İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : supporters.
«374375376377378379380381382383384385»

Dr.Ilbilge
Şef
25 Ocak 2024 19:39

Hocam aynı duyguları paylaşıyorum. Bazen ruhumu isyan kaplıyor ama geçecek. Öğreniyorum, öğreniyoruz. Allah büyük. Alllahın nasip ettiğine kimse mani olamaz. Bu süreçten almamız gerekeni alıp yolumuza devam edeceğiz. İsyan etmeden sabır ve suhuletle. Kendinizi yıpratmayın.
Educawmn, 3 ay önce

Teşekkürler hocam. O kadar kötüyüm ki , bu süreci uzatanlar ve haksız yere etik veren jurilere öyle beddua ediyorum ki Allah sesimi duyuyor. Hiç biri gün yüzü görmesin. Dünya ve ahirette rezil rüsva olsunlar. Benim dağın başında imkansızlıklar içinde tek bir yardım dahi almadan her bir yayinima gece gündüz tek başıma caliştığım anlar yıllar burunlarından fitil fitil gelsin.

İnanın yaşadığım yer değil bir öğretim üyesinin sınıf öğretmenin bile zor yaşadığı dağların arası orda 2016 yılından beri her hafta 3 saat gidiş 3 saat dönüş yapmak kaydı ile laboratuvara gidip data çıkart sonra değerlendir. Tabi laboratuvar için her proftan ayrı ayrı yalvara yalvara isim yaznak sartı ile sıra al. Sonra seni şımarık adı bir MIT de Ankara'nın göbeğinde en iyi üniversitede keyfi olarak beklersin. Bu adam her şeyi elinde bütün en iyi öğrenciler elinde en iyi donanımlı laboratuvarlar elinde Türkiye için hangi ses getiren calişmayi yaptı.

Çok doluyum çok. Bu süreç için şunu söyleyebilirim, kaybedecek hiç birşeyim yok Ankara'nın gobeğinde de değilim sonuna kadar bu haksızlığa had bildirecek davaları kaç yıl surerese sürsün açacağım.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Ocak 2024 01:13

hocam savunmani verdin mi beklyorsun? yoksa vermedin mi henuz?
Ahmad Mahmoud, 3 ay önce

Hocam tekrardan geçmiş olsun. Umarım mahkeme en doğru sonucu verir ve doçentliğinizi alırsınız. Sizin en azından 1 senede tüm süreçler bitmiş. Benim etik henüz 6. ayını bitirdi ve bu gidişle toplam süreç 1.5 yılı bulacak gibi duruyor.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Ocak 2024 01:19

hocam senin gibi bir suru hoca ayni sekilde dusunuyor. ben de okuya okuya rahatladim diyebilirim. ayni duygulari paylasiyorum. beni etige veren jurinin en yakininin 700.000 tl lik bir urununun calindigini gordum ben de sosyal medyadan. her gun Allah a havale ediyorum. hocam merak etme gun gelir devran doner. hepsi hepsinden bi sekilde cikar. bizi beklettikleri yillar kadar hastalari basinda aglarlar yillarca. o zaman belki anlarlar bu ego ne demek. once kendileri nasil doc olmuslar ona baksinlar. ahh hocam ah. insan doluyor ister istemez. seni anlamamak mumkun degil. ama gececek bugunler. baska seyler bul oyalanacak yoksa hasta olursun Allah korusun
Educawmn, 3 ay önce

Teşekkürler hocam. O kadar kötüyüm ki , bu süreci uzatanlar ve haksız yere etik veren jurilere öyle beddua ediyorum ki Allah sesimi duyuyor. Hiç biri gün yüzü görmesin. Dünya ve ahirette rezil rüsva olsunlar. Benim dağın başında imkansızlıklar içinde tek bir yardım dahi almadan her bir yayinima gece gündüz tek başıma caliştığım anlar yıllar burunlarından fitil fitil gelsin.

İnanın yaşadığım yer değil bir öğretim üyesinin sınıf öğretmenin bile zor yaşadığı dağların arası orda 2016 yılından beri her hafta 3 saat gidiş 3 saat dönüş yapmak kaydı ile laboratuvara gidip data çıkart sonra değerlendir. Tabi laboratuvar için her proftan ayrı ayrı yalvara yalvara isim yaznak sartı ile sıra al. Sonra seni şımarık adı bir MIT de Ankara'nın göbeğinde en iyi üniversitede keyfi olarak beklersin. Bu adam her şeyi elinde bütün en iyi öğrenciler elinde en iyi donanımlı laboratuvarlar elinde Türkiye için hangi ses getiren calişmayi yaptı.

Çok doluyum çok. Bu süreç için şunu söyleyebilirim, kaybedecek hiç birşeyim yok Ankara'nın gobeğinde de değilim sonuna kadar bu haksızlığa had bildirecek davaları kaç yıl surerese sürsün açacağım.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Ocak 2024 01:26

yanarim ben de ona yanarim iste. docentlik blr juri sansi isidir hocam. ya da jurilere ulasma isidir. hakkiyla alan da var evet ama cogu boyle. neler gordu bu gozler. yanlis yerde makale beyaniyla docent olan gordum ben, arkadasim. hic bi juri fark etmez ise docentsin bu kadar basit. ama nedir biz 3 kisi biliyoruz. sikayet de etmiyoruz. hah iste konu kapandi. bitti gitti. ben de 7 kisiden 1 kisinin kuyuya tas atmasiyla bekliyorum. adaleti unutun. beyninizde bu sekilde kodlayin bu isi. eserle falab degil. juriniz iyiyse doc sun hocam. en iyi dosyada bile ben etik bisi bulurum mutkaka didiklesem cumle cumle.. nolcak ki.. niyet onemli.
Educawmn, 3 ay önce

Zaten benin kadro gitti tüm yeteneksiz insanlar doçent oldu. Benim her çalışmam Q1 Q2 ve Q3 ilk isi

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Ocak 2024 01:33

her seyin bir zamani var bence. sabretcez.

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Ocak 2024 01:37

ha bi de sunu ogrendim bu surecte: eger uniye bagli calismiyorsan (baska bir sektorde isen) ETIK falan yok. ceza meza yok. cunku YOK e bagli olmuyorsun. hukuksuzluk degil de nedir bu. insan ayirmak degil de nedir.. bi hocama demistim ki hocam ben vazgectim artik adalet yok bu iste. Dunya da adalet mi var sence diye sordu bana direkt. sansini iyi juri gelene kadar deneyeceksin , pesini birakmayacaksin dedi ahdhdhdhdhdjdb. yorum budur bence doc icin.
26 Ocak 2024 12:54

Ekim ayında verdim hocam. 4 aydır bilirkişi sürecinde olması gerekiyor. Ortalama 3-4 ay bilirkişi süreci diyen de var, toplam sürenin 1 yılı buldugunu söyleyen de var. Anlaşılan UAK keyfine kalmış ve sabırla beklemekte bize düşen.

ekim2022doc, 3 ay önce
hocam savunmani verdin mi beklyorsun? yoksa vermedin mi henuz?

ekim2022doc
Daire Başkanı
26 Ocak 2024 13:13

hocam az kalmis. bilirkisi raporlari bitince EK toplaninca orada onaylanip ekrana dusecek. basvuru ayindan itibaren 1 yil surdu benim tam tamina. ekim 2022 den ekim 2023 e kadar
Ahmad Mahmoud, 3 ay önce

Ekim ayında verdim hocam. 4 aydır bilirkişi sürecinde olması gerekiyor. Ortalama 3-4 ay bilirkişi süreci diyen de var, toplam sürenin 1 yılı buldugunu söyleyen de var. Anlaşılan UAK keyfine kalmış ve sabırla beklemekte bize düşen.

26 Ocak 2024 20:52

inşaallah hocam. hayırlısı bakalım. 2023 mart başvurusuyum bende.

ekim2022doc, 3 ay önce
hocam az kalmis. bilirkisi raporlari bitince EK toplaninca orada onaylanip ekrana dusecek. basvuru ayindan itibaren 1 yil surdu benim tam tamina. ekim 2022 den ekim 2023 e kadar

ekim2022doc
Daire Başkanı
27 Ocak 2024 00:33

max mart da haber olur hocam. bilirkisi sureci univesite ile yazisilarak ve posta ile oldugundan cok uzun suruyor maalesef. az daha sabir. umarim olumlu rapor gelir amin
Ahmad Mahmoud, 3 ay önce

inşaallah hocam. hayırlısı bakalım. 2023 mart başvurusuyum bende.

Akhilleus42
Aday Memur
27 Ocak 2024 08:00

Galiba rekor ben de hocam. Süreç 379 gün sürdü ve sonucu etik. Etik gerekçesi iki derginin olması gereken yerde olmaması. 179 puanla başvuru yaptık. Şu çektiğim duruma bak. Mahkemeye verecem. Çevremdeki Meslektaşlarımın hepsi ayni yere koydu ve doçent oldu ama ben takıldım. Çünkü jüri üyesi ile aramızda 7 yıl önce bor sorun yaşanmıştı. Dosyam da ona gidince olanlar oldu. Dediğiniz gibi docentlik jüriye ulaşma işi.

ekim2022doc, 3 ay önce
ha bi de sunu ogrendim bu surecte: eger uniye bagli calismiyorsan (baska bir sektorde isen) ETIK falan yok. ceza meza yok. cunku YOK e bagli olmuyorsun. hukuksuzluk degil de nedir bu. insan ayirmak degil de nedir.. bi hocama demistim ki hocam ben vazgectim artik adalet yok bu iste. Dunya da adalet mi var sence diye sordu bana direkt. sansini iyi juri gelene kadar deneyeceksin , pesini birakmayacaksin dedi ahdhdhdhdhdjdb. yorum budur bence doc icin.

ahmettdemr
Şef
27 Ocak 2024 15:05

hocam ne diyeceğimi bilemiyorum. allah yardımcınız olsun. sistemde ilk etik iddia olduğunu görmeniz ile iddianın ne olduğunu öğrenmeniz arasında ne kadar zaman geçti? bende de etik iddia olduğu yazıyor sistemde ancak hiçbir gelişme yok. bir ay içerisinde tarafınıza bildirilecektir diyor ama o tarih biraz hikaye gibi geldi bana. uzun süre beklersem şaşırmayacağım.

Akhilleus42, 3 ay önce

Galiba rekor ben de hocam. Süreç 379 gün sürdü ve sonucu etik. Etik gerekçesi iki derginin olması gereken yerde olmaması. 179 puanla başvuru yaptık. Şu çektiğim duruma bak. Mahkemeye verecem. Çevremdeki Meslektaşlarımın hepsi ayni yere koydu ve doçent oldu ama ben takıldım. Çünkü jüri üyesi ile aramızda 7 yıl önce bor sorun yaşanmıştı. Dosyam da ona gidince olanlar oldu. Dediğiniz gibi docentlik jüriye ulaşma işi.

Dr.Ilbilge
Şef
27 Ocak 2024 17:57

Forumdan bir hocaya sormuştum. 58 gün demişti. Sanırım gerekçenin gelmesi şubat sonunu bulacak.
ahmettdemr, 3 ay önce

hocam ne diyeceğimi bilemiyorum. allah yardımcınız olsun. sistemde ilk etik iddia olduğunu görmeniz ile iddianın ne olduğunu öğrenmeniz arasında ne kadar zaman geçti? bende de etik iddia olduğu yazıyor sistemde ancak hiçbir gelişme yok. bir ay içerisinde tarafınıza bildirilecektir diyor ama o tarih biraz hikaye gibi geldi bana. uzun süre beklersem şaşırmayacağım.

Akhilleus42
Aday Memur
27 Ocak 2024 20:39

Yaklaşık 90 gün hocam.

ahmettdemr, 3 ay önce

28 Ocak 2024 22:09

Hocam minimum 2 ay beklemeniz gerekiyor. Benim tam 2 ayı buldu. Aman o oralar adresinizde mutlaka bulunun. Telefonunuz yazmadığı için PTT sizi aramayacaktır. Birde teslim edilmedi diye gitti geldi olayı olmasın. O zaman 3 ayı bulur. Zaten savunmanızı verdikten sonra 4-5 ayı gözden çıkaracaksınız.

ahmettdemr, 3 ay önce

28 Ocak 2024 22:10

Hocam çok geçmiş olsun. Keşke niteliğe ve puanalara baksalar. Maalesef sizin başınıza geldiği gibi absürt olaylardan dolayı genelde etik olayı karşımıza çıkıyor. Benim jürilerin bile iddiası söz konusu değil. Maksat adayları süründürmek. Bende rekora doğru gidiyorum sanırım hocam. 310 gün oldu şimdiden.

Akhilleus42, 3 ay önce

serasker61
Aday Memur
28 Ocak 2024 23:28

"Merhaba. Eğer etik savunma istem yazım gönderilmişse PTT kargo takip numarasını gönderebilir misiniz?"

şeklinde bir mail gönderirseniz takip numarasını gönderiyorlar. PTT den takip edip teslim edebilirsiniz. Süre konusunda herkes farklı bir durumla karşılaşmıştır. Her hafta düzenli olarak üstteki maili gönderin. Cevap verirler.

ahmettdemr, 3 ay önce

ekim2022doc
Daire Başkanı
29 Ocak 2024 12:43

cok gecmis olsun hocam. aynen oyle. ya juriye ulasiyorsun, ya juri bildigi bi hocaya seni soruyo(okudugun yerlerden vs) ya da juri gormemisse herhangi bisi ve yorumu farkliysa docentsin.
Akhilleus42, 3 ay önce

Paeez
Aday Memur
29 Ocak 2024 23:49

Hocalarım yeni Foruma geldim, benimde etik ihlalı diye yazı geldi bugün ama ne kadar düşünsem aklıma bi şey gelmiyor, ne kadar zamanda gerekçeyi öğrenebilirim?

ahmettdemr
Şef
30 Ocak 2024 11:11

süreler çok değişken hocam. iki ay bekleyen de duyduk, üç ay bekleyen de duyduk. sistemde bir ay içerisinde haber verilecektir diyor ancak o tarihlerin hepsi tahmini.

önce üak etik komisyonuna girecek dosyanız. orada değerlendirme yapılacak. üak iddiaları onaylarsa tarafınıza posta ile bildirilecek. bu süreçte postayla elinize ulaşana kadar iddianın ne olduğunu öğrenemiyorsunuz.

Paeez, 2 ay önce

Hocalarım yeni Foruma geldim, benimde etik ihlalı diye yazı geldi bugün ama ne kadar düşünsem aklıma bi şey gelmiyor, ne kadar zamanda gerekçeyi öğrenebilirim?

Toplam 8067 mesaj
«374375376377378379380381382383384385»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi