Editörler :
«20212223242526272829303132
20 Mayıs 2019 15:02

Ahbudocentlik
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba,

Bugün DBS'den beni etiğe sevk eden jüri üyesinin çıkarılıp yerine ilk yedek üyenin "asıl" olarak atandığını gördüm. Ancak etik incelemenin neticesine dair elime resmi bir evrak ulaşmadı. Bu acaba ne anlama geliyor? Etik incelemenin lehime sonuçlandığı anlamını çıkarabilir miyim bundan?

mk-oe, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam merhaba gozunuz aydin sizin adiniza etik kurul olumlu sonuclanmis gibi gorunuyor bu surec nekadar surdu ve hangi birimin komisyonuna girmistiniz

20 Mayıs 2019 16:47

mk-oe
Aday Memur

Hocam merhaba gozunuz aydin sizin adiniza etik kurul olumlu sonuclanmis gibi gorunuyor bu surec nekadar surdu ve hangi birimin komisyonuna girmistiniz

Ahbudocentlik, 3 ay önce - Alıntıya git

Merhaba hocam,

Teşekkür ederim. Ama elime henüz resmi evrak ulaşmadığı için kesin bir şey söylemem zor. Ben filolojiden başvurmuştum. 21 aralıktaki etik kurul toplantısında savunmam istenmiş. Ocak'ın 15'inde savunmamı gönderdim. Şubattaki etik kurul toplantısında bilirkişilere gönderildi. Mart'ın sonundaki etik kurul toplantısına bilirkişi raporları yetişmedi. Bu yüzden Mayıs'ın 10'una kaldı. Muhtemelen bu toplantıda durumum görüşüldü. Etik kurula jüri üyesi tarafından sevk edilişim ise eylül ayının başı. Kafası kalın adamlar yüzünden bir sürü emek ve zaman israfı. Sonuç ise koca bir sıfır. Selamlar

22 Mayıs 2019 15:03

sernev2014
Aday Memur

Sağlık etik kurul ne zaman toplanıyor acaba, bilen varmı

22 Mayıs 2019 15:21

sonat33

Size sabırlar diliyorum. Sürecinizi sükunetle takip edin.

Birşey sormak istiyorum: Tekrar yayın dedikleri yayınların her ikisi de beyannamenizde var mıydı acaba? Yoksa internetten falan adınızı yazıp arayarak mı böyle bir tespit iddiasında bulunmuşlar?

Söyleyebilirseniz çok yardımcı olur.

hakan.kn, 3 ay önce - Alıntıya git

telefonda öğrendim tekrar yayın olarak gözüküyor olumlu sonuç alabilirmiyim itirazda

22 Mayıs 2019 16:12

dent45
Aday Memur

Sağlık etik kurul ne zaman toplanıyor acaba, bilen varmı

sernev2014, 3 ay önce - Alıntıya git

Genellikle 7 haftada bir yapılıyor ve en son 26 nisanda yapılmıştı. Tahminim 13-14 nisan gibi yapılması yönünde.

22 Mayıs 2019 16:13

dent45
Aday Memur

Genellikle 7 haftada bir yapılıyor ve en son 26 nisanda yapılmıştı. Tahminim 13-14 nisan gibi yapılması yönünde.

dent45, 3 ay önce - Alıntıya git

13-14 haziran demek istemiştim.

22 Mayıs 2019 16:17

sonat33

telefonda öğrendim tekrar yayın olarak gözüküyor olumlu sonuç alabilirmiyim itirazda

22 Mayıs 2019 16:51

Ahbudocentlik
Aday Memur

Mk-oe hocam sizin etik kurula verilme sebebiniz neydi

22 Mayıs 2019 17:34

nickbulmakzorazizim
Şef

Merhaba hocam,

Teşekkür ederim. Ama elime henüz resmi evrak ulaşmadığı için kesin bir şey söylemem zor. Ben filolojiden başvurmuştum. 21 aralıktaki etik kurul toplantısında savunmam istenmiş. Ocak'ın 15'inde savunmamı gönderdim. Şubattaki etik kurul toplantısında bilirkişilere gönderildi. Mart'ın sonundaki etik kurul toplantısına bilirkişi raporları yetişmedi. Bu yüzden Mayıs'ın 10'una kaldı. Muhtemelen bu toplantıda durumum görüşüldü. Etik kurula jüri üyesi tarafından sevk edilişim ise eylül ayının başı. Kafası kalın adamlar yüzünden bir sürü emek ve zaman israfı. Sonuç ise koca bir sıfır. Selamlar

Hocam etiğe sevk gerekçesi ne idi?

22 Mayıs 2019 22:07

mk-oe
Aday Memur

Mk-oe hocam sizin etik kurula verilme sebebiniz neydi

Ahbudocentlik, 3 ay önce - Alıntıya git

Sayın hocam,

İki yayın için dilimleme, üç yayın için ise tekrar yayım iddiası vardı.

23 Mayıs 2019 13:38

sonat33

Sayın hocam,

İki yayın için dilimleme, üç yayın için ise tekrar yayım iddiası vardı.

benimkinede dilimleme demişler nasıl bir itiraz hazırlayacaz

23 Mayıs 2019 23:10

mirhat farmer
Aday Memur

merhaba, hocalarım mayıs 10 da etik kurulda dosyam görüşülmüş. fakat henüz elime savunma gelmedi acaba ne zaman yetişir. ne ile suçlandığımı bilmiyorum ama etik konusunda savunmama yardımcı olabilecek deneyim yaşamış hocam varsa iletişime geçebilirse çok memnun olurum.

24 Mayıs 2019 00:14

dr.atak
Aday Memur

merhaba, hocalarım mayıs 10 da etik kurulda dosyam görüşülmüş. fakat henüz elime savunma gelmedi acaba ne zaman yetişir. ne ile suçlandığımı bilmiyorum ama etik konusunda savunmama yardımcı olabilecek deneyim yaşamış hocam varsa iletişime geçebilirse çok memnun olurum.

mirhat farmer, 3 ay önce - Alıntıya git

Benimki de 10 mayısta görüşülmüş ama elime savunma talebi ulaşmadı. Bu hafta göndereceğiz demişlerdi. Bu forumu canlı tutmalıyız ve savunmalarımızda yardımcı olmalıyız. Daha önce aynı durumu yaşayıp atlatan arkadaşların da burayı terk etmeden geriden gelenlere yardımcı olması lazım. Zor durumdayız ve destek olarak çıkmalıyız bu işin içinden bence.

Örneğin dilimleme ya da tekrar yayından olumlu sonuç alarak kurtulan arkadaşlar bize bu konuda yardımcı olmalı.

24 Mayıs 2019 10:45

profilsizmemur
Aday Memur

Herkese iyi günler,

Nisan 2018 başvurusu yaptım. Etik kurula sevk edileli 9 ay oldu.Hiçbir şey öğrenemiyorum. Başvuru yaptığım zamandan bu zamana kadar forumu takip ediyorum. Bu kadar insanın aylardır çektiği çilelerin bir sorumlusu olması gerekir. Bu nasıl bir sistem anlayamıyorum. İnsanları beklemeye mahkum ediyorlar. Stresten hasta olduk. Kurullar neden bu kadar geç toplanır, jüriler nasıl bu kadar acımasız olur? Bu durumu şikayet edebileceğimiz bir merci yok mu? CİMER e şikayet edilse acaba sonuç alınır mı? herkese kolaylıklar diliyorum Allah yardımcımız olsun

24 Mayıs 2019 14:55

dr.atak
Aday Memur

Herkese iyi günler,

Nisan 2018 başvurusu yaptım. Etik kurula sevk edileli 9 ay oldu.Hiçbir şey öğrenemiyorum. Başvuru yaptığım zamandan bu zamana kadar forumu takip ediyorum. Bu kadar insanın aylardır çektiği çilelerin bir sorumlusu olması gerekir. Bu nasıl bir sistem anlayamıyorum. İnsanları beklemeye mahkum ediyorlar. Stresten hasta olduk. Kurullar neden bu kadar geç toplanır, jüriler nasıl bu kadar acımasız olur? Bu durumu şikayet edebileceğimiz bir merci yok mu? CİMER e şikayet edilse acaba sonuç alınır mı? herkese kolaylıklar diliyorum Allah yardımcımız olsun

profilsizmemur, 3 ay önce - Alıntıya git

Keşke gündem oluşturabilsek ve bu haksızlığa dur diyebilsek. 1 jüri üyesi etik ihlal dedi diye insanların zamanını, psikolojisini ve maddiyatını kayba uğratmak kadar saçma bir durum yok. Buna bir standart getirilmeli. En az iki jüri üyesi aynı maddeden verirse etik inceleme başlatılmalı. Ve süreç ciddiyetle ve kızlı bir şekilde ilerlemeli.

Benim önerim memurlar.netin editörlerini başımızdan geçenleri yazmamız. Ve onlarında haberleştirmesi. Böylelikle gündeme taşıyabiliriz bu sorunu. Belki biz atlatırız ama bir çok kişi bizden sonra aynı durumu yaşayacak.

24 Mayıs 2019 14:57

nickbulmakzorazizim
Şef

Herkese iyi günler,

profilsizmemur, 3 ay önce - Alıntıya git

Şaka gibi. 9 ayda dünya çağ atlıyor, bizim toplumu yönlendirme kapasitesindeki proflarımız bir etik dosyanın kararını sonuçlandıramıyor.

26 Mayıs 2019 00:24

sonat33

bu konularda bazı yargıtay kararı falan buldum ama işe yararmı bilmem (dilimleme)

26 Mayıs 2019 23:04

mk-oe
Aday Memur

benimkinede dilimleme demişler nasıl bir itiraz hazırlayacaz

sonat33, 3 ay önce - Alıntıya git

Sayın hocam, evvela geçmiş olsun. Dilimleme ile suçlanan yayının diğer yayından farklarını ortaya koyun. Anahtar kelimeler, metindeki başlık, alt başlık, kaynakçanın farklılığından bahsedin. Her iki yayının da özgün bir çalışma olduğunu vurgulayın. Allah kolaylık versin.

27 Mayıs 2019 18:42

sonat33

yedek üye etiğe sevk etmiş şimdi elime ulaştı yedek üyede söz hakkı varmıdır

27 Mayıs 2019 19:40

nickbulmakzorazizim
Şef

yedek üye etiğe sevk etmiş şimdi elime ulaştı yedek üyede söz hakkı varmıdır

sonat33, 3 ay önce - Alıntıya git

Etik ve asgari şart konusunda var hocam. Etik gerekçesi ne imiş?

Toplam 639 mesaj
«20212223242526272829303132

ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;