Editörler :
«27282930313233343536373839
10 Eylül 2019 14:04

sernev2014
Aday Memur

etik kurul evrağının kargoya verildiğine dair msj alan varmı kargodan. bana bir msj gelmedi.

10 Eylül 2019 14:06

sernev2014
Aday Memur

daha önce ÜAKtan kargo geldiğinde msj geliyordu. ÜAK a telefonla ulaşamadım açılmadı:(

12 Eylül 2019 10:08

bam788313
Aday Memur

Herkese merhaba,

etik sürecimin lehime sonuçlandığı kararı dün elime ulaştı kargo ile. bugün sabah ta DBS'ye girdiğimde jüri sürecinde görünüyor. beni etiğe gönderen yedek jüri de listeden çıkarılmış.

12 Eylül 2019 12:11

sernev2014
Aday Memur

Benimde etik lehime sonuçlanmış. Ancak ne yazıkki tüm eski jürilerim aynen duruyor.

12 Eylül 2019 13:39

nickbulmakzorazizim
Şube Müdürü

Herkese merhaba,

etik sürecimin lehime sonuçlandığı kararı dün elime ulaştı kargo ile. bugün sabah ta DBS'ye girdiğimde jüri sürecinde görünüyor. beni etiğe gönderen yedek jüri de listeden çıkarılmış.

bam788313, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam etik gerekçesi ne idi?

12 Eylül 2019 15:14

bam788313
Aday Memur

hocam etik gerekçesi ne idi?

nickbulmakzorazizim, 1 ay önce - Alıntıya git

2012 yılında elektronik ortamda yayınlanan makalem 2013 ocakta matbu olarak basıldı. dergi 2013 yılında scı-e indeksinden çıkarıldı. scı-e olmayan dergiyi scı-e göstermiş olduğumu beyanla yanlış ve yanıltıcı beyandan dolayı etiğe verildim. bilirkişiye gönderildi dosyam. etik ihlal olmadığına bilirkişi raporlarını esas alarak karar verdiler.

13 Eylül 2019 19:13

DocAdayıı
Aday Memur

Üak dan bugün kargo mesajı alan var mı? Geçen hafta kurul toplandı. Neden hala tebliğler elimize ulaşmadı acaba??

13 Eylül 2019 19:30

ziemlich
Aday Memur

2012 yılında elektronik ortamda yayınlanan makalem 2013 ocakta matbu olarak basıldı. dergi 2013 yılında scı-e indeksinden çıkarıldı. scı-e olmayan dergiyi scı-e göstermiş olduğumu beyanla yanlış ve yanıltıcı beyandan dolayı etiğe verildim. bilirkişiye gönderildi dosyam. etik ihlal olmadığına bilirkişi raporlarını esas alarak karar verdiler.

bam788313, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu asgari şartlar açısından değerlendirilmelidir. etik konusu yapılması ağır olmuş.

14 Eylül 2019 17:01

redddd
Aday Memur

Merhabalar,

Doktora öncesi submit edilip doktora sonrası kabul edilen bir yayın hangi gruba dahil edilmeli? Sistem otomatik olarak doktora sonrası basım yılını aldığı için Web of Science'dan doktora sonrasına atacak. Doktora sonrasına kullanıp etik alan oldu mu? Öncesi mi olmalı sonrası mı? Teşekkürler.

14 Eylül 2019 18:55

ziemlich
Aday Memur

Merhabalar,

Doktora öncesi submit edilip doktora sonrası kabul edilen bir yayın hangi gruba dahil edilmeli? Sistem otomatik olarak doktora sonrası basım yılını aldığı için Web of Science'dan doktora sonrasına atacak. Doktora sonrasına kullanıp etik alan oldu mu? Öncesi mi olmalı sonrası mı? Teşekkürler.

redddd, 1 ay önce - Alıntıya git

NŞA'da doktora sonrası sayılır. Ancak, çok bilmiş jürilerden bazıları kendi kuralını koyarak doktora öncesi damgası vurup olmadık sıkıntılar başınıza çıkartabilir. Bu açıdan risk taşımaktadır.

14 Eylül 2019 22:37

etikeverilmisaday
Aday Memur

Merhabalar.

Etik sürecimin lehime sonuçlandığı kararı dün elime ulaştı. Ama iki gün öncesinden DBS'ye baktığımda son durum olarak jüri sürecinde görünmeye başlamıştı. Yazılı sonuç elime gelmeden önce etik sonucun lehime olduğunu sistemden öğrenmiş oldum. Sonra yazılı sonuç ulaştı. Beni etiğe gönderen asil jürideki hoca listeden çıkarılmış, yedek hocalardan biri asil olmuş. Yedek jüri teke düşmüş.

Tam olarak beş ayda etik süreç tamamlanmış oldu. Bundan sonraki süreç: muhtemelen komisyon toplantısında görüşülecek, jüri değerlendirmelerine bakılacak. Hayırlısı. Her kese güzel haberler almalarını temenni ediyorum.

14 Eylül 2019 22:39

etikeverilmisaday
Aday Memur

etik kurul evrağının kargoya verildiğine dair msj alan varmı kargodan. bana bir msj gelmedi.

sernev2014, 1 ay önce - Alıntıya git

mesaj gelmiyor

14 Eylül 2019 23:12

nickbulmakzorazizim
Şube Müdürü

Merhabalar.

Etik sürecimin lehime sonuçlandığı kararı dün elime ulaştı. Ama iki gün öncesinden DBS'ye baktığımda son durum olarak jüri sürecinde görünmeye başlamıştı. Yazılı sonuç elime gelmeden önce etik sonucun lehime olduğunu sistemden öğrenmiş oldum. Sonra yazılı sonuç ulaştı. Beni etiğe gönderen asil jürideki hoca listeden çıkarılmış, yedek hocalardan biri asil olmuş. Yedek jüri teke düşmüş.

Tam olarak beş ayda etik süreç tamamlanmış oldu. Bundan sonraki süreç: muhtemelen komisyon toplantısında görüşülecek, jüri değerlendirmelerine bakılacak. Hayırlısı. Her kese güzel haberler almalarını temenni ediyorum.

etikeverilmisaday, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam geçmiş olsun. etik gerekçesi ne idi?

15 Eylül 2019 15:47

sernev2014
Aday Memur

18 eylülde doçentlik komisyonu toplanıyormuş. Etikten aklananların dosyası o toplantıya girermi

15 Eylül 2019 19:44

etikeverilmisaday
Aday Memur

hocam geçmiş olsun. etik gerekçesi ne idi?

nickbulmakzorazizim, 1 ay önce - Alıntıya git

Daha sonra SCI'den düşen dergi nedeni ile.

16 Eylül 2019 16:29

DocAdayıı
Aday Memur

Aldığım bir bilgiye göre ay başında toplanan komisyona ilişkin tebliğler haftaya kargolanacakmış.

17 Eylül 2019 13:28

sernev2014
Aday Memur

Merhabalar.

Hocam bundan sonraki süreciniz nasıl olacak, bir bilginiz varmı?bende benzer durumdayım

17 Eylül 2019 16:27

rakatarik
Aday Memur

Değerli arkadaşlar merhaba;

Benim dosyam da "etik süreçte" ve benden "savunma" istediler...Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarıma ihtiyacım var.

Konu şu:

2017 Temmuz da bir makale kabul ettirdim. Bu Makale, tez verdiğim öğrencimin tezi idi. Makaleyi yaparken, öğrencim benim akademik düşüncem yok deyip benim adımı yazma dediği için öğrencimin adını yazmamıştım. Juri bunu etik ihlal olarak düşünmüş.

Beni bu konuyu savunurken hangi argümanları kullanmalıyım ?..Benim araştırmalarıma göre;

1- Şuan yıl 2019 Eylül ayı.. Olay Temmuz 2017 de oldu..2 yıl 2 ay geçti. ÜAK etik yönergesinde "Zaman aşımı" maddesi ile ben bu konuyu savunabilir miyim. Madde 12 de;

(2) İntihal, sahtecilik ve çarpıtma haricindeki diğer etik ihlallerinde, etik ihlal teşkil eden eylemin öğrenildiği tarihten itibaren iki yıl içinde etik inceleme başlatılmaması halinde etik ihlal iddiası incelenemez...deniliyor...

Olay 2 yıldan fazla bir süre önce oldu deyip bu maddeden etik inceleme yapılamayacağını, deyip savunmayı bunun üzerine mi kurmalıyım ?

----yoksa

2- Makale de "Yazarlık" hakkı, makale oluşumunda ciddi katkısı olanlar elde edebilir. Bununla ilgili tez öğrencimin makale oluşumunda hiç katkısı olmadığı için yazmadım desem.. Olayı bu şekilde mı kurtarırım?

yoksa hiç mi kurtaramam..

Teşekkürler

17 Eylül 2019 17:47

aksoy001
Aday Memur

Daha sonra SCI'den düşen dergi nedeni ile.

Hocam alanınız neydi

18 Eylül 2019 00:01

candoost27
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar maalesef benim başvurum da etik ihlal incelemesinde. Sürecin ne kadar sürdüğü ile ilgili bilgisi olan var mı

asosyal123, 1 yıl önce - Alıntıya git
Ortalama 5 ay sürdü benimki, çok şükür etik ihlal olmadığı yönünde karar çıktı, bundan sonraki süreci bende bilmiyorum.
Toplam 771 mesaj
«27282930313233343536373839

ANKET
Lojmanların, öncelik hakkı oturan memurlarda olması kaydıyla, satılacak olmasını;