Editörler : supporters.
«117118119120121122123124125126127128»
23 Nisan 2021 14:29

Ekim başvurusu başlığında, etik toplantısının önümüzdeki hafta yapılacağı bilgisi verilmiş.

23 Nisan 2021 22:54

Ben de gördüm hocam. Sanırım asgari itirazları kastedilmiş. Etik toplantıları alanlara göre ayrı yapılıyor. Keşke olsa tabi. Güzel olur.

Fırtına11, 3 yıl önce

Ekim başvurusu başlığında, etik toplantısının önümüzdeki hafta yapılacağı bilgisi verilmiş.

28 Nisan 2021 12:50

Hocalarım var mı gelişme sizlerde, ya da duyum, tarih vb. ? Bu forumun sessiz olması sayıca azaldığımızı da gösteriyor. Umarım iyi sonuçlar geliyordur. Sizce bugün yarın toplantı yapılır mı tam kapanma öncesi bir umut. Aygül Bahar hoca mayıs başına işaret etmişti sayıca azmış dosyalar. Keşke hepsi birden kararlaştırılsa da en azından süreç ilerlerse de bayram öncesi rahatlasak. Güzel haberler almanız dileğiyle :)

28 Nisan 2021 15:05

Hocam, yakın olarak takipteyim ama şu an için kimseden haber alamadım. Az olduğumuzu düşünmüyorum. Burayı uzaktan takip eden hocalarımız ve jüriler mutlaka vardır. Bayram öncesi baharı yaşarız inşallah

Aday-doçent, 3 yıl önce

Hocalarım var mı gelişme sizlerde, ya da duyum, tarih vb. ? Bu forumun sessiz olması sayıca azaldığımızı da gösteriyor. Umarım iyi sonuçlar geliyordur. Sizce bugün yarın toplantı yapılır mı tam kapanma öncesi bir umut. Aygül Bahar hoca mayıs başına işaret etmişti sayıca azmış dosyalar. Keşke hepsi birden kararlaştırılsa da en azından süreç ilerlerse de bayram öncesi rahatlasak. Güzel haberler almanız dileğiyle :)

ypestis
Aday Memur
28 Nisan 2021 16:11

Hocalarım, maalesef kimsenin umurunda olduğumuzu sanmıyorum. Bu insanlarda azıcık vicdan, ar duygusu olsa, bu forumda 120 sayfa yazı olmazdı.

Ben etik kurulların bayram sonunda olacağını düşünüyorum. Kimse bayram öncesi umursayıpta bu mağdur insanların sorununu çözelim demez maalesef.

aktif88
Aday Memur
30 Nisan 2021 09:16

Sağlık bilimleri etik toplantısı 28 Nisanda yapılmış arkadaşlar

30 Nisan 2021 18:24

Keşke dosya birikmeden şubat dönemi dosyaları gelmeden bizim dosyaları da bitirseler. Sosyal bilimler etik toplantısı mart sonu oldu muhtemelen mayıstaki doçentlik toplantısına yetişmez. Yetişir se tabi güzel olur sürpriz olur.

aktif88, 3 yıl önce

Sağlık bilimleri etik toplantısı 28 Nisanda yapılmış arkadaşlar

30 Nisan 2021 18:38

Merhaba hocalarım etikten kırtulan kurtuldu ben 2020 mart başvurusu yapanım. Hala bekliyorum bir sonuç yok. Tükenmişliğin son evresındeyım. Bilirkişi raporu tamamlanmıyor. Tamamlansa toplantı olmuyor. 12 martta fen bilimleri toplantısı olmuş son yetişmemiş benim dosyam. Şimdi yetişirmi yetişse sonuç olumlu mu olur adıma bilemiyorum. İnsanlara saydırmaktan yoruldum. Beklemekten başka çare yok anlayacağınız.Bıkkınlıktan yazmıyorum buraya da gelişme yok iyileşme yok zaman kaybından başka

Troc
Aday Memur
30 Nisan 2021 22:24

Sosyal bilimler etik toplantısına dair hiç haber yok mu? 2020 Haziran başvurusu olup da sosyal bilimlerden etik sonuç haberi alabilen ya da hâlâ bekleyenler var mı? Ramazanda duam, ettiğinin yanına kâr kalmaması. Zayıf bir CV'ye sahip profesörün iftira atma yüzdesi %100'dür.

Biyologer
Şef
30 Nisan 2021 23:07

Haklısınız.. Beni asgariden bırakan jürinin şuanki yayınlarını 2 ye katlayan bir dosyam vardı. Kıskandığını söylemiş bir tanıdığıma.. Yani oldukça primitif tipler var akademide, hepsi de etik abidesi olduğunu sanıyor..
Troc, 3 yıl önce

Sosyal bilimler etik toplantısına dair hiç haber yok mu? 2020 Haziran başvurusu olup da sosyal bilimlerden etik sonuç haberi alabilen ya da hâlâ bekleyenler var mı? Ramazanda duam, ettiğinin yanına kâr kalmaması. Zayıf bir CV'ye sahip profesörün iftira atma yüzdesi %100'dür.

01 Mayıs 2021 10:28

5 Mayıs Çarşamba günü yapılacağı söyleniyor hocam.

Troc, 3 yıl önce

blueDr
Aday Memur
01 Mayıs 2021 11:13

Mühendislik etik toplantısının tarihi için bir duyumunuz var mı?

Aygül.Bahar
Daire Başkanı
01 Mayıs 2021 12:40

Nisan ve Mayısın ilk haftasında etik kurul toplantısı için çağrı yapıldı. Mayıs için bu tarih 5 mayıs, sosyal bilimler alanında olacak toplantı. Mayıs için başka bir alanda etik toplantı yapılması öngörülmüyor. Haziran için duyum alırsam paylaşacağım. Bekleyen herkese sabırlar dilerim.
Fırtına11, 3 yıl önce

5 Mayıs Çarşamba günü yapılacağı söyleniyor hocam.

blueDr
Aday Memur
01 Mayıs 2021 12:55

Aygül hocam mühendislik etik toplantısı 12 martta yapılmıştı. Sonrasında bir toplantı oldu mu? Yoksa hazirana mı kaldık
Aygül.Bahar, 3 yıl önce
Nisan ve Mayısın ilk haftasında etik kurul toplantısı için çağrı yapıldı. Mayıs için bu tarih 5 mayıs, sosyal bilimler alanında olacak toplantı. Mayıs için başka bir alanda etik toplantı yapılması öngörülmüyor. Haziran için duyum alırsam paylaşacağım. Bekleyen herkese sabırlar dilerim.
01 Mayıs 2021 13:28

Hocam çok teşekkürler. İyi ki varsınız. Benim dosyam bilirkişilere gitti Nisan başında. Umarım sosyal bilimler etik toplantısına yetişir. Aksi halde çok beklerim. Tekrar teşekkürler.

Aygül.Bahar, 3 yıl önce
01 Mayıs 2021 14:51

Hocam, çok teşekkür ederiz. Haziran ayı toplantı tarihlerini dört gözle bekliyoruz.

Aygül.Bahar, 3 yıl önce

korfezgunesi
Daire Başkanı
02 Mayıs 2021 00:17

İyi günler arkadaşlar. Tezden üretilen yayınlarda ilgili yayının tezden üretildiğine dair dipnot düşülüyor. Ama bazı durumlarda bunun bir şekilde unutulduğu veya gözden kaçtığı olabiliyor. Bu gibi bir durumda ne gibi sorunlar yaşanabilir? Makalelerde sonradan düzeltme olabiliyor sanırım. Bildirilerde ise olmuyor diye biliyorum. Çünkü bir arkadaşım da lisansüstü tezinden bildiri üretmiş ama bildiri özeti kitabında tezden üretildiği belirtilmemiş. Bir şekilde basımda gözden kaçmış galiba. Sonrasında ise metin üzerinde düzeltilemeyeceği söylenmiş. Bu gibi durumlarda ne gibi yol izleniyor? Doçentlik başvurusunda bu durum hakkında jüriye not yazılabilir mi? Doçentlikte puanlama dışı mı tutulmalı beyannamede?

kıravatlı_amele
Daire Başkanı
02 Mayıs 2021 10:13

DBS'de ilişkilendirilebiliyor diye biliyorum hocam. Sadece tez-makale değil birbiriyle ilişkili başka eserleriniz varsa onları da ilişkilendirebiliyorsunuz.

korfezgunesi, 3 yıl önce

İyi günler arkadaşlar. Tezden üretilen yayınlarda ilgili yayının tezden üretildiğine dair dipnot düşülüyor. Ama bazı durumlarda bunun bir şekilde unutulduğu veya gözden kaçtığı olabiliyor. Bu gibi bir durumda ne gibi sorunlar yaşanabilir? Makalelerde sonradan düzeltme olabiliyor sanırım. Bildirilerde ise olmuyor diye biliyorum. Çünkü bir arkadaşım da lisansüstü tezinden bildiri üretmiş ama bildiri özeti kitabında tezden üretildiği belirtilmemiş. Bir şekilde basımda gözden kaçmış galiba. Sonrasında ise metin üzerinde düzeltilemeyeceği söylenmiş. Bu gibi durumlarda ne gibi yol izleniyor? Doçentlik başvurusunda bu durum hakkında jüriye not yazılabilir mi? Doçentlikte puanlama dışı mı tutulmalı beyannamede?

korfezgunesi
Daire Başkanı
02 Mayıs 2021 10:21

Hocam ilişkilendirmekten neyi kastettiğinizi anlamadım.

kıravatlı_amele, 3 yıl önce

DBS'de ilişkilendirilebiliyor diye biliyorum hocam. Sadece tez-makale değil birbiriyle ilişkili başka eserleriniz varsa onları da ilişkilendirebiliyorsunuz.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
02 Mayıs 2021 12:50

DBS'de seçiyorsunuz hangi eserler birbirleri ile bağlantılı diye.

korfezgunesi, 3 yıl önce

Hocam ilişkilendirmekten neyi kastettiğinizi anlamadım.

Toplam 8076 mesaj
«117118119120121122123124125126127128»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi