Editörler : supporters.
«248249250251252253254255256257258259»

ileri273850
Aday Memur
30 Haziran 2022 15:44

2021 Eylül başvurum once etik ve daha sonra asgari almam ile neticelendi. İlk başvurum için çok kötü bir tecrübe oldu. Gerçekten çok sıkıntılı günler gecirdim. Asgariye itirazım ise kabul olmadı... İlk başvurum böylece sonlandı.. Aslında burda şunu söyleyebilirim ki adaylar için sunulan veriler günün gelişmelerine göre guncellenmeli.. Adaylar mağdur edilmemeli.. Burda bekleyen tüm hocalarimin bir an evvel EK dan kurtulup hak ettikleri unvana kavuşmalarını dilerim. Yine şuan beklenen YK var diye görüyorum... Herkese güzel haberler almak dileğiyle... inşallah 2022 Eylül başvurusunda benimde yüzüm güler...

mesut1974
Şube Müdürü
01 Temmuz 2022 17:02

İnşallah hocam. Beraber başvurduğumuz arkadaşların kadroları bile geldi. Biz hala hantal ve sorumsuz insanların dertlerini çekiyoruz. Rabbim hakkımızı bırakmasın. Ne dünyada ne ahirette.

ileri273850
Aday Memur
01 Temmuz 2022 18:22

Amin hocam... Aynı zamanda jüri üyesi olmayı hak etmeyen insanlar. Bence jüri üyesi olabilmek için bir sınava girmeleri lazım. Benim etik sürecim o kadar gereksizdi ki... Bilmiyosan neden jüri oluyosun... Mart a başvurabilirdim sayesinde kaçırdım. İnşallah buralardayım hocam güzel haberlerinizi almak dileğiyle... Çok da kafaya takmadan bekleyin hocam herşeyin başı sağlık...

mesut1974, 2 yıl önce

İnşallah hocam. Beraber başvurduğumuz arkadaşların kadroları bile geldi. Biz hala hantal ve sorumsuz insanların dertlerini çekiyoruz. Rabbim hakkımızı bırakmasın. Ne dünyada ne ahirette.

Adydoc
Şef
01 Temmuz 2022 20:25

Bu dönem maalesef çok sayıda aday UAK in jurilere gönderdiği mail ve bildirimden dolayı etik cezası alacak. Ama işin üzücü tarafı aldığım bir bilgiye göre gerek üak sekreteri gerekse hukuk müşaviri konu hakkında kendilerine sorulan soruya ısrarla o açıklamada kastettiklerinin jüriyi kandırmaya yönelik beyanlar olduğunu ifade etmişler. Ama bekleyip göreceğiz, ben kesinlikle bunlarin iyi niyetli olduğuna inanmiyorum, büyük ihtimal bu durumda olan adayların durumunu DK da dikkate bile almadan savunmalarini isteyip etik ceza verecekler. Umarım beni yaniltirlar ama yıllardır bu sürecin içinde olan bu birisi olarak şunu rahatlıkla şöyleyebilirim yapı içerisinde güç sahibi olan bazilari hak hukuk hiç bir şey tanımıyorlar, gözlerini intikam burumuscesine UAK i mahkemeye verenlerden intikam alma pesindeler. Son yaşanan sürecin asla ve asla başka açıklaması olamaz.

kadirsaglam08
Aday Memur
01 Temmuz 2022 20:56

Bu konuda dilerseniz çok iyi bir avukat önerebilirim. Kendisi adamı ipten alır. Sayesinde doktor oldum. Simdide etik incelemede dosyam. Haksizlik heryerde maalesef.

MD1234
Aday Memur
01 Temmuz 2022 20:59

Daha önce etik ihlal cezası alıp, ÜAK'ı mahkemeye verenleri sonraki başvurularında zorluyorlar mı yani? Doğru mu anladım?

Adydoc, 2 yıl önce

Bu dönem maalesef çok sayıda aday UAK in jurilere gönderdiği mail ve bildirimden dolayı etik cezası alacak. Ama işin üzücü tarafı aldığım bir bilgiye göre gerek üak sekreteri gerekse hukuk müşaviri konu hakkında kendilerine sorulan soruya ısrarla o açıklamada kastettiklerinin jüriyi kandırmaya yönelik beyanlar olduğunu ifade etmişler. Ama bekleyip göreceğiz, ben kesinlikle bunlarin iyi niyetli olduğuna inanmiyorum, büyük ihtimal bu durumda olan adayların durumunu DK da dikkate bile almadan savunmalarini isteyip etik ceza verecekler. Umarım beni yaniltirlar ama yıllardır bu sürecin içinde olan bu birisi olarak şunu rahatlıkla şöyleyebilirim yapı içerisinde güç sahibi olan bazilari hak hukuk hiç bir şey tanımıyorlar, gözlerini intikam burumuscesine UAK i mahkemeye verenlerden intikam alma pesindeler. Son yaşanan sürecin asla ve asla başka açıklaması olamaz.

kadirsaglam08
Aday Memur
01 Temmuz 2022 23:08

Arkadaşlar bilen varsa lütfen açıklasın. Saglik alaninda ayni kongrede en fazla 1 bildiri puanlanir yazdigi icin2 bildiriyide ozgecmisime yazmama ragmen beyannamede 1 tanesini puanladim. Bundan dolayi etige verilmis olabilir miyim?

kadirsaglam08
Aday Memur
01 Temmuz 2022 23:26

Pubmed de yayinlanan bir makale beyannamede kullanilamaz mi?

Adydoc
Şef
02 Temmuz 2022 00:58

Ben asgari için mahkemeye gitmiştim fakat konunun ne olduğu önemli değil mahkemeye verdiğiniz an artık siz UAK için ötekisiniz.

MD1234, 2 yıl önce

Daha önce etik ihlal cezası alıp, ÜAK'ı mahkemeye verenleri sonraki başvurularında zorluyorlar mı yani? Doğru mu anladım?

mesut1974
Şube Müdürü
03 Temmuz 2022 11:28

Karar olumlu veya olumlu olsun artık bu beklemeden bir an önce kurtulsak. Sosyal ve Fen EK bayram öncesi toplanabilirler mi? Önceki toplantının üzerinden bu hafta ile birlikte 8 hafta geçmiş olacak. Toplansalar aklananlar için çifte bayram yaşatacaklar. Diğerleri için de en azından süreç ilerlemiş olacaktır. Bu hafta da toplanmazsa 18 Temmuza kadar süreç uzayacak. Şahsi fikrim toplantının olmayacağı yönünde. Tatil de araya girdiği için bu iş Ağustos'u bulacak.

MD1234
Aday Memur
03 Temmuz 2022 11:44

Sağlık EK toplandı mı acaba?

mesut1974, 2 yıl önce

Karar olumlu veya olumlu olsun artık bu beklemeden bir an önce kurtulsak. Sosyal ve Fen EK bayram öncesi toplanabilirler mi? Önceki toplantının üzerinden bu hafta ile birlikte 8 hafta geçmiş olacak. Toplansalar aklananlar için çifte bayram yaşatacaklar. Diğerleri için de en azından süreç ilerlemiş olacaktır. Bu hafta da toplanmazsa 18 Temmuza kadar süreç uzayacak. Şahsi fikrim toplantının olmayacağı yönünde. Tatil de araya girdiği için bu iş Ağustos'u bulacak.

aarslan2338
Aday Memur
03 Temmuz 2022 14:12

En son 3 Haziran'da toplantı yapılmış diye biliyorum. Bir sonraki toplantı muhtemelen bayram tatili sonrası yapılacak diye duyum aldım.

MD1234, 2 yıl önce

Sağlık EK toplandı mı acaba?

korab
Aday Memur
04 Temmuz 2022 11:56

Mühendislik etik kurul ne zaman toplanacak bilgisi olan var mı

korab
Aday Memur
04 Temmuz 2022 11:57

Mühendislik etik kurul ne zaman toplanacak bilgisi olan var mı

docprofdrwho
Aday Memur
06 Temmuz 2022 23:20

Sayın Hocalarım merhaba, doçentlik başvurusu başarısız olanların mahkemeye itiraz etmesi için 60 günü olduğunu öğrendim. Öncesinde ÜAK a itiraz edip yeniden değerlendirme talep dilekçesi verirsek bu süreç nasıl etkilenir acaba? okuduğum kadarıyla ÜAK ta işler yavaş ilerliyor. dilekçeden cevap gelene kadar 60 günü geçerse ne olur veya 1-2 gün kala ret cevabı gelirse vb.?

docprofdrwho
Aday Memur
06 Temmuz 2022 23:22

Yardımcı olursanız sevinirim. Hepimizin güzel haberler alması dileğiyle...

docprofdrwho, 2 yıl önce

Sayın Hocalarım merhaba, doçentlik başvurusu başarısız olanların mahkemeye itiraz etmesi için 60 günü olduğunu öğrendim. Öncesinde ÜAK a itiraz edip yeniden değerlendirme talep dilekçesi verirsek bu süreç nasıl etkilenir acaba? okuduğum kadarıyla ÜAK ta işler yavaş ilerliyor. dilekçeden cevap gelene kadar 60 günü geçerse ne olur veya 1-2 gün kala ret cevabı gelirse vb.?

kadirsaglam08
Aday Memur
07 Temmuz 2022 13:05

Benzer bir süreci yaşamıştım. Eğer 60 gün içinde olumlu veya olumsuz cevap vermezse talepleriniz reddedilmis sayılıyor ve dava açma süreniz kaldığı yerden devam ediyor.

docprofdrwho, 2 yıl önce

Yardımcı olursanız sevinirim. Hepimizin güzel haberler alması dileğiyle...

drcherry
Memur
08 Temmuz 2022 00:45

Sonuclandiktan sonra 60 gün.
docprofdrwho, 2 yıl önce

drcherry
Memur
08 Temmuz 2022 00:49

Eğer yayininiz colt sayı numarasi almamış sadece online yayinlanmissa üzülerek söylüyorum ki kalırsınız. Aslında bir yayın doi numarasi aldığında yayın olmuştur ama UAK kabul etmiyor.
ileri273850, 2 yıl önce

Hocalarım etik incelemeden kurtuldum ancak sistemim asgariye döndü. Asgari verilme sebebi ise son yayinimin open access olması ve cilt, sayı ve sayfa numarası almamış olması. Bu kadar zor bir süreçten sonra bu yeni durum ayrı bir darbe oldu gerçekten... İtiraz etsem sonuç ne olur hocalarım bilgisi ya da yorumu olan varsa yardımcı olabilir mi.. şimdiden çok teşekkürler... İnşallah herkesin güzel gelen haberinin sonu güzel bitsin....

kadirsaglam08
Aday Memur
08 Temmuz 2022 11:01

Hocam bu tam bir dava sebebi. Başvuru klavuzunda elektronik ortamda yayınlanmis olmasi yeterli yaziyor. Bende bu sebeple dava acacagim gibi gorunuyor.

drcherry, 2 yıl önce
Eğer yayininiz colt sayı numarasi almamış sadece online yayinlanmissa üzülerek söylüyorum ki kalırsınız. Aslında bir yayın doi numarasi aldığında yayın olmuştur ama UAK kabul etmiyor.
Toplam 8081 mesaj
«248249250251252253254255256257258259»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi