Editörler :
«141516171819202122232425»
11 Mart 2019 20:07

Pasazade323
Aday Memur

Sayın hocam,

Bilgi ve yardımlarınız için teşekkürler. Jüri belli olduktan hemen bir ay sonra yani eylül'ün başında hakkımda etik ihlal iddiasında bulunulmuş. Savunmam ise 21 aralıktaki toplantıda talep edildi. Acaba eylül-aralık ayı arasında diğer jüri üyeleri raporlarını girebiliyorlar mı? Etik kuruldan aklanma kararı çıkarsa jüri sürecine mi dönülecek? Yoksa bu vakte kadar diğer raporlar tamamlanmış mıdır? Selamlar

mk-oe, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam benim bildiğim, bütün jüri üyeleri tamamlandıktan sonra etik kurula gidiyor. Çünkü hemen 1 tane jüri etik dedikten sonra gönderilmiyor. Belki birkaç tane jüri üyesi etik ihlal var diyecek. Benim bildiğim hepsi tamamlandıktan sonra gönderiliyor. Kaldı ki benim idari görevim var vekalet bende iken rektörlükten gelen bir yazıda ÜAK kararlarında en az 10 tane aday hakkında 2-3 jüri üyesi etik ihlal var denilmişti. Bu da benim tezimi doğruluyor.

12 Mart 2019 01:00

mk-oe
Aday Memur

Teşekkür ederim hocam...

12 Mart 2019 01:34

Yasin kaya01
Aday Memur

Hocam benim bildiğim, bütün jüri üyeleri tamamlandıktan sonra etik kurula gidiyor. Çünkü hemen 1 tane jüri etik dedikten sonra gönderilmiyor. Belki birkaç tane jüri üyesi etik ihlal var diyecek. Benim bildiğim hepsi tamamlandıktan sonra gönderiliyor. Kaldı ki benim idari görevim var vekalet bende iken rektörlükten gelen bir yazıda ÜAK kararlarında en az 10 tane aday hakkında 2-3 jüri üyesi etik ihlal var denilmişti. Bu da benim tezimi doğruluyor.

Pasazade323, 4 ay önce - Alıntıya git
Hocam maalesef uygulama da tam tersi durumla da karşılaşıbiliyor sizin dediğiniz olması gereken ama jürilerden biri etik ihlal iddiasında bulunursa etiğe sevkedilip savunma isteniyor bu süreçte diğer jüriler raporlarını göndermeye devam ediyorlar bunlardan da etik diyen cıkarsa ve farklı konu ise tekrar savunma istiyorlar saçma bir durum ama yaşayan arkadaşım var maalesef
12 Mart 2019 10:20

yenidocadayi
Şef

Hocalarım, sonuca ilişkin ÜAK'a yaptığım itiraz Komisyon tarafından uygun görüldü ve şu an sistemde jüri sürecinde yazıyor. Ancak aynı jürilerin isimleri var. Bundan sonraki süreç hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

12 Mart 2019 17:21

mnyon
Aday Memur

Hocalarım, sonuca ilişkin ÜAK'a yaptığım itiraz Komisyon tarafından uygun görüldü ve şu an sistemde jüri sürecinde yazıyor. Ancak aynı jürilerin isimleri var. Bundan sonraki süreç hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

yenidocadayi, 4 ay önce - Alıntıya git

hocam neye itiraz etmiştiniz?

13 Mart 2019 13:46

yenidocadayi
Şef

hocam neye itiraz etmiştiniz?

mnyon, 4 ay önce - Alıntıya git

Benim itirazım sonuca yönelikti. Başvurumun alan dışı olduğu gerekçesiyle tüm jüri üyeleri bu alanda başarısız sonucunu vermişler. Ancak tüm çalışmalarım, başvurduğum alanla tamamiyle ilgiliydi. Komisyona itiraz dilekçesi sunmuştum, neyse ki komisyon beni haklı bulmuş ve yeniden jüri sürecine geçirildim. Ancak bundan sonraki süreci bilmiyorum. Sistemimde aynı jüri üyeleri göüzküyor.. Yine benzer karar verirler mi? O zaman ne değişecek ?

14 Mart 2019 20:48

mk-oe
Aday Memur

Umarım istediğiniz sonuç çıkar sayın hocam. Bir şey söylemek zor. Ben de şöyle bir şey sormak istiyorum. Bilirkişiler acaba şikayet eden jüri üyesinin ismini görebiliyor mu? Eğer görüyorsa adil karar vereceğinden nasıl emin olabiliriz? Yoksa jürinin ismi kapatılıyor mu?

16 Mart 2019 11:17

Yasin kaya01
Aday Memur

Umarım istediğiniz sonuç çıkar sayın hocam. Bir şey söylemek zor. Ben de şöyle bir şey sormak istiyorum. Bilirkişiler acaba şikayet eden jüri üyesinin ismini görebiliyor mu? Eğer görüyorsa adil karar vereceğinden nasıl emin olabiliriz? Yoksa jürinin ismi kapatılıyor mu?

mk-oe, 4 ay önce - Alıntıya git
Adaylara ismi verilmeyen bilirkişiler her bilgiyi biliyorlar jüri üyesinin ismi de buna dahildir buna hocam
17 Mart 2019 10:47

bao1
Aday Memur

Bir sorum olacaktı. Daha önce doçentlikte beyan ettiğimiz eserlerden bazılarını yeni başvuruda beyan etmeyip yani puanlama dışında bırakıp sadece özgeçmişte göstersek sorun olur mu? Özgeçmişte yer alacaklar ama puanlamada (Beyannamede) olmayacaklar.

17 Mart 2019 23:30

Yasin kaya01
Aday Memur

Bir sorum olacaktı. Daha önce doçentlikte beyan ettiğimiz eserlerden bazılarını yeni başvuruda beyan etmeyip yani puanlama dışında bırakıp sadece özgeçmişte göstersek sorun olur mu? Özgeçmişte yer alacaklar ama puanlamada (Beyannamede) olmayacaklar.

bao1, 4 ay önce - Alıntıya git
Hocam merhabalar üak tüm çalışmaların eserler listesine koyulmasını zorunlu tutuyor ancak beyannameye ekleyip eklememek tamamen adayın inisiyatifinde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
21 Mart 2019 15:52

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Sosyal etik toplantısı yarın mı acaba? Bilirkişi raporlarım geldi mi acaba? Geldi ise sonuç ne acaba

21 Mart 2019 15:53

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Sosyal etik toplantısı yarın mı acaba? Bilirkişi raporlarım geldi mi acaba? Geldi ise sonuç ne acaba

DRTEMELEGİTİM, 4 ay önce - Alıntıya git

Aklımda deli sorular. Delirmeme ne kafa kaldı acaba?

21 Mart 2019 17:57

byakademisyen
Aday Memur

..

21 Mart 2019 18:03

byakademisyen
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar; bir sorum olacaktı. Geçmişte yayımladığım bir makaleyi genişletip yeniden yayımladım. İlk yayından da puan alabiliyor muyum? İlki yayına atıf ta var. Atıflarından faydalanabilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

21 Mart 2019 18:05

byakademisyen
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar; bir sorum olacaktı. Geçmişte yayımladığım bir makaleyi genişletip yeniden yayımladım. İlk yayından da puan alabiliyor muyum? İlk yayına atıf ta var. Atıflarından faydalanabilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

21 Mart 2019 21:14

byakademisyen
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar; bir sorum olacaktı. Geçmişte yayımladığım bir makaleyi genişletip yeniden yayımladım. İlk yayından da puan alabiliyor muyum? İlk yayına atıf ta var. Atıflarından faydalanabilir miyim? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

byakademisyen, 4 ay önce - Alıntıya git

Tecrübeli hocalarım; bu soruma cevap verebilir misiniz. İlk yayının atıflarından puan alırsam etik ihlale girer mi acaba?

22 Mart 2019 00:26

Yasin kaya01
Aday Memur

Tecrübeli hocalarım; bu soruma cevap verebilir misiniz. İlk yayının atıflarından puan alırsam etik ihlale girer mi acaba?

Hocam atıfları puanlamanızda bir sıkıntı olmaz ama yayınlardan birini puanlamasanız iyi olur benzerlik oranı yüksek ise tekrar yayım iddiası ileri sürülebilir jüriler tarafından düşüncem bu diğer hocalarım ne der bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin
22 Mart 2019 10:06

çilekeşdoçadayı
Kapalı

Hocam aynı verilerin bulunduğu tekrardan genişletip yayınlamak çok riskli ilk yayını sadece özgeçmişinize koyup,2. yayını beyannameye koymanız ve sadece bundan puan almanızı tavsiye ederim, yasin hocam da buna benzer yazmış o daha tecrübelidir bu konularda, kendi yaptığınız atıftan puan almıyorsunuz zaten ancak iki yayınada gelen atıflardan puan almanızda sıkıntı olmaz, ayrıca 2. makalede 1. makaleye atıf yapmanız çok iyi olmuş.

22 Mart 2019 10:22

byakademisyen
Aday Memur
Hocam atıfları puanlamanızda bir sıkıntı olmaz ama yayınlardan birini puanlamasanız iyi olur benzerlik oranı yüksek ise tekrar yayım iddiası ileri sürülebilir jüriler tarafından düşüncem bu diğer hocalarım ne der bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin
Yasin kaya01, 4 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam, ilk yayına 2 atıf yapılmış hem de uluslararası bir makalede. Onlardan puan alacağım anladığım kadarıyla bir sorun olmaz.. ama ilk yayını makale anlamında beyannameye koymayacağım.

22 Mart 2019 10:23

byakademisyen
Aday Memur

Hocam aynı verilerin bulunduğu tekrardan genişletip yayınlamak çok riskli ilk yayını sadece özgeçmişinize koyup,2. yayını beyannameye koymanız ve sadece bundan puan almanızı tavsiye ederim, yasin hocam da buna benzer yazmış o daha tecrübelidir bu konularda, kendi yaptığınız atıftan puan almıyorsunuz zaten ancak iki yayınada gelen atıflardan puan almanızda sıkıntı olmaz, ayrıca 2. makalede 1. makaleye atıf yapmanız çok iyi olmuş.

çilekeşdoçadayı, 4 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam, ilk yayına 2 atıf yapılmış hem de uluslararası bir makalede. Onlardan puan alacağım anladığım kadarıyla bir sorun olmaz.. ama ilk yayını makale anlamında beyannameye koymayacağım.

Toplam 608 mesaj
«141516171819202122232425»

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?