Editörler :
«181920212223242526272829»
10 Nisan 2019 18:33

mnyon
Aday Memur

Meraba Sayın Hocam

Gözünüz aydın sizin için, çilekeş rumuzlu arkadaş için ve diğer olumlu sonuçlanan arkadaşlar için çok sevindim hayırlı olsun.

Bu Arada beni etik kurula şikayet eden hocanın intihal, dublikasyon, dilimleme, haksız yazarlık, ve destekleyen kurumu belirtmeme şeklinde etik ihlallerine rastladım en yakın zamanda şikayet edeceğim ve gereken neyse yapacağım benim 6 ayımı bana haram etti bende aynısını ona yaşatacağım.

aaakademisyen, 5 ay önce - Alıntıya git

Bunu bende düşünmedim değil. Beni etiğe veren hoca rektör adayıymış o nedenle sosyal paylaşımlarının tamamı politik. İngilizce yayınlarımı anlamamış ve yorum yapamamış türkçe olanlara yüklenmiş ve keyfi olarak sonuç raporunu şu cümleyle tamamlamış Adayın puanı yetiyor ama doçent olmak için yeterli kalitede değil..Üstelik aynı yayını 2 kez şikayet etmiş. Adamın niyeti de ortada aslında. Onun bakış açısıyla kendi yayınlarını incelesek etik ihlale ulaşmak oldukça kolay olur diye düşünüyorum.

14 Nisan 2019 12:49

drnaz
Aday Memur

Nisan 2018 başvurusu yapanlardanım. Yanıt gelmemesinden şüphelenmiştim ki...etiğe verildiğimi öğrendim (bir şekilde öğrendim). Daha tarafıma yanıt gelmedi. Ayrıntısını bilmiyorum. Moralim bozuldu ve tüm şevkim kırıldı. Sonuçlanması nereden baksanız bir yılı bulacak. Değer mi?

14 Nisan 2019 13:50

adaydoc2018
Memur

Nisan 2018 başvurusu yapanlardanım. Yanıt gelmemesinden şüphelenmiştim ki...etiğe verildiğimi öğrendim (bir şekilde öğrendim). Daha tarafıma yanıt gelmedi. Ayrıntısını bilmiyorum. Moralim bozuldu ve tüm şevkim kırıldı. Sonuçlanması nereden baksanız bir yılı bulacak. Değer mi?

drnaz, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam cok gecmis olsun, gecen hafta toplanan docentlik komisyonunda mi karar alinmis?

Ben de 2018 Nisan doneminde basvurmustum, halen daha sonucumun aciklanmasini bekliyorum!

14 Nisan 2019 22:25

drnaz
Aday Memur

Mart toplantısında karar alınmış diye tahmin ediyorum

14 Nisan 2019 23:05

adaydoc2018
Memur

Mart toplantısında karar alınmış diye tahmin ediyorum

Hocam sistemde de halen daha juri surecinde mi yaziyor? Onu ne zaman guncelliyorlar acaba?

14 Nisan 2019 23:11

drnaz
Aday Memur

Hocam sistemde de halen daha juri surecinde mi yaziyor? Onu ne zaman guncelliyorlar acaba?

adaydoc2018, 4 ay önce - Alıntıya git

evet juri sürecinde yazıyor. Etik kurul toplantısından karar çıkınca sanırım ibare değişecektir

16 Nisan 2019 15:07

mirhat farmer
Aday Memur

Merhaba, Bem de 27 martta etik kuruluna verildiğimi tesadüfen sisteme bakarak öğrendim. şimdi büyük bir hayal kırklığı var. ayrıca 3. haftaya girmiş olmamıza rağmen henüz elime savunma tutanağı ulaşmadı?

SORU: bir bildiriyi sehven 2 defa puanlamışım bundan dolayı olabilir mi? veya danışmanımın adını tezden ürettiğim kitaba yazmadım.?

LÜTFEN HERHANGİ BİR BİLGİYE SAHİP OLAN VAR İSE (HER KONUDA) ÇÜNKÜ MAĞDUR OLANLAR SIK SIK BURAYA BAKIYOR BU PLATFORM TEK HABER ALDIĞIMIZ YER.

ŞİMDİDEN ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

18 Nisan 2019 01:21

Molevo
Aday Memur

Sayın Hocalarım

Tezden üretilmiş yayın ile ilgili bir sorum olacak. 8 tane figürü bulunan doktora öncesi çok yazarlı bir makalemin 2 tane figürü tezimde mevcut. Bu durumda bu yayını tezden üretilmiş yayın olarak mı göstermem gerekiyor yoksa normal makale olarak mı bilemedim? Tezden üretilmiş yayın olarak belirtsem, üretilmemiştir diye bir sorun ile karşılaşabilirim. Aksine tezden üretilmemiştir desem bu defada jürinin biri tezden üretilmiş yayın olarak sorun çıkartabilir. Bu konudaki tavsiyeniz nedir?

19 Nisan 2019 11:33

drnaz
Aday Memur

Merhaba, Bem de 27 martta etik kuruluna verildiğimi tesadüfen sisteme bakarak öğrendim. şimdi büyük bir hayal kırklığı var. ayrıca 3. haftaya girmiş olmamıza rağmen henüz elime savunma tutanağı ulaşmadı?

SORU: bir bildiriyi sehven 2 defa puanlamışım bundan dolayı olabilir mi? veya danışmanımın adını tezden ürettiğim kitaba yazmadım.?

LÜTFEN HERHANGİ BİR BİLGİYE SAHİP OLAN VAR İSE (HER KONUDA) ÇÜNKÜ MAĞDUR OLANLAR SIK SIK BURAYA BAKIYOR BU PLATFORM TEK HABER ALDIĞIMIZ YER.

mirhat farmer, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam benim sistemde bir değişlik yok. Jüri sürecinde yazıyor. Etik'ten de tarafıma gelen bir yazı yok. Öyle bekliyorum

19 Nisan 2019 11:38

drnaz
Aday Memur

Sayın Hocalarım

Tezden üretilmiş yayın ile ilgili bir sorum olacak. 8 tane figürü bulunan doktora öncesi çok yazarlı bir makalemin 2 tane figürü tezimde mevcut. Bu durumda bu yayını tezden üretilmiş yayın olarak mı göstermem gerekiyor yoksa normal makale olarak mı bilemedim? Tezden üretilmiş yayın olarak belirtsem, üretilmemiştir diye bir sorun ile karşılaşabilirim. Aksine tezden üretilmemiştir desem bu defada jürinin biri tezden üretilmiş yayın olarak sorun çıkartabilir. Bu konudaki tavsiyeniz nedir?

Molevo, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam başvuru şartları o kadar belirsiz ve karışık ki...neredeyse her yayında ve belgede birilerine göre hata bulmak mümkün: A kişisi doğru der, B kişisi doğru değil der. Değerlendiren hocaların bile içinden çıkamadığı durumlar vardır eminim. Onun için hangi yayın etik soruna sebep olmuştur'u tahmin etmek çok zor. Sıkmayın canınızı. Nasıl olsa başlayan bir iş illaki bitecek. Hayat kısaaa...kuşlar uçuyor

19 Nisan 2019 11:46

sernev2014
Aday Memur

mirhat farmer, 4 ay önce - Alıntıya git

bende de benzer bir sorun var, benimde bir yayınım sehven iki ayrı bölümde puanlanmı, 1 aydan uzun süredir etik incelemede yazıyor. Ancak haber yok, neden etikte olduğuna dair herhangi bir bilgi verilmedi

19 Nisan 2019 14:45

dent45
Aday Memur

Merhabalar, sağlık etik kurul toplantı tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

19 Nisan 2019 14:48

çilekeşdoçadayı
Kapalı

Merhabalar, sağlık etik kurul toplantı tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı acaba?

dent45, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam sağlık etik kurulu en son 7 martta yapıldı 6-7 haftada bir yapılıyor önümüzdeki hafta olma ihtimali çok yüksek.

19 Nisan 2019 15:05

dent45
Aday Memur

Hocam sağlık etik kurulu en son 7 martta yapıldı 6-7 haftada bir yapılıyor önümüzdeki hafta olma ihtimali çok yüksek.

çilekeşdoçadayı, 4 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler hocam.

20 Nisan 2019 09:39

Ahbudocentlik
Aday Memur

Merhaba arkadaslar ekim 2018 basvurusuyum sistemde juri sureci olarak gorunen basvurumun carsamba gunu UAK tan gelen posta ile meger etik kurulda oldugunu ogrendim birtane juri uyesi beyannamede puanlamadigim yayinlar sebebiyle etik kurula vermis iki sebepten dolayi birisinci bir sempozyumda extended abstract olarak yayinlanan bildirimi dbs sistemine ozet olarak girmemmis tam metin olarak girmeliymisim yaniltici beyan demis kendileri bildiri tam.metin olmaya okadar uzakki birbucuk sayfa. diger sebep ise onceden bildiri olan bir calismayi genisletip makaleye cevirme asamasinda bazi yazarlarin kendi istekleri ile makalede yer almak istememeleri ve bunu birer feragatname ile beyan etmislerdi tabi ama ben bu calismalari puanlamaya dahil etmedigim icin feragatnameleri UAK a gondermedim bile. Sormak istedigim konu beyannamemde puanlamadigim bu yayinlarla etikkurula sevk edilmem.nekadar dogru ve elimdeki feragatnameleri etik kurul komisyonuna sundugumda kabul gorme ihtimali nedir. Ve bir sonraki fen muhendislik komisyon toplantisi nezaman yapilir acaba. Simdiden tesekkurler hepimizin hakkinda hayirlisi olmasini diliyorum

20 Nisan 2019 16:50

Yasin kaya01
Aday Memur

dent45, 4 ay önce - Alıntıya git
Sağlık haftaya diye biliyorum
21 Nisan 2019 11:42

fizikci0048
Aday Memur

Merhaba Arkadaşlar,

Cuma günü ÜAK tan bir yazı geldi ve etik kuruluna kaldığımı öğrendim. Gerekçe olarak ta lisansüstü tezden çıkan yayında sorumlu yazar olarak adayın veya onun danışmanının olmaması olarak yazıyor. Bu durum ile karşı karşıya kalan var mı? İknici sorum ise sizce bu durumun sonucunda ne olur? değerli fikirleriniz bana yardımcı olacağına inanıyorum. Teşekkürler

21 Nisan 2019 11:46

BiAkademikBilinc35
Memur

Merhaba Arkadaşlar,

Cuma günü ÜAK tan bir yazı geldi ve etik kuruluna kaldığımı öğrendim. Gerekçe olarak ta lisansüstü tezden çıkan yayında sorumlu yazar olarak adayın veya onun danışmanının olmaması olarak yazıyor. Bu durum ile karşı karşıya kalan var mı? İknici sorum ise sizce bu durumun sonucunda ne olur? değerli fikirleriniz bana yardımcı olacağına inanıyorum. Teşekkürler

fizikci0048, 4 ay önce - Alıntıya git

Danışmanının itirazı yoksa kime ne onu anlamadım

21 Nisan 2019 13:59

mirhat farmer
Aday Memur

bende de benzer bir sorun var, benimde bir yayınım sehven iki ayrı bölümde puanlanmı, 1 aydan uzun süredir etik incelemede yazıyor. Ancak haber yok, neden etikte olduğuna dair herhangi bir bilgi verilmedi

sernev2014, 4 ay önce - Alıntıya git

hocam merhaba, tahmininiz 2 defa puanlamak mı? gerçekten sırf bu nedenle etik kuruluna verilir mi? ayrıca diğer hocalarımın yazılarına bakıyorum da bilgilendirilme şekilleri; kimi posta geldi kimi mail geldi diyor fakat bana gelen beni bilgilendiren herhangi bir yazı yok.

iyi çalışmalar dilerim.

21 Nisan 2019 14:04

mirhat farmer
Aday Memur

Hocam benim sistemde bir değişlik yok. Jüri sürecinde yazıyor. Etik'ten de tarafıma gelen bir yazı yok. Öyle bekliyorum

hocam sizin sistemde değişiklik yoksa belki etik kurulunda değildir. net bilgi aldınız mı;?

Toplam 640 mesaj
«181920212223242526272829»

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?