD gibi intihal programları da tüm araştırmacılara açık olmalıdır. Tezler, makaleler, kitap bölümleri için tüm alanlarda aynı veya farklı kıstaslar belirlenerek bunlar sağlanırsa yayınlanmalıdır. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder ve atı alan Üsküdar'ı geçer gider Prof. da olur rektör de olur. Kaos ortamı girdap olur at izi it izine karışır...

https://www.memurlar.net/haber/956461/intihal-sucunda-zamanasimina-dair-onemli-karar.html?utm_source=headlines

07 Mart 2021 13:35

blueDr
Aday Memur
Mühendislik etik toplantısı ile ilgili herhangi bir duyumu olan var mı?
07 Mart 2021 14:01

akademisyen 64
Genel Müdür

İntihal programları da çok güvenilir değil. İntihale sokma şartı varsa bu şartla intihalden geçerek tezler YÖKe teslim edilmişse YÖK intihale sokmamışsa veya sokup farklı sonuç bulmuşsa bunu hemen bildirmesi gerekir. Bu saatten sonra yapılması gereken intihal tespit sistemlerini standart hale getirme ve tüm YÖK tez sisteminde intihal tarama programlarının aynı standartta olmasıdır. Asıl sorun intihal programlarının ayarlarının değiştirilebilmesidir. Ben intihale sokunca 5 çıkıyor Enstitü sokunca 10 çıkıyor YÖK sokunca 15 çıkıyorsa burada asıl sorun intihal programları ve bu programlara bunların nasıl sokulduğudur. Yapılması gereken bu an itibari ile iyi bir sistemin kurulması ORCİD gibi intihal programları da tüm araştırmacılara açık olmalıdır. Tezler, makaleler, kitap bölümleri için tüm alanlarda aynı veya farklı kıstaslar belirlenerek bunlar sağlanırsa yayınlanmalıdır. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder ve atı alan Üsküdar'ı geçer gider Prof. da olur rektör de olur. Kaos ortamı girdap olur at izi it izine karışır...

https://www.memurlar.net/haber/956461/intihal-sucunda-zamanasimina-dair-onemli-karar.html?utm_source=headlines

hesabınıbilen, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben o intihal programlarına pek güvenemiyorum. Maalesef çok da iyi kullanabildiğimi de söyleyemem. İki üç yılda bir kullandığım bir program ve haliyle her seferinde nasıl kullanılacağını unutuyorum. Üniversitenin adı bile intihal olarak görünüyor. Bu tür standart bir program olmalı ve danışman hoca değil enstitüde bu işle ilgili bir görevli tezleri taramalı. Ayrıca sadece internet ortamındaki kaynaklarla benzerliği buluyor. Oysa bizim alanda basılı kaynak çok kullanılır ve intihal programları basılı kaynaklarla olan benzerlikleri saptayamaz. A

07 Mart 2021 14:54

hesabınıbilen
Aday Memur

Bu ülkenin temel sorunu sorunu kaynağında çözememedir. 40 yıl önceki sorunla 40 yıl sonra da boğuşulur. Sonra neden Marsa gidemiyoruz diye yakınırız. Hayır gitsek ne fayda mühim olan ne amaçla gideceğin. Dünyayı yönetenlerin amaçları belli ezici gücü korumak. Bu gücü bizler kendi içimizde aramalıyız. Kendi kendimizi yönetebilmeliyiz. Hatta dünyaya doğru yolu gösterebilmeliyiz. Allah doğru yoldan şaşırtmasın!

07 Mart 2021 15:00

DocentDoktorAday
Aday Memur
Mühendislik etik toplantısı ile ilgili herhangi bir duyumu olan var mı?
blueDr, 2 ay önce - Alıntıya git

En son 8 ocakta yapildi muhendislik.

Subat ayi icinde yapilmadi.

Gecen hafta yapilmis olabilir en son 1 mart pazartesi konustum uak etik birimi ile.

yapilmadi ise bile 10 martta uak genel kurul olacagi icin oraya yetistirmeleri gerek.

8 martta 8 hafta gecmis oluyor onceki muhendislik etigin, 6-8 haftada bir kuralina gore pazartesi ve sali cok kritik.

Sonrasinda zaten uak etikten cevaplar gelir.

07 Mart 2021 15:29

blueDr
Aday Memur

En son 8 ocakta yapildi muhendislik.

Subat ayi icinde yapilmadi.

Gecen hafta yapilmis olabilir en son 1 mart pazartesi konustum uak etik birimi ile.

yapilmadi ise bile 10 martta uak genel kurul olacagi icin oraya yetistirmeleri gerek.

8 martta 8 hafta gecmis oluyor onceki muhendislik etigin, 6-8 haftada bir kuralina gore pazartesi ve sali cok kritik.

Sonrasinda zaten uak etikten cevaplar gelir.

DocentDoktorAday, 2 ay önce - Alıntıya git
Teşekkürler hocam. Bende geçen hafta ulaştım üak a ama ser verip sır vermiyorlar ne yazık ki. Umarım bu hafta içi haber alabiliriz.
07 Mart 2021 19:28

Arif2323
Aday Memur

4 martta yapılan etik toplantısında aklanan adayların dosyaları 10 marttaki uak doçentlik toplantısına yetişir mi sayın hocalarım?

07 Mart 2021 19:48

Fırtına11
Memur

4 martta yapılan etik toplantısında aklanan adayların dosyaları 10 marttaki uak doçentlik toplantısına yetişir mi sayın hocalarım?

Büyük ihtimalle yetişir hocam.

Hocalarım, 4 martta yapılan etik toplantısında sonra savunma ile ilgili dosya ne zaman adaylara ulaşır?

07 Mart 2021 22:27

kıravatlı_amele
Daire Başkanı

Sayın hocalarım merhaba! Aklıma takılan birkaç soruyu sormak istiyorum. Bilgisi ve fikri olan hocalarım paylaşırsa sevinirim.

1. Doçentlik başvurularında yüksek lisans ve doktora tezleri de etik ihlal kapsamında inceleniyor mu?

2. Tezlerden etik ihlal alınırsa yeniden başvuru yapılabiliyor mu?

3. Tez hariç diğer yayınlar için sonraki başvuruda "etik ihlal alınmıştır" ibaresi eklenebiliyor. Aynı ibare tezlerde de var mı?

4. Eğer yok ise her başvuruda etik ihlal alınabilir ve sürecin tamamlanması mümkün olmaz, sanırım.

Bu durum ile ilgili sürecin nasıl işlediği hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz? Teşekkürler...

kıravatlı_amele, 2 ay önce - Alıntıya git

?

08 Mart 2021 00:00

sad35
Aday Memur

Büyük ihtimalle yetişir hocam.

Hocalarım, 4 martta yapılan etik toplantısında sonra savunma ile ilgili dosya ne zaman adaylara ulaşır?

Sayin hocam, etik komisyon sizi hakli bulmamis ve iddiaya yonelik savunmma istenmesine karar vermis ise ile imza onay surecinin ardindan size ptt ile yazi gelir. Yazida savunmanizi yazmaniz istenir. Benim dosyam 6 ekimde komisyonda gorusuldu ve savunma karari cikti. Karar yazisi 19 ekimde yazilmis ve ptt adreste bulunamadi diye evragi geri goturdugu icin ekimin son haftasi elime ulasmisti.
08 Mart 2021 00:01

sad35
Aday Memur
Sayin hocam, etik komisyon sizi hakli bulmamis ve iddiaya yonelik savunmma istenmesine karar vermis ise ile imza onay surecinin ardindan size ptt ile yazi gelir. Yazida savunmanizi yazmaniz istenir. Benim dosyam 6 ekimde komisyonda gorusuldu ve savunma karari cikti. Karar yazisi 19 ekimde yazilmis ve ptt adreste bulunamadi diye evragi geri goturdugu icin ekimin son haftasi elime ulasmisti.
Duzeltiyorum hocam. Sizi hakli bulmamis demek dogru olmaz. Jurinin iddiasini mesnetsiz bulmamis ise savunmanizin istenmesine yonelik karar cikar demek daha dogru.
08 Mart 2021 00:08

Fırtına11
Memur

Hocam, teşekkür ederim.siz ekimde savunma yaptınız ve hala sonuçlanmadı değil mi? Yani bilirkişi sonucunu beklemiyorsunuz değil mi?

08 Mart 2021 00:17

sad35
Aday Memur

Hocam, teşekkür ederim.siz ekimde savunma yaptınız ve hala sonuçlanmadı değil mi? Yani bilirkişi sonucunu beklemiyorsunuz değil mi?

Evet hocam. Kasimin 13 unde yapilan etik komisyon toplantisinda bilirkisi karari cikmis. O tarihten beri bekliyorum hocam.
Toplam 2474 mesaj
«102103104105106107108109110111112113»

ANKET
17 Mayıs ila 1 Haziran arasında, hafta sonlarında, sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmesini;