Editörler :
«17181920212223242526272829
02 Mayıs 2019 10:59

mehmet343506
Aday Memur

kongrede bir sunum yaptım. özet metin olarak yayınlandı. daha sonra bu çalışmayı farklı bir şekilde geliştirerek bir dergiye makale olarak gönderdim. her iki çalışmanın konu başlıkları ve özet metinleri farklı. ama tabiki benzer yayınlar. bu durumda doçanetlik başvurusunda hem sunum puanı. hemde makale puanı alınırmı?

02 Mayıs 2019 11:14

çilekeşdoçadayı
Kapalı

kongrede bir sunum yaptım. özet metin olarak yayınlandı. daha sonra bu çalışmayı farklı bir şekilde geliştirerek bir dergiye makale olarak gönderdim. her iki çalışmanın konu başlıkları ve özet metinleri farklı. ama tabiki benzer yayınlar. bu durumda doçanetlik başvurusunda hem sunum puanı. hemde makale puanı alınırmı?

mehmet343506, 2 ay önce - Alıntıya git

Böyle bir riske girmemenizi tavsiye ederim, jüriler son dönemlerde etik ve asgari şart için her yolu deniyorlar, 7 jüriden birisi asgari şart derse süreciniz uzar hele birde etik ihlal var tekrar yayın derse süreciniz iyice uzar.

02 Mayıs 2019 11:22

mehmet343506
Aday Memur

doğru. çok teşekkür ederim.

02 Mayıs 2019 11:30

mk-oe
Aday Memur

Hocam büyük ihtimal önümüzdeki hafta 6-10 mayıs arası toplanacak. perşembe ve cuma yani 9-10 mayıs toplanma ihtimali daha fazla.

çilekeşdoçadayı, 2 ay önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim hocam... Sağ olun.

04 Mayıs 2019 00:25

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Doçentlik sonucum olumlu onca çileden sonra buruk bir sevinç oldu ama...Burda etik belası ile mücadele eden tüm arkadaşlar için sabır diliyorum ve süreçte destek olan tüm arkadaşlara Yasin hocaya çilekeş hocaya ayrıca teşekkür ederim ...

04 Mayıs 2019 00:35

çilekeşdoçadayı
Kapalı

Doçentlik sonucum olumlu onca çileden sonra buruk bir sevinç oldu ama...Burda etik belası ile mücadele eden tüm arkadaşlar için sabır diliyorum ve süreçte destek olan tüm arkadaşlara Yasin hocaya çilekeş hocaya ayrıca teşekkür ederim ...

DRTEMELEGİTİM, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam çok sevindim, benimde bu gün açıklandı 5/5 olumlu biliyorsunuz sizinle çok yazışmıştık, çok çektik be hocam, gözünüz aydın olsun, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar.

04 Mayıs 2019 00:40

DRTEMELEGİTİM
Aday Memur

Çok teşekkür ederim. Çilekeş hocam sizin de sonucunuza çok sevindim hayırlı olsun. Akademikhayatta ayağımıza takılan son taş olsun bu süreç:) evet sizinle çok yazıştık dertleştik tekrar tekrar teşekkür ederim

04 Mayıs 2019 00:53

çilekeşdoçadayı
Kapalı

Çok teşekkür ederim. Çilekeş hocam sizin de sonucunuza çok sevindim hayırlı olsun. Akademikhayatta ayağımıza takılan son taş olsun bu süreç:) evet sizinle çok yazıştık dertleştik tekrar tekrar teşekkür ederim

DRTEMELEGİTİM, 1 ay önce - Alıntıya git

Estağfirullah hocam, ben teşekkür ederim, bu gün doçent olanlara hele de etik vb durumları atlatıp doçent olanlara çok sevindim, darısı tüm bekleyen ve haksızlığa uğrayanların başına.

05 Mayıs 2019 13:30

Ahbudocentlik
Aday Memur

Hocalarim fen ve muhendislik alani icin etik komisyonunun toplanti tarihi hakkinda bilginiz varmi

05 Mayıs 2019 23:25

çilekeşdoçadayı
Kapalı

Hocalarim fen ve muhendislik alani icin etik komisyonunun toplanti tarihi hakkinda bilginiz varmi

Ahbudocentlik, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam fen ve müh etik komisyonu cuma günü (3 mayıs) toplanmış mesajlaştığım bir arkadaş söyledi.

05 Mayıs 2019 23:36

Ahbudocentlik
Aday Memur

Hocam tsekkurler bilgilendirme icin acaba 30 nisanda kargoyla teslim edilen savunmam gorusulmusmudur arasam etik komisyona bakan memurlardan cevap alabilirmiyim

06 Mayıs 2019 12:21

docdrdoc
Kapalı

Doçentlik ünvanı alan arkadaşları tebrik ediyorum. Acaba aranızda bizim gibi özet sunum nedeniyle tekrar yayından etik kurula sevk edilip olumlu sonuç alan var mı?

06 Mayıs 2019 12:57

emreŞ
Aday Memur

Hocam tsekkurler bilgilendirme icin acaba 30 nisanda kargoyla teslim edilen savunmam gorusulmusmudur arasam etik komisyona bakan memurlardan cevap alabilirmiyim

Hocam görüşülmüştür. Çünkü 3 Mayıs cuma günü toplantı oldu.

06 Mayıs 2019 13:37

çilekeşdoçadayı
Kapalı

Hocam 30 nisanda gönderdiyseniz, bence etik kurula sormanızda fayda var görüşülme ihtimalide var ancak gündeme almamış bir sonraki toplantıyada almış olabilirler, etik kurulu arayıp öğrenmenizi tavsiye ederim. kolay gelsin.

06 Mayıs 2019 17:39

mirhat farmer
Aday Memur

Hocam görüşülmüştür. Çünkü 3 Mayıs cuma günü toplantı oldu.

emreŞ, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam 3 mayısta sosyal bilimler mi toplandı?

06 Mayıs 2019 22:13

drnaz
Aday Memur

Merhaba. Bu gün sisteme girdim ve sistemimde 'Juri sürecinde' yazısının ''Adayın başvurusu etik incelemede'' yazısı ile değiştiğini gördüm. Halbuki Mart ayında etiğe sevk edildiğini biliyorum. İşler bu kadar yavaş mı çalışıyor? Ya da bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Bilgi verebilir misiniz? Çok can sıkıcı bir durum. Yıl sonunu bulur mu acaba?

06 Mayıs 2019 22:36

çilekeşdoçadayı
Kapalı

hocam 3 mayısta sosyal bilimler mi toplandı?

mirhat farmer, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam 3 mayısta fen-müh etik kurulu olmuş sosyal etik kurulu büyük ihtimal bu hafta yapılacak ancak net bilgi henüz yok, perşembe cuma yapılacağını tahmin eden ve bekleyen arkadaşlar var kesin bilgi alan olursa buradan yazarsa seviniriz.

06 Mayıs 2019 22:41

çilekeşdoçadayı
Kapalı

Merhaba. Bu gün sisteme girdim ve sistemimde 'Juri sürecinde' yazısının ''Adayın başvurusu etik incelemede'' yazısı ile değiştiğini gördüm. Halbuki Mart ayında etiğe sevk edildiğini biliyorum. İşler bu kadar yavaş mı çalışıyor? Ya da bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Bilgi verebilir misiniz? Çok can sıkıcı bir durum. Yıl sonunu bulur mu acaba?

drnaz, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam tekrar geçmiş olsun ekranınızda etik inceleme geç yazması normal hiç yazmadan aylarca etik incelemede olanda oluyor benim etik incelemem yaklaşık 5 ay sürdü sonucum 7 ayda açıklandı ve ekranımda hiç etik inceleme yazmadı, önemli lan size gönderilecek ve savunmanızı yapmanızı isteyecek yazı bu yazıya istinaden savunma yazıp devamında takip edeceksiniz, etik yazı elinie ulaştığında 15 gün içinde savunma yazacaksınız, her türlü ek evrak bilgi ekleyebilir bunları posta yolu ile veya elden üak genel sekreterliğine teslime edebilirsiniz ayrıca bu savunma ve ek evrakları pdf formatında cd ye çekip teslim edeceksiniz, kolaylıklar dilerim, inşallah sonu lehinize olur.

07 Mayıs 2019 11:15

akademikchallenge
Aday Memur

Merhaba Arkadaşlar benim bu forum altında bazı sorularım var

Soru-1 : Acaba tek başıma yaptığım ve tek isim olarak yaptığım önceki makaleleri daha sonra

yüksek lisans öğrencilerim ile tez de çalışma yapılması herhangibi bir etik ihlal midir ?

Soru-2 : Tam metin olarak basılmamış sözlü bildirileri makaleye çevirmek etik ihlal olur mu?

Soru-3 : Bildirileri ve Bildiriden türetilmiş makaleleri puanlamaya sokarken

bunları dbs'ye yüklerken belirtmek gerekiyor mu ?

Soru-4 : Tam metin bildirileri güncelleyerek (2015-2016 yılı için yapılmış ama 2018-2019

yılı için tekrar yapmak ) makaleye çevirmek sizce etik ihlal midir ?

Soru-5 :Tam metin bildirileri güncelleyerek mesela analiz kısmına yeni bir analiz ve sonuçlar

eklenmesi etik ihlal olur mu?

Memleketin ücra köşesinde kendi kendine bilim yapmaya çalışan genç akademisyenler için bu sorulara açıklama getirmek bence çok faydalı olacaktır. Bu konuda bilgi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Sorular birbirinden bağımsızdır. Alanım Fen Bilimleri

07 Mayıs 2019 13:08

drnaz
Aday Memur

Etik komisyona hangi hocanın verdiğini artık göremiyoruz diye daha önce konuşulmuştu. Bu kesin mi? Gerçekten etiğe veren hocayı bilemeyecek miyiz?

Toplam 565 mesaj
«17181920212223242526272829