Editörler : supporters.
«400401402403404405406407408409410411412

KhanD2
Aday Memur
20 Nisan 2024 19:11

Alanınız nedir hocam ?

Abdulcmpe, 1 ay önce

261 gündür etik değerlendirme aşamasındayım. Alanım Mühendislik. Dün başvurumun sonucunu öğrenmek için UAK'taydım ve sonucumuzun 1 hafta içinde DBS'de görüleceğini söylediler. Bunu hepinizle paylaşmam gerektiğini düşündüm. Umarım çabalarımız boşa çıkmaz

KhanD2
Aday Memur
20 Nisan 2024 19:12

Umarım olumlu sonuçlanır.

bilalrz, 1 ay önce

Hocam uzun bir zaman beklemişsiniz dilerim sonucunuz başarılı olur...Paylaşırsınız bizimle :)

Dr.Ilbilge
Şef
20 Nisan 2024 19:16

Umarım hocam. Ben de olumlu haberlerinizi almayı isterim. Hakkınızda hayırlısı olsun.
KhanD2, 1 ay önce

Umarım olumlu sonuçlanır.

Dr.Ilbilge
Şef
20 Nisan 2024 19:17

Hocam keşke bizim dosyalar da girmiş olsa da bizler de olumlu haberler alsak.
ahmettdemr, 1 ay önce

Hocam umarım en kısa zamanda kurtulursunuz bu süreçten. Size böyle bir bilgi verildiğine göre muhtemelen fen bilimleri etik komisyon toplantısı yapıldı bu ara. O toplantıya giren dosyaların sonuçları açıklanacak diye anladım. Genelde 10 gün kadar sürüyor sürecin dbsye işlemesi.

ahmettdemr
Şube Müdürü
20 Nisan 2024 19:40

Umarım öyle olur hocam. Nisan ayında bir gelişme olmasını bekliyorum.

Dr.Ilbilge, 1 ay önce
Hocam keşke bizim dosyalar da girmiş olsa da bizler de olumlu haberler alsak.
20 Nisan 2024 22:49

Bilgilendirme için teşekkür ederiz hocam. 260 gün üzeri olan burada üç beş kişi varız sanırım. Umarım haftaya tüm alanlar için etikten aklanırız ve 29 Nisandaki YK sonuçlarımız açıklanır.

Abdulcmpe, 1 ay önce

261 gündür etik değerlendirme aşamasındayım. Alanım Mühendislik. Dün başvurumun sonucunu öğrenmek için UAK'taydım ve sonucumuzun 1 hafta içinde DBS'de görüleceğini söylediler. Bunu hepinizle paylaşmam gerektiğini düşündüm. Umarım çabalarımız boşa çıkmaz

bilalrz
Şef
20 Nisan 2024 22:53

Hocam mekanizmamı var ki...İşimiz şansa kalmış...Açıkçası ilgili yere karşı ciddi güven sorunu yaşıyorum...Herkes başka bir şey diyor...

Kaplumbağa da olabilir :) Savunmayı Ankara'dan Edirne'ye kadar götürmesini diliyorum :D

Ahmad Mahmoud, 1 ay önce

Hocam güvercin mi götürür kaplumbağa mı götürür bilmiyorum ama hesap sorulabilir mekanizması çalışmadıkça süre hiçbirinin umrunda olmaz. En azından doçentlik sürecinde bir süre kriteri var ki insan çok dert etmiyor. Etik diyince Allaha emanetsiniz.

yökhukuk
Genel Müdür
20 Nisan 2024 23:20

Merhaba, etik inceleme sürecinin uzunluğu, UAK ve YÖK ün bu süreci hızlandıracak enstrümanları işletmek istememe motivasyonundan kaynaklanıyor. Peki neden? Etik ihlal ithamina maruz kalan aday peşinen suçlu kabul edildiği için, beklesin boşver modunda her iki kurum da Olması gereken, etik inceleme sürecinin bir sonraki başvuru dönemine kadar tamamlanması. Ancak her dosya bilirkişi üzerinden inceleniyor. Bilirkişi raporları çok uzun sürede hazırlanıp karar sürecine tabi tutuluyor. Herhangi bir süre sınırı ve ihlali halinde yaptırımı yok.

Jüri üyesinin etik ihlal tespitine karşı dava açılabilir mi? EVET. Nasıl? Teknik bir konu olduğu için bu mecrada cevap verilmesi mümkün ve rasyonel değil. Bu konuda ayrıntılı bilgilendirme için doğrudan mesaj yoluyla benimle iletişime geçebilirsiniz

Educawmn, 1 ay önce

Hocalarım iki haftadır akademi hukuktan toplam 3 avukatla görüştüm dava açmak için , hepside aynı cevabı verdiler etik inceleme süreci devam ediyorsa dava açamayiz. İdari bir karara itiraz edilir filan dediler. Yani benim anlamadığım peki bizi bekletme süresi içerisinde ne başvuru yapabilir oluyoruz ne bir işlem ve kadrolardan oluyoruz zaten manevi yıkıntı hiç söylemeyim bile... Eee bu mağlubiyetler için de dava açamaž mıyız dedim yok dediler. Bununla ilgili hiç dava emsali yokmuş. Bilgisi olan hocamız paylaşım yapabilir mi?

uakmagduru
Memur
22 Nisan 2024 09:57

hocam 4 yayınım erken görünüm olmadığı halde erken görünüm iddiasında bulundu jüri. ne hikmetse raporunda üniversite adını kabak gibi yazmış bu kadar amatör jüri anca beni bulur (belki de ALLAH şaşırttı bilemem). kendi hocama bunu ilettim acaba kim diye belki sorar soruşturur diye hocamdan 2 aydır ses seda yok. ya biliyor da söyleyemiyor ya da umrunda bile degilim:) bu hoca ki kıdemlimden önce doçent olmamam için sözlü uyardı tatlı tatlı :) öyle kötü insanlar ile karşı karşıyayım ki dünyada kötülük kazanıyormuş bilin istedim!!! hangi avukata danışsam bu jüri saclamış ya da hocanıza/size karşı gıcıklık yapmak istemiş (kötülük bunun adı). Adalet ne dünyada ne de ülkede var. Filinstinde çocuklar ölürken de sustuk şimdi de susup koyun gibi bekleyeceğiz. ALLAH kötülere fırsat veriyorsa bizlerin de suçu var!!! süreç çok şeffaf deniyor ya ben bu adamın kim olduğunu bilsem servetimi onun ceza alması için harcarım lakin ismi gizli tutuluyor. Allah bunlara sebep olanlara da bunu yaşatanlara da gün yüzü göstermesin. benim başıma bunlar geilyorsa kimlere neler geilyordur. isteyen olursa özelden yazsın jüri raporunu gösteririm!!!! o kadar da eminim!!! verin şu ismi bana hukuk önünde hesaplaşalım!!! 1 ay verilen jürilik sürecinde bu kadar saçmalamanın kasıtı neymiş bilelim!!!!!

yökhukuk, 1 ay önce

Merhaba, etik inceleme sürecinin uzunluğu, UAK ve YÖK ün bu süreci hızlandıracak enstrümanları işletmek istememe motivasyonundan kaynaklanıyor. Peki neden? Etik ihlal ithamina maruz kalan aday peşinen suçlu kabul edildiği için, beklesin boşver modunda her iki kurum da Olması gereken, etik inceleme sürecinin bir sonraki başvuru dönemine kadar tamamlanması. Ancak her dosya bilirkişi üzerinden inceleniyor. Bilirkişi raporları çok uzun sürede hazırlanıp karar sürecine tabi tutuluyor. Herhangi bir süre sınırı ve ihlali halinde yaptırımı yok.

Jüri üyesinin etik ihlal tespitine karşı dava açılabilir mi? EVET. Nasıl? Teknik bir konu olduğu için bu mecrada cevap verilmesi mümkün ve rasyonel değil. Bu konuda ayrıntılı bilgilendirme için doğrudan mesaj yoluyla benimle iletişime geçebilirsiniz

erenkardeş
Aday Memur
22 Nisan 2024 10:37

Arkadaşlar merhaba herkese, çok saçma olan değerlendirme süreçleri ile ilgili iddiaları okuyorum ve bu bilim insanlarına yapılan haksızlık karşısında üzüldeden edemiyorum. Benim sosyal bilimlerde 286 etik toplamda 392 gün oldu. 1 yıl 3 ay. Sözün bittiği yerdeyiz. Grip ve tuhaf bir olay.

erenkardeş
Aday Memur
22 Nisan 2024 10:40

Mart 2023 başvurusu 1 yıl 1 ay diyecektim.

erenkardeş, 1 ay önce

Arkadaşlar merhaba herkese, çok saçma olan değerlendirme süreçleri ile ilgili iddiaları okuyorum ve bu bilim insanlarına yapılan haksızlık karşısında üzüldeden edemiyorum. Benim sosyal bilimlerde 286 etik toplamda 392 gün oldu. 1 yıl 3 ay. Sözün bittiği yerdeyiz. Grip ve tuhaf bir olay.

Dr.Ilbilge
Şef
23 Nisan 2024 11:25

Hocam başvuru tarihinden sonraki üçüncü dönemi geçti mi etik inceleme süreniz?
erenkardeş, 1 ay önce

23 Nisan 2024 14:06

Etiğe düşen adaylar dışında bu süreci dert eden ve aksiyon alan kimse varmı acaba? Ateş düştüğü yeri yakıyor sadece. 1 yıl 1 ay?da bitmek üzere... Hesap veren sorgulanan kimse olmadığı müddetçe bu böyle gider.

erenkardeş, 1 ay önce

erenkardeş
Aday Memur
23 Nisan 2024 15:09

üçüncü dönem ekim 2024 oluyor, yani geçmedi

Dr.Ilbilge, 1 ay önce
Hocam başvuru tarihinden sonraki üçüncü dönemi geçti mi etik inceleme süreniz?
23 Nisan 2024 16:21

Artık umarım 3. döneme yetişiriz diye dua edelim hocam :)

erenkardeş, 1 ay önce

üçüncü dönem ekim 2024 oluyor, yani geçmedi

Etkkalan
Aday Memur
25 Nisan 2024 23:48

Etik sürecinde geçen gün sayısı 260'larda olduğu için midir nedir bilmiyorum ama son günlerde forma çok yoğun girmeye başladım. Jüri üyelerinden biri beni öz intihal, mozaik intihal ve kaynak tahrifi iddialarıyla etiğe sevk etmişti. Daha önceki sayfalarda yer verdiğim zirvaları karşısında geçen onca zamana rağmen hala bekliyorum ve sürecin nasıl bir şekilde son bulacağı ise başlı başına bir muammadan ibaret. Bu kadar berbat bir süreç yönetimi UAK gibi önemli bir kurumda nasıl gerçekleşir aklım almıyor. Zaman zaman ciddi anlamda sinirleniyorum ve memleketin dökülen bir kurumunu daha görmekten dolayı da üzülüyorum. Bu arada benim durumumda olanlar için bu saçmalık bu sene biter diye tahmin ediyorum.

bilalrz
Şef
26 Nisan 2024 09:23

Hocam e posta gönderiyor musunuz? Bilgi almak için. Telefon açmaları zaten imkansıza yakın...Bazen bir cevap veriyorlar. Bir hocamız geçenlerde e-posta attığında ona etik ihlalde bulunmadığına dair bir karar alındığı söylenmiş ve bilgilendirilecekmiş. Geçen süresi 290 kadar:(

Etkkalan, 4 hafta önce

Etik sürecinde geçen gün sayısı 260'larda olduğu için midir nedir bilmiyorum ama son günlerde forma çok yoğun girmeye başladım. Jüri üyelerinden biri beni öz intihal, mozaik intihal ve kaynak tahrifi iddialarıyla etiğe sevk etmişti. Daha önceki sayfalarda yer verdiğim zirvaları karşısında geçen onca zamana rağmen hala bekliyorum ve sürecin nasıl bir şekilde son bulacağı ise başlı başına bir muammadan ibaret. Bu kadar berbat bir süreç yönetimi UAK gibi önemli bir kurumda nasıl gerçekleşir aklım almıyor. Zaman zaman ciddi anlamda sinirleniyorum ve memleketin dökülen bir kurumunu daha görmekten dolayı da üzülüyorum. Bu arada benim durumumda olanlar için bu saçmalık bu sene biter diye tahmin ediyorum.

Etkkalan
Aday Memur
26 Nisan 2024 15:46

Hocam geçenlerde bir mail attım. Geri dönüş olmadı. Kaç kere telefon açtım. Yalnızca bir kere telefonla görüşebildim. Ne yazık ki yazdığım gibi mükemmel süreç yönetimiyle hayatımıza etki edecek etik sürecimizden haberdarız.

bilalrz, 4 hafta önce

Hocam e posta gönderiyor musunuz? Bilgi almak için. Telefon açmaları zaten imkansıza yakın...Bazen bir cevap veriyorlar. Bir hocamız geçenlerde e-posta attığında ona etik ihlalde bulunmadığına dair bir karar alındığı söylenmiş ve bilgilendirilecekmiş. Geçen süresi 290 kadar:(

Dr.Ilbilge
Şef
26 Nisan 2024 18:42

Kıymetli hocalarım; 01.01.2024 tarihinde başvuru ekranımın etiğe dönmesi ile başlayan süreç dün saat 11:48 itibariyle farklı bir yöne evrildi. Sistemde "Eser inceleme süreciniz tamamlanmıştır." ibaresi ile birlikte 29.04.2024 YK tarihi belirdi. Sonuçlar önümüzdeki hafta yapılacak YK' dan sonra açıklanacakmış. Aylardır üzüntü içindeyim. Allah insanı kuru iftiradan korusun. Sonuç ne olur bilmiyorum ama her ne olursa olsun etik sürecinin dışına çıkmış olmak bile benim için yeterli bir sonuç. Allah bir daha böyle günler göstermesin. Hepimize selametle unvanlarımızı almayı nasip etsin inşaallah.

esenbike
Memur
26 Nisan 2024 18:53

Hocammmmm o kadar sevindim ki.. Ben size demiştim.. Aklanacaksiniz diye. Cok cok mutlu oldum. Insallah pazartesi beraber başarılı oluruz

Dr.Ilbilge, 4 hafta önce
Kıymetli hocalarım; 01.01.2024 tarihinde başvuru ekranımın etiğe dönmesi ile başlayan süreç dün saat 11:48 itibariyle farklı bir yöne evrildi. Sistemde "Eser inceleme süreciniz tamamlanmıştır." ibaresi ile birlikte 29.04.2024 YK tarihi belirdi. Sonuçlar önümüzdeki hafta yapılacak YK' dan sonra açıklanacakmış. Aylardır üzüntü içindeyim. Allah insanı kuru iftiradan korusun. Sonuç ne olur bilmiyorum ama her ne olursa olsun etik sürecinin dışına çıkmış olmak bile benim için yeterli bir sonuç. Allah bir daha böyle günler göstermesin. Hepimize selametle unvanlarımızı almayı nasip etsin inşaallah.
Toplam 8234 mesaj
«400401402403404405406407408409410411412

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi