Editörler :
«121314151617181920212223»
04 Mart 2019 09:46

Bleed
Daire Başkanı

Birileri jürilere eriştikten sonra, juriler ne etiğe ne yayın kalitesine bakıyorlar.

05 Mart 2019 11:06

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Merhaba Arkadaşlar,

Sosyal etik toplantısının ne zaman yapılacağını hakkında bilgi sahibi olan var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim...

Bu arada Bleed arkadaşa katılıyorum. Örneğin benim etik kurula sevk edilmem yaptığım dipnot hatası değil, asıl nedeni jürinin danışmanımla olan geçmişteki gerginliği...Kim bilir kaç dosya inceledi ama beni sözlü bildirileri tek yazarlı olarak puanladığım için de etiğe sevk etmiş.O zaman tüm 2017 aralık dosyalarını etiğe sevk etmesi gerekirdi ama ben tanıdıklarından referanslı olmadığım gibi sevmediği bir hocanın öğrencisiyim. Sanki danışmanım çekiyor acısını, ben çekiyorum. Asıl etik dışı davrananlar jüriler bence...

06 Mart 2019 23:05

mk-oe
Aday Memur

Sayın hocalarım,

Bir makaleyi genişleterek kitap yapmak dilimleme midir? Makale 40 sayfa kitap 440 sayfa. Makalenin kaynak sayısı 40 kitabınki 200; dipnot sayıları makale 100 kitap 800. Üstelik makale kitaptan iki yıl önce yayınlanmış. Adamın biri 2016'daki bir makalemin 2018'deki kitabımın özeti olduğu iddiasıyla etik kurula sevk etmiş. En ciddi iddiası bu. Üstelik kitabın 5-6 yerinde makaleye atıf var. Fikrinizi paylaşabilir misiniz?

07 Mart 2019 01:58

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

MK-oe hocam öyle saçma neden mi olur. Bakın Professor hocaların çoğunda bu durum vardır. Üstelik makaleye atıf da yapmışsınız.artık ıyıce suyunu çıkardılar bu etik olayının.

07 Mart 2019 02:42

mk-oe
Aday Memur

MK-oe hocam öyle saçma neden mi olur. Bakın Professor hocaların çoğunda bu durum vardır. Üstelik makaleye atıf da yapmışsınız.artık ıyıce suyunu çıkardılar bu etik olayının.

DRTEMELEGİTİM, 4 ay önce - Alıntıya git

Doğrusunuz hocam... Siz bir de diğer iddiaları görseniz çıkan suyun derecesine inanamazsınız.

07 Mart 2019 05:54

akademisyen85
Aday Memur

Sayım hocalarım;

Yurt dışında yapılan bir bildirinin katılımcı listesinde ismim yok ben sunmadım zaten. Ama

Özetde benimde katkım olduğu için ismim var. Bu bildiriyi puanlayabilir miyim?

Saygılarımla

07 Mart 2019 10:52

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Katılımcı olmanız şart değil. Ama diğer yazarın katılım belgesini yüklemelisiniz sisteme

07 Mart 2019 11:44

akademisyen85
Aday Memur

Teşekkür ederim hocam.

08 Mart 2019 09:54

dent45
Aday Memur

Arkadaşlar daha öncede yazmıştım, sağlık bilimleri etik kurulu toplantı tarihinden bilgisi olan varmı.

çilekeşdoçadayı, 5 ay önce - Alıntıya git

Hocam sağlık bilimleri etik kurulu toplantı tarihini öğrenebildiniz mi, ya da öğrenebilen var mı acaba?

08 Mart 2019 10:37

Yasin kaya01
Aday Memur

Sayın hocalarım,

Bir makaleyi genişleterek kitap yapmak dilimleme midir? Makale 40 sayfa kitap 440 sayfa. Makalenin kaynak sayısı 40 kitabınki 200; dipnot sayıları makale 100 kitap 800. Üstelik makale kitaptan iki yıl önce yayınlanmış. Adamın biri 2016'daki bir makalemin 2018'deki kitabımın özeti olduğu iddiasıyla etik kurula sevk etmiş. En ciddi iddiası bu. Üstelik kitabın 5-6 yerinde makaleye atıf var. Fikrinizi paylaşabilir misiniz?

mk-oe, 4 ay önce - Alıntıya git
Merhaba hocam dilimleme de bir araştırmanın parçalara ayrılması gerekiyor bırakın siz bunu yapmayı üzerine dağlar kadar koymuşsunuz jüriler maalesef böyleler
08 Mart 2019 10:38

Yasin kaya01
Aday Memur

Hocam sağlık bilimleri etik kurulu toplantı tarihini öğrenebildiniz mi, ya da öğrenebilen var mı acaba?

dent45, 4 ay önce - Alıntıya git
Tam emin olmamakla birlikte sağlık toplantısı bugün diye duydum
08 Mart 2019 10:54

dent45
Aday Memur
Tam emin olmamakla birlikte sağlık toplantısı bugün diye duydum
Yasin kaya01, 4 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam.

08 Mart 2019 12:14

aaakademisyen
Aday Memur

Merhaba Yasın Bey

Sağlık Bilimleri Etik Kurul dün olacak diye duymuştum gerçekten bugün mü?

Eğer öyleyse kurul toplantısı sonrası dosyanın akıbeti hakkında bilgi veriliyor mu?

08 Mart 2019 12:49

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Merhaba Yasın Bey

Eğer öyleyse kurul toplantısı sonrası dosyanın akıbeti hakkında bilgi veriliyor mu?

aaakademisyen, 4 ay önce - Alıntıya git

merhaba hocam,

toplantı sonrası bilgi veriyorlar genelde... peki sosyal bilimlerin etik kurulu ne zaman biliyor musunuz?

08 Mart 2019 20:22

mk-oe
Aday Memur
Merhaba hocam dilimleme de bir araştırmanın parçalara ayrılması gerekiyor bırakın siz bunu yapmayı üzerine dağlar kadar koymuşsunuz jüriler maalesef böyleler
Yasin kaya01, 4 ay önce - Alıntıya git

Yasin Bey çok teşekkür ederim. İnşallah bilirkişiler görevlerini hakkaniyet ölçüsünde yaparlar. Gerçi buna da çok inanasım gelmiyor.

08 Mart 2019 20:33

çilekeşdoçadayı
Kapalı

Merhaba Yasın Bey

aaakademisyen, 4 ay önce - Alıntıya git

evet hocam sağlık etik kurulu dün yapılmış, bilgi veriyorlar ancak telefonu düşürmek çok zor.

08 Mart 2019 20:36

çilekeşdoçadayı
Kapalı

merhaba hocam,

toplantı sonrası bilgi veriyorlar genelde... peki sosyal bilimlerin etik kurulu ne zaman biliyor musunuz?

DRTEMELEGİTİM, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam sosyal bilimler etik kurulu en son 5 şubatta yapılmış üzerine 7 hafta koyduğumuzda muhtemelen 26 mart ve sonrası bir hafta on gün içinde yapılır diye tahmin ediyorum benim yaptığım hesapta genelde etik kurulllar 7 haftada bir toplanıyor.

08 Mart 2019 23:04

mk-oe
Aday Memur

Arkadaşlar,

Bilirkişiler hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba? Üç kişiden oluşuyor diye duydum. Üçü de alan uzmanı mı? Yoksa içinde teknik uzman, hukukçu falan var mı? Ayrıca rapor süreci bir ay içerisinde tamamlanıyor mu? Benim dosyam şubat toplantısında bilirkişiye sevk edilmiş. Marttaki toplantıya yetişebilir mi bilmiyorum.

08 Mart 2019 23:25

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Hocam sosyal bilimler etik kurulu en son 5 şubatta yapılmış üzerine 7 hafta koyduğumuzda muhtemelen 26 mart ve sonrası bir hafta on gün içinde yapılır diye tahmin ediyorum benim yaptığım hesapta genelde etik kurulllar 7 haftada bir toplanıyor.

çilekeşdoçadayı, 4 ay önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim paylaşımınız için. Artık beklemekten çok sıkıldım. Aralık 25 de bilirkişiye gitmesi kararı alınmıştı. Umarım Mart da belli olur artık.

08 Mart 2019 23:28

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Arkadaşlar,

Bilirkişiler hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba? Üç kişiden oluşuyor diye duydum. Üçü de alan uzmanı mı? Yoksa içinde teknik uzman, hukukçu falan var mı? Ayrıca rapor süreci bir ay içerisinde tamamlanıyor mu? Benim dosyam şubat toplantısında bilirkişiye sevk edilmiş. Marttaki toplantıya yetişebilir mi bilmiyorum.

mk-oe, 4 ay önce - Alıntıya git

Merhaba hocam. Bilirkişiler yine üniversite hocaları bildiğim kadarıyla. Şubat ayında bilirkişiye gittiyse Mart a yetişmesi zor hocam en az 3 ay sürüyor maalesef. Ama yine de umarım erken dönerler de yetişir Mart a...

Toplam 602 mesaj
«121314151617181920212223»

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?