Editörler : supporters.
«400401402403404405406407408409410411412

ahmettdemr
Şube Müdürü
17 Nisan 2024 11:24

hocam en basit etik iddiada bile 4-5 ayı gözden çıkartın. şu ana kadar burada okuduğum onlarca etik süreçte bir tanesi bile 4-5 aydan önce tamamlanmamış. ben de 2 satır cümleyle erken erişim nedeniyle etiğe gittim. sadece etik sürecim 100 günü geçti. daha karışık bir iddia durumunda 1 yıldan fazla sürebilir.

etikalan, 1 ay önce

Bende etik komisyona sevk edileli 13 gün oldu. Bu arada birde ingiltereden post doc Tübitakdan kabul aldım. Eylül gibi gitmeyi düşünüyorum. Etik süreci benim akademik gelişimi olumsuz etkiledi maalesef. Dava sürecine girmeyi düşünüyorum. Yalnız yurt dışında aklımda etikle gitmek de istemiyorum. Süreç uzun sürüyor gibi görünüyor. Tebligat gelmesi ne kadar sürer savunmayı vermek istiyorum bir an önce. Selamlar

ahmettdemr
Şube Müdürü
18 Nisan 2024 15:49

hocalarım telegram grubunun linki mesaj atabilir misiniz?

bilalrz
Şef
18 Nisan 2024 18:37

Hocalarım bugün etikten aklanmış bir hoca ile görüştüm. Fen alanı.

Tam 12 ay süreci devam etmiş. Yedek jüri haksız yazarlık iddia etmiş. İlginç olan 2 kez bilirkişiye gitmiş. Ama yine ilginç olan 5 asil üyeden olumlu geçmiş. Süreci daha yakından takip etmem için bana da telegram grubunu önerdi. Yine bugün anlattıklarına göre üyelerin gerçekten vicdanlı davranması önemli...Umarım bizlerin iddialarını inceleyen kişiler dilerim hakkaniyetli ve vicdanlıdır...

18 Nisan 2024 23:09

Hocam benim süreçte oraya doğru gidiyor. 9 ayım bitti. sanırım 12 ayı bulacak. Hele benim için en ilginç tarafı hiçbir jüri üyesinin etik iddiada bulunmamaları. UAK etik süreci maalesef çok ağır ilerliyor.

bilalrz, 1 ay önce

Tam 12 ay süreci devam etmiş. Yedek jüri haksız yazarlık iddia etmiş. İlginç olan 2 kez bilirkişiye gitmiş. Ama yine ilginç olan 5 asil üyeden olumlu geçmiş. Süreci daha yakından takip etmem için bana da telegram grubunu önerdi. Yine bugün anlattıklarına göre üyelerin gerçekten vicdanlı davranması önemli...Umarım bizlerin iddialarını inceleyen kişiler dilerim hakkaniyetli ve vicdanlıdır...

esenbike
Memur
18 Nisan 2024 23:14

Disardan mi ihbar oldu?

Ahmad Mahmoud, 1 ay önce

Hocam benim süreçte oraya doğru gidiyor. 9 ayım bitti. sanırım 12 ayı bulacak. Hele benim için en ilginç tarafı hiçbir jüri üyesinin etik iddiada bulunmamaları. UAK etik süreci maalesef çok ağır ilerliyor.

bilalrz
Şef
18 Nisan 2024 23:38

Hocam benim anladığım kadarıyla sosyal etik komisyonunda çok fazla dosya var...Belki bu durum süreci uzatıyor. Bahsettiğim hoca mimarlıkta yani fen-mühendislik...Burada tuhaf olan-ki iddiayı gösterdi o zaman isim açık yedek üye de yazıyor orada...Benim anlamadığım bu aday 5/5 geçmiş, yedek haksız yazarlıktan etik vermiş, bilirkişiye gitmiş gelmiş bir daha bilirkişiye gidip gelmiş...Tam bir akıl tutulması...Dolayısıyla 12 ay süreç geçmiş sonunda doçentliği almış ama tüm motivasyonu kırılmış bunun mutluluğunu bile yaşayamamış...

Bilmiyorum siz sürekli e-posta atıyormusunuz? Telefon no yok zaten kaldırılmış...Bende süreç etiğe dönünce diğer arkadaşlarımın zoruyla sürekli yazdım ne durumdayım diye...Sonra cevap geldi hakkınızda savunma kararı çıktı diye (Allah razı olsun minnet duyuyorum:D

Sonra posta takip no için sürekli e-posta attım hiç cevap gelmedi...

E-posta yazmadığım bir hafta onlar bana e-posta takip no :D

Artık darladım çünkü başka türlü bunlarla iletişim kurulamıyor...

Sizde e-posta gönderiyor musunuz?

Malum şeffaf süreçleri hiç bir şey göstermiyor...Bilirkişide yazsa, komisyonu bekliyor, karar bekliyor yazsa...YOK!!!

Hepimizde 1 ay içinde yapılacak toplantıda görüşülecek diyor ne bitmez 1 aymış...

Ahmad Mahmoud, 1 ay önce

bilalrz
Şef
18 Nisan 2024 23:46

Süreyi uzatan diğer bir hususta posta yoluyla bilirkişilere gitmesi bir de PTT...Çünkü bilirkişi red edebilir tekrar süreç uzar.

Ama rica ediyorum lütfen benim savunmamı güvercinin ayağına bağlayıp göndersinler belki bir gün gideceği yere ulaşır :D

Yapay zeka ile jüri atamasından bahsedilmiş...Yönetmelikte yazan bir yerde görev yapıp ayrıldıktan sonra 3 yıl geçtiyse dosyanız oraya gidiyor...

Benim dosyamı hem TİK üyem hem bölüm başkanım olan hocaya göndermişler ve ben ayrılalı daha 1,5 yıl olmuş :D

Askıda kalan jüri durumunu yazmak dahi istemiyorum ilgili yere bildirdim hemen jürilikten düşürdüler...

Yapay zeka işte:D

Ahmad Mahmoud, 1 ay önce

Educawmn
Aday Memur
19 Nisan 2024 05:47

Hocam alanım Fen Mart 2023 başvurum, toplam 385 gündür bekliyorum. Sadece etikte beklediğim süre 280. Gün oldu sizden ricam o hoca arkadaşımıza sisteme süreç aşamaları düşmüştür bizimle paylaşabilir mi ? Uzama neden oluyor? Eğer paylaşmazsa sadece en son Fen etik kurul tarihi ne zaman olmuş o belli onda onu paylaşabilir mi?

bilalrz, 1 ay önce

Educawmn
Aday Memur
19 Nisan 2024 05:48

Hocam sizde bir gelişme var mı? Bizim süreler aşağı yukarı aynıydı.

Ahmad Mahmoud, 1 ay önce

Educawmn
Aday Memur
19 Nisan 2024 05:54

Hocalarım iki haftadır akademi hukuktan toplam 3 avukatla görüştüm dava açmak için , hepside aynı cevabı verdiler etik inceleme süreci devam ediyorsa dava açamayiz. İdari bir karara itiraz edilir filan dediler. Yani benim anlamadığım peki bizi bekletme süresi içerisinde ne başvuru yapabilir oluyoruz ne bir işlem ve kadrolardan oluyoruz zaten manevi yıkıntı hiç söylemeyim bile... Eee bu mağlubiyetler için de dava açamaž mıyız dedim yok dediler. Bununla ilgili hiç dava emsali yokmuş. Bilgisi olan hocamız paylaşım yapabilir mi?

bilalrz
Şef
19 Nisan 2024 08:10

Hocam elbette sorarım...Çok uzun olmuş süre ve bu sürede ne kadar yıprandığınızı tahmin ediyorum :(

Hoca 2021 Mart döneminde başvurmuş...2023 yılında zaten kadrosuna atanmıştı...Onun durumunda çarpıcı olan şey 2 kez bilirkişiye gitmesi:(

Educawmn, 1 ay önce

Hocam alanım Fen Mart 2023 başvurum, toplam 385 gündür bekliyorum. Sadece etikte beklediğim süre 280. Gün oldu sizden ricam o hoca arkadaşımıza sisteme süreç aşamaları düşmüştür bizimle paylaşabilir mi ? Uzama neden oluyor? Eğer paylaşmazsa sadece en son Fen etik kurul tarihi ne zaman olmuş o belli onda onu paylaşabilir mi?

südsyds
Aday Memur
19 Nisan 2024 11:51

Tebligat gelince öğreniliyor bunun dışında bilgilendirme maalesef yok.

earth06, 1 ay önce

Hocalarım etik komisyondan gelecek olan tebligat postaya verildiğinde PTT'den mesaj, mail vs. geliyor mu? Yoksa direk tebligat gelince mi anlıyoruz :)

19 Nisan 2024 21:31

Maalesef Hocam. Acı çektirmeye devam ediyorlar. Herhalde bu ayı da pas geçeceğiz gibime geliyor. Mayıs sonu dersek etikte 300 güne ulaşacağız. Sabr sabr....

Educawmn, 1 ay önce

Hocam sizde bir gelişme var mı? Bizim süreler aşağı yukarı aynıydı.

19 Nisan 2024 21:34

Hocam güvercin mi götürür kaplumbağa mı götürür bilmiyorum ama hesap sorulabilir mekanizması çalışmadıkça süre hiçbirinin umrunda olmaz. En azından doçentlik sürecinde bir süre kriteri var ki insan çok dert etmiyor. Etik diyince Allaha emanetsiniz.

bilalrz, 1 ay önce

Süreyi uzatan diğer bir hususta posta yoluyla bilirkişilere gitmesi bir de PTT...Çünkü bilirkişi red edebilir tekrar süreç uzar.

Ama rica ediyorum lütfen benim savunmamı güvercinin ayağına bağlayıp göndersinler belki bir gün gideceği yere ulaşır :D

Yapay zeka ile jüri atamasından bahsedilmiş...Yönetmelikte yazan bir yerde görev yapıp ayrıldıktan sonra 3 yıl geçtiyse dosyanız oraya gidiyor...

Benim dosyamı hem TİK üyem hem bölüm başkanım olan hocaya göndermişler ve ben ayrılalı daha 1,5 yıl olmuş :D

Askıda kalan jüri durumunu yazmak dahi istemiyorum ilgili yere bildirdim hemen jürilikten düşürdüler...

Yapay zeka işte:D

Etkkalan
Aday Memur
20 Nisan 2024 09:20

Hocalarım Temmuz 2023 itibariyle Sosyal bilimler alanında etiğe sevk edilmiş olup 240 gündür yaklaşık etikte bekliyorum. O kadar saçma, o kadar tuhaf bir süreç yönetimiyle 240'ünü aştım. Gruptan anladığım kadarıyla benim durumumda olan hocalarım var. Geçen mail attım artık maile de cevap vermediler. Telefonlara bakan zaten yok. Grup üyeleri arasında yakın zamanda mail atıp da dönüş alan var mı? Bu konularda darlamayi severim ama maili boşluğa atmış gibi oluyorum. Yoksa sürekli mail atar, dönüş beklerim. Ayrıca sürecin sonuna ilişkin örnekler üzerinden tahminimiz nedir?

20 Nisan 2024 13:12

Hocam Mart 2023 döneminde başvurup etiğe sevk edilenlerin süreçleri sanırım aşağı yukarı aynı gibi duruyor. Benimde sosyal 270 gün olacak. Forumda yazılanlara göre yakın zamanda aklanan kimse henüz yok. Şubat ayında bilirkişide olduğuna dair mailime dönüş sağladılar. Ancak ondan sonra bir iki mail daha attım ama dönüş yok. Resmen etikte olanlar kör kuyuya düşmüşler. Ne bir gelişme var ne de bir bilgi notu var. Sözde bilirkişi süreci 30-40 gün diye geçiyor. 270 gün ne yapıyorlar doğrusu anlamak imkansız. Ülkenin aydın insanlarını yetiştiren kurumun haline bakınız. Ve bizlerde hiçbirşey yapamıyoruz bu durumda...

Etkkalan, 1 ay önce

Hocalarım Temmuz 2023 itibariyle Sosyal bilimler alanında etiğe sevk edilmiş olup 240 gündür yaklaşık etikte bekliyorum. O kadar saçma, o kadar tuhaf bir süreç yönetimiyle 240'ünü aştım. Gruptan anladığım kadarıyla benim durumumda olan hocalarım var. Geçen mail attım artık maile de cevap vermediler. Telefonlara bakan zaten yok. Grup üyeleri arasında yakın zamanda mail atıp da dönüş alan var mı? Bu konularda darlamayi severim ama maili boşluğa atmış gibi oluyorum. Yoksa sürekli mail atar, dönüş beklerim. Ayrıca sürecin sonuna ilişkin örnekler üzerinden tahminimiz nedir?

20 Nisan 2024 13:14

Sosyal bilimlerde ekim 2022?de başvuran bir arkadaşmızın etik süreci 6 ayda tamamen bitmişti ve doçentliğini almıştı. Çevremde olan arkadaşlarımında ortalama süreci 7-8 ayda bitti. Ancak mart 2023 başvurusunda bulunan birçok kişinin süreci halen sonuçlanmadı. Bu nasıl bir durumdur anlamakta gerçekten zorlanıyorum.

Abdulcmpe
Aday Memur
20 Nisan 2024 15:53

261 gündür etik değerlendirme aşamasındayım. Alanım Mühendislik. Dün başvurumun sonucunu öğrenmek için UAK'taydım ve sonucumuzun 1 hafta içinde DBS'de görüleceğini söylediler. Bunu hepinizle paylaşmam gerektiğini düşündüm. Umarım çabalarımız boşa çıkmaz

Ahmad Mahmoud, 1 ay önce

bilalrz
Şef
20 Nisan 2024 19:09

Hocam uzun bir zaman beklemişsiniz dilerim sonucunuz başarılı olur...Paylaşırsınız bizimle :)

Abdulcmpe, 1 ay önce

261 gündür etik değerlendirme aşamasındayım. Alanım Mühendislik. Dün başvurumun sonucunu öğrenmek için UAK'taydım ve sonucumuzun 1 hafta içinde DBS'de görüleceğini söylediler. Bunu hepinizle paylaşmam gerektiğini düşündüm. Umarım çabalarımız boşa çıkmaz

ahmettdemr
Şube Müdürü
20 Nisan 2024 19:10

Hocam umarım en kısa zamanda kurtulursunuz bu süreçten. Size böyle bir bilgi verildiğine göre muhtemelen fen bilimleri etik komisyon toplantısı yapıldı bu ara. O toplantıya giren dosyaların sonuçları açıklanacak diye anladım. Genelde 10 gün kadar sürüyor sürecin dbsye işlemesi.

Abdulcmpe, 1 ay önce

Toplam 8234 mesaj
«400401402403404405406407408409410411412

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi