Editörler : supporters.
«247248249250251252253254255256257258»

mesut1974
Şube Müdürü
13 Haziran 2022 15:25

Hocam ÜAK yönetmeliğine baktım. Sağlık alanı ile aynı En son Nisan ortalarında toplanmışlardı sanırım.
akademikfen, 2 yıl önce

Hocam geçmiş olsun, mahkeme süreci sonunda aklanırsınız inşallah.

Alanınız spor bilimleri demişsiniz, itirazınız bilirkişilere gitmiş miydi yoksa etik kuruldan bu sonucu mu aldınız, hangi tarihte itiraz etmiştiniz ve süreciniz nasıl gelişti yazabilir misiniz rica etsem.

Daha önce sağlık tan bir arkadaşın çok çabuk sonuçlanmıştı, sizinki de hızlı sonuçlanmış görünüyor, bilirkişi aşaması yok muydu acaba?

dad1960
Aday Memur
15 Haziran 2022 20:39

yağmacı yayından unvanı geri alınan var mı?

özcanint
Aday Memur
20 Haziran 2022 15:58

arkadaşlar etik toplantısı bayramdan önce gerçekleşebilir mi acaba hiç duyum alan var mıdır?

skywalk11
Daire Başkanı
21 Haziran 2022 08:45

Yağmacı yayın gerekçesi ile geri alınmaz. Ancak şikayet uzerine inceleme yapılır. Bilirkişiye gider. Başvuruda usulsüzlük ya da asgari gerekcesi ile alınır. Yani alınma gerekçesine yağmacı yayın denilemez. Başarılar.

dad1960, 2 yıl önce

yağmacı yayından unvanı geri alınan var mı?

dad1960
Aday Memur
21 Haziran 2022 10:39

Hocam teşekkürler yayınım q3 sınıfında ayrıca ben doçentliği 2018de aldım. Yani yök böyle bir karar almamıştı. Yani hem yayın yağmacı değil hem o dönem karar yok. hem puanlarım da çok fazla. benden neden savunma istediler anlamadım.

skywalk11, 2 yıl önce

Yağmacı yayın gerekçesi ile geri alınmaz. Ancak şikayet uzerine inceleme yapılır. Bilirkişiye gider. Başvuruda usulsüzlük ya da asgari gerekcesi ile alınır. Yani alınma gerekçesine yağmacı yayın denilemez. Başarılar.

Adydoc
Şef
21 Haziran 2022 14:28

Birisi şikayet etmiştir başka bir mantığı olamaz. Hiç sıkıntı yapmayın hocam hukuki olarak kazanılmış bir hak var eğer yayininizla ilgili etiklik bir durum yoksa o işten bir şey çıkmaz rahat olun.

dad1960, 2 yıl önce

Hocam teşekkürler yayınım q3 sınıfında ayrıca ben doçentliği 2018de aldım. Yani yök böyle bir karar almamıştı. Yani hem yayın yağmacı değil hem o dönem karar yok. hem puanlarım da çok fazla. benden neden savunma istediler anlamadım.

dad1960
Aday Memur
21 Haziran 2022 14:42

Hocam çok teşekkürler,

sağolun.

beni üzen ÜAKya her yapılan şikayetten savunma istenirse o zaman başka bir yapmayıp sürekli savunma yazmamız gerekir. Zaten 2018 yılında yağmacı yayın diye kararı yoktu ÜAK'nın. Ama şikayeti işleme koymuşlar. Stres çekiyoruz şimdi de.

Adydoc, 2 yıl önce

Birisi şikayet etmiştir başka bir mantığı olamaz. Hiç sıkıntı yapmayın hocam hukuki olarak kazanılmış bir hak var eğer yayininizla ilgili etiklik bir durum yoksa o işten bir şey çıkmaz rahat olun.

Adydoc
Şef
21 Haziran 2022 15:12

Hocam müsterih olun dediğim gibi yayınla ilgili bir etik durum yoksa bir birşey çıkmaz. Tavsiyem akademik davalara vakıf iyi bir avukat bulup süreci onunla devam ettirin. Akademik hukuk bu konuda iyi tavsiye ederim. Bende asgari karar sonrası sürecini onlarla devam ettiriyorum.

dad1960, 2 yıl önce

Hocam çok teşekkürler,

sağolun.

beni üzen ÜAKya her yapılan şikayetten savunma istenirse o zaman başka bir yapmayıp sürekli savunma yazmamız gerekir. Zaten 2018 yılında yağmacı yayın diye kararı yoktu ÜAK'nın. Ama şikayeti işleme koymuşlar. Stres çekiyoruz şimdi de.

skywalk11
Daire Başkanı
21 Haziran 2022 17:18

Burada yapılan işlem normal. Şikayet vardır. Sizden görüş istenmiş. Mahkemelik durum yok. Avukata da gerek yok. Kurum içinde ben sizi de şikayet ederim dekanliga derim bana hakaret etti. Dekanlık da sizden savunma (görüş) ister. Şikayet edenin ayıbı. Geçmişe dönük de mevzuat islenmez. Yani bir şey çıkmaz. Ancak sonrasında siz de sizi şikayet edenden şikayetçi olur. Manevi kapsamda yıpranma gerekçesi ile. Başarılar.

dad1960, 2 yıl önce

kocero8222
Memur
23 Haziran 2022 19:02

29 Haziranda YK olma ihtimali yüksekmiş. Öncesinde etik toplantıları yapılır mı acaba, geçen ay bilirkişiye giden dosyalardan dönüşler olduysa bu etik kurula yetişme ihtimali var. Etik kurul haftaya yapılmazsa bayram sonrasına kalır herhalde.

mesut1974
Şube Müdürü
24 Haziran 2022 11:54

Hocam, YK mevzuata göre ayda en az bir kere toplanmalı. Buna göre 29 veya 30 da toplanacak gibi gözüküyor. Sosyal ve Fen EK en son 11 ve 12 Mayısta olmuştu. En az bir buçuk ay geçince tekrar toplantı oluyor. Buna göre 27-28 Haziranda dosya sayısını azaltmak maksadıyla toplantının yapılması muhtemel.

Bilirkişiler kendilerine verilen bir aylık süreyi zamanında kullanmışlarsa en geç 12 Haziranda raporları UAK'a ulaşmıştır. Mail gönderdiğimde bana dosyamın bilirkişi sürecinde olduğunu söylediler ama eski mesajlardan bildiğim kadarıyla toplantı olmadığı sürece bilirkişiden gelen dosyalar hakkında bilgi vermezler.

Ama şahsen dosyamın hazirana yetişeceğine dair bir umudum yok. Dahası dosyamın bilirkişiden gelip gelmediği gelmişse de nasıl bir sonuç yazıldığını bilmiyorum. Gelmişse ve aklanma yönünde bir karar çıksa da jüşen jürilerin yerine başkalarının gelip gelmeyeceğini bilmiyorum. Beni çoklu belirsizlik içinde bırakan herkesi Allah'a havale ediyorum.

kocero8222, 2 yıl önce

29 Haziranda YK olma ihtimali yüksekmiş. Öncesinde etik toplantıları yapılır mı acaba, geçen ay bilirkişiye giden dosyalardan dönüşler olduysa bu etik kurula yetişme ihtimali var. Etik kurul haftaya yapılmazsa bayram sonrasına kalır herhalde.

doktoranadolu
Şube Müdürü
24 Haziran 2022 12:21

Mesut hocam inş.sizin süreç de düzelecek kanaatindeyim. Duam ve dileğim bir an önce olması tabii. Çoklu belirsizlik olarak düşünmeyin. Kuvvetle muhtemel tarafların mümkünse doğal yoldan ikna olması ve iradenin tekemmül etmesi için bekleme süresi uzuyor, uzatılıyor. Keşke bu kadar rötar ve sıkıntı olmasa tabii. Kalbinizi geniş tutun. Onun katında yok yok. Selam ve muhabbetle

mesut1974, 2 yıl önce

Hocam, YK mevzuata göre ayda en az bir kere toplanmalı. Buna göre 29 veya 30 da toplanacak gibi gözüküyor. Sosyal ve Fen EK en son 11 ve 12 Mayısta olmuştu. En az bir buçuk ay geçince tekrar toplantı oluyor. Buna göre 27-28 Haziranda dosya sayısını azaltmak maksadıyla toplantının yapılması muhtemel.

Bilirkişiler kendilerine verilen bir aylık süreyi zamanında kullanmışlarsa en geç 12 Haziranda raporları UAK'a ulaşmıştır. Mail gönderdiğimde bana dosyamın bilirkişi sürecinde olduğunu söylediler ama eski mesajlardan bildiğim kadarıyla toplantı olmadığı sürece bilirkişiden gelen dosyalar hakkında bilgi vermezler.

Ama şahsen dosyamın hazirana yetişeceğine dair bir umudum yok. Dahası dosyamın bilirkişiden gelip gelmediği gelmişse de nasıl bir sonuç yazıldığını bilmiyorum. Gelmişse ve aklanma yönünde bir karar çıksa da jüşen jürilerin yerine başkalarının gelip gelmeyeceğini bilmiyorum. Beni çoklu belirsizlik içinde bırakan herkesi Allah'a havale ediyorum.

24 Haziran 2022 12:43

Mesut hocam hayırlı sonuçlar alacaksınız en kısa zamanda inşallah

mesut1974, 2 yıl önce

mesut1974
Şube Müdürü
24 Haziran 2022 14:49

doktoranadolu ve Bakkalgazi hocalarım. Allah sizden razı olsun .İnşaallah sizlerin de olumlu şekilde sonuçlanır.

phdtemel
Kapalı
28 Haziran 2022 09:58

Merbalar Hocalarım,

Bende sağlık alanında geçen hafta etik aldım. Etik ihlal belgesini forumlarda hocalarım 15 gün sonra posta ile ulaşacağını yazıyor. Fakat akademi davaları ile ulaşan hukuk bürosundan aldığım bilgi şu yönde, etik durumum etik kurula sevk edilecek. Etik kurul uygun görürse savunma talebinde bulunacaklar. Etik kurulunda bayram vs nedeni ile Temmuz sonu olacağı bilgisini verdiler. Sıkıntı içerisindeyiz halimizden anlarsınız. Temmuz sonuna kadar bekleyecekmiyim yoksa etik ihlal ekran görüntüsünü gördükten sonra 15 gün içinde raporun elime geçmesi bu süreçlerde deneyimli hocalarım bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

Allah tüm sıkıntılarımızı gidersin.

akademikfen
Memur
28 Haziran 2022 15:53

Öncelikle geçmiş olsun..maalesef öyle hızlı ilerlemiyor süreç, gerçi sağlık EK nın hızlı çalıştığını gördük eylül 2021 başvurusu bir arkadaşta, süreci sonuçlandı, maalesef aklanamadı....benim fen bu arada.

Süreç şu şekilde; sistem değiştikten sonraki ilk EK toplantısını bekliyorsunuz, bu toplantıda sizden savunma istenmesi kararı alınıyor ve ev veya işyerinize (hangi adresi isterseniz) posta yoluyla etik veren hoca(lar)ın raporları ulaşıyor, 15 gün süre veriliyor, savunmanızı hazırlayıp( ister kendiniz isterseniz hukuki yardım alarak) posta yoluyla veya elden ÜAK a teslim ediyorsunuz ve bir sonraki EK toplantısını bekliyorsunuz. Bazı durumlarda savunma sonucunda aklanabiliyorsunuz veya EK bilirkişiye gönderme kararı verebiliyor. Bilirkişi süreci bildiğim kadarıyla 15 gün ila 1 ay süre veriliyor, ama genelde uzadığı yorumlarını forumda okudum, ek süre verebiliyorlarmış. Benim 12 Ocak da sistemim etik oldu, 14 Mart fen EK toplandı, 19 Mart ta sarı zarf elime ulaştı, 29 Mart da savunmamı elden teslim ettim, 12 Mayıs EK da bilirkişiye gönderildiğini öğrendim, hala bilirkişilerin dönüşünü bekleme aşamasındayım, sonrasında tekrar EK tabii..sabırlı olunması gereken bir süreç, Allah kolaylık versin, sabır versin

Fen EK toplantı tarihiyle ilgili bilgisi olan var mı?

phdtemel, 2 yıl önce

Merbalar Hocalarım,

Bende sağlık alanında geçen hafta etik aldım. Etik ihlal belgesini forumlarda hocalarım 15 gün sonra posta ile ulaşacağını yazıyor. Fakat akademi davaları ile ulaşan hukuk bürosundan aldığım bilgi şu yönde, etik durumum etik kurula sevk edilecek. Etik kurul uygun görürse savunma talebinde bulunacaklar. Etik kurulunda bayram vs nedeni ile Temmuz sonu olacağı bilgisini verdiler. Sıkıntı içerisindeyiz halimizden anlarsınız. Temmuz sonuna kadar bekleyecekmiyim yoksa etik ihlal ekran görüntüsünü gördükten sonra 15 gün içinde raporun elime geçmesi bu süreçlerde deneyimli hocalarım bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

akademikfen
Memur
28 Haziran 2022 16:10

Teşekkürler cevabınız için Mesut hocam, kusura bakmayın bir süre uzak kalmak istedim forumdan, Ant-09 hocam da sanırım uzak kalmayı tercih etti.

İnşallah bayramdan önce bir EK yapılır tüm branşlarda ve olumlu sonuçlar alırız hepimiz

mesut1974, 2 yıl önce
Hocam ÜAK yönetmeliğine baktım. Sağlık alanı ile aynı En son Nisan ortalarında toplanmışlardı sanırım.

mesut1974
Şube Müdürü
29 Haziran 2022 00:07

Hocam geçmiş olsun. İnşaallah en kısa sürede aklanırsınız .Gerekli bilgileri akademikfen hocamız anlattı. Sağlık EK yanılmıyorsam daha 2-3 hafta önce toplandı. Normalde en az 6 hafta geçmeden yeni bir toplantı olmuyor. Ama sağlığın daha hızlı ilerleyebiliyor.

Maalesef ekran görüntüsü önemli değil. Benim ekrandan öğrendiğim gün 16 Şubat, savunma için toplantının yapıldığı gün ise 21 Mart idi. Belirsizlik içinde beklemekten başka çare yok. Sabırlı olmanızı tavsiye der, sabırlar dilerim.

phdtemel, 2 yıl önce

Merbalar Hocalarım,

mesut1974
Şube Müdürü
29 Haziran 2022 00:11

Estağfirullah hocam. Ben de forumu takibi azalttım. Psikolojik olarak da daha iyi.12 Mayısta sağlık ve sosyal EK'ler beraber toplanmıştı. Bayram öncesine yetiştirseler çok iyi olur.

akademikfen, 2 yıl önce

Teşekkürler cevabınız için Mesut hocam, kusura bakmayın bir süre uzak kalmak istedim forumdan, Ant-09 hocam da sanırım uzak kalmayı tercih etti.

İnşallah bayramdan önce bir EK yapılır tüm branşlarda ve olumlu sonuçlar alırız hepimiz

aarslan2338
Aday Memur
29 Haziran 2022 10:09

Hocam benim bildiğim 3 haziranda da sağlık EK toplantısı yapılmış.

mesut1974, 2 yıl önce

Estağfirullah hocam. Ben de forumu takibi azalttım. Psikolojik olarak da daha iyi.12 Mayısta sağlık ve sosyal EK'ler beraber toplanmıştı. Bayram öncesine yetiştirseler çok iyi olur.

Toplam 8074 mesaj
«247248249250251252253254255256257258»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi