Editörler :
«111213141516171819202122»
27 Şubat 2019 10:17

Hadi1212
Şef

Sayın Fein,

Sizden özür dilemedim dilemeyeceğim. Sebebine gelince sizinle alay etmek, yada aşağılamak gibi bir amacım olmadı yazarken. Ben buraya kimseye çatmak için yazmıyorum.

Eğer yazdıklarımı objektif bir bakış açısıyla okursanız "üşendim" gibi bir gerekçenin yerine daha akılcıl bir gerekçe bulmanız yönünde uyarı olduğunu görebilrsiniz.

Dosyasını zaten vermiş ve etik ihlal bulmuş arkadaşlara söyleyeceğim şudur. Derdinize sizinle ağlayan değil, tersini düşününenleri dinlemek savunmanız için size doğru doneleri verebilir. Örneğin Benim Feine verdiğim cevapta söylemeye çalıştığım bildirilememiş yayının kusursuzluğuna dikkat çekmek, bildirmemekte bir niyetin olmadığına ikna için daha akılcı bir yol olur.

Son arkadaş için mümkünse adı çıkarılan yazarı ikna etmek, ve makaleye isminin konulmasına sonraki süreçte kendisinin makaleye katkı vermediğini için izin vermediğini belirten bir yazıyı kendisinden almak yararlı olabilir.

Başvuru yapmamış arkadaşlara ise tavsiyem bir şekilde yayında bir etik sorun olduğunu düşünüyorsanız, bunu yeni fark ettiyseniz bu yayınları puansız yayın olarak Diğer yayınlar olarak dosyanıza koymanızdır. Böylece yönetmeliğin ihlal sürelerinin bitmesini ve tekrar ilerleme için kullanmayarak başınızı ağrıtmasını önleyebilrsiniz.

Benim burada yazmamın sebebi birilerini inciltmek değil, yanlış kannatle benzer eylemlere girme olasılığı olanları uyarmaktır.

Bu arada Fein size mahkeme kararı sormamın nedeni size inanmama falan değil. Açıkçası sizinle bir derdim olmadığı gibi kişi olarak durumunuz beni ilgilendirmiyor. Mahkeme kararının gerekçesi benzer durumda olanların savunmaları için çok önemli. Hatta jüri üyelerinin de bunu görmesi ve gereksiz bir etik bildirimi yapmasını önleyebilrsiniz.

Keşke UAK isimleri kapatarak etik kurul kararlarını ve sonraki yasal süreçle ilgili bilgileri yayımlasa sitesinde. Böylece herkes önlemini alabilse.

27 Şubat 2019 13:59

Aday Doç.
Aday Memur

Merhabalar,

Etik Kurul beni tam 3 kez hem de ''OY BİRLİĞİ'' ile ihlal kararı vererek cezalandırmak istedi, asla pes etmedim, direndim ve hakkımı YARGIDA aradım. Nihayetinde ben kazandım ve bugün itibarı ile de ''GEÇİCİ DOÇENTLİK BELGEM'' geldi.

Darısı sizlerin başına, ayrıca böyle bir paylaşım paneli öngören Yasin kaya 01 rumuzlu arkadaşa da teşekkür ederim.

fein, 8 ay önce - Alıntıya git

Gözünüz aydın hocam. sizin adınıza çok sevindim.

Ben Aralık 2017'de başvuranlardanım. Yüksek lisans ve doktora tezlerinden yayın yaptığım gerekçesiyle kendinden intihal ( ki kendinden intihal diye yönetmelikte bir madde de yok) denilerek etik kurula sevk edildim. Zorunlu bir şartı yerine getirdiğim halde dosyamın böyle bir sürece tabi tutulması gerçekten çok üzücü. Etik diyen Prof. jüriyesine de rabbim bırakmasın diye dua ediyorum.

14 ay kadar bir süre geçti tükendiğimi hissediyorum :(((

27 Şubat 2019 16:50

Hadi1212
Şef

Gözünüz aydın hocam. sizin adınıza çok sevindim.

Ben Aralık 2017'de başvuranlardanım. Yüksek lisans ve doktora tezlerinden yayın yaptığım gerekçesiyle kendinden intihal ( ki kendinden intihal diye yönetmelikte bir madde de yok) denilerek etik kurula sevk edildim. Zorunlu bir şartı yerine getirdiğim halde dosyamın böyle bir sürece tabi tutulması gerçekten çok üzücü. Etik diyen Prof. jüriyesine de rabbim bırakmasın diye dua ediyorum.

14 ay kadar bir süre geçti tükendiğimi hissediyorum :(((

Aday Doç., 8 ay önce - Alıntıya git

Kendinden aşırma bizim mevzuatımızda tanımlanmamıştır. İntihal tanımları "başkasının" diye başlar. Hatta bunun ihlal olmadığına dair danıştay kararı var. Bir başka kararda ortak yazarlı yayındaki verilerin kullanılması bile intihal kabul edilmemiştir. Kendi tezinizden yaptığınız atıfsız alıntı bu nedenle intihal olamaz. İntihal olarak değerlendirilemeyeceğine, yasal olarak kendinden aşırma mevzuatta tanımlanmadığı için süreç uzun sürsede olumsuz birşey çıkmaz. Kanunsuz suç, suç olmaz. Hangi maddeden ceza verecekler? Sinirlerinizi sağlam tutun.

Bu makalenin tezinizin bölümlerini içermesi nedeniyle puanlanamayacağı gibi bir karar gelebilir en kötü. O zaman eğer bu yayın çıkınca puanınız asgarinin altına düşüyorsa başvurunuz asgariden iptal olur. Bu nedenle en kötü olasılığa hazrılık yapın. Yani yazmaya çalışmaya devam. Geçmiş olsun.

28 Şubat 2019 13:24

Ricoric
Aday Memur

Bence dipnotu dikkatli okumadınız. Orada iki ayrı karar alt alta yazılmış. Sanırım bu karıştırıyor. isterseniz makalenin dipnotun üzerinde başlayan ilgili bölümünü okuyun.

Bir kişi bir bildiride yer alıyorsa bildiriye kadar geçen sürede o çalışmaya katkı getirmiş demektir. Çalışma devam etmiş kişi hiçbir katkı yapmamış olsada eski hakkı saklı kalır. Eğer kişinin bildiride de katkısı yoksa ozaman oraya adını yazanlar katkısı olmayanı yazdıkları için sorumlu olur.Her iki i ucu aynı etik ihlale çıkıyor.

Ama ordadada açıkça belirtildiği gibi bildiriden sonra çalışmaya katılanda olabilir. Yeni yazar eklenebilir. Yazar sırası tümden değişebilir.

Etik ilkeler bellidir. Ve bu tüm dünyada böyledir. Ayrıca bir arkadaşın yazdığı gibi jüri adalet falan dağıtmıyor. Sistem Jüriye etiğe uymuş mu diye soruyor. Oda elindeki kurallara göre kanatini yazıyor. Karar verici Jüri değil ki. İşini doğru yaptığı için kızılması gereken son kişi jüri.

Üstelik varsayalım Jüri görmezden geldi. Yada hiç incelemedi. Doçent oldunuz. Yetmedi Prof oldunuz. Bir şikayete bakar hepsi buhar olur. Bunun ergeç ortaya çıkacağının farkındamısınız?

Üstelik jüride yer almayan kişilerde bazen şikayet edebiliyor. Bunu UAK a doğrudan yaptıkları gibi jürileri öğrenip (Onu nasıl beceriyorlar çözemedim.) Jüriye şikayet ediyorlar. Jüri ye biri bunu söylerse artık o jüri UAKa rapor etmeme riskini alır mı sizce?

Ama Jüri şimdi rapor etmiş Etik kurul lehinizde karar vermiş. Bir daha kimse başınızı ağrıtamaz. Suçlu bile bulunsanız iki sene sonra tekrar başvurursunuz. Hoş değil ama 10- 15 yıl sonra karşınıza çıkmasından iyidir.

Ben bu tip hataları yapanların bir çoğunun kötü niyetten değil bilgisizlikten yaptığına inanıyorum. Ne yazık ki bu konuda ciddi bir eğitim verilmiyor lisans üstü süreçte. Herkese geçmiş olsun.

Hadi1212, 8 ay önce - Alıntıya git

jüri işini doğru yapıyor demişin ya, işte senin anlamadığın sorun tam da burası. jüri yapması gereken işi bilmiyor. ama bildiğini zannediyor. örneğin tez danışmanının tezden çıkarılan makalede ilk isim olması gerektiğini düşünüyor ve etik sürecini başlatıyor. bunun gibi pek çok örnek var ama uzatmaya gerek yok

28 Şubat 2019 13:36

Ricoric
Aday Memur

Sayın Akademisyenler,

maalesef yukarıdaki gibi bazı akademisyenler mevzuatı çok iyi bildikleri intibası ile caka satmakta ve tedirgin olan doçent adaylarını iyice kaos duygusuna sevk etmektedir. Kendisi doçent olduğundan olacak, sanırım bunu zevk alarak yapıyor olmalı.

Bana da çattı, kendince ahkamlar kesti, benim mahkeme sonucunun olumsuz olacağına nerede ise iddiaya girecekti. Ne oldu Yürütmeyi Durdurma Kararı lehime çıktı, paylaştım, bekledim ki bir özür diler nerede..... Baktım olmayacak resmen kendisinde özür talep ettim, yine bir özür dilemeyi çok gördü. Lakin inanamıyor ve benden kararı soruyordu. Söz dedim, bir özür dile hepsini ve dahasını buradan yayınlayacağım dedim, kuru bir özürü bile yapmadı. Lakin herkese akıl vermekten geri durmuyor.

Etik Kurul beni yayın saklamaktan mahkum etmişti, YD kararında açıkça yazıyor ki; Doçent adayı dosyasına koyduğu yayınlardan sorumlu tutulur. Bir başka deyiş ile; ''JÜRİ ÜYESİ, DOÇENT ADAYININ DOSYASINDA OLAN YAYINLARI DEĞERLENDİRMESİ GEREKİR''

Hadi1212,

lütfen bu sitede doçent adayları ile alay etme, sen doçent olmuşsun, daha ne istiyorsun? Benim paylaştığım derdime öyle ters ve acıtıcı yorum yaptın ki; şahsımı haksız yere etik kurula sevk eden o kötü niyetli jüri üyesi kadar YARAMA TUZ BASTIN...

Lütfen insanların zayıf zamanlarında duygularıyla oynama, senden özür de beklemiyorum...

fein, 8 ay önce - Alıntıya git

hayırlı olsun tebrikler. olması gereken de bu zaten. aday dosyasına koyduğu eserlerden sorumludur çünkü dosyada puanladığı eserlerle ünvan almaya hak kazanıyor. özür bekleme hocam sen kararı paylaş bizimle. Eskiden balıkçılar teknelerinde balıkları koydukları kovanın içine bir yılan balığı koyarmış ki sürekli hareket ettirerek taze kalmalarını sağlasın. hadi1212 de bu başlıktaki yılan balığı gibi canlı tutuyor paylaşımları sağolsun

28 Şubat 2019 14:23

çilekeşdoçadayı
Memur

Arkadaşlar daha öncede yazmıştım, sağlık bilimleri etik kurulu toplantı tarihinden bilgisi olan varmı.

28 Şubat 2019 22:35

Prometheus59
Aday Memur
Merhaba arkadaşlar, mart ayı sosyal bilimler etik kurulu tarihi ne zaman acaba? Yazan olursa müteşekkir olurum. İyi geceler...
01 Mart 2019 10:46

Competency
Aday Memur

Bence dipnotu dikkatli okumadınız. Orada iki ayrı karar alt alta yazılmış. Sanırım bu karıştırıyor. isterseniz makalenin dipnotun üzerinde başlayan ilgili bölümünü okuyun.

Bir kişi bir bildiride yer alıyorsa bildiriye kadar geçen sürede o çalışmaya katkı getirmiş demektir. Çalışma devam etmiş kişi hiçbir katkı yapmamış olsada eski hakkı saklı kalır. Eğer kişinin bildiride de katkısı yoksa ozaman oraya adını yazanlar katkısı olmayanı yazdıkları için sorumlu olur.Her iki i ucu aynı etik ihlale çıkıyor.

Ama ordadada açıkça belirtildiği gibi bildiriden sonra çalışmaya katılanda olabilir. Yeni yazar eklenebilir. Yazar sırası tümden değişebilir.

Etik ilkeler bellidir. Ve bu tüm dünyada böyledir. Ayrıca bir arkadaşın yazdığı gibi jüri adalet falan dağıtmıyor. Sistem Jüriye etiğe uymuş mu diye soruyor. Oda elindeki kurallara göre kanatini yazıyor. Karar verici Jüri değil ki. İşini doğru yaptığı için kızılması gereken son kişi jüri.

Üstelik varsayalım Jüri görmezden geldi. Yada hiç incelemedi. Doçent oldunuz. Yetmedi Prof oldunuz. Bir şikayete bakar hepsi buhar olur. Bunun ergeç ortaya çıkacağının farkındamısınız?

Üstelik jüride yer almayan kişilerde bazen şikayet edebiliyor. Bunu UAK a doğrudan yaptıkları gibi jürileri öğrenip (Onu nasıl beceriyorlar çözemedim.) Jüriye şikayet ediyorlar. Jüri ye biri bunu söylerse artık o jüri UAKa rapor etmeme riskini alır mı sizce?

Ama Jüri şimdi rapor etmiş Etik kurul lehinizde karar vermiş. Bir daha kimse başınızı ağrıtamaz. Suçlu bile bulunsanız iki sene sonra tekrar başvurursunuz. Hoş değil ama 10- 15 yıl sonra karşınıza çıkmasından iyidir.

Ben bu tip hataları yapanların bir çoğunun kötü niyetten değil bilgisizlikten yaptığına inanıyorum. Ne yazık ki bu konuda ciddi bir eğitim verilmiyor lisans üstü süreçte. Herkese geçmiş olsun.

Değerli Hocalarım,

Buradaki tartışmaların amacı en doğruyu bulmak için bilgi/birikim paylaşımıdır. cevapları yazarken lütfen ifadelerimize dikkat edelim ve mevcut konumumuzla (hepimiz bir üniversitede öğretim elemanıyız) bağdaşmayan ifadelerden kaçınalım. Tahmin ediyorumki burada olan herkesin konuyla ilgili bir sorunu vardır. Benim var.

Konu Şu: Üç kişi bildiri hazırladık, sunuldu ve ÖZET olarak yayımlandı. Bildiride birlikte çalıştığımız iki kişi makale sürecinde yer almak istemedi ve bunu yazılı olarak ifade ettiler. Ben de daha fazla veri ile yeni bir literatür, tartışma ve sonuç öneriyle 17 sayfa makale ürettim. Bildiri özeti 3 sayfaydı.

Jurinin sadece bir tanesi: Bildiride adı geçenin ismi makalede çıkarılamaz diye etiğe sevk etti.

191. Sayfanın dipnotundan şu " Çalışma devam etmiş kişi hiçbir katkı yapmamış olsada eski hakkı saklı kalır" ifadesini nasıl çıkarıyorsunuz?

Bu bir yargı kararı mı yoksa sizin yorumunuz mu? öğrenmek istediğim sadece bu.

Diğer bir konu da etiğe sevk eden jürinin ifadesinin geçtiği yargı kararı var mıdır? Aynen şöyle: "Bildiride ismi bulunan bir kişinin ismi makalede çıkarılamaz"

Yorum falan istemiyorum. Doğrudan böyle bir karar var mıdır?

01 Mart 2019 12:17

doç.aday
Aday Memur

Değerli Hocalarım,

Buradaki tartışmaların amacı en doğruyu bulmak için bilgi/birikim paylaşımıdır. cevapları yazarken lütfen ifadelerimize dikkat edelim ve mevcut konumumuzla (hepimiz bir üniversitede öğretim elemanıyız) bağdaşmayan ifadelerden kaçınalım. Tahmin ediyorumki burada olan herkesin konuyla ilgili bir sorunu vardır. Benim var.

Konu Şu: Üç kişi bildiri hazırladık, sunuldu ve ÖZET olarak yayımlandı. Bildiride birlikte çalıştığımız iki kişi makale sürecinde yer almak istemedi ve bunu yazılı olarak ifade ettiler. Ben de daha fazla veri ile yeni bir literatür, tartışma ve sonuç öneriyle 17 sayfa makale ürettim. Bildiri özeti 3 sayfaydı.

Jurinin sadece bir tanesi: Bildiride adı geçenin ismi makalede çıkarılamaz diye etiğe sevk etti.

191. Sayfanın dipnotundan şu " Çalışma devam etmiş kişi hiçbir katkı yapmamış olsada eski hakkı saklı kalır" ifadesini nasıl çıkarıyorsunuz?

Bu bir yargı kararı mı yoksa sizin yorumunuz mu? öğrenmek istediğim sadece bu.

Diğer bir konu da etiğe sevk eden jürinin ifadesinin geçtiği yargı kararı var mıdır? Aynen şöyle: "Bildiride ismi bulunan bir kişinin ismi makalede çıkarılamaz"

Yorum falan istemiyorum. Doğrudan böyle bir karar var mıdır?

Competency, 8 ay önce - Alıntıya git

Hocam bence yargı kararını falan boşverin. O iki kişinin yazılı olarak 'makalede yer almak istemiyorum' demiş olmaları sizi kurtarır. O belgeleri göndererek savunmanızı yapın. Adam istemiyorsa zorla adını yazacak haliniz yok herhalde. Sizin hiçbir kusurunuz olmadığını düşünüyorum. Kolay gelsin..

02 Mart 2019 12:04

mk-oe
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba,

Bir makalenin bildiriden üretildiğini belirtmemek etik bir suç mudur? Eğer öyleyse hangi etik ihlal kapsamına girer? Benim on yıl önce yani doktora öğrencisiyken bildiriden çıkardığım makalede bunu belirtmemişim. Bu makaleyi puanlamama rağmen etik ihlal ile suçlandım..

02 Mart 2019 12:08

docent2018
Daire Başkanı

Arkadaşlar merhaba,

Bir makalenin bildiriden üretildiğini belirtmemek etik bir suç mudur? Eğer öyleyse hangi etik ihlal kapsamına girer? Benim on yıl önce yani doktora öğrencisiyken bildiriden çıkardığım makalede bunu belirtmemişim. Bu makaleyi puanlamama rağmen etik ihlal ile suçlandım..

mk-oe, 8 ay önce - Alıntıya git

Genellikle makalelerin bilgilendirme kısmında yayının daha önce bir toplantıda sunulduğunu, proje kapsamında mı yapıldığını belirtmek gerekiyor. Hatta bazı dergiler yazarların çalışmada neler yaptığını bile yazılmasını istiyor. Makale eğer kongrede sunulup tam metin olarak basıldıysa ve sonra uluslararası yayın olarak tekrar basıldıysa etik ihlale girmez mi?

02 Mart 2019 15:27

mk-oe
Aday Memur

Sayın hocam,

Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında durum şöyle. Metin bildiri olarak sunulduktan sonra semmpozyum heyetinin kararıyla önce bir dergide sempozyum kitabı olarak yayınlandı. Aradan iki yıl geçtikten sonra düzenleme kurulu derginin rızasıyla bu bildirileri aynen alarak bildiri kitabı yaptı. Ben sadece bildiri kitabındaki kısmı puanlayıp makale şeklini puanlamadım. Dergi bildirileri sempozyum kitabı gibi basacağı söylendiği için de "bildiriden üretilmiştir" ibaresini yazmadım. Yani aynı metni iki farklı yerde bile isteye yayınlamam söz konusu değil. Ben sadece, makale bildiriden üretilmiştir, ibaresini yazmamanın etik bir suç olup olmadığını merak ediyorum.

02 Mart 2019 16:20

docent2018
Daire Başkanı

Sayın hocam,

Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında durum şöyle. Metin bildiri olarak sunulduktan sonra semmpozyum heyetinin kararıyla önce bir dergide sempozyum kitabı olarak yayınlandı. Aradan iki yıl geçtikten sonra düzenleme kurulu derginin rızasıyla bu bildirileri aynen alarak bildiri kitabı yaptı. Ben sadece bildiri kitabındaki kısmı puanlayıp makale şeklini puanlamadım. Dergi bildirileri sempozyum kitabı gibi basacağı söylendiği için de "bildiriden üretilmiştir" ibaresini yazmadım. Yani aynı metni iki farklı yerde bile isteye yayınlamam söz konusu değil. Ben sadece, makale bildiriden üretilmiştir, ibaresini yazmamanın etik bir suç olup olmadığını merak ediyorum.

Emin olmamakla birlikte etik ihlal gibi görünüyor. Ancak sempozyum kitabında yada başka yerde daha önce tam metin basılmadıysa çok da önemli olmayacağı düşüncesindeyim

02 Mart 2019 16:52

Yasin kaya01
Aday Memur

Sayın hocam,

Hocam iyi günler yönerge de 4. Maddede yer alan eylemlerden hiçbirinin tanımına uymuyor akademik hayatta bildiriden makale üretmede bir sakınca yoktur bunu yazmamanız onu gizlediğiniz anlamına gelmez zaten bildiri ile makale yan yana koyulsa bu anlaşılır ama eger hem makaleyi hem de bildiriyi puanladı iseniz bu iki çalışmadan her ikisinden de ouan almanız mümkün olmadığı için yanlış beyan olur anlattığınız olayda herhangi bir sorun yok bu durumun noröal olduğunu çoğu makale de okudum
02 Mart 2019 17:16

mk-oe
Aday Memur

Teşekkür ederim Yasin Bey

02 Mart 2019 19:50

MazlumDoç.adayı
Aday Memur

Değerli meslektaşlarım,

Nisan 2018 sosyal bilimler alanında yaklaşık 250 puanla başvuru yaptım. 31 Ekimde bir jüri üyesi intihal yaptığım gerekçesiyle etik kuruluna sevketmiş. 10 Ocak?ta savunma istediler. Gerekçe; 2015 yılında yazdığım bir kitapta intihal yaptığım ve Doçent adayına yakışmayan tavır ve tutum.

2015?te yazdığım kitapta yaklaşık 100?ün üzerinde atıf kullanmışım. Bu kitapta bir yüksek lisans tezinden intihal yaptığım ve daha önce bu eserle ilgili yapılan yüksek lisansı gizleme gayreti olarak gösterilmiş. Yalnız ben bu yüksek lisans teziyle ilgili 2011?de bir bildiride, 2012?de yüksek lisans tezimde, 2014 yılında iki makalemde ve bir Uluslararası ansiklopedi maddesinde bu yüksek lisansa atıfta bulunup kaynakçada künyeyi vermişim. Yalnız 2015?te yayınlanan kitapta bu yüksek lisans tezine gerçekten yer vermemişim. Bu hatayı nasıl yaptığımı hala anlayamıyorum. Savunmamı 17 Ocak?ta bu önceki yayınları da dosyaya koyarak gönderdim. Daha sonra bu kitapla ilgili olarak tekrar yayınevi ile görüşerek yeni bir ISBN numarası alarak gözden geçirilmiş 2. Baskısını yaparak, verilmeyen atıfları da vererek 4 Şubat?ta gönderdim. DBS?de hala jüri sürecinde gözüküyor. Bir de intihal dediği şey bizim alanda herkes tarafından bilinen ansiklopedik bilgilerdir ve yüksek lisansı yapan arkadaş da atıf vermemiştir. O da ansiklopediden almıştır. Tabii o yüksek lisans benim kitaptan önce yayımlandığı için benim bu yüksek lisanstan intihal yaptığım kanısına varmış jüri üyesi. Doçent adayına yakışmayan tutum ise kitabımda daha önce bu yüksek lisansı çalışanı göstermemiş olmam .

Konuyla ilgili tecrübeli ve konuya hakim arkadaşların görüş ve önerilerine ihtiyacım var. Şimdiden herkese teşekkür eder, hepinizin başarılı sonuç haberlerini duymak isterim.

02 Mart 2019 23:52

MazlumDoç.adayı
Aday Memur

Ama işin acı tarafı şu: Bu jüri üyesi "adayın bütün yayınlarında kuşku var" diye sonuç bölümünde yazmış. Bütün yayınlarım jüri üyesini, elindedir. Niçin bulup da ortaya koymuyor. Madem hazineyi bulmuş, hepsini niye ortaya çıkarmıyor? Bu kişi jüri üyeliği için para alıyor. Bütün yayınlarımı niçin kontrol etmiyor. Bulduğu sadece bir Yüksek lisans tezinden referans göstermediğimdir. Görüşlerinizi bekliyorum.

03 Mart 2019 11:19

Hadi1212
Şef

Sayın hocam,

Bence de burada etik ihlal yok. Rahat olun.

03 Mart 2019 11:25

Hadi1212
Şef

Ama işin acı tarafı şu: Bu jüri üyesi "adayın bütün yayınlarında kuşku var" diye sonuç bölümünde yazmış. Bütün yayınlarım jüri üyesini, elindedir. Niçin bulup da ortaya koymuyor. Madem hazineyi bulmuş, hepsini niye ortaya çıkarmıyor? Bu kişi jüri üyeliği için para alıyor. Bütün yayınlarımı niçin kontrol etmiyor. Bulduğu sadece bir Yüksek lisans tezinden referans göstermediğimdir. Görüşlerinizi bekliyorum.

MazlumDoç.adayı, 8 ay önce - Alıntıya git

Etik ihlal bildirim için tek tek ilgili yayınları yazması ve herbiri için gerekçesiyle birlikte hangi maddenin ihlal edildiğini belirtmesi gerekirdi. Sonuç bölümünde yazdığı cümlenin bir geçerliliği yok.

Kitapla ilgili durumda zaten gereğini yapmışsınız. Kasıt olsa diğer yayınlarınızda da bu kaynağı saklardınız. Bence birşey çıkmaz. Geçmiş olsun.

03 Mart 2019 20:15

MazlumDoç.adayı
Aday Memur

Etik ihlal bildirim için tek tek ilgili yayınları yazması ve herbiri için gerekçesiyle birlikte hangi maddenin ihlal edildiğini belirtmesi gerekirdi. Sonuç bölümünde yazdığı cümlenin bir geçerliliği yok.

Kitapla ilgili durumda zaten gereğini yapmışsınız. Kasıt olsa diğer yayınlarınızda da bu kaynağı saklardınız. Bence birşey çıkmaz. Geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim Hadi1212Şef .

Toplam 770 mesaj
«111213141516171819202122»

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;