Editörler : supporters.
«405406407408409410411412413414415416417

erenkardeş
Memur
27 Mayıs 2024 11:45

Hocam geçmiş olsun. Şu an etik nedeni ne ise onu beklemek gerekecek.Gelen etik nedenine göre savunma vereceksiniz. Savunmanızda bu konuda mahkeme kararının olduğuna kesinlikle değinin. Bende aynı süreci yaşadım savunma verdim 321 gün etik toplamda 427 gündür bekliyorum. Savunma örneği size gönderebilirim.

energydata, 3 hafta önce

Sayın hocalarım, bende 7 aydır sonuç bekliyorum. Daha önce 2 kez (Şubat ve Nisan aylarında) Asgari ekranda göründü. Bu jüriler DK tarafından düşürüldü.

Jürilerin sayısı 4'e düşünce geçtiğimiz ay 3 yeni jüri atandı. Dün itibariyle artık ?Etik Iddiasi? oldu. İnanılır gibi değil. Bir sonraki toplantı sonrası savunmam istenecekmis. Böyle yazıyor.

Benim 2 sene önceki ilk başvurum Asgari ile (1 yedek jüri nedeniyle) sonuclanmıştı, ve eksik oldugum söylenen noktalar elbette bu başvuruda tamamladım. 2 sene önceki başvuruda Etik Iddiası yoktu. Dava / Itiraz uzun süreceği icin itiraz etmemiştim.

Sizlere sorum su; daha önceki başvurularda aynı makaleler değerlendirilip Etik bir konu bulunmadığı halde, bir sonraki başvuruda "Etik kararı" alinmasının tutarsızlığı konusunda nasıl bir mahkeme başvurusu yapılabilir?

Ek olarak ilk başvuruda 1 jürinin Asgari dediği konular (Biraz daha kitap bölümü yazsın, biraz daha sunum yapsın gibi), konuları da tamamlandığına göre bu başvuruda normalde sadece "Başarılı / Başarısız" değerlendirilmesi yapılması gerekirdi (mantıken). Elbette bu böyle uygulanmıyor, ancak her başvurunun farklı sonuçlanması da "sistemin tutarsızlığını" net bir şekilde gösteriyor.

Allah bizlere akıl, zihin sağlığı ve dayanma gücü versin bu saçmalıklara.

Hamza hazarbey
Aday Memur
27 Mayıs 2024 11:47

Sayın hocalarım merhaba. Etik ihlal iddiasına dava açtık. Bilirkişi raporları mahkemeye teslim edildi. İdare mahkemesi bilirkişi raporları da tamalandıktan sonra ortalama kaç gün içerisinde karar alıyor bilgisi olan var mı acaba?

27 Mayıs 2024 11:57

Hocam çok geçmiş olsun. Gerçekten olmaması gereken herşey başınıza gelmiş. Adaylar genelde ya asgariye ya da etike takılırlar. Siz birinci başvurunuzda da ikinci başvurunuzda da asgariye takılmışsınız. Yetmemiş yeni jüri etik vermiş. Gerçekten sabr gerektiren bir süreç yaşıyorsunuz.

Sorunuza gelecek olursak. Şayet UAK tarafından daha önce iddiaya yönelik bir etik inceleme durumu söz konusu değilse jürinin iddiaları geçerlidir maalesef. Hatta benim örnekte olduğu gibi şikayete konu bir husustan aklansanız bile UAK ikinci bir inceleme başlatabilir. Yani UAK?ın incelediği bir eser değilse hertürlü asgari iddiasında bulunulabilir. Tek şart UAK tarafından aklanmış olmanız. Uzun ve meşakkatli bir süreciniz var. 1,5-2 aya savunma için evrak elinize ulaşır. Akabinde savunmanızı gönderirseniz. Şayet UAK savunmanızı kabul ederse -ki %1 ihtimal- jüri sürecine dosyanız döner. Ama genelde savunma sonrasında bilirkişi süreci başlıyor ve bu süreçte 6-10 ay kadar sürüyor.

Benim bilgi ve tecrübelerim bundan ibaret. Sabırlar dilerim.

energydata, 3 hafta önce

Sayın hocalarım, bende 7 aydır sonuç bekliyorum. Daha önce 2 kez (Şubat ve Nisan aylarında) Asgari ekranda göründü. Bu jüriler DK tarafından düşürüldü.

Jürilerin sayısı 4'e düşünce geçtiğimiz ay 3 yeni jüri atandı. Dün itibariyle artık ?Etik Iddiasi? oldu. İnanılır gibi değil. Bir sonraki toplantı sonrası savunmam istenecekmis. Böyle yazıyor.

Benim 2 sene önceki ilk başvurum Asgari ile (1 yedek jüri nedeniyle) sonuclanmıştı, ve eksik oldugum söylenen noktalar elbette bu başvuruda tamamladım. 2 sene önceki başvuruda Etik Iddiası yoktu. Dava / Itiraz uzun süreceği icin itiraz etmemiştim.

Sizlere sorum su; daha önceki başvurularda aynı makaleler değerlendirilip Etik bir konu bulunmadığı halde, bir sonraki başvuruda "Etik kararı" alinmasının tutarsızlığı konusunda nasıl bir mahkeme başvurusu yapılabilir?

Ek olarak ilk başvuruda 1 jürinin Asgari dediği konular (Biraz daha kitap bölümü yazsın, biraz daha sunum yapsın gibi), konuları da tamamlandığına göre bu başvuruda normalde sadece "Başarılı / Başarısız" değerlendirilmesi yapılması gerekirdi (mantıken). Elbette bu böyle uygulanmıyor, ancak her başvurunun farklı sonuçlanması da "sistemin tutarsızlığını" net bir şekilde gösteriyor.

energydata
Memur
27 Mayıs 2024 12:00

Hocam gönderebilirseniz sevinirim. Cok tesekkür ederim.

erenkardeş, 3 hafta önce

Hocam geçmiş olsun. Şu an etik nedeni ne ise onu beklemek gerekecek.Gelen etik nedenine göre savunma vereceksiniz. Savunmanızda bu konuda mahkeme kararının olduğuna kesinlikle değinin. Bende aynı süreci yaşadım savunma verdim 321 gün etik toplamda 427 gündür bekliyorum. Savunma örneği size gönderebilirim.

erenkardeş
Memur
27 Mayıs 2024 12:03

mail adresinizi yazın göndereyim.

energydata, 3 hafta önce

Hocam gönderebilirseniz sevinirim. Cok tesekkür ederim.

energydata
Memur
27 Mayıs 2024 15:32

Posta kutunuza gönderdim. Cok tesekkür ederim.

erenkardeş, 3 hafta önce

mail adresinizi yazın göndereyim.

yökhukuk
Genel Müdür
27 Mayıs 2024 15:53

Daha önceki başvurularda aynı makaleler değerlendirilip Etik bir konu bulunmadığı halde, bir sonraki başvuruda "Etik kararı" alinmasının tutarsızlığı konusunda nasıl bir mahkeme başvurusu yapılabilir?

Sorunuz güzel ama cevabı teknik ayrıntıları içerdiği için bu platformda yazmaya izin vermiyor. [email protected] e-mail adresi üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz

energydata, 3 hafta önce

yökhukuk
Genel Müdür
27 Mayıs 2024 15:56

Kararın gerekçesinin yazılıp imzalanarak UYAP a yüklenmesi ortalam 1 ayı bulur.

Hamza hazarbey, 3 hafta önce

Sayın hocalarım merhaba. Etik ihlal iddiasına dava açtık. Bilirkişi raporları mahkemeye teslim edildi. İdare mahkemesi bilirkişi raporları da tamalandıktan sonra ortalama kaç gün içerisinde karar alıyor bilgisi olan var mı acaba?

bilalrz
Şef
27 Mayıs 2024 18:34

Hocam benim yazacak pek bir şeyim kalmadı...Hakkımda bilirkişi kararı çıktı. Her ne kadar isimleri gizleselerde etik verenin oldukça yakından tanıdığım ............................. (kötü söz) biri olduğunu öğrenmiş oldum. İnsanların bu kadar hırslı ve kötü olabileceğini hala aklım almıyor...1 hafta dehşet içindeydim yeni yeni kafamı toparlamaya başladım...İsim gizli diye sal gitsin iftiraları...Gerçekten ürkütücüler...

Etkkalan, 3 hafta önce

Etik sürecinde 300'e merdiven dayadım. Nedir Allah için incelemeye doyamadiginiz? Bir insan en fazla kaç sayfa savunma verir de incelemekle biteremezsiniz? Bu kadar berbat bir süreç yönetimi olabilir mi? Yaklaşık bir senedir yaşadığımız etiğe sevk edildiniz, bitti. Kusura bakmayın hocalarım içimi ya da içimizi döktüm. Bu arada sayfa da baya pasiflesti. Yakın dönemde süreci hakkında bilgi edinen ya da süreç sonuna gelen hocalarımız bilgi verirse bizler de bilgilenmiş oluruz.

uaksendromu
Aday Memur
28 Mayıs 2024 08:15

Hocam bilirkişiye gittiğini öğrenebilir muyuz

bilalrz, 3 hafta önce

Hocam benim yazacak pek bir şeyim kalmadı...Hakkımda bilirkişi kararı çıktı. Her ne kadar isimleri gizleselerde etik verenin oldukça yakından tanıdığım ............................. (kötü söz) biri olduğunu öğrenmiş oldum. İnsanların bu kadar hırslı ve kötü olabileceğini hala aklım almıyor...1 hafta dehşet içindeydim yeni yeni kafamı toparlamaya başladım...İsim gizli diye sal gitsin iftiraları...Gerçekten ürkütücüler...

uaksendromu
Aday Memur
28 Mayıs 2024 08:20

Pardon Telefon otomatik düzeltme yaptı.

Bilirkişiye gidip gitmediği bilgisini paylaşıyorlar mı bizimle?

uaksendromu, 3 hafta önce

ahmettdemr
Şube Müdürü
28 Mayıs 2024 08:42

evet eğer dosyanız hakkında kesinleşmiş ve imzalanmış bir karar varsa maillere dönüş yapıyorlar. üak etik birimine bir iki haftada bir mail atarsanız cevap yazarlar.

Pardon Telefon otomatik düzeltme yaptı.

Bilirkişiye gidip gitmediği bilgisini paylaşıyorlar mı bizimle?

Hamza hazarbey
Aday Memur
28 Mayıs 2024 10:58

Anladım hocam çok teşekkür ediyorum cevabınız için

yökhukuk, 3 hafta önce

Kararın gerekçesinin yazılıp imzalanarak UYAP a yüklenmesi ortalam 1 ayı bulur.

uaksendromu
Aday Memur
28 Mayıs 2024 18:32

"Komisyon değerlendirme sürecindedir" dediler. Bu ne anlama geliyor?

ahmettdemr, 3 hafta önce

evet eğer dosyanız hakkında kesinleşmiş ve imzalanmış bir karar varsa maillere dönüş yapıyorlar. üak etik birimine bir iki haftada bir mail atarsanız cevap yazarlar.

bilalrz
Şef
28 Mayıs 2024 20:11

Hocam süreç içerisinde ne yazık ki çok fazla mail atarak bilgi almaya çalışıyoruz ne durumdayız diye...Muhtemelen bizi tanımaya başladılar...Dolayısıyla imzalanan ve onaylanan bir sonuç olunca hemen cevap veriyorlar. Her ne kadar ilgili kuruma kızsam da ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar. Dolayısıyla ara ara yazıp kendinizi hatırlatın ve durumla ilgili etik biriminden bilgi alın...Bilirkişi kararı alındığını e-posta ile bildirdiler....Zaten komisyonda oturup benim organizmların genetik grubunu Türkiye de ilk defa tespit ettiğimi bunun üstünden şakır şakır makale bastığım iftira ve saçmalaıklarıyla uğraşacak halleri yoktu...:)

Dr.President
Aday Memur
29 Mayıs 2024 09:48

Hocalarım Merhaba,

2023 Ekim başvurusunda etik ihlal sonucu çıktı bir ay içinde karar tarafınıza tebliğ edilecektir yazısı var malum bildiğiniz gibi.....Bundan sonraki süreç ne olacak bana deneyimlerinizden paylaşabilir misiniz? Buradan geri dönme şansı var mı komisyon tarafından olumluya dönebilir mi sizce?

ahmettdemr
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 10:28

henüz karar verilmemiş demek hocam. etik komisyon toplantısında henüz görüşülmemiştir ya da görüşülmüş ancak bir sonraki toplantıya sevk edilmiştir.

"Komisyon değerlendirme sürecindedir" dediler. Bu ne anlama geliyor?

energydata
Memur
29 Mayıs 2024 18:22

Ilk cümlede anlatım bozukluğu var. Komisyonda konuşulacak mı konuşulmayacak mı?

Doçentlik başvurunuz iddialar kapsamında incelenmek üzere ilgili Etik Komisyona sevk edilmiştir. Bir ay içinde yapılacak komisyon toplantısında hakkınızdaki etik ihlal iddiaları bütün detaylarıyla tarafınıza tebliğ edilecektir.

İddialara karşı resmi yazının size ulaşmasından sonra savunma hakkı verilecektir. Süreç yeterince şeffaf ve toplantı zamanları belli olduğundan resmi tebligat yapılana kadar herhangi bir işlem yapmayınız, bilgi alma yollarına tevessül etmeyiniz.

ahmettdemr
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 19:16

hocam o matbu bir yazı. çok takılmamak lazım. orada süreç çok şeffaf da yazıyor bakarsanız. sizin ilk toplantıda etik iddialarınız görüşülecek ve savunmanızın alınıp alınmayacağına karar verilecek. yüzde 99 savunmanız istenir ve iddialar size posta ile tebliğ edilir.

energydata, 3 hafta önce

Ilk cümlede anlatım bozukluğu var. Komisyonda konuşulacak mı konuşulmayacak mı?

Doçentlik başvurunuz iddialar kapsamında incelenmek üzere ilgili Etik Komisyona sevk edilmiştir. Bir ay içinde yapılacak komisyon toplantısında hakkınızdaki etik ihlal iddiaları bütün detaylarıyla tarafınıza tebliğ edilecektir.

İddialara karşı resmi yazının size ulaşmasından sonra savunma hakkı verilecektir. Süreç yeterince şeffaf ve toplantı zamanları belli olduğundan resmi tebligat yapılana kadar herhangi bir işlem yapmayınız, bilgi alma yollarına tevessül etmeyiniz.

revolt41
Aday Memur
30 Mayıs 2024 10:26

Merhabalar, ben 2023 Mart döneminde asgariden kaldım. Bu sonuca dava açtım. Mahkeme devam ederken 2023 Ekim döneminde de başvurdum. Bu defa da etik incelemeye sevk edildim. Sorum şu: 2023 Mart dönemi davasını kazanırsam, 2023 Ekim etik inceleme süreci Doçent unvanını almamı engeller mi? Bilgisi olan var mı?

Toplam 8323 mesaj
«405406407408409410411412413414415416417

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi