Editörler : supporters.
«243244245246247248249250251252253254»

akademiksos
Memur
14 Nisan 2022 20:43

Hocam bu verdiğiniz 5 yıl ceza bilgisinin kaynağı var mı acaba? Gerçekten çok merak ediyorum ve bu oluyorsa çok mutlu olacağım.

royyyy, 2 yıl önce

Hocam hayırlı olsun. Bildiğim kadarı ile o jüri 5 yıl ceza alıyor. Yani sizin proflugunuz gelene kadar jüri olamayacak. Umarım UAK cezayı keser. Başarılar.

royyyy
Memur
14 Nisan 2022 22:48

Evet hocam ancak burada varlık ile uygulanabilirlik farklı. Böyle ceza alan var. Ama UAK her durumda bunu yapıyor mu onu bilmiyorum. Ayrıca etiğin bilirkisi ile reddi 5 yıl ceza yaratmayabilir. Burada art niyet olgusunun oybirliği ile kabulu ön koşul. Mesela jüri "adayın 2017 yılındaki yayını, kabul sonrası ücret istendiğinden etik ihlal" der ise bu art niyet içerir. Malum jüri sisteminde bizler öncelikle okudum onayladım diyip 2019 Mart sonrasi yayınlar için bu durum geçerli ibaresini görüyoruz. Yani art niyet çok açık. Ancak dediğim gibi içtihatlar personel değiştikçe değişebilir. Başarılar.

akademiksos, 2 yıl önce

Hocam bu verdiğiniz 5 yıl ceza bilgisinin kaynağı var mı acaba? Gerçekten çok merak ediyorum ve bu oluyorsa çok mutlu olacağım.

DMKdanYÖKe
Aday Memur
15 Nisan 2022 17:42

Hocam alanınız ne? Ne zaman savunmanızı gönderdiniz?

Outliers, 2 yıl önce
Merhabalar. Öncelikle Etik süreç yaşayan tüm hocalarımın Allah yardımcısı olsun. Bugün DBS sistemimde etik süreçte ifadesi jüri sürecindeye döndü. Etik veren jüri düşmüş. Bu aşamada 2 sorum olacak. Askeri verilmiş olsaydı jüri sürecinde yerine direk başvuru iptal mi yazardı? Bundan sonraki sürüç ne kadar sürer? Kısacası ne zaman rahatlayabilirim!!

yaseminint
Şef
16 Nisan 2022 12:07

Benim ilk isim ve soru mlu olmadığım bir makale yüzünden başvurum etik ihlal aldı malesef. Savunma ile döner diye ümit ederken yandı canım resmen

Bundan sonraki süreçte mahkemeye başvuracağım ama bu yazılar hemen rrktörlüğe ve bana mı geliyor aynı anda. Sorun rektörlüğe duyurmadan mahkeme sürecim bitseydi bari. Bir de idareyle sorun yaşamak istemiyorum :((

mendoa84
Daire Başkanı
16 Nisan 2022 12:46

Geçmiş olsun hocam.. Jüri hangi gerekçeyle etik vermiş?

yaseminint, 2 yıl önce

Benim ilk isim ve soru mlu olmadığım bir makale yüzünden başvurum etik ihlal aldı malesef. Savunma ile döner diye ümit ederken yandı canım resmen

Bundan sonraki süreçte mahkemeye başvuracağım ama bu yazılar hemen rrktörlüğe ve bana mı geliyor aynı anda. Sorun rektörlüğe duyurmadan mahkeme sürecim bitseydi bari. Bir de idareyle sorun yaşamak istemiyorum :((

mesut1974
Şube Müdürü
16 Nisan 2022 13:18

Hocam bilirkişi sureciniz bitti mi ki?
yaseminint, 2 yıl önce

yaseminint
Şef
16 Nisan 2022 18:34

Bitti hocam 1.5 ay sürdü bugün sabah dbs de başvurumun etik ihlalle iptal edildiği yazısını gördüm. Daha zarf gelmedi bilirkişi raporları gelmedi. 3 bilirkişide oybirliği sağlanamamış dedi hukuk bürosu. Bu ne rezalet bir süreç başkaları kaç makalede etik ihlalden döndü. Ben benle alakası olmayan 1 makaleden etik aldım.

mesut1974, 2 yıl önce
Hocam bilirkişi sureciniz bitti mi ki?

royyyy
Memur
16 Nisan 2022 20:36

Rektorluge UAK tarafından bildirilecek hocam. Etiğin durumuna göre idari soruşturma başlatılabilir. Yönetim insiyatifinde bu süreç.

yaseminint, 2 yıl önce

royyyy
Memur
16 Nisan 2022 20:42

Sizle alakası yok ise sizin yazar olmadığınız bir makale sanırım böyle bir etik verilemez. Mahkemeye gerek kalmadan UAKa yazılı başvurun. Sizin yazar olduğunuz makale ise zaten sizinle ilgilidir. Geçmiş olsun hocam

yaseminint, 2 yıl önce

Bitti hocam 1.5 ay sürdü bugün sabah dbs de başvurumun etik ihlalle iptal edildiği yazısını gördüm. Daha zarf gelmedi bilirkişi raporları gelmedi. 3 bilirkişide oybirliği sağlanamamış dedi hukuk bürosu. Bu ne rezalet bir süreç başkaları kaç makalede etik ihlalden döndü. Ben benle alakası olmayan 1 makaleden etik aldım.

ileri273850
Aday Memur
16 Nisan 2022 20:52

Hocam çok geçmiş olsun...

yaseminint, 2 yıl önce

MD1234
Aday Memur
16 Nisan 2022 21:17

İlla oy birliği mi olması gerekiyormuş? Birde ÜAK hukuk bürosu mu cevap verdi?

akademikfen
Memur
17 Nisan 2022 02:06

Benim birlikte savunma hazırladığım hukuk bürosunda öğrendiğim kadarıyla dava açarsanız mahkeme sonuçlanmadan rektörlüğe bilgi verilmemesini talep edebiliriz demişlerdi, akademikhukuk.org yardımıyla savunma hazırlamıştım

yaseminint, 2 yıl önce

mesut1974
Şube Müdürü
17 Nisan 2022 05:10

Hocam çok geçmiş olsun. Üç bilirkişinin oy birliği yoksa komisyonun başvuruları iptal edildiğini duymuştum. Muhtemelen sizde öyle olmuştur. Bir jürinin ithamı ile bir bilirkişinin görüşünü dikkate alıp çoğunluğu oluşturan jürilerin ve bilirkişilerin görüşlerini dikkate almamak haksız bir durum. Zira adalet, suçluyu bulmak değil masumiyeti aramaktır.

İdari dava sürecinizde size moral ve başarılar dilerim. Ancak etik süreciniz çok sürmedi. Belli ki sağlık EK daha sık toplanıyor .Bu en azından bundan sonraki planlarınız için erken davranma imkanı verdi.

yaseminint, 2 yıl önce

yaseminint
Şef
17 Nisan 2022 09:21

Teşekkür ederim hocam. Umarım 5 -8ay sürüyormuş dava süreci. Ama bunun başıma grldiğine inanamıyorum. Adalet diye birşey yok bireysel kararların verildği liyakatin olmadığı bir yermiş öğrendim

Davayı kazansam nolcak aynı anda bana da üniversiteye de yazı geliyor. Üniversite kim bilir ne düşünecek cezasında falan da değilim en fazla benim durum için kınama gelir. Mesele insanların bilip bilmeden konuşması körün taşı geldi beni buldu. Bu ülkede herkese etik verilebilir. Jüri istediği heryerden açık bulabilir. Ama kimseye verilmiyor tanıdığın yoksa jürileri aratmadıysan ezilsin ezilen. Yanıyorum yemin ederim

mesut1974, 2 yıl önce

Hocam çok geçmiş olsun. Üç bilirkişinin oy birliği yoksa komisyonun başvuruları iptal edildiğini duymuştum. Muhtemelen sizde öyle olmuştur. Bir jürinin ithamı ile bir bilirkişinin görüşünü dikkate alıp çoğunluğu oluşturan jürilerin ve bilirkişilerin görüşlerini dikkate almamak haksız bir durum. Zira adalet, suçluyu bulmak değil masumiyeti aramaktır.

İdari dava sürecinizde size moral ve başarılar dilerim. Ancak etik süreciniz çok sürmedi. Belli ki sağlık EK daha sık toplanıyor .Bu en azından bundan sonraki planlarınız için erken davranma imkanı verdi.

mesut1974
Şube Müdürü
17 Nisan 2022 12:25

Size sabırlar diliyorum hocam. Dediğiniz gibi etik davrananların etiğe aykırılıktan ceza yediği bir dönemden geçiyoruz maalesef.

yaseminint, 2 yıl önce

Teşekkür ederim hocam. Umarım 5 -8ay sürüyormuş dava süreci. Ama bunun başıma grldiğine inanamıyorum. Adalet diye birşey yok bireysel kararların verildği liyakatin olmadığı bir yermiş öğrendim

Davayı kazansam nolcak aynı anda bana da üniversiteye de yazı geliyor. Üniversite kim bilir ne düşünecek cezasında falan da değilim en fazla benim durum için kınama gelir. Mesele insanların bilip bilmeden konuşması körün taşı geldi beni buldu. Bu ülkede herkese etik verilebilir. Jüri istediği heryerden açık bulabilir. Ama kimseye verilmiyor tanıdığın yoksa jürileri aratmadıysan ezilsin ezilen. Yanıyorum yemin ederim

yaseminint
Şef
17 Nisan 2022 13:17

Yarın ilk bunu soracağım hocam ama bana resmi yazı gelirken onlarada aynı anda gelmiyor mu. Ben sadece sabah dbs de gördüm. Yürütmeyi durdurmak için önce bana gelmeli ki onlara gelmeden durdurmalıyım diyedüşünüyorum. Umarım okula bu saçma karar gelmeden onlar duymadan mahkemede aklanırım. Huluk bürosu bilirkişide oybirliğine bakmışlar ozaman dedi. Mahkeme biraz daha şeffaf oluyor dedi ama hiçbir netlik yok. Benim duruma ait birsürü emsal karar var ama nasıl olduda bilirkişiden geri döndü anlamadım. Umarım mahkeme bu emsal kararları önemser. Nası bi düzen Allah ım yardım et

akademikfen, 2 yıl önce

Benim birlikte savunma hazırladığım hukuk bürosunda öğrendiğim kadarıyla dava açarsanız mahkeme sonuçlanmadan rektörlüğe bilgi verilmemesini talep edebiliriz demişlerdi, akademikhukuk.org yardımıyla savunma hazırlamıştım

Ant-09
Aday Memur
18 Nisan 2022 11:49

Çok teşekkür ederim hocam cevabınız için.

mesut1974, 2 yıl önce

Sizde bir jürinin raporu var ise başka bir etik dosyası gelmez bu durumda hocam.

Ant-09
Aday Memur
18 Nisan 2022 12:00

Çok teşekkür ederim hocam inşallah her şey güzel sonuçların bizler için.

tomcr, 2 yıl önce
Bana tek jüri ile ilgili etik zarfı gelmişti ama 2 jürim düştü. Meğerse ikisi de aynı konuyu dert edinmiş. İkisinin de yerine yedekler geldi. Umarım aynı sıkıntı sizde çıkmaz hocam.

akademikfen
Memur
18 Nisan 2022 13:34

Allah hepimize kolaylık ve sabır versin bu süreçte.

Hukuk bürosuyla görüştükten sonra lütfen sonucu da yazar mısınız lütfen, aynı yollardan geçmek durumunda kalırsak ben de üniversitemin öğrenmesinden önce mahkemeye gitmek niyetindeyim

Benim henüz bilirkişiye gönderilmedi, savunmamın görüşülmesini bekliyorum, fen müh etik kurul biraz zor toplanıyor, siznki çok hızlı sonuçlandı, forumda bu hızla sonuçlanan ilk sizsiniz sanırım, keşke olumlu yönde sonuçlansaydı

yaseminint, 2 yıl önce

Yarın ilk bunu soracağım hocam ama bana resmi yazı gelirken onlarada aynı anda gelmiyor mu. Ben sadece sabah dbs de gördüm. Yürütmeyi durdurmak için önce bana gelmeli ki onlara gelmeden durdurmalıyım diyedüşünüyorum. Umarım okula bu saçma karar gelmeden onlar duymadan mahkemede aklanırım. Huluk bürosu bilirkişide oybirliğine bakmışlar ozaman dedi. Mahkeme biraz daha şeffaf oluyor dedi ama hiçbir netlik yok. Benim duruma ait birsürü emsal karar var ama nasıl olduda bilirkişiden geri döndü anlamadım. Umarım mahkeme bu emsal kararları önemser. Nası bi düzen Allah ım yardım et

kayacann
Aday Memur
18 Nisan 2022 18:12

Merhaba Sayın hocalarım başvuruda uluslarasi planladığım kitap bölümü ozgecmis ve eserlerde ulusal görünüyor sanırım guncellememisim sorun olur mu

Toplam 8072 mesaj
«243244245246247248249250251252253254»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi