Editörler : supporters.
«116117118119120121122123124125126127»

Lycurgus
Memur
14 Nisan 2021 13:41

Hocam tekrar geçmiş olsun. Sorun Üak'ta değil, jürilerin etik yönergesini keyfi olarak yorumlamalarında. Bu yorumlamalar ÜAK'a da ciddi iş yükü çıkarıyor olmalı. Hayırlısı olsun hocam. Eğer hakemlere gönderilir,-gönderilmemesi temennimiz- hakemlerden uzatan olmaz ise 2. toplantı sonucunda süreciniz devam edecektir.

DocAdayıı, 3 yıl önce

Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi bir avukattan yardım aldım. Örnek yargı ve etik kurul kararlarını da dosyama ekledim. Savunmamın dayanakları sağlam yani. Ancak söz konusu Üak olunca yine de güvenemiyorum. Hayırlısı olur İnşallah.

Benim ortak yazarım Prof. Danışmanı da yılların Prof'u. Dediğiniz gibi jüri üyesi mesajı aslında öğrencisine yollamış sanırım. Ancak arada ben kaynadım. Bu olaylardan ders çıkararak öğrenci yetiştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Sonuçta öğrencilerimizle birlikte bizim ismimizde yanlarında gidecektir.

Aydogu
Aday Memur
15 Nisan 2021 01:34

Hocalarım bu zaman aşımı konusunu açıklayabilir mısınız.Yeniden işlemeye başlaması derken tam olarak ne kast ediliyor

dr.dr.dr.dr
Aday Memur
15 Nisan 2021 16:01

Etik kurul da en son toplantı ne zaman yapıldı bilen var mı ulaşabilen cevap alırsa yazabilir mi? 2020 Mart lar hala bekliyor.

15 Nisan 2021 19:12

Hangi alan hocam? Sosyal bilimler 26 martta yapılmış.

dr.dr.dr.dr, 3 yıl önce

Etik kurul da en son toplantı ne zaman yapıldı bilen var mı ulaşabilen cevap alırsa yazabilir mi? 2020 Mart lar hala bekliyor.

15 Nisan 2021 19:31

Hocam zaman aşımı uak etik yönergede şu şekilde geçiyor

"Zamanaşımı

MADDE 12 - (1) İntihal, sahtecilik ve çarpıtma şeklindeki etik ihlallerinde inceleme başlatılması herhangi bir süre sınırlamasına tabi değildir. Ancak bunların haricindeki etik ihlallerinde eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren on yıl geçtikten sonra etik inceleme yapılamaz.

(2) İntihal, sahtecilik ve çarpıtma haricindeki diğer etik ihlallerinde, etik ihlal teşkil eden eylemin öğrenildiği tarihten itibaren iki yıl içinde etik inceleme başlatılmaması halinde etik İhlal iddiası incelenemez.

(3) Eserin tamamen veya kısmen tekrar yayımlanması ile akademik atama ve yükselmelerde kullanılması halinde yukarıda belirtilen zamanaşımı süreleri yeniden işlemeye başlar. "

Aydogu, 3 yıl önce
Hocalarım bu zaman aşımı konusunu açıklayabilir mısınız.Yeniden işlemeye başlaması derken tam olarak ne kast ediliyor

Aydogu
Aday Memur
16 Nisan 2021 15:47

Evet hocam merak ettiğim şimdi yeniden işlemeye başlar diyor ya, bu durum şu an mı geçerli yoksa doçentlik unvanını aldıktan sonra mı?
Aday-doçent, 3 yıl önce

Hocam zaman aşımı uak etik yönergede şu şekilde geçiyor

"Zamanaşımı

MADDE 12 - (1) İntihal, sahtecilik ve çarpıtma şeklindeki etik ihlallerinde inceleme başlatılması herhangi bir süre sınırlamasına tabi değildir. Ancak bunların haricindeki etik ihlallerinde eylemin gerçekleştiği tarihten itibaren on yıl geçtikten sonra etik inceleme yapılamaz.

(2) İntihal, sahtecilik ve çarpıtma haricindeki diğer etik ihlallerinde, etik ihlal teşkil eden eylemin öğrenildiği tarihten itibaren iki yıl içinde etik inceleme başlatılmaması halinde etik İhlal iddiası incelenemez.

(3) Eserin tamamen veya kısmen tekrar yayımlanması ile akademik atama ve yükselmelerde kullanılması halinde yukarıda belirtilen zamanaşımı süreleri yeniden işlemeye başlar. "

Aydogu
Aday Memur
16 Nisan 2021 16:48

Şimdi benim kafam karıştı.Lisnsüstü yayınlarımın hepsini juri üyesi zan altında bırakmış.Oysa hepsi ilgili bölüme eklenmişti.2002 ve 2006 arası yaptığım bu yayınlar zaman aşımında mı?Yoksa şu an doçentlik dosyasında olduğu için yeniden mi işlemeye başlıyor?Eğer böyle ise ve etik ceza alırsa bir daha başvuramam ki?Bu saatten sonra yeni yayında yapamam.Savunmamı hazırlıyorum da net olamadım.
16 Nisan 2021 22:00

Evet haklısınız bilemedim nasıl çözülür. Deneyimli hocalar belki yazar. Avukatla mı konuşsanız?

Aydogu, 3 yıl önce
Şimdi benim kafam karıştı.Lisnsüstü yayınlarımın hepsini juri üyesi zan altında bırakmış.Oysa hepsi ilgili bölüme eklenmişti.2002 ve 2006 arası yaptığım bu yayınlar zaman aşımında mı?Yoksa şu an doçentlik dosyasında olduğu için yeniden mi işlemeye başlıyor?Eğer böyle ise ve etik ceza alırsa bir daha başvuramam ki?Bu saatten sonra yeni yayında yapamam.Savunmamı hazırlıyorum da net olamadım.

Aydogu
Aday Memur
19 Nisan 2021 00:00

Hocalarım bir arkadaşım için ayrıca soruyorum.Lisanüstü göstermesi gereken kitap bölümünü sehven hata ile lisanüstü yayınlar bölümünde göstermemiş.Başka hiçbirşey yok.Fakat juri bunu belirtmemiş.Aday kendi tezine atıf yapmamış dilimleme yapmış demiş.Yani tez yayını olduğunu anlayamamış.Şimdi arkadaşım bunun tezden çıkan bir yayın olduğunun açıkça görülmesi gerektiğini, tezini kaynakçada gösterdiğini fakat kendisinin sehven bir hata yaptığını, net puanını kesinlikle etkilemediğini falan savunmasına yazdı.Sizce başka birşey eklemesi gerekir mi?Benden sormamı rica etti.

korfezgunesi
Daire Başkanı
19 Nisan 2021 00:07

Tezden üretilen yayınlarda başlık sayfasında dipnotla "yazarın tezinden üretilmiştir" tarzında belirtilmesi lazım zaten. Onu yapmamış mı arkadaşınız acaba?

Aydogu, 3 yıl önce
Hocalarım bir arkadaşım için ayrıca soruyorum.Lisanüstü göstermesi gereken kitap bölümünü sehven hata ile lisanüstü yayınlar bölümünde göstermemiş.Başka hiçbirşey yok.Fakat juri bunu belirtmemiş.Aday kendi tezine atıf yapmamış dilimleme yapmış demiş.Yani tez yayını olduğunu anlayamamış.Şimdi arkadaşım bunun tezden çıkan bir yayın olduğunun açıkça görülmesi gerektiğini, tezini kaynakçada gösterdiğini fakat kendisinin sehven bir hata yaptığını, net puanını kesinlikle etkilemediğini falan savunmasına yazdı.Sizce başka birşey eklemesi gerekir mi?Benden sormamı rica etti.

Aydogu
Aday Memur
19 Nisan 2021 01:08

Hocam kaynakçada basılmamış doktora tezi yazmış. Diğer kaynakçalarda doktora tezindeki kaynakça ile aynı.Ama yayın eski olduğu için üretilmiştir diye bir ifade yok.
korfezgunesi, 3 yıl önce

Tezden üretilen yayınlarda başlık sayfasında dipnotla "yazarın tezinden üretilmiştir" tarzında belirtilmesi lazım zaten. Onu yapmamış mı arkadaşınız acaba?

ddy-
Aday Memur
19 Nisan 2021 11:35

Hocam bende de benzer bir durum vardı. Bir hukuk firmasında yardım alarak bugün itibariyle savunmamı gönderdim. Dediğiniz gibi yazıldı. Bunun dilimleme olmadığı çeşitli dava örnekleriyle desteklendi. Dava örneklerine de gerek yoktu gerçi.

Aydogu, 3 yıl önce

korfezgunesi
Daire Başkanı
19 Nisan 2021 13:03

O birşey ifade etmez ki. Önemli olan makalenin başlık sayfasında veya kaynakçadan önceki bilgilendirme alt başlığında bu makalenin tezden üretildiği açıkça belirtilmeli. Aksi halde bu tarz bir etik sorunla karşılaşılması kaçınılmaz.

Aydogu, 3 yıl önce
Hocam kaynakçada basılmamış doktora tezi yazmış. Diğer kaynakçalarda doktora tezindeki kaynakça ile aynı.Ama yayın eski olduğu için üretilmiştir diye bir ifade yok.

Troc
Aday Memur
19 Nisan 2021 23:02

Bugün üak'ı aradım ve sosyal bilimler toplantısını sordum. Bayan Şubatta toplantı öngörülmüyor dedi. Bence dağılalım gitsin. Böyle süreç olmaz. Sonra öyle bir tonda konuştu ki sanki bu yıl hiç toplantı olmayacak gibi

20 Nisan 2021 00:12

Hocam şubat derken ne demek istediniz acaba?

Troc, 3 yıl önce

Bugün üak'ı aradım ve sosyal bilimler toplantısını sordum. Bayan Şubatta toplantı öngörülmüyor dedi. Bence dağılalım gitsin. Böyle süreç olmaz. Sonra öyle bir tonda konuştu ki sanki bu yıl hiç toplantı olmayacak gibi

Aydogu
Aday Memur
20 Nisan 2021 01:54

UAK takiler ayları karıştırmış.Hoca da artık hiç uğraşmayalım diyo:)
20 Nisan 2021 08:45

Şubatta olmazsa Martta kesin olacak hocam :))))

Aydogu, 3 yıl önce
UAK takiler ayları karıştırmış.Hoca da artık hiç uğraşmayalım diyo:)

Aydogu
Aday Memur
20 Nisan 2021 17:48

İnşallah hocam hayırlısı :)))
Fırtına11, 3 yıl önce

Şubatta olmazsa Martta kesin olacak hocam :))))

PozitivistDonKişot
Aday Memur
22 Nisan 2021 02:40

Sağlık bilimleri etik kurul toplantısının ne zaman yapılacağı hakkında bir bilgi var mıdır (en son 4 Martta toplantı olmuştu). Teşekkürler

22 Nisan 2021 12:53

Hocam sosyal bilimler 26 ocakta ve mart sonu tam gününü bilmemekle birlikte 26 mart civarınd yapıldı. 2 ay gibi bir sürede yapıldığı düşünülürse sağlıktoplantısı mayıs başı olabilir. Toplantıların rutini olmadığı söylendi. Muhtemelen biriken dosyalara göre yapılıyor. Umarım bir an önce ve daha kuşa aralıklarla yapılır toplantılar.

PozitivistDonKişot, 3 yıl önce

Sağlık bilimleri etik kurul toplantısının ne zaman yapılacağı hakkında bir bilgi var mıdır (en son 4 Martta toplantı olmuştu). Teşekkürler

Toplam 8072 mesaj
«116117118119120121122123124125126127»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi